PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורסטר 15 ידני - האם מישהו פה נהג על פורסטר ידני?

שלמה_55
03-11-16, 19:37
בס"ד

שלום לכולם.

אני שוקל לשדרג את הפורסטר B אוטומט שנתון 12' שלי בטרייד אין ולעלות שנתון אך לרדת בנוחות - פורסטר דגם X שנתון 15'

האם מישהו פה מכיר את הרכב בתצורה ידנית?

האם יש מגבלות/יתרונות שחשוב לדעת עליהם ?

האם יש חיסכון בדלק - משמעותי?

האם בשטח יהיה יותר קל/קשה?

תודה רבה.

שלמה.

דרור ברלי
03-11-16, 20:25
הידניים החדשים, 2015-2016 מגיעים ללא הילוך כוח. חבל, אבל ככה מביאים אותם.
בכביש נוסע מצוין וסביר להניח שיהיה יותר חסכוני, אבל זה תלוי בעיקר בך.

בשטח טכני, ההילוך הראשון ארוך הרבה יותר מדי והקלאץ' ממש סובל קשות.

אם אתה מתכוון לעשות הרבה שטח, תשקול להישאר עם אוטומטי.

שלמה_55
03-11-16, 20:41
הידניים החדשים, 2015-2016 מגיעים ללא הילוך כוח. חבל, אבל ככה מביאים אותם.
בכביש נוסע מצוין וסביר להניח שיהיה יותר חסכוני, אבל זה תלוי בעיקר בך.

בשטח טכני, ההילוך הראשון ארוך הרבה יותר מדי והקלאץ' ממש סובל קשות.

אם אתה מתכוון לעשות הרבה שטח, תשקול להישאר עם אוטומטי.

תודה. אני בהחלט מקווה לעשות הרבה שטח. מתכונת של לפחות פעמיים בחודש בממוצע.

מה לגבי ירידות ועליות תלולות גם אז עדיין היתרון לטובת האוטומט?

דבר נוסף. יש אפשרות להעביר גם באוטומט את ההילוכים באופן ידני. האם יהיה חכם להוריד להילוך ראשון בזמן ירידה תלולה?

תודה.

GodsFather
03-11-16, 22:06
זו לא תיבת הילוכים פלנטרית, העברת ההילוכים כמעט חסרת משמעות.
הרכב הזה לא אוהב להתאמץ בעליות גם אם זה נראה כאילו הוא בולע אותן בקלות.

בשבילים הוא כיפי מאד.

דרור ברלי
04-11-16, 09:47
תודה. אני בהחלט מקווה לעשות הרבה שטח. מתכונת של לפחות פעמיים בחודש בממוצע.

מה לגבי ירידות ועליות תלולות גם אז עדיין היתרון לטובת האוטומט?
כן. בידני אתה תיאלץ להחליק את הקלאץ' כל הזמן בעליות כדי שהמנוע לא יכבה. מין הסתם זה ישרוף אותו מאוד מהר.

דבר נוסף. יש אפשרות להעביר גם באוטומט את ההילוכים באופן ידני. האם יהיה חכם להוריד להילוך ראשון בזמן ירידה תלולה?
זה מומלץ תמיד. במיוחד בירידות.

תודה.

הסובארו הידנית עם הילוך כוח היחידה כיום היא ה-XV עם מנוע 1.6.
בגרסת מנוע 2.0 גם היא כבר מגיעה ללא הילוך כוח, ממש כמו הפורסטר. ונראה לי שזו הנחתה מהיצרן, לא בחירה של היבואן בישראל.

חבל שהפורסטר הידני לא מצויד בהילוך כוח שהיה פעם.
זה היה פיצ'ר מגניב בפורסטרים הידניים הישנים,שהפך אותם למאוד מבוקשים. למרות שלא היה בדיוק הילוך כוח אלא משהו ביחס העברה מאוד מתון וחלבי שמיועד יותר לגרירות בעליות תלולות, אבל זה בדיוק מה שהיה צריך. ויתרו על זה כדי לחסוך כסף, ולקחו מהאוטו את אחת מנקודות החוזק המובהקות שלו כרכב שטח. חבל ושוב חבל.

מה שקורה היום זה שיחסי ההעברה בגיר הידני מאוד ארוכים, פועל של רצון היצרן להציג צריכת דלק תיאורטית טובה, והתוצאה היא הילוך ראשון ארוך מדי שמתאים לכביש, אבל לא לשטח. אני ידוע כמי שמתעב תיבות הילוכים אוטומטיות מכל סוג שהוא, אבל בפורסטר כנראה שאין ברירה - התיבה האוטומטית-רציפה מסתדרת בשטח הרבה יותר טוב, ואם זה מנחם מישהו, היא גם טובה יותר מכל תיבה רציפה אחרת בשוק.

שלמה_55
06-11-16, 09:30
הסובארו הידנית עם הילוך כוח היחידה כיום היא ה-XV עם מנוע 1.6.
בגרסת מנוע 2.0 גם היא כבר מגיעה ללא הילוך כוח, ממש כמו הפורסטר. ונראה לי שזו הנחתה מהיצרן, לא בחירה של היבואן בישראל.

חבל שהפורסטר הידני לא מצויד בהילוך כוח שהיה פעם.
זה היה פיצ'ר מגניב בפורסטרים הידניים הישנים,שהפך אותם למאוד מבוקשים. למרות שלא היה בדיוק הילוך כוח אלא משהו ביחס העברה מאוד מתון וחלבי שמיועד יותר לגרירות בעליות תלולות, אבל זה בדיוק מה שהיה צריך. ויתרו על זה כדי לחסוך כסף, ולקחו מהאוטו את אחת מנקודות החוזק המובהקות שלו כרכב שטח. חבל ושוב חבל.

מה שקורה היום זה שיחסי ההעברה בגיר הידני מאוד ארוכים, פועל של רצון היצרן להציג צריכת דלק תיאורטית טובה, והתוצאה היא הילוך ראשון ארוך מדי שמתאים לכביש, אבל לא לשטח. אני ידוע כמי שמתעב תיבות הילוכים אוטומטיות מכל סוג שהוא, אבל בפורסטר כנראה שאין ברירה - התיבה האוטומטית-רציפה מסתדרת בשטח הרבה יותר טוב, ואם זה מנחם מישהו, היא גם טובה יותר מכל תיבה רציפה אחרת בשוק.

תודה רבה על התגובה המפורטת.

אני בהחלט אשאר עם האוטומט.

מעניין אותי האם בירידה תלולה העברה יזומה להילוך ראשון או שני יסייעו לבלימת הרכב ע"י המנוע?

כך הייתי עושה בידני.

גיא
06-11-16, 10:19
כן ישפיע
אבל הרבה פחות מאשר בידני.

שלמה_55
06-11-16, 10:24
כן ישפיע
אבל הרבה פחות מאשר בידני.

OK.

תודה רבה.

pinister
07-11-16, 16:55
תוסיף את העובדה שאין צמיגי 50:50 חוקיים ושהצמיג הרזרבי קטן (למרות שהיצרן ממליץ על 4 צמיגים זהים. כנראה בגלל המצמד הויסקוזי שבדיפרנציאל המרכזי) ותבין שהיצרן לא ממש ייעד אותו לשטח...

שלמה_55
07-11-16, 17:11
מאוד מאוד מאוד מוזר לי מה שאתה כותב.

יש לי פורסטר 12' B. הצמיג הרזרבי תואם אחת לאחת את הצמיגים המותקנים ברכב.

ממש ללא ספק.

למעשה כל החמישה צמיגים ברכב הם אותו גודל/קוטר/סוג/חברה.

אתה בטוח שאצלך הצמיג הרזרבי בגודל שונה?

pinister
07-11-16, 17:25
נראה לי שטעיתי בנושא הקוטר. העובי לא ממש משנה...
עדיין בעייתי אי האפשרות להשיג צמיגי 50:50.
בנוסף, בדקתי את מחירי הצמיגים (שטח קל...) והצמיגים לפורסטר הנוכחי יקרים מאוד (מתחילים מעל 800 ש"ח), כאשר הצמיגים לדאסטר (50:50), למשל מתחילים בסביבות ה-400-500 ש"ח.

