PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת מצלמה ועדשה.

lizard
03-11-16, 19:13
אני רוצה לקנות מתנה לאשתי מצלמה לצילום התכשיטים שהיא יוצרת.
צריך צילום איכותי של דברים קטנים.
לא צריך חיבור לאינטרנט או פיצרים כאלו. רק להכניס ולהוציא כרטיס זיכרון וחיבור למחשב להורדת התמונות.
עדיפות לצילום מקרו גם על חשבון צילום רגיל. לתמונות רגילות אנחנו משתמשים בטלפון.
לא חייב סופר רזולוציה כי התמונה עולה לאינטרנט.

תקציב עד 2500.

תודה
מיכה

GodsFather
03-11-16, 20:42
D-spot.co.il

amirmoshe
04-11-16, 07:17
בתקציב כזה תחפש משומש. הייתי ממליץ על הקנון 100 מאקרו. וגוף של קנון כמה שיותר חדיש.
אם רוצים יותר שימושיות אז עדשת מאקרו 60 ממ, שתהיה יותר פתוחה.

erezgur
04-11-16, 10:43
לדעתי - הכותרת קצת מטעה.

לצרכים שציינת ממש לא צריכים מצלמת DSLR או מצלמה-חסרת-מראה (mirrorless) עם עדשות ניתנות להחלפה.
כל מצלמה סבירה מהשנים האחרונות תעשה את העבודה בכלל לא רע. לך לאחת החברות הטובות, אני מאד אהבתי את פנאסוניק (לומיקס) אבל כמובן שגם סוני, קנון או ניקון יהיו מצויינות.

צילום תכשיטים עם מאקרו, תנאי תאורה טובים וצלם שמבין כיצד לצלם אותם - יצליח טוב מאד גם עם מצלמות דמויות-SLR, סנסור טוב עם עדשה מובנית.

lizard
04-11-16, 11:49
אין לי מושג מה כל המונחים האלה

danny_aaron
04-11-16, 13:21
היי ,
קח את המצלמה הזו רק כדוגמה .
http://m.zap.co.il/jacket.aspx?siteid=2703&siteurl=http%3a%2f%2fwww.digiman.co.il%2 fitems%2f500444&modelid=0&prodId=1884931149&platform=2
מצלמה מצויינת עם גב של חברה טובה . שיודעת לעשות גם צילומי מקרו .
יש לי את הוריאציה ישנה מאוד של זו בקישור .
אם אתה לא במרדף כל כמה שיותר פיקסלים ועדשות מתחלפות הדמוי slr נותנות תוצאות מצויינות .

asafk
04-11-16, 13:32
לטעמי אתה צריך מצלמה קומפקטית עם עדשת זום איכותית ופלש חזק יחסית. יש הרבה כאלו בשוק.

חשוב יותר - אני מצלם דברים כאלו בתוך ״קופסת סטודיו״ שבניתי. אני אעלה יותר מאוחר תמונות שלה. היא מחזירה את האור של הפלש מכל הכיוונים בצורה רכה מאוד, ומאפשרת להראות את כל הפרטים הקטנים.
אני משתמש בה גם בשילוב תאורה חיצונית - מיותר לצילום תכשיטים כנראה.

אסף.

Gilad
04-11-16, 17:19
תשקיע בתאורה טובה וחצובה. זה יותר חשוב מהמצלמה במקרה שלך

לדעתי במקרו היום תקבל תוצאה טובה יותר בצילום באיפון מאשר בפוקט

lizard
04-11-16, 20:29
עדכון - אשתי רוצה מצלמת slr אבל לא ברור למה. אני אבדוק את הקישורים.

יש לה קופסת אור ובתכלס היא יודעת מה לעשות. היא מוכרת תכשיטים יפה מאוד בetsy

boaz avrahami
05-11-16, 01:17
מיכה

מצלמת slr זה לחובבי צילום.
המצלמה שם זה החלק הזול. מה שעולה שם כסף זה העדשות. הרבה כסף לרוב...

