PDA

צפייה בגרסה מלאה : ברור עליות לפני מחשבה רצינית - החלפת תריס חשמלי ברפרפות

polar bear
04-11-16, 16:02
יש תריס חשמלי - מפתח 4 מ'. התריס הוחלף באחריות קבלן באחר לגמרי . עדיין עושה בעיות. מאחר וכך, וגם שאנחנו לא אוהבים בכלל תריסים מסוג זה אני שוקל להחליף את כל העסק לרפרפות + חלונות + רשתות תואמים. כיוון שגודל המפתח יגדל עקב ביטול ארגז התריס.

יש שתי אפשרויות - אחת - מערכת שתיפתח חצי חצי. השניה לבנות "ארגז" צמוד לקיר מבחוץ שאליו יכנסו כל החלונות והרפרפות וכו' ויאפשר פתיחה מלאה .

אני מעוניון לדעת כמה אמור לעלות כזה פרויקט . האם אפשר להתקזז עם בעל המקצוע על המערכת הקימת? { תריס+מסילות+חלונות }.

תודה ושבת שלום.

נ.ב. אנחנו חשופים מאד לרוח. יש איזו אגדה אובנית אצלנו שלא עושים רפרפות כי הן לא יעמדו ברוחות. האם נכון? האם יש סוגים שונים?

polar bear
07-11-16, 09:29
....

boaz avrahami
07-11-16, 12:11
קח בחשבון שבניית "כיס" ע"ח עובי הבלוק תפגע מהותית בבידוד הטרמי ובמיוחד האקוסטי.
איזה בעיות יש אצלך?
אולי זה בגלל שמדובר במפתח גדול ושלבים מאיכות נמוכה?
תביא איש אלומיניום מורשה קליל וקבל חוות דעת. יש להם לכאורה שלבים המתאימים למפתחים מעל 5 מ' ואם המתקין הוא טוב ועובד לפי המפרטים שלהם לא אמורות להיות בעיות.

יצא לי גם לראות עוד כמה פתרונות הצללה נחמדים וכנראה לא זולים אבל מאוד דקורטיביים-

1. רפרפה אופקית משולבת בתוך הזכוכית.
2. רפרפות אופקיות משלבים שמובלים על ידי כפלי מתכת בשולי המפתח.

בועז

polar bear
08-11-16, 12:30
1. לא ע"ח אלא מבחוץ. לעשות כיס חיצוני של 20 ס"מ בערך { 5 כל מסילה ועוד 5 עובי חומר } .

2. ה-בעיה - התריס הזה מתפקד כפתח שלנו לחצר , אין עוד דלת יציאה מהבית חוץ ממנו ומדלת הכניסה שנמצאת בצד השני. { אם התריס היה חלון רגיל, כנראה שלא הינו מחפשים להחליף}
התריס עולה לאט, נגזרת מגודלו ומשקלו כנראה, וזה ממבאס לחכות על כל פעם שאתה רוצה לצאת לחצר עד שהדבר הזה יפתח, כאשר הבית ממוזג - כל יציאה לחצר פוגעת באופן משמעותי בטמפ' הרצויה בתוך הבית. אי אפשר לפתוח או לסגור מבחוץ. וכל זה עוד לפני שנכסנו לעניני שבת, ולתקלות , ולרעש שהוא עושה בפתיחה/סגירה.

לא כל כך מענין אותי דקורטיבי. מענין אותי נוח , פשוט, אמין.

מה זה - רפרפה אופקית משולבת בתוך הזכוכית.?