שלמה_55
07-11-16, 17:46
פה אולי אני יכול לסייע.

דרך יד2 צמיגים קיבלתי כתובת של פנצ'ריה בירושלים (מקום מגורי).

החלפתי 4 צמיגים של ברגיסטון (צמיגים זהים לצמיגים שמגיעים עם הרכב מהיבואן) בפחות ב2.8K.

צמיגים אלה הם בעלי דופן כפולה ומוגדרים כשטח קל (80:20). וכאמור אלו צמיגים שמגיעים עם הרכב מהיבואן וכמובן תואמים את הרשום ברישיון הרכב.

שלמה_55
05-02-17, 17:31
בס"ד

לא התאפקתי ומכרתי את האוטומט ועברתי לידני וקפצתי בשנתון 3 שנים וקפצתי גם עם הוספה משמעותית בכסף...

הניסעות בכביש מדימות - הכול חלקץ

בשטח המצב יותר. התחלתי כבר להריח את הקלאץ... :-(

מה עליי לעשות כדי לשמור על אורך חיי הקלאץ' בשטח?

לשחרר קלאץ' לאט יותר? לתת מעט גז בקטנה לפני שיחרור מלא של הקלאץ'?

לבצע דאבל קלאצ'?

תודה מראש.

שלמה.

גיא
05-02-17, 18:53
לקנות רכב עם הילוך נמוך .... :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

איל מ
05-02-17, 19:03
דאבל קלאץ לא קשור וגם פחות רלוונטי לרכב מודרני.
ככל שתשחרר את הקלאץ יותר מהר ועם פחות גז, תשרוף אותו פחות.
מה לעשות שבשטח, ברכב בלי הילוך כוח לפעמים חייבים לעשות את זה?
פעם ניתן היה לקנות קלאץ' קרמי שעמיד יותר להתעללויות. לא יודע מה יש אצלך ואם יש אפטר מרקט אבל תברר.
בנוסף, ולאור השאלות ששאלת ארשה לעצמי להוסיף כמה נקודות-
1. להשתדל לא לעמוד עם קלאץ' לחוץ איפה שלא חייבים (להוציא לניוטרל ולעזוב קלאץ' בעמידה). שים לב שמשלמים כאן מחיר בבטיחות.
2. כשלוחצים על הקלאץ', לוחצים עד הסוף. עד שהדוושה נעצרת בפח.
3 . כשלא לוחצים, עוזבים לחלוטין ומניחים את הרגל בצד על הדטטשה המתה ובשום אופן לא משאירים אותה לנוח על דוטשת הקלאץ'.
תקפיד על אלו והקלאץ' ומייסביו יחזיקו מאות אלפי ק"מ.

שלמה_55
05-02-17, 19:12
תודה על התובנות אייל.

נראה שבאמת פחדתי לשחרר יותר מידי מהר את הקלאץ' ונתתי גז וכל זה על מנת שהמנוע לא יכבה.

כנראה בגלל זה היה ריח לא נעים... :-)

בכל אופן לומדים וממשיכים הלאה.

אשתדל בשטח לשחרר את הקלאץ מהר יותר ולתת גז בנקודה הנכונה.

בכביש ב"ה הכול מתפקד מקסים והרכב ממש מדהים.

- - - Updated - - -

לקנות רכב עם הילוך נמוך .... :)

גיא.

אם הייתי קונה רכב עם הילוך נמוך באותו שנתון.. הייתי מוציא יותר מפי 2 ... :-)

דרור ברלי
05-02-17, 19:15
לא התאפקת....

שאלת לפני כמה חודשים. קיבלת תשובות מאוד ברורות. אמרו לך מה קורה שם. לא הקשבת. עכשיו אתה מחפש פתרונות קסם?

לא בא לקלקל לך את הכיף מאוטו חדש, אבל יש נתונים טכניים שאי אפשר להתעלם מהם. היצרן ויתר על הילוך הכוח כי לא התכוון שהדבר הזה ייסע בשטח.
את דעתי על תיבות הילוכים כולם יודעים. אני נגד אוטומט ובעד ידני. אבל גם אני לא הולך עם הראש בקיר.
כי יש גירים ידניים, במיוחד במכוניות מודרניות, שפשוט לא מתאימים לשימוש יומיומי.
הגיר בסובארו 2.0 ליטר הוא כזה. ואם לא מספיק שיחסי ההעברה בהילוכים שלו ארוכים מדי, בהתאם לצו הפוליטיקלי-קורקט שמכתיב צריכת דלק ופליטת מזהמים נמוכה, בא היצרן ומשיקוליו החליט לוותר על הילוך הכוח שהיה פשוט הכרח - כי הרכב הזה לא מתאים להסתערות על מכשולים. הזוויות שלו מכתיבות התנהלות איטית, מדודה וזהירה, וכשהילוך הראשון כל כך ארוך ולמנוע אין מספיק מומנט, מוכרחים הילוך כוח כדי לעזור למנוע למשוך במהירויות נמוכות.

ובגלל שויתרו על הילוך הכוח, זה לא קורה. קיבלת ג'יפון שטוב בכביש, אבל לא מתאים לשטח. בכלל לא מתאים לשטח. אפילו לא לשטח קל.

אני מציע שתתייחס אליו כאל אימפרזה סטיישן קצת יותר מרווחת. ולא יותר מזה. אם תתעקש שזה רכב שטח, זה יעלה לך. אתה תטגן קלאצ'ים בלי הפסקה.

חבל.

גיא
05-02-17, 19:20
תודה על התובנות אייל.

נראה שבאמת פחדתי לשחרר יותר מידי מהר את הקלאץ' ונתתי גז וכל זה על מנת שהמנוע לא יכבה.

כנראה בגלל זה היה ריח לא נעים... :-)

בכל אופן לומדים וממשיכים הלאה.

אשתדל בשטח לשחרר את הקלאץ מהר יותר ולתת גז בנקודה הנכונה.

בכביש ב"ה הכול מתפקד מקסים והרכב ממש מדהים.

- - - Updated - - -

גיא.

אם הייתי קונה רכב עם הילוך נמוך באותו שנתון.. הייתי מוציא יותר מפי 2 ... :-)
שלמה ידידי .. שלא תבין אותי לא טוב .. אבל המצב הוא ככה.

כשאתה מגיע לאיזה מכשול .. ולא משנה כרגע איזה, מדרגה ליד הסופרמרקט או מדרגת סלע ליד הנקרות. הגלגלים של האוטו שלך צריכים במקום להתגלגל קדימה ... הם מתגלגלים למעלה.
זה קשה להם. הם מתנגדים.

כגודל המכשול . ככה גם גודל ההתנגדות.

עכשיו תחשוב, המשקל של האוטו .. פלוס ההתנגדות .. מנסים לעצור את הצד האחד של המצמד, המנוע מסתובב ומסובב את הצד השני של המצמד. אחד מסתובב ואחד עומד. אחד רוצה להמשיך לעמוד והשני .. כי אתה לא רוצה שיכבה המנוע .. מוסיף גז .. מסתובב מהר יותר. ההפרש בינהם גדל וגדל ... הפרש מהירויות הזה מתורגם לחום כשהחיכוך של ההצמדה גדל.

ריח של שרוף .. עשן מסריח זה הסימן הראשון ... אחרי זה מגיע המצב שהדיסקיות לחץ כבר חלקות שרופות .. לא מייצרות חיכוך והאוטו לא נוסע טוב.
אתה מוסיף גז והמנוע מסתובב והאוטו לא זז ...

למה אמרתי רכב עם הילוך כוח ?
כי הילוך כוח עוזר להפחית בהרבה את הפרש המהירויות בין הדיסקית שמסתובבת והדיסרית שלא מסתובבת ...