מי שלא ממש בעניין שלצילום מקצועי מתיאש מהר בגלל הסרבול והמשקל שלה.
זה יהיה מהר מאוד חפץ נטוש אצלכם

elro
05-11-16, 03:03
https://www.erlich.co.il/shop/%d7%9e%d7%a6%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%aa-canon/canon-eos-700d18-135-stm-kit-2/
(שים לב שזו עדשת ה STM)

אם מדובר בתכשיטים קטנים, עדיף למצוא עדשת מקרו אפשר גם יד שניה ע"מ להוזיל את המחיר.
זו יכולה להתאים אם תבחר במצלמת ניקון כלשהי (שאני פחות מכיר):
http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-940-Sigma-50mm-f2-8-EX-DG-Macro-for-Nikon.aspx

יש גם לקנון כאשר הדגמים הישנים זה הגדלה של 1:2 ולא 1:1 , ז"א פחות מאקרו אבל מספיק בהחלט, לדוגמא:
http://camera.co.il/p19667

lizard
05-11-16, 07:29
מיכה

מצלמת slr זה לחובבי צילום.
המצלמה שם זה החלק הזול. מה שעולה שם כסף זה העדשות. הרבה כסף לרוב...

מי שלא ממש בעניין שלצילום מקצועי מתיאש מהר בגלל הסרבול והמשקל שלה.
זה יהיה מהר מאוד חפץ נטוש אצלכם

בועז
אין למשקל וגודל שום משמעות. המצלמה לא משמשת ליום יום. היא אך ורק בשביל התכשיטים שלה. יש גם חצובה ויש גם קופסת אור ובתקווה בעתיד בכלל חדר צילום מסודר.

- - - Updated - - -

אוקי אז אם הבנתי, בוחרים עדשה ואחר כך את הגוף שמתאים לה?
יש חברות מומלצות מבחינת עדשות? מה המונחים?

אגב D-SPOT.CO.IL - אני לא מצליח להרשם נראה לי שיש להם באג ברישום. למי שיש גישה לפורום שם...

erezgur
05-11-16, 09:22
לך על מצלמה ללא מראה, mirrorless, היו הלהיט המחליף מצלמות dslr.
אני רכשתי בעקבות המלצות כאן את ה Sony a6000 לאחר שהקנון שלח נגנבה וזה אכן מרגיש כמו קפיצה בכיוון הנכון קדימה.
לאחרונה רכשתי מספר עדשות איכותיות של מצלמותslr ישנות במחירים מגוחכים באיביי והעברתם מצאו פשוט ווזול הן מצלמות מעולה עם הסוני.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

lizard
05-11-16, 09:53
טוב אחרי מחקר נוסף (בעיקר וויקיפדיה) כנראה שמה שבאמת מתאים לה זה דמוי SLR דיגיטאלית.
אם הבנתי נכון אז DSLR מצלמה מאוד וורסטילית כשהוורסטיליות נובעת מעדשות מתחלפות. יש מגוון רחב מאוד של עדשות. יופי, זה לא מה שהיא רוצה.
מצלמת דמוי SLR אין החלפת עדשות וכמעט הכול נעשה דיגיטלית. לפי מה שקראתי יכולות הזום/מאקרו שלה טובות יותר מDSLR כי הן מעוצמות דיגיטלית ולא פיזית על ידי עדשה.
אז כנראה שדמוי SLR זה מה שהיא צריכה.
איזה נתונים לחפש? איזו חברה מומלצת ובעלת שירות טוב בארץ? שווה להביא מחו"ל ?(איביי/אמזון ושות') ?

ד ו ר ו ן
05-11-16, 11:20
לפי מה שקראתי יכולות הזום/מאקרו שלה טובות יותר מDSLR כי הן מעוצמות דיגיטלית ולא פיזית על ידי עדשה.
הפוך.
זום אופטי איכותי יותר מאשר זום דיגיטלי.
זאת אחת הסיבות שמצלמות עם עדשות מתחלפות לרוב יקרות יותר.

זה לא סותר שלשימוש שאתה מחפש, אתה לא בהכרח צריך כזו איכות.

erezgur
05-11-16, 11:26
אז כנראה שדמוי SLR זה מה שהיא צריכה.
איזה נתונים לחפש? איזו חברה מומלצת ובעלת שירות טוב בארץ? שווה להביא מחו"ל ?(איביי/אמזון ושות') ?