השני אם הבנתי נכון, זה סוג של ונציאני HD.

tallevi
08-11-16, 14:36
אני במקומך זורק את התריס הזה רחוק רחוק כבר ממזמן...
הייתי מחליף לדלתות זכוכית במסגרת אלומיניום+וילון טוב ושלום על ישראל. בשניה אתה פותח רק לצורך מעבר וסוגר אחריך מבלי להתמהמה ומבלי לפגוע במיזוג.
כמובן להתעקש על איכות חומרים הרכבה והתקנה.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

MMR
08-11-16, 22:09
קשה לי להאמין שבעל מקצוע יקזז לך את עלות המערכת הקיימת. זה נבנה ספציפית לפתח שלך, האביזר היחידי שהוא יכול להנציל זה המנוע.
אכן תריס גלילה אוטם טוב יותר.
4 מטר זה מכובד, מבחינתי אופטימלי לחלק את המפתח לדלת ציר קטנה 1 מ׳ פלוס ויטרינה 3 מ׳ עם שני תריסי גלילה נפרדים.
עלות מוערכת 15-20k כתלות באיכות המפרט שתבקש מהקבלן.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

polar bear
09-11-16, 20:47
טל, אני היתי הולך על זה, אישתי לא רוצה...

לגבי החלוקה, חשבתי על זה, אבל היחס עלות תועלת בעיתי, וגם המפתח הרצוף יקטן.
חשבתי, על מנת להוזיל עליות, להישאר עם החלונות הקימים, ורק להחליף את התריס ברפרפות שיכנסו לאותו כיס מדובר לעיל.

כמה עולה רפרפת טובה ? למה צריך לשים לב ?

shais01
09-11-16, 22:36
רפרפות אכן רגישות לרוח חזקה.
יותר קל לפרוץ לבית.
רגישות לכיפוף.
אני בכלל לא בטוח שזמן הקיפול קצר משל תריס חשמלי, ויש לי את שני הסוגים בבית.
תריס יכול להביא להאפלה מלאה בחדר, רפרפת לא. חשוב אם זה חדר שינה.

AvinoamNa
09-11-16, 23:31
תריס גלילה איכותי עם מנוע איכותי (somfy מעולים )
והכי חשוב התקנה איכותית, לא אמורה להיות שום בעית אמינות,
וגם לנושא השבת יש פתרונות מצויינים

Sent from my iPhone using Tapatalk

polar bear
10-11-16, 20:45
אם הן באמת רגישות, אז אין מה לדבר. זה מפתח גדול, ואם אין איזה סוג של רפרפות שעמיד לזה, או איזה פתרון טכני אחר ,אז חבל לי לחלום חלומות שווא.
לגבי זמן קיפול - הזמן שלוקח לפתוח פתח בדלת הזזה { שזה בעצם הרפרפות } הוא כלום, לעומת התריס שצריך לחכות שיעלה עד הסוף.

דיברתי עם מתקין לגבי המנוע - הוא אומר שלסומפי יש חיסרון אחד גדול - הם לא באים לתקן , אלא דורשים שתגיע עם המנוע אליהם.

בעיה עם שבת היא לא פתיחה/סגירה, יש לי שעון יעודי לזה , אבל אי אפשר פתאום להחליט - אני רוצה רגע לצאת החוצה { הפתח הזה הוא פתח היציאה לחצר - אם זה סגור צריך להקיף את הבית } . או שזה נסגר בדיוק כשמישהו בחוץ. ורוב הפעמים שיש איזה ענין איתו זה יום שישי...

כוון לעלות רצויה זה יותר משהו בסביבות 5K ולא 20...

boaz avrahami
10-11-16, 20:54
https://www.youtube.com/shared?ci=kMtIbFJuxPA

polar bear
13-11-16, 12:46
זה מענין. עלויות של דבר כזה?

כנראה שהמנוע של התריס התקלקל, ומתחמם אם מפעילים אותו במרווח קטן.

נכנסתי לכל מני אתרים, ולפי סומפי עולה 1500 רק מנוע לפני הכל, ויש איזה חברה שכותבת לפי משקל. קראתי שמחשבים תריס מוקצף 5ק"ג למ"ר, שלי 2 על 4 . אז לכאורה זה 40 ק"ג. אבל כשאני עוזר לו לעלות זה מרגיש הרבה יותר. האם זה באמת המקדם? זה חשוב לצורך רכישת מנוע לא מסומפי { בקטלוג שלהם זה לפי מפתח }.

-->