PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה|התקנת כריות אוויר ברכב ישן

בקימר
04-11-16, 14:28
האם ניתן להתקין כריות אוויר ברכב שטח ישן(למשל טראנו 2000+- או פג'רו 97)?
במידה ואפשר,במה כרוחה הפרוצדורה? כמה עולה אצל מתקין מוסמך(במידה וקיים דבר כזה*),האם ניתן להתקין עצמאית?
האם יש מישהו שעשה כזה דבר עצמאית? ואם מישהו מכיר מקום/מוסך שיודע לעשות כזה דבר
בתודה מראש,בקימר

בדגש על צורה אחראית ובטיחותית ולא חאפרית!

zivo
04-11-16, 16:33
אפילו לא הייתי חושב על זה!!!
זה מסוכן, זה הורג, לא משחקים עם זה.

ד ו ר ו ן
04-11-16, 16:34
זיו,
יש מצב שהוא שואל על כריות למתלה?..

בקימר
04-11-16, 18:12
לא לא למתלה,התכוונתי לכריות אוויר לשם הבטיחות,פשוט ברכבי השטח הישנים יש במקרה הטוב 2 ורציתי לשדרג,אם לא כדאי אז לא כדאי אבל אם ישנה דרך רצינית אשמח לדעת

נמרוד
04-11-16, 18:41
התשובה הקצרה היא שאין דרך, גם אם היית רוצה מאד.

אפשר להמשיך את הדיון עם התשובה הארוכה במידה וזה מעניין.

zivo
04-11-16, 19:19
למרות שהאתר הזה מתעסק הרבה עם רכבים (ולא רק 4X4) , פשוט מפתיע איך הסיפור של טיוטה וכריות אוויר של TRW (סיפור שערוץ 10, גיל מלמד, דחף), לא עלה פה.
מאחר שלצערי אני מכיר לא רק את הסיפור, אלא גם את האנשים, כל מה שיש לי להגיד, שגם משרד התחבורה עצמו, מודה היום שאין לו יכולת להתמודד עם הטכנולוגיות האלו.

לפחות במקרה הזה, היו שני ארועים מקדימים שאם הם היו חוקרים ומנתחים אותם נכון, יותם וויסברג ז"ל היה ממשיך לטייל בטרופר שהוא כל כך אהב.

זו הפעם הראשונה, שמשרד התחבורה בארץ הוציא התראה טכנלוגית ליצרנים ומשרדי תחבורה אחרים בעולם.
לא רק שבמדינת ישראל אין יכולות לטפל בטכנולוגיות האלו, אפילו טויוטה העולמית! צריכה את עזרת היצרן כריות בחקירות והבנת המקרים האלו.
מסתבר שיש בעולם הרבה יותר מקרים ממה שאנחנו חושבים, פשוט עד היום לא הבינו מה קרה.
וכאמור, זה בכלל לא טויוטה (שעד עכשיו התנהגה במקצועיות מרשימה), זה הכרית עצמה.
טויוטה ישראל החליפה את הכרית אוויר של הנהג מבערך 70 קורולות מאותו סדרת יצור של אותו שבוע (ועדיין מחפשת בסביבות 15 רכבים מהסידרה הזו).
היצרן של הכריות, TRW, קיבל את הכריות (שנאספו) והן נבדקו.
לפחות שמונה מהן יצרו לחץ גבוהה מהמתוכנן (בזמן ההפעלה) ואחת מהן הגיע ללחץ למעלה מכפול!
זו כרית שבוודאות (גם לפי היצרן) היתה הורגת את הנהג.
עד כמה שאני יודע, נכון לעכשיו, זה הורחב לחודש יצור- 500 קורולות בישראל.

ואיפה כל היצרנים האחרים שקנו מ TRW (דרך אגב יצרן גרמני, בכלל לא מהמזרח)???

דרך אגב ורק כדי להשלים את הסיפור הטכני, הבעיה היא לא בהכרח המכה של הכרית, הבעיה שהלחץ הזה, קורע את המיכל, מתכת, שבתוכו הפירוטכניקה, ואת כל הסביבה, ומעיף רסיסים (מתכת ופלסטיקה) בכל חלל הרכב (פשוט מיני רימון רסס).

כריות אוויר, עוצרות כמות אנרגיה אדירה! זו טכנולוגיה שעובדת על הקצה......
בדיוק כמו הרדמה בניתוח, במינון הנכון זה מציל חיים, קצת יותר מדי, או לא בזמן הנכון, וזה הורג.

נסיעה בטוחה לכולם.

בקימר
04-11-16, 21:58
תודה רבה לכולם על התשובות מבחינתי הבנתי שאבוד הדבר,אפשר לסגור את הדיון

-->