מצויין. כעת קרא שוב את תגובה #4 שלי.
זה כיוון טוב.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

lizard
05-11-16, 11:34
אוקי אז איזו חברה כדאי?
דורון לא כתבתי שדמוי slr נותנת איכות טובה יותר. כתבתי שלפחות על פי מה שנכתב בוויקיפדיה, יש להן זום גדול יותר.

erezgur
05-11-16, 16:01
אני מאד אהבתי את פנאסוניק (לומיקס) אבל כמובן שגם סוני, פוג'י, קנון או ניקון יהיו מצויינות
כאמור אני מאד נהנתי מהמצלמות של פנסוניק (Lumix) אבל לכל החברות יש מצלמות טובות.

לא פרטת מספיק דרישות ולכן לטעמי קשה לצמצם הרשימה. למשל אני התעקשתי עם מצלמה עם עינית (אלקטרונית) טובה וזה פסל חלק גדול מהאפשרויות...

lizard
05-11-16, 16:48
לא צריך עינית בכלל. אשתי לא תשתמש בה אלא רק במסך.
אין לי דרישות פרט לאיכות טובה מאוד במאקרו.

zerez
05-11-16, 17:14
אני חושב שאתה מגזים עם האיכות.
צילום קטלוגי באיביי הוא לא צילום באיכות מאוד גבוהה, מה שחשוב שם זה הרבה יותר תאורה וקומפוזיציה מאשר איכות תמונה.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

lizard
05-11-16, 17:42
תאורה וקומפוזיציה היא יודעת. אמנם לא מומחית אבל יודעת מה לעשות.
אחרי חיטוט בגוגל החלטנו שעדיף DSLR עם עדשה מאשר השאר. פשוט ראינו דוגמאות לצילומים ולמרות שזה אינטרנט יש הבדל תהומי בין המצלמות. אמנם זה לא מייצג אבל גרם לנו להשתכנע.
http://digital-photography-school.com/mirrorless-dslr-or-point-and-shoot-which-camera-is-best-for-macro-photography/

רואים שהDSLR מעל כולם.
כרגע נראה לי שהסטאפ שהופיע בכתבה הזו די משתלם.
הגוף (כולל עדשה שבאה איתו, לא רק גוף) Canon EOS 1200D + 18-55mm III kit (https://www.erlich.co.il/shop/%d7%9e%d7%a6%d7%9c%d7%9e%d7%95%d7%aa-canon/canon-eos-1200d-18-55mm-iii-kit/) שעולה 1460 שח
עדשה עדשת Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM קרט (https://www.erlich.co.il/shop/%d7%a2%d7%93%d7%a9%d7%95%d7%aa/%d7%a2%d7%93%d7%a9%d7%aa-canon-ef-100mm-f2-8-macro-usm-%d7%a7%d7%a8%d7%98-2/) עולה 2155.
בטח אקנה עוד קצת ציוד כמו נרתיקים וכאלה כדי להגן על המצלמה ולאכסן אותה כמו שצריך.

מה דעתכם? סטאפ טוב? הגוף טוב? ללא WIFI ושאר שטויות שאני לא צריך.
בכלל מתאים? כי אני לא בטוח שהעדשה מתאימה לגוף. כלומר, אני מניח שכן אבל לא יודע בבטחון.

תודה

נ.ב הנה החנות שלה.
https://www.etsy.com/shop/springcolors
המצלמה צריכה לתפוס את כל הפרטים הקטנים. מדובר על חרוזים בגודל של ממ בודדים. עבודת חריזה סופר עדינה ומיוחדת. אנחנו רוצים להראות את זה.

erezgur
05-11-16, 18:53
אז אם חזרת בקרוסלה למצלמות DSLR, אני חוזר על המלצתי מלמעלה לשקול מצלמה חסרת מראה, mirrorless. ה- Sony A600 עם עדשת הקיט מצלמת טוב לפחות כמו ה- Canon 700D שהייתה לי עד שנגנבה.

קלה משמעותית, סנסור מעולה, מצב Live view קבוע - אתה רואה בעינית / על המסך את התמונה ועוד שיפורים משמעותיים.

lizard
05-11-16, 19:56
בדקתי ועולה בזאפ 2500 שח לפחות. בלי עדשת מקרו נוספת. יקר מאוד. העדשה עולה איזה 3000 שח. הרבה מעבר לתקציב, פי 3 בערך.