בגלל זה למשל נתנו לדאסטר הילוך ראשון מאד איטי .. הוא לא אידאלי בכלל ... אבל בכל זאת עדיף בהרבה על ההילוך הראשון של הסובארו.

אתה יכול לנסות לשלב את ההילוך לא מיד על המכשול אלא חצי מטר לפני .. לשחרר את כל המצמד בחצי מטר הזה ולהגיע בלי מצמד לחוץ בכלל למכשול .
זה יגרום לך להגיע מהר למכשול והאוטו יקפוץ ... והרבה אבק וצילום יפה .. .אבל זה יהרוס את האוטו .. ואם בטעות תתנגש בסלע תו'כ .. יהיה נזק.

צר לי .. אבל איך שלא תסובב את זה, האוטו הזה לא הכי אידאלי לטיולים עם מכשולים.

האוטומט היה עדיף במצב הזה .. כי שם השמן של הממיר מומנט ספג את ההפרש הזה של צד אחד עומד ולא רוצה לזוז. וצד שני מסתובב ....

בגלל זה הרבה אנשים עושים את השיקול של פחות חדש ויותר עביר ..
או רכב אחד נוח לכביש ורכב אחר לשטח.

שלמה_55
05-02-17, 19:42
בס"ד

קראתי. הפנמתי.

אך עדיין אני לא חושב שהמצב אבוד.

פורסטר אף פעם לא היה רכב שטח קשוח. גם בגרסתו האוטומטית.

זה רכב שמספק הנאה רבה בכביש. וגם בשטח קל.

גם עם הפורסטר האוטומט הקודם לא ניסיתי לעבור שטח קשוח/עבירות קשה.

לא מדרגות. ולא עליות תלולות.

אני לא מחפש להרוס את הרכב. אני מחפש ליהנות. ויש הרבה ליהנות אתו. :-)

למשל את המדג'רסה עברתי ונכנסתי פנימה וב"ה הכול תקין.

אני חושב שאכנס שוב להדרכת נהיגת שטח. עברתי כבר שתיים אחת עם 4X4 ואחת עם יואב קווה.

צריך ללמוד להכיר את הרכב. ואני מאמין שעם זהירות וגם עם מכוון מבחוץ אפשר ליהנות מהמון מסלולים יפים.

את מסלולי העבירות הקשה והשטח הקשוח אני משאיר לקשוחים שבינינו.. :-)

מה שכן הייתי שמח - אם מישהו פה התנסה בשטח עם צמיגי יוקהמה G91 עם ז'נטים מברזל (המקוריים מגנזיום ואני מחליף אותם).

האם הצמיגים הללו נתנו ביצועים טובים? שרדו?

תודה מראש.

שלמה.

- - - Updated - - -

לא התאפקת....

שאלת לפני כמה חודשים. קיבלת תשובות מאוד ברורות. אמרו לך מה קורה שם. לא הקשבת. עכשיו אתה מחפש פתרונות קסם?

לא בא לקלקל לך את הכיף מאוטו חדש, אבל יש נתונים טכניים שאי אפשר להתעלם מהם. היצרן ויתר על הילוך הכוח כי לא התכוון שהדבר הזה ייסע בשטח.
את דעתי על תיבות הילוכים כולם יודעים. אני נגד אוטומט ובעד ידני. אבל גם אני לא הולך עם הראש בקיר.
כי יש גירים ידניים, במיוחד במכוניות מודרניות, שפשוט לא מתאימים לשימוש יומיומי.
הגיר בסובארו 2.0 ליטר הוא כזה. ואם לא מספיק שיחסי ההעברה בהילוכים שלו ארוכים מדי, בהתאם לצו הפוליטיקלי-קורקט שמכתיב צריכת דלק ופליטת מזהמים נמוכה, בא היצרן ומשיקוליו החליט לוותר על הילוך הכוח שהיה פשוט הכרח - כי הרכב הזה לא מתאים להסתערות על מכשולים. הזוויות שלו מכתיבות התנהלות איטית, מדודה וזהירה, וכשהילוך הראשון כל כך ארוך ולמנוע אין מספיק מומנט, מוכרחים הילוך כוח כדי לעזור למנוע למשוך במהירויות נמוכות.

ובגלל שויתרו על הילוך הכוח, זה לא קורה. קיבלת ג'יפון שטוב בכביש, אבל לא מתאים לשטח. בכלל לא מתאים לשטח. אפילו לא לשטח קל.

אני מציע שתתייחס אליו כאל אימפרזה סטיישן קצת יותר מרווחת. ולא יותר מזה. אם תתעקש שזה רכב שטח, זה יעלה לך. אתה תטגן קלאצ'ים בלי הפסקה.

חבל.

לקחתי לתשומת לב. תודה.

דרור ברלי
05-02-17, 20:14
לא אמרתי שפורסטר הוא לא רכב נהדר.

אמרתי שמכלול התכונות והמבנה שלו, מחייב לנהוג בו בצורה מסויימת, מה שהופך את הגיר האוטומטי למתאים יותר ברכב הזה.
במקרה של הדגם הידני, פעם היה מצויד בהילוך כוח שחיפה על הבעיות ועזר להתנהלות נינוחה ואיטית מבלי לאמץ את מכלול המצמד (קלאץ').

לדעתי פורסטר ידני ללא הילוך כוח הוא רכב שממש מוגבל בשטח. ואני לא מדבר על שטח קשה או קיצוני אלא על שטח ממש קל.
שביל סובב פסגה בהר חורשן לדוגמה, אותו שביל שבו אני מעביר הדרכת נהיגה לבעלי סובארו.
הפורסטרים/XV האוטומטיים ו/או XV 1.6 הידניים בעלי הילוך הכוח לא מתרגשים ממנו, אבל פורסטר ידני כבה שם שוב ושוב ועבר בסוף רק עם טיגון עמוק של הקלאץ'.

כן, אני ממליץ לך לעבור שוב הדרכה, הפעם לא בקבוצה אלא הדרכה אישית ופרטנית לדגם הרכב שלך - על מנת להדגיש את היתרונות והחסרונות ולדעת להתמודד איתם.

שלמה_55
06-02-17, 09:26
לא אמרתי שפורסטר הוא לא רכב נהדר.

...

לדעתי פורסטר ידני ללא הילוך כוח הוא רכב שממש מוגבל בשטח. ואני לא מדבר על שטח קשה או קיצוני אלא על שטח ממש קל.
שביל סובב פסגה בהר חורשן לדוגמה, אותו שביל שבו אני מעביר הדרכת נהיגה לבעלי סובארו.
הפורסטרים/XV האוטומטיים ו/או XV 1.6 הידניים בעלי הילוך הכוח לא מתרגשים ממנו, אבל פורסטר ידני כבה שם שוב ושוב ועבר בסוף רק עם טיגון עמוק של הקלאץ'.

...

אני חולק עלייך בנקודה זו.

בעל הפורסטר הידני לא ידע לתפעל נכון את מערכת ההילוכים הידנית.

הציור שאתה מצייר קיצוני מאוד.

אני לקחתי שוב את הרכב לשטח. והפעם שטח טרשי.

עוד ועוד שעות נהיגה על הרכב מגלות עד כמה הוא מעולה בשטח קל ואני גם מתכוון לצאת לטיול לרמת קושי נוספת.

מערכת בקרת האחיזה עובדת נפלאה ומתפקדת נהדר בהצלבות.

וזה נכון. כדאי ומומלץ לעבור הדרכה נוספת.

אני מחפש כעת הדרכות באיזור יער בן שמן (אני מירושלים).

elephant man
07-03-17, 13:13
דרור, קשה לי להסכים עם מה שכתבת.
אני מטייל בשטח הרבה עם הפורסטר שלי (2008 צורה ישנה).
היכולות שלו גבוהות בצורה מפתיעה. ויש לי נקודות מאוד מעניינות להשוואה (מטייל עם קבוצה נהדרת - פאטרול, פראדו, פאג'רו Q, סמוראי ארנבת למשל).
שיטת הנהיגה צריכה פשוט מאוד להתאים לרכב.
וכן, מודע מאוד לכך שהוא אינו רכב שטח "אמיתי". ואולי בכך טמונה ההנאה ממנו?
מכיוון שאין נעילות והילוך כוח, אז צריך מעט תנופה (החבר'ה קוראים לזה דחלה) ולפעמים מע"צ ואז הוא עובר הכל.