למשקל אין שום משמעות. המצלמה על חצובה 99% מהזמן. אם אני אחליט ללכת לצלם איתה אז המשקל פחות מפריע לי. (יותר מפריע לי זה שאני מסתובב עם מצלמה של 4 אלף שקל...)

eysham
05-11-16, 20:12
בסטאפ כזה מאוד נוח לצלם קלוזאפים ומאקרו בשליטה ממחשב/נייד/טאבלט שמחובר למצלמה וניתן לראות ולפקס את מה שמצלמים על מסך יותר גדול.

אם ה-7D שלי שהיא מבציר 2009 יכולה, אני מניח שכל מצלמה חדשה תעשה את זה גם, אבל לדעתי כדאי לוודא...

בנוסף, אין מה להשוות את התוצאה עם פלאש חיצוני ולא עם המיניאטורי שבא על רוב ה-DSLRים. וזו גם הוצאה לא קטנה

איל

lizard
05-11-16, 20:41
אם זה אפשרי אז זה בכלל מעולה. יש לאשתי קופסת אור ואני אבנה לה אחת יותר משוכללת. היא לא משתמשת בפלאש בכלל. אם נצטרך פלאש אז היא תחכה ליום הולדת הבא...

amirmoshe
05-11-16, 21:47
לא הייתי נוגע ב1200d ולא ב18-55.
המינימום מבחינתי הוא גוף מסדרת הxxxd ומעלה. לכן אמרתי בהתחלה שאם התקציב בעייתי ללכת על משומש.

lizard
05-11-16, 23:54
למה? ה18-55 זה רק בשביל שאולי נצלם איתה עוד דברים פרט למאקרו. עבודות שלי למשל אבל לא קריטי.
למה לא היית נוגע בD1200?

elro
06-11-16, 00:15
ממליץ לך לקרוא את הצעתי הקודמת, אם אתה בעניין DSLR של קנון...

פרנצ'י
06-11-16, 00:41
אני אנסה למקד אותך קצת..

דבר ראשון - הבנה בתאורה וצילום תהיה שוות ערך עבורכם הרבה יותר מאשר מצלמה X ועדשה Y.
אם כל מה שאתם רוצים לצלם זה מוצרים בקופסאת אור, והיעד הוא מכירה, יחסית יהיה קל להשתלט על סטאפ אחד כזה, מה נדרש לכוון במצלמה כדי שזה יעבוד, ויאללה - פס נע.

האיכות לא מגיעה מה DSLR.
הDSLR עם חיישן גדול יותר ממצלמות פוקט / סלולר - מה שמאפשר עומק שדה רדוד (אולי מעניין אותך), התמודדות טובה יותר עם רעש בתאורה נמוכה (לא מעניין בכלל, אתה בסטודיו).
במקרה שלך - לאיכות הגוף של DSLR כמעט אין שום משמעות. אתה יכול לקנות ביד 2 גוף ישן בזול מאוד.

הDSLR מאפשרת שליטה נוחה בפרמטרים של הצילום (ע"י הרבה כפתורים), להחליף עדשות בהתאם לסיטואציה

צלמים חובבים לומדים איך לצלם טוב יותר, ורוכשים מצלמות DSLR כי נוח יותר לעבוד איתן.
הצלם טוב יותר ולכן התמונות טובות יותר.
עד כאן לגבי גוף.

עדשה -
החלק היותר חשוב במצלמה.
צריך לבחור אחת מתאימה למה שאתה רוצה לצלם. אם תעלה קישורים לתמונות לדוגמא שהיית רוצה להפיק יהיה אפשר לעזור לך לבחור.
סתם לשאול על ה18-55 ? אז התשובה היא אולי. (מה גודל האובייקט, באיזה מרחק תצלם, כמה עומק שדה נדרש ?)
העדשה הזו נועדה להיות זולה וורסטילית. לא ממש נועדה למאקרו, ומצד שני אנחנו לא יודעים מה אתה מנסה להפיק.

תאורה -
לדעת לעבוד עם פלאשים זו תורה בפני עצמה. כאן גם הגוף קשור.
האם אתה מפעיל מערך פלאשים ? תאורה קבועה ? איך הוא מקבל פיקוד מהגוף ? זה ישפיע על בחירת גוף מתאים ואולי פוסל מצלמות מדגמי כניסה של DSLR

ובכללי - ייתכן מאוד שמה שאתה מנסה להפיק אפשרי לביצוע גם בלי DSLR
החלק היותר חשוב פה זה התאורה

lizard
06-11-16, 07:10
מדובר על גוף ועדשת מקרו. לא קראתם את מה שכתבתי? אני מעדיף חדש ואחריות.
אפשר לצלם גם בטלפון אבל אשתי רוצה להתפנק במצלמה חצי מקצוענית.