דרור ברלי
08-03-17, 02:17
סמוראי-ארנבת?....
זה כמו ג'ימני-שפן?.....
יש להם בולמי שועל?.....

פורסטר 2008 רכב שונה בתכלית מדגמי 2015-2017
זויות המרכב שונות וטובות יותר, המנוע שונה (נתונים דומים, אבל זולל יותר דלק), בעיקר גיר ומערכת הנעה שונה.
הפורסטרים הידניים מדור שלישי הגיעו עם הילוך כוח והאוטומטיים עם גיר פלנטרי 4 מהירויות, שהרבה יותר טוב ומתאים לשטח מהגיר הרציף של הדור הנוכחי..... (למי שמתבלבל בין דורות הפורסטר: דור ראשון מ-1997. דור שני ב-2002 עם מתיחת פנים ב-2005. דור שלישי ב-2008 עם מתיחת פנים ב-2011. דור רביעי מ-2012/13, לא זוכר בדיוק, עם מתיחת פנים ב-2015).

שלא תטעו, פורסטר אוטו אדיר וכיפי ואני מאוד אוהב אותו. אבל הידני ללא הילוך כוח הוא רכב מוגבל בכל שטח שיש בו מכשולים שמחייבים התנהלות איטית ומדודה ושאינו שבילים מהירים וזורמים. הוא מתקשה במעברים אלמנטריים שהאוטומטיים עוברים בלי להרגיש. או שכמו שאתה אומר - תיקחו תנופות. כי תנופות זה טובבבב. רצוי עם קפיצה פוטוגנית באוויר. זה מה-זה כיף.

אני בהחלט מעודד מזה שאתם לוקחים תנופות - תנופות זה נפלא לעסקי הפגושים הקדמיים + רדיאטורים וכו' לפורסטר, ממש כמו לעסקי הדרכות הנהיגה - ככה יבואו עוד בעלי פורסטר ללמוד איפה הם טועים ולמה הם שוברים את האוטו.

elephant man
08-03-17, 08:55
אני מבין שאתה מנדב את עצמך להדרכה אישית לשלמה ולי?
קפה ועוגיות עלי.
פגוש, על שלמה ;)

Asaf-a
08-03-17, 09:00
נראה שדאסטר דיזל לועס פורסטר ידני בשטח ובמיוחד אם הפורסטר מהדגם האחרון..

דרור, אתה יכול להתייחס לדאסטר בנזין ידני ביחס לפורסטר ידני? ביחס לxv?( ידני? )

מעבר לפער המחיר הגדול לטובת הדאסטרים וזוית הגישה העדיפה?

יונתןמצפה
08-03-17, 09:03
אני מבין שאתה מנדב את עצמך להדרכה אישית לשלמה ולי?
קפה ועוגיות עלי.
פגוש, על שלמה ;)
קפה עליך? אז גם אני בא.
ארנבת עלי.
פיל, תקשיב לדרור. לפעמים הוא צודק...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Asaf-a
08-03-17, 09:11
ושאלה נוספת עבור רכבים חדשים, להבנתי בסובארו מאבדים האחריות אם מגביהים ואין פתרון דרך היבואן, בדסטרים יש הגבהה מאושרת דרך היבואן?

גיא
08-03-17, 09:18
ושאלה נוספת עבור רכבים חדשים, להבנתי בסובארו מאבדים האחריות אם מגביהים ואין פתרון דרך היבואן, בדסטרים יש הגבהה מאושרת דרך היבואן?
על זה אני יכול לענות .. חלקית.

להורים שלי הסובארואיסטים נאמר במוסך מישל בחיפה שאפשר להגביה ולמגן אצלם .. ולא נאמר שזה מבטל את האחריות.

נאמר לי במספר מקרים .. כל מה שאיך שהו מתקשר לקפיצים שהוחלפו יבחן אחד לאחד .. כל מה שלא קשור .. לא קשור.

במקרה אמת. היה רעשים באוטו .. באתי עם הקפיצים הכחולים .. לא חייבו אותי על כלום וחיזקו משהו שלא מחוזק מספיק טוב מהמפעל. מצד שני .. שמעתי על רכב אחר שהקפיצים לא הותקנו תקין .. ומשהו נהרס שם באחד המקדמיים .. הבן אדם שילם. הוחלפו חלקים .. אף אחד לא לקח אחריות .. לא הרשת ולא המתקין של הקפיצים.

לגבי שאר השאלות .. לא נהגתי על הסובארו אבל הצטרף איתי xv לטיול סוכות האחרון במדבר. הוא נכשל נחרצות בעליות שאני עברתי יחסית בקלות ... יש מצב שזה הנהג .. ויש מצב שזה המערכת בקרת משיכה ... אבל הסובארו הגיעה לכביש 10 עם כל הפגושים ... וללא גרירות ומשיכות. רק מעקפים.

Asaf-a
08-03-17, 09:23
על זה אני יכול לענות .. חלקית.

להורים שלי הסובארואיסטים נאמר במוסך מישל בחיפה שאפשר להגביה ולמגן אצלם .. ולא נאמר שזה מבטל את האחריות.

נאמר לי במספר מקרים .. כל מה שאיך שהו מתקשר לקפיצים שהוחלפו יבחן אחד לאחד .. כל מה שלא קשור .. לא קשור.

במקרה אמת. היה רעשים באוטו .. באתי עם הקפיצים הכחולים .. לא חייבו אותי על כלום וחיזקו משהו שלא מחוזק מספיק טוב מהמפעל. מצד שני .. שמעתי על רכב אחר שהקפיצים לא הותקנו תקין .. ומשהו נהרס שם באחד המקדמיים .. הבן אדם שילם. הוחלפו חלקים .. אף אחד לא לקח אחריות .. לא הרשת ולא המתקין של הקפיצים.

לגבי שאר השאלות .. לא נהגתי על הסובארו אבל הצטרף איתי xv לטיול סוכות האחרון במדבר. הוא נכשל נחרצות בעליות שאני עברתי יחסית בקלות ... יש מצב שזה הנהג .. ויש מצב שזה המערכת בקרת משיכה ... אבל הסובארו הגיעה לכביש 10 עם כל הפגושים ... וללא גרירות ומשיכות. רק מעקפים.

הטיול סוכות עליו אתה מדבר, זו השוואה בין דבטר דיזל מוגבהה לxv סטנדרטי או מוגבהה?

גיא
08-03-17, 09:28
לא זוכר אם היה מוגבה כבר אז .. אבל לא רלונטי כי הסובארו לא גירד שום דבר מלמטה.

סובארו אכן סטנדרטית.

הדאסטר שלי אכן דיזל.

וזה מזכיר לי, טייל איתי דאסטר בנזין פעם אחת .. בהחלט מרגישים שחסר לו אויר בעליה ... המנוע נכבה לעיתים קרובות מידי .. ואז נותנים בגז ...

זה מוחשי לגמרי בכל טיול מעבד לשבילים. באחת העליות הקטנות באבו טריפה .. הבן אדם הרס צמיג כי נאלץ לנסוע ממש מהר מה שלא אפשר לו לזגזג בן הסלעים בעדינות. אותה עליה אני עליתי לאט ממנו ובשלום.

יונתןמצפה
08-03-17, 09:39
באחת העליות הקטנות באבו טריפה .. הבן אדם הרס צמיג כי נאלץ לנסוע ממש מהר מה שלא אפשר לו לזגזג בן הסלעים בעדינות. אותה עליה אני עליתי לאט ממנו ובשלום.

הנה פיל.
ראה, מדובר בתופעה.
כמו שאני תמיד אומר לך, בטווח הארוך יהיה לך יותר זול להשקיע ברכב עם LOW מאשר לשריין את הרכב שלך על מנת שיצלח בשלום את המסלולים האלו.

גיא
08-03-17, 09:42
אני חושב שסובארו יהיה עדיף מהדאסטר בנזין ולו רק בגלל הגיר הרציף. מצד שני .. לא יודע מה יהיה אורך החיים של המערכת בשימוש אינטנסיבי .. המצמד שם הוא ממיר מומנט ? אם כן .. אז זה סביר שיהיה עמיד. אם זה משהו אחר .. מי יודע.

דאסטר לשטח רק דיזל.

יש מספר סיפורי זוועה במוסכי הרשת על מצמדים וחלקי גיר שנשרפו ברכבי בנזין.
סיפור של 6000₪ ועוד קצת .. ולא באחריות.

אם כי ניתן לומר שרוב נהגי הדאסטר זה רכב שטח ראשון שלהם ויתכן שיש פה נהיגה לא נכונה... לא שזה משנה משהו מבחינת מחיר ...

כל עוד אין צמיגי שטח עם דופן עבה לאוטו .. אתה גם תרצח צמיגים.

יונתן .. זה נכון בתנאי שאתה לא טוחן ק'מ ביום יום עם האוטו הזה.
ואל תשכח .. שזה אוטו חדש .. עם כל הנוחות שיש בזה.

דרור ברלי
08-03-17, 11:29
זה יהיה קצת ארוך, אבל תקחו אוויר. יסגור לכם כמה פינות.

דאסטר לועס ויורק את הפורסטר וה-XV בכמעט כל מתאר שטח בגלל ארבעה יתרונות משמעותיים:

1. זויות מרכב יותר טובות. לסובארואים יש סרח עודף קדמי מוגזם שהם מגרדים וגם מנפצים ברגע ש"לוקחים תנופות" וגם כשהם על הבלמים בירידות תלולות והחרטום המגושם שלהם שוקע. בדאסטר ניכר שיש מחשבה על נושא זוית הגישה והפגוש מאפשר גישה הרבה יותר נוחה וקלה למכשולים. לשלוח לכם את החוזר שקיבלתי בדוא"ל ממועדון סובארו-דרייב עם עצות מעשיות (מאנשי היבואן עצמם) שמסבירות איזה חלקי פלסטיק מומלץ לפרק מראש כדי למנוע נזקים גדולים בהמשך?.....

2. הילוך ראשון קצר. אפילו דאסטר בנזין נוסע טוב יותר במכשולים טכניים מהסובארו. גם האוטומטית. כי גם במקום שבו אין למנוע ה-1.2 מספיק מומנט בסל"ד המאוד נמוך, או שהגיר הרציף של הסובארו מחליק למוות והאוטו לא מתקדם - בדאסטר אפשר לפחות לבחור בשיטת התנופות של איש הפיל שמשחק עם ארנבות ושפנים. לדאסטר יש סיכוי טוב יותר לעבור את זה בשלום בגלל הזויות העדיפות שלו. הסובארו תחבוט את פגושי הפלסטיק שלה בתדירות גבוהה בהרבה, והנה לך נזקים יקרים.

3. צמיגים. לדאסטר צמיגי חתך 65. ברור שזה לא מספיק וזה לא חתך לצמיג שטח. אבל זה יותר טוב ופחות פגיע מהחתך 60 של הפורסטר. ובטח מהחתך 55 של ה-XV. לדאסטר גם גלגל רזרבי בגודל מלא ותואם לארבעת האחרים שמאפשר לך להמשיך לטייל גם אם חטפת פנצ'ר. בסובארו יש גלגל זמני צנום בקוטר קטנטן שחוסך מקום ומשקל אבל מאד לא בריא למערכת הנעה AWD להתגלגל עליו לאורך זמן. הוא זמני, עד לפנצ'ריה הקרובה, ולך תמצא אחת בשער צניפים... או שתלמד לבצע תיקוני תולעים בדפנות קרועות של צמיגי חתך נמוך.

4. לדאסטר יש דגם בעל מנוע טורבו-דיזל עם המון מומנט וגם חסכוני מאוד. בשילוב עם הילוך ראשון הקצר יש כאן יכולת של כמעט זחילה, מה שאין לסובארו גם בדגם האוטומטי. בשווקי העולם המתורבת גם סובארו מציעה מנוע דיזל, בתצורת בוקסר כמובן. אבל הוא לא מיובא לישראל.

האם אפשר להבין מכל זה שדאצ'יה דאסטר הוא אוטו טוב יותר מסובארו XV/פורסטר?... התשובה מורכבת הרבה יותר מ"כן" או "לא". כי יש גם את עניין איכות המוצר, המחיר, התדמית, הבטיחות, האמינות לאורך זמן ושמירת הערך העתידית. הדאסטר הוא אוטו לואו-קוסט. הוא בנוי בסיסי וזול ואפילו בדגם הכי יקר ומאובזר שלו הוא עולה פחות מהסובארו XV הכי עירומה ובסיסית. סובארו היא כבר מזמן לא מותג עממי, המכוניות שלה משוכללות ומתקדמות ועל כן גם יקרות. אלה פשוט מכוניות מקטגוריות שונות, שבמקרה, בשל יכולות השטח שלהן, מושוות זו לזו . במקרה של פורסטר - הוא גם גדול, חזק ומרווח מהדאסטר ויקר ממנו בהרבה מאוד עשרות אלפי שקלים, עד פי 2 ויותר. כך שההשוואה כבר לא כל כך במקום.

הייתי אומר שהדאסטר יצר נישה משל עצמו בה אין לו באמת מתחרים.
אז מתי ההשוואה כן במקום? כשאתם בטיול. מול מכשול ספציפי שרכב אחד עובר בקלות והשני לא. וכאן הדאסטר מנצח ללא ספק.

גילוי נאות למי שעוד לא הבין: אני עובד עבור אתר השטח הישראלי ומעביר הדרכות נהיגת שטח וטיולי שטח ללקוחות סובארו 4X4. אני מכיר את דגמי סובארו XV ופורסטר מלפני ומלפנים ויכול להעיד שאלה רכבים מעולים ומצטיינים, מילימטר לא פחות.
כמותג באופן כללי - ואתם יכולים לצטט אותי חופשי - סובארו הן לדעתי המכוניות הכי טובות והכי איכותיות שמגיעות מיפן.
הן היפניות הכמעט יחידות בשוק שהן מכוניות שקורצות גם לנהג, גם בדגמים הבסיסיים שלהן, עם יכולות שחורגות בהרבה ממה שמקובל לצפות מג'יפונים בקטגוריה שלהן.
אבל, וזה אבל גדול - יש להן גם מגבלות מובנות שמוטב להכיר ולנהוג בהן בהתאם על מנת להימנע מנזקים.

גיא
08-03-17, 11:38
החיסרון הכי גדול של דאסטר הוא (בישראל) ...

שאין אוטומטי.

דרור ברלי
08-03-17, 11:51
זה חסרון שיווקי בלבד.

גיא
08-03-17, 11:59
זה חסרון שיווקי בלבד.
ולגבי אנשים בלי רגליים .. חסרון קיומי...

elephant man
08-03-17, 15:50
גיא, אין מנוס.
חייבים מבחן השוואתי- הדאסטר שלך, הפורסטר שלי, והגראנד של בועז
;)

יונתןמצפה
08-03-17, 15:53
פיל, יותר פשוט להזמין את גיא לטייל (למיטב זכרוני אתה גר באזור לא?).
גיא, שלח טלפון בפרטי...
הגיע הזמן להתחיל לפרק לכם את האוטו :p

גיא
08-03-17, 15:53
בועז לא מניע .. יקר לו. ואתה ... מוזמן.

elephant man
08-03-17, 16:13
הנה פיל.
ראה, מדובר בתופעה.
כמו שאני תמיד אומר לך, בטווח הארוך יהיה לך יותר זול להשקיע ברכב עם LOW מאשר לשריין את הרכב שלך על מנת שיצלח בשלום את המסלולים האלו.
תופעה?
על סמך שני מקרים?
שני הפאנצ'רים היו נמנעים עם צמיגים שמתאימים יותר לעבודת שטח. משמע, דופן בריאה. משמע מידות צמיגים בלתי אפשריות לרישיון ברכב. מסתפקים במה שיש.
וכרגע, מה שיש זה מה שמתאים לכל המתארים שלי ושל פות"ש.