הסטאפ כבר ברור. העדשת מקרו של קנון. חשבתי ללכת על גוף d1200. אבל כנראה אלך בסוף על d700

amirmoshe
06-11-16, 07:13
ה1200d עם רגישות גרועה. תנאי אור לא אופטימליים והתמונה מגורענת.
בכדי לקבל משהו שימושי שתוכל להתפתח איתו עדיף גוף מסדרת xxxd ומעלה. בכללי בקנון 4 ספרות זה כניסה, 3 ספרות זה רמת חובב, 2 ספרות זה חובב מתקדם וספרה אחת זה חצי מקצועי ומקצועי.
זה בא לידי ביטוי ברגישות, מהירות תריס, ואפילו באחריות לאורך חיי התריס.

lizard
06-11-16, 07:14
הבנתי. אני אלך על 700

amirmoshe
06-11-16, 07:28
ה700 היא מצלמה טובה. עם מסך אחורי מפרקי. יש כבר כמה מצלמות שיצאו אחריה, אבל היא בהחלט תספק את הסחורה.
מבחינת שימושיות הייתי בוחר בקיט עם עדשת 18-135 ותקבל מצלמה שימושית. את המקרו הייתי לוקח בהמשך. מאמין שלא תהיה לך שום בעיה לצרכייך עם עדשה זו וגם תקבל הרבה יותר ורסטיליות.

ד ו ר ו ן
06-11-16, 07:53
לא הצלחתי להבין האם יש לה/לך נסיון בצילום שיאפשר את ניצול היתרון של DSLR, כלומר פקדי החשיפה, מעבר לאופטיקה.

מצלמות mitorless נותנות היום איכות מעולה בהרבה פחות כסף, ויותר פשטות תפעול במצב אוטומטי.

lizard
06-11-16, 08:34
אני הולך לחנות עם כמה דוגמאות ואבדוק שם. יש לה נסיון עם מצלמות פוקט והיא רוצה לשדרג יכולות. קורס ו/או שיעורים פרטיים באים בחשבון.

lizard
06-11-16, 08:36
מבחינת שימושיות היא צריכה מאקרו. אנחנו לא מצלמים הרבה ואם כן אז בטלפון. הייתי רוצה עדשה וורסטילית בנוסף למאקרו אבל זה כבר שאלה של מחיר.

amirmoshe
06-11-16, 08:45
העדשה הזו 18-135 מגיעה גם בתור עדשת קיט וזה מוזיל משמעותית.
אם אתה רוצה להוזיל עלויות לא חייב אחריות של קרט. זה יכול לחסוך 300-400 שקל בערך. וחסכן של עדשה כזו בקיט לעומת קניה נפרדת שווה 200-300 שקל

lizard
06-11-16, 09:02
קיט זה רעיון טוב. למה לא להשקיע באחריות של קרט?

amirmoshe
06-11-16, 09:05
עדיף קרט. זה נותן שקט מבחינת אחריות לגבי חלפים מקוריים. זו רק דרך לחסוך כמה גרושים

zerez
06-11-16, 10:43
אתה יכול לקנות באיביי אחריות mac והנציג שלהם בארץ זה ארליך.
אני קניתי באיביי אחריות mack לעדשת 15-85 וקיבלתי שירות מקצועי ונפלא מארליך בלי לשלם שקל.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

lizard
06-11-16, 13:59
קניתי מארליך d1300 עם עדשה פשוטה 18-55 ועדשת מאקרו 100ממ. קניתי גם אחריות מורחבת לעדשת המקרו והגוף. עלה יותר משרציתי אבל זה ממש המינימום.
חשבתי לקנות את הd700 אבל בהמלצת המוכר לא קניתי כי היא ממש כמו הd1200 מבחינת יכולות. מאחר ואנחנו מצלמים בתנאי אור אופטימליים אז אין בעיות תאורה או חושך שמצדיק iso גבוה.

amirmoshe
06-11-16, 14:01
תתחדשו ותהנו

lizard
06-11-16, 14:23
תודה.

-->