דרור.
מסכים עם כל המילים הטובות שאמרת על סובארו.
רק תיקון קטן: הצמיג הרזרבי הקטן הגיע רק בדור האחרון- (2013 והלאה).

יונתןמצפה
08-03-17, 16:25
שמע פיל, אני מעולם לא טענתי שזה לא כיף לאנוס רכבים ולהיות האנדרדוג. זו הסיבה שבתור נהג חדש טיילתי לאורכה ולרוחבה של הארץ עם פרייבט. וזו הסיבה שהשתתפתי בזמנו עם הסמו בראלי חוצה ישראל. וזו הסיבה שיש את הגרוטראלים למיניהם.
אבל לטעון שרכבים האלו מותאמים למשימה זה לטמון את הראש בחול...
ברור שאפשר. וזה אפילו די כיף. אבל זה רחוק מלהיות נכון, ואז אתה מאשים את רשיון הרכב בפנצ'ר...
לקחת רכב בלי low ועם צמיגים נמוכים לאבו טריפה (ובטח למסלולים ''קצת'' יותר מאתגרים) זה לאנוס את האוטו. מסלולים שרכב שטח אמיתי בולע אותם כאילו היו נסיעה לסופר.
ושוב, זה בסדר לעשות את זה. אבל זו טעות להניח שזה הדבר הנכון לוגית.
זה הדבר הנכון לך רגשית ולכן זה גם הדבר הנכון לך אבסולוטית. אבל הגיוני זה לא.
החלטת כבר מה הרכב הבא שלך...?

גיא
08-03-17, 16:27
החלטתי לא להכנס לזה ..

יונתןמצפה
08-03-17, 16:41
מסכים חד משמעית. לא טענתי שזה לא מתאים למי שזה מה שהוא רוצה.
אבל אי אפשר לטעון שהרכבים האלו (פורסטר לצורך הדיון) עוברים הכל בסבבה עם מתאימים את הנהיגה. ואת הצמיגים. ואת הרשיון....
אין בעיה לטייל עם פורסטר ביחד עם רכבים קשוחים. כל עוד תמיד מתחשבים בהם, ותמיד דואגים למספיק תולעים או צמיגים ספייר. ובונים על משיכה קלה במקרה וצריך. ולא נוסעים בסבבה/בספונטניות לנקרות, או לפרצים עליון, או לגבי צין, או לעוד לא מעט מסלולים שהם קלאסיקות. ובאותה נשימה לטעון שרכבים עוברים הכל בסבבה.

מי שבוחר רכב כזה הוא אחד משלוש:
1. מי שרוצה לטייל בשבילי קק"ל.
2. מי שהוא נהג טוב ומנוסה ומוכן להתפשר על מה שכתבתי למעלה לטובת... (מה בעצם?)
3. מי שהוא פריק של הדגם ונהנה מהאנדרדוגיות שכתבתי למעלה.
או כולם ביחד...

אבל שוב, אי אפשר לטעון שהרכבים האלו עוברים הכל בסבבה. זה לא נכון וזו הטעיה.

גיא
08-03-17, 16:43
לא היה לי סובארו אבל עם מה שיש לי כן נסעתי בספונטניות ראוייה לגנאי למקומות שהס מלהזכירם.

יונתןמצפה
08-03-17, 16:48
גיא.
א. כנראה שדאסטר זה לא פורסטר (ראה מה שדרור כתב)
ב. גם אתה תיארת את החוויה השלילית שלך עם דאסטר בנזין באבו טריפה.
לעלות מהר ועם תנופה במסלול לא קשה (קל...) עד כדי מוות צפוי לצמיגים העדינים זה לטייל בפחד. שזה מבחינתי לאנוס את הרכב.
מי שזה מתאים לו סבבה. זה באמת בסדר. אבל זו הטעיה לכתוב שזה עובר הכל בסבבה.

גיא
08-03-17, 16:50
דאסטר בנזין נחות חד משמעית מהדיזל.

את זה רשמתי קודם. גם הסובארו לעניות דעתי .. אבל זה מצפיה על רכבים של אחרים. לי אישית היה פעם בי4 ומעולם לא טיילתי איתו. וסה הנסיון היחיד שלי עם סובארו.

וזאת הסיבה שאני לא יכול לתת דיעה על זה.

יונתןמצפה
08-03-17, 16:57
אגב, דוגמה אחרת...
אחד החברים מטייל איתנו מדי פעם עם דיסקו 4 עם צמיגי הנייר שלו.
למיטב זיכרוני, לא היה טיול אמיתי שלא נגמר עם אירוע צמיגים כזה או אחר שהצריך אילתורים ויצירתיות כדי להמשיך לטייל או לחזור הביתה. גם עד כדי סכנה של לנסוע עם צמיג לא תקין על הכביש חזרה הביתה.
וזה לא אידאלי. בלשון המעטה.
להבדיל מהדוגמאות שבדיון הנל, הרכב הזה אם רק יטפלו לו בצמיגים יתן בראש לרוב הג'יפים הגיבורים שמטיילים איתו מכל הבחינות האפשריות. נוחות ועבירות.
נקודת תורפה אחת שממחישה היטב את הנחיתות של הרכבים שבדיון ביחס לרכבי שטח אמיתיים שמתבטאת בהרבה יותר מנקודת תורפה אחת.
יודעים מה, עזבו את הצמיגים או הגובה, טפלו בתיבת ההעברה ו''רק'' שימו low לרכב. זה יפצה כבר על כל השאר...

גיא
08-03-17, 17:09
קח צ'ירוקי ורק תעשה אותו חסכוני
קח ל'ר ורק תעשה אותו אמין
קח סופה ורק תעשה אותה נוחה
קח היילקס ורק תעשה אותו מהיר
קח סמוראי ורק תעשה בו מקום
...

הבנת את הכוונה ?

זה האוטו. זה מה יש ..

עונה לחלק מהאנשים לצרכים ולחלק אחר לא עונה.

יונתןמצפה
08-03-17, 17:18
ברור. אין ויכוח.
יחד עם זאת, מעולם לא טענתי שבסמוראי יש מקום.
זה העניין...

גיא
08-03-17, 17:38
עימרי למשל טוען שיש ;)

זה ויכוח עקר ...
עובדה היא שיש רכבים שאינם קונצנזוס ... ויחד עם זאת נסעו לשם וחזרו לכאן. בלי גרירה .. בלי נזקים .. בלי השתוללות .. בלי כתרים .. רק עם כיף ..

אז מה ? .. אז אין קונצנזוס .. so what ?

מבטיח לך שהפיל יהנה מהסובארו שלו .. אפילו שהיא לא רכב שטח אליבא ד'חכמי הג'יפולוג ...

ואגב זה .... אם סובארו זה לא רכב שטח .. למה יש לו פורום ?... בג'יפולוג .... !? ...

בעוד שלדאסטר האימתנית ... אין ?

(חחממ ... רמז .. )
;)

יונתןמצפה
08-03-17, 18:26
הכיף הסוביקטיבי של כל אחד הוא לא העניין. אין על זה וויכוח...
אני פשוט מתנגד לקביעה שפורסטר (לצורך הדיון) עובר הכל בסבבה, אם רק מתאימים את הנהיגה, או הצמיגים או הרשיון....
הוא לא עובר הכל בסבבה. הוא מסוגל לעבור ב- 90% (נניח) מהשבילים בארץ. חלקם בקלות, חלקם בזהירות יתרה (מאוד). וחלקם עם פוטנציאל נזקים אמיתי, מוחשי ומיותר. (צמיג שהולך באבו טריפה כתוצאה מנהיגה אגרסיבית של חוסר ברירה זה נזק מיותר מבחינתי). על זה אין ברירה אלא להסכים. ואם על זה אנחנו לא מסכימים, כנראה שזה בגלל שמי שטוען את זה או שעוד לא התנסה מספיק או שהוא מאוהב אהבה עיוורת במותג (או שניהם).
וכל זה כמובן בסדר גמור, כל עוד זה נכתב בקונטקס הנכון.

גיא
08-03-17, 19:39
אני לא טענתי את זה :) ... אז אין לי חוסר הסכמה איתך.

אפשר גם להגיד שמי שמספקים לו אותם 90٪ מסלולים .. מבחינתו האוטו 100٪ מתאים לו ... :) ואז הוא עובד את אותם 100٪ שמתאימים לנהג בסבבה ...

ואבו טריפה ההוא היה יכול להגמר בלי צמיג קרוע אם הנהג היה לוקח חצי מ'מ ימינה ..
עובדתית אני לא קרעתי עד היום צמיג טפו טפו .. ונסעתי ... גם באבו טריפה ...

כנראה היה נקרע צמיג מתי שהו .. אבל ראיתי גם צמיגי 31 נקרעים בשטח .. אז .. הכל בעיני המתבונן

יונתןמצפה
08-03-17, 19:52
אני חושב שבשביל להמחיש ולמצות את המשמעות של לטייל עם הכלים האלו במסלולים קלאסיים (לא עבירות פרופר) אין מנוס מלבצע מבחן השוואתי. דאסטר דיזל משופר קלות, דאסטר בנזין, פורסטר אוטו' משופר קלות פורסטר ידני ולקבוצת ביקורת נניח סמוראי וטנדר ויגו.
המסלול צריך לעבור בקלאסיקות, נניח מוחרקה/דרך נוף כרמל/נחל מהר''ל. או נחל דישון וציר המוסכים בגולן.
מסלולים הכוללים דרכים מהירות/משובשות עם קטעים ומעברים טכניים בעבירות שלא יותר מבינונית. ולקינוח גם אולי כמה מעברים טכניים יותר בחורשן כדי לבחון התמודדות הכלים עם מעברים הכרחיים נקודתיים.
נמרוד, גיא, פיל... זרקו תאריך!
אני חושב שזו כתבה מתבקשת לג'יפולוג. לא ככה?

גיא
08-03-17, 19:54
קניתי.

בדיוק הכנתי משל עם סטייקים ומרפסת מול חצר בשביל להדגים לך :) ...

יונתןמצפה
08-03-17, 19:57
חצר. אין בכלל וויכוח.

גיא
08-03-17, 19:59
חצר. אין בכלל וויכוח.

נן וההוא שגר בעיר בדירה לא מגיע לו סטייק ?

ואם זה לא על מנגל מפואר אז זה לא נקרא סטייק ??

יונתןמצפה
08-03-17, 20:05
עזוב גיא. תביא איתך סטייקים ומנגל למבחן ונבדוק את זה.

assafy
08-03-17, 21:39
אני חושב שבשביל להמחיש ולמצות את המשמעות של לטייל עם הכלים האלו במסלולים קלאסיים (לא עבירות פרופר) אין מנוס מלבצע מבחן השוואתי. דאסטר דיזל משופר קלות, דאסטר בנזין, פורסטר אוטו' משופר קלות פורסטר ידני ולקבוצת ביקורת נניח סמוראי וטנדר ויגו.
המסלול צריך לעבור בקלאסיקות, נניח מוחרקה/דרך נוף כרמל/נחל מהר''ל. או נחל דישון וציר המוסכים בגולן.
מסלולים הכוללים דרכים מהירות/משובשות עם קטעים ומעברים טכניים בעבירות שלא יותר מבינונית. ולקינוח גם אולי כמה מעברים טכניים יותר בחורשן כדי לבחון התמודדות הכלים עם מעברים הכרחיים נקודתיים.
נמרוד, גיא, פיל... זרקו תאריך!
אני חושב שזו כתבה מתבקשת לג'יפולוג. לא ככה?

עליתי את המוחרקה עם פורסטר דור 3 לפני כמה שנים. הגיע עד למעלה אבל היה נזק. לא מומלץ. גם עם רכב עם הילוך כח לפני שבועיים זה לא לגמרי קליל.
גם בציר המוסכים במעבר מים עם הבולדרים שצפונית לפאג'ר הקטן יכול להיות בעייתי לפורסטר.

יונתןמצפה
08-03-17, 21:57
לא סתם הצעתי את המקומות האלו, שנחשבים מסלולים קלאסים ומהנים לנהיגה.
ולצורך הדיון, את המוחרקה עלו דימקסים סטנדרטים עד העצם עם נהגים סטנדרטים ולא סיימו עם שום נזק.

assafy
08-03-17, 22:12
דימקס זה טנדר עם שלדת סולם, סרן חי והילוך כח. אי אפשר להשוות בכלל לג'יפון כמו פורסטר או xv.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

גיא
08-03-17, 22:30
יונתן .. ולצורך העניין גם אילן וגם גיתאי ... לא מצליחים להבין שאפשר גם אחרת.

אפשר להכין סטייק על מנגל שבדי עתיק מנירוסטה בחצר תחת גפנו ותחת תאנתו .. אפשר להכין גם סטייק על מנגל פחמים קטן במרפסת בקומה 36 של מגדלי השן .. ואפשר להכין גם סטייק על גריל חשמלי בשיכון ג' קומה ד' .. בסלון על השולחן מעץ וכמובן אפשר להכין סטייק במחבת על הגז.

כולם יהיו סטייק .. אולי לא אותו הטעם .. אולי לא אותה ההנאה .. אבל זה עדיין יהיה סטייק.

אפשר לטייל בלי לעבור את ציר המוסכים .. שגם עם הדיסקו המשודרג סבלתי ממנו .. ולא נהניתי בכלל.

אפשר לטייל גם בלי לטפס במוחרקה ..

מה זה מסלולים קלסיים ? ... קלסי למי ?

הפתגם על ההוא שיש לו פטיש וכל דבר בחיים שלו הוא מסמר .. בא לידי ביטוי םה חזק מאד.

פה באתר הזה משנת 2002, ג'יפ זה רק שני סרנים חיים וקפיצי עלים ... צמיגי 31" סה מינימום של ההוא שצוחקים עליו ...

כל דבר אחר זה לא "ג'יפ". .

פתאום גם ifs נהיה בסדר ... ופתאום גם irs נהיה בסדר .. ועכשיו גם רכב בלי low נהיה בסדר ...

ככה זה, צריך להתקדם. בשביל 99٪ מאוכלוסיית העולם .. טיול עם המזדה בשביל נוף הכרמל או בשביל לאורחן בארותיים .. זה טיול שטח. תפנימו את זה !

המסלולים הקלסיים של באי האתר הזה .. הם המסלולים הקלסיים של באי האתר הזה.

תוציאו את הראש מהחלון שניה .. יש עולם שם בחוץ :)

יצאתי בשבת לטייל עם ההורים שלי וחברה שלהם. כולם בני 70+/-, ואני הצעיר .. טיפסנו לתל קשיש .. צלחנו שבילים ליד מאגר כפר ברוך והשתובבנו בשבילים בואכה שייח אברק .. אפילו סיבוב קצת מרח' יערות לכביש ג'למה טבעון ...

שלפנו ערכת קפה וקופסאת עוגיות ..
והרחנו פרחים צהובים שאין לי מושג מה שמם.
אז מה ? זה לא טיול שטח ?
ברצינות .. !?

בשביל אמא שלי, העליה לתל קשיש היתה 90٪ התאבדות ..

אבא שלי היה מבסוט מאיך היא מפחדת..

( תכלס היא היתה גם בטיול לילה מהרודיון להר חרמון ולא כל כך פחדה .. היא אחלה ג'דאית ) ..

ובשבילם זה היה טיול שטח לגמרי.
הארד קור.

הצילוםשל רכב שטח על פסגת תל קשיש.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170308/cc214f5ebafaf47c8a37206a95311be8.jpg

נמרוד
08-03-17, 22:42
And your point is?

גיא
08-03-17, 22:45
And your point is?
אפשר לטייל גם עם סובארו ..
ואין לי בעיה להכין כתבת השוואה עם הויגו והסמוראי והסובארו :)

נמרוד
08-03-17, 22:47
עדיין לא הבנתי על מה הדיון.

גיא
08-03-17, 22:49
עדיין לא הבנתי על מה הדיון.
טוב.
אני אשתוק.

נמרוד
08-03-17, 22:59
לא יודע איך יונתן ערבב אותי בסיפור הזה... אבל ערבב :rolleyes:

אז שמע גיא - יכול להיות נחמד מאד לעשות מבחן או טיול משותף עם סובארו ודאצ'יה, נגיד אחרי סעודת הבכחנליה שברלי מתכנן לנו במכתש רמון בעוד כמה שבועות.

אבל במחשבה שנייה... זה יהיה בזבוז של שבת במדבר לטייל בשיירה עם ג'יפונים.

צ'טער, זאת האמת והשורה התחתונה.

tom1105
08-03-17, 23:08
אלוהים ישמור... הויכוחים של סופה \ טויוטה \ לנד רובר הפכו לויכוחים של דסטר לעומת xv...
מבחינתי אפשר לסגור את ג'יפולוג... יותר נמוך מזה לא נגיע...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

גיא
08-03-17, 23:10
לא יודע איך יונתן ערבב אותי בסיפור הזה... אבל ערבב :rolleyes:

אז שמע גיא - יכול להיות נחמד מאד לעשות מבחן או טיול משותף עם סובארו ודאצ'יה, נגיד אחרי סעודת הבכחנליה שברלי מתכנן לנו במכתש רמון בעוד כמה שבועות.

אבל במחשבה שנייה... זה יהיה בזבוז של שבת במדבר לטייל בשיירה עם ג'יפונים.

צ'טער, זאת האמת והשורה התחתונה.
מקובל עלי לגמרי .. מה גם שסביר מאד שאני אהיה במדבר גם.. :)

יונתןמצפה
08-03-17, 23:23
אויייש איזה כבדים פה כולם...
גיא- התברברת, וכמו בכל ניווט חזרת לנקודה האחרונה שבה היית מאופס. הנקודה שלך כבר מזמן הובנה בשרשור ההוא. אבל זה דיון אחר...
כאן נאמר שפורסטר יכול לטייל עם רכבים גיבורים יחסית ולעבור הכל עם קצת 'דחלה' ובלי דרמות.
על הנקודה הזו אני חולק.
נמרוד- מכיוון שדרור גידל קוקיות ומאיר עושה לו צמות, לא נראה לי שאוסף ברבורי השכל שאפילו השפם הגיע לשמוע יגיעו לכדי מפגש מדברי אמיתי. הרי כל זה היה במפגש המקורי בנחל חורשה ואף אחד מהם לא הגיע. וגיא לא ממש שיתף שם פעולה והחליט לטייל עצמאית (בשכל). לכן לא נראה לי שזה הכיוון.

כולה מה שצריך זה כמה שעות כאן באזור, שיכניסו את כל הדיונים האלו לפרופורציות נכונות ושאותן יסכם אייל בכישרון רב שיעלה חיוך על כל באי האתר.

אבל בינתיים נראה שהפיל שהציע את כל הרעיון הלך לישון על החדק...

elephant man
08-03-17, 23:26
אני חושב שגיא לקח את הדיון למקום נכון.
אולי הג'יפאות כפי שרובכם מכירים אותה, השתנתה?
אולי הדגש עבר מהרכב לחוויה?
הדוגמה של הסטייק, מבהירה את זה הכי טוב.
הדיון האם הפורסטר/דאסטר הנם רכבי שטח אמיתיים, לא רלוונטי.
אם צלחתי את אבו טריפה, וכל מה שקרה היה פאנצ'רים וגם הם בגלל טעות נהג, אז מה זה אומר?
ואם את אותה בקעה, הלנדקרוזר שנסע איתנו היה נתקע על מכשול ונזקק לגרירה על ידי הפורסטר, זה אומר שהפורסטר טוב יותר?

מנקודת המבט שלי, זה עניין של אחוזי הנאה.
בפורסטר, מהרגע שנכנסים לשטח, ההרפתקה מתחילה. כי מעבר לכל עיקול יכול להיות מכשול שאמנם ישעמם רכב שטח "אמיתי", אך יהווה אתגר מהנה ומעניין לפורסטר (ודומיו).
וכמו שאני רואה את זה, בית הספר שיעביר אותי הפורסטר בהתמודדות עם המכשולים, טוב יותר מכל רכב אחר. בדיוק בזכות מה שאין לו ומחייב אותי לקחת בחשבון.
מה שנקרא less is more.

ובאמת שמעניין אותי לקחת את הפורסטר והדאסטר לקצה מול כלים שנחשבים ל"אמיתיים". בעיקר, בשביל הסקרנות.

יונתןמצפה
08-03-17, 23:40
פיל, עכשיו אתה מרכך את העמדה שלך...
חווית הג'יפאות לא יכולה להשתנות כי אין דבר כזה. כל אחד והחוויה שלו. של גיא ככל הנראה השתנתה ואני לגמרי מכבד את זה.
שלי לעומת זאת לא דומה למה שתיארת.
אני אוהב להגיע למקומות שהדבר הידוע היחיד הוא שכלום לא ממש ידוע. זה מה שעושה לי את זה וגיליתי ככה הרבה מקומות מאוד מעניינים.
בטיולים כאלו אני מתבאס שיש מקומות שאני צריך להסתובב בהם כי הרכב לא מתאים. והייתי בסרט הזה כמה שנים. זה ביאס אותי...
הנה דוגמה טריה-
בשישי טיילנו דרומית למכתש באזור אפעס לא כ"כ מוכר. כל הרכבים היו גיבורים ללא ספק, ובסוף נאלצנו להסתובב אחרי שהדיסקו 4 חיסל צמיג במקום שלא הווה שום בעיית עבירות.
הנקודה היא שכשאתה פוגש את מגבלות הרכב ויש לך סיבה טובה להמשיך בתכנית קורה אחד מהשניים:
או שאתה מסתובב ומתבאס.
או שאתה ממשיך ומסכן את הרכב והמשך הטיול.
אתה מכיר את החוויה הזו...?

גיא
09-03-17, 05:39
אבל יונתן ..

אם הגנרל הבריטי עמד בצד ובכה ..
נו .. מה יגידו אזובי הקיר הרומנים !? ..

או רחמנה ליצלן ... היעמוד היפני הקטן ויעשה חרקירי באמצע המסלול ? ...

שהל'ר ישתפר .. הוא אגדה.
הדאסטר הוא רק אנדרדוג קטן והסובארו באמת לא רכב שטח.

asafk
09-03-17, 20:36
רגע... אז עכשיו מתווכחים למי יש יותר קטן?

ו... לא סיכמנו ש 4x4 זה לחלשים?

(ובכלל.. לא יכולתי שלא להיזכר בפורסטר.. מוגבה.. מעלה זרון בירידה.. חבל על האוטו נרד ברגל (החלטה נכונה לדעתי))

אסף.

elephant man
11-03-17, 18:13
רגע... אז עכשיו מתווכחים למי יש יותר קטן?

ו... לא סיכמנו ש 4x4 זה לחלשים?

(ובכלל.. לא יכולתי שלא להיזכר בפורסטר.. מוגבה.. מעלה זרון בירידה.. חבל על האוטו נרד ברגל (החלטה נכונה לדעתי))

אסף.
האמת, לא המשכתי עם הירידה משתי סיבות: 1. היעדר מיגון. 2. חוסר היכרות מספיק עם יכולות הרכב.
היום, עם מיגון והיכרות טובה יותר עם הרכב
הייתי יורד.

-->