PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה לעבור ל4X4 בבית קיבלתי אור ירוק אבל צ'יק לא פתוח, אפשר עזרה?

BenjoLC
07-11-16, 00:19
צ'יאו לכולם.
אנחנו משפחה עם 2 מבוגרים ו3 ילדים שגרים באזור השרון, רוצים להתחיל לטייל בשבילים ובשטח קל, אולי גם שטח בינוני בעתיד.

1. כמה אתם רוצים להשקיע? בין K 50-100 לרכב משומש
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי עד 30 ק"מ, פנאי פעם בחודש עם נסיעות כביש ארוכות
3. מי נוהג בו? אני ,אבא
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? משפחה של חמש נפשות וציוד לציוד קמפינג
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 10000-15000 ק"מ
6. יש תנאי סף? נוח, צריכת דלק לא גבוהה עם אפשר אחזקה נוחה.
התלהבתי מדאצ'יה דאסטר פרסטיג' 4X4 (K 139 עם כל התוספות שרציתי) ובמיוחד מהמנוע dCi 1.5 ,אבל הכל התנפץ בנסיעת מבחן, מנוע הוא טוב לדעתי אבל כל השאר.... לא ברור. לפי הבדיקות שלי גם לרנו קדג'אר יש את אותו מנוע וכן נוחות והנדסת אנוש הרבה יותר טובות מדאסטר אבל אין בארץ גרסה 4X4. יש לכם רעיונות?

תודה מראש
בנג'ו

KOOKE
07-11-16, 01:01
סוברו פורסטר- לא יודע איזה שנתון נכנס בתקציב.

guy888
07-11-16, 05:57
גם סוזוקי גראנד ויטארה יענה על הדרישות

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

adiavisar
07-11-16, 07:39
גם סוזוקי גראנד ויטארה יענה על הדרישות

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

למעט צריכת דלק

avikkllk
07-11-16, 10:31
הצריכה של הויטרה לא גרועה ביחס לגיפ..
אני חושב שהיא באמת תענה על דרישותך
במחיר כזה שנתון 9-10-11 ייכנס

agabay
07-11-16, 11:39
רקסטון: גדול מרווח, אמין וזול יחסית, צריכת דלק משולבת 1:10 (כולל עירוני, גרירת עגלה ובינעירוני)
חסרונות - לא ניתן לשים צמיגי AT חוקים בגלל קוד מהירות, קשה למצוא חלקים תחליפיים לא מקוריים (כי אין)

שלמה_55
07-11-16, 13:21
סובארו פורסטר - מתאימה בול לכל הדרישות.

2 מבוגרים ושלושה ילדים יכנסו ברווח.

עם מיגון מלא תוכל לעבור עד עבירות שטח בינונית ללא מאמץ ולבלוע שבילים ושטח קל.

בטווח המחירים (100K) שאתה מחפש תוכל להשיג מודל 12' - אוטומט ואולי אפילו 13' אם תתעקש :-)

צריכת דלק משולבת - עם רגל לא כבדה על הגז ושימוש ב"טייס אוטומטי) בנסיעות ארוכות תוכל להגיע בבין עירוני אפילו ל1:13.

משפחה של 5 נפשות וציוד לקמפינג יכנסו בקלות. תא מטען עצום + אפשרות לגגון ועריסה על הגג.

נוח מאוד לנהיגה, אמינות גבוהה ותחזוקה סבירה יחסית לז'אנר (אחרי הכול זה סובארו...).

כמובן יש לציין גם סחירות שוק יד2 מעולה - כמובן שוב הכול באופן יחסי.

חסרון אחד שמצאתי וצריך לדעת עליו - אין אפשרות לצמיגי שטח עפ"י קוד מהירות ברשיון.

יש דרכים פירטיות להתמודד עם זה. אבל סה"כ הבריג'סטון שמותר עם קוד המהירות ברשיון עושה עבודה נפלאה בשטח.

נראה שזה בדיוק מה שאתה צריך.

BenjoLC
07-11-16, 22:44
ערב טוב לכולם.

קודם כל באמת תודה על תגובות המהירות.

שנית:

אבי.
לפי התמונה של הפרופיל שלך אפשר להבין שיש יש לך או היה לך גראנד ויטארה, מה לגבי עלויות תחזוקה?

שלמה.
אתה ידוע לגבי עלויות תחזוקה של סובארו פורסטר?

שלישית:
באיטליה, ארץ לידה שלי, יש שימוש נרחב במערכות גפ"מ לרכב, לפני 4 שנים שקניתי את הפרייבט שלי, בדקתי את העניין אבל כאשר בקרתי במוסך של אחד ממתקיני מערכות להנעה בגפ"מ שנמצאים במרכז ארץ, הבנתי שבטיחות בעבודה לא היה הצד חזק במוסך הספציפי הזה, בנוסף בזמן הביקור שלי הגיע לקוח אחד עם רכב שעדיין היו ניילונים על המושבים, שהתקין את המערכת גפ"מ שבוע לפני, והיה ממש שמח שם (אבל פחות שמח למכונאי שטיפל בלקוח) אז החלטתי שעדיף לחכות עם המערכות גפ"מ.
לכן יש לכם המלצות \ ספקות לגבי מערכות גפ"מ ברכב שטח והאם אתם מכירים מתקין אמין וטוב באזור המרכז?

צ'יאו
בנג'ו

גיא
07-11-16, 23:25
ישנו מתקין פה באתר שהוא אלוף הארץ בהתקנות ... ולגבי האוטו, חבר קנה לפני מספר חודשים 2010 ב 120,000₪

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

KOOKE
08-11-16, 00:30
איני יודע מה עלויות האחזקה של הפורסטר אבל להערכתי הן לא צפויות להיות חריגות ביחס לסגמנט והרכב הוא בסך הכל בעל אמינות טובה.

לגבי גפ״מ- עמו שכתבו לך קודם יש גם מתקינים טובים בארץ אבל לפי הצרכים שלך וובעיקר נסועה שנתית נמוכה של 10,000 עד 15,000 ק״מ בשנה בכלל לא הייתי חושב על זה. מה גם שמערכת הגז גוזלת המון מקום בתא המיטען ומגבילה אותך בחניה בחניונים תת קרקעיים.

שלמה_55
08-11-16, 08:27
פורסטר - עלויות אחזקה - נגזר משימוש אישי במהלך השנה האחרונה.

30K ק"מ בשנה.

מיגון מנוע + גחון + ביצה אחורית = 2800 שח - הוצאה חד פעמית.

2 טיפולי 15 + ברקסים קדימה ואחורה + צלחות = 4200.

ביטוח 5,400 (חובה ומקיף).

צמיגים - 3000 - (כל הארבעה).

גגון - 320.

עריסה - 100 (יד שניה).

ציפוי חלונות כהים - 1000.

חולם לעשות יום אחד חידוש צבע ופוליש... (הרבה שריטות מהשטח).

צריכת דלק - בביון עירוני עם "טייס אוטומט" - מגיע אפילו ל1:13.

עירוני (ירושלים) - 1:9 (משתדל מאוד ב"בגין" לתת לטייס להוביל...)

מלמידת נתונים של ררבים אחרים. אני מבין שבחישוב של מה שאתה משקיע מול מה שאתה מקבל.

הרכב הזה נותן לך הכי טוב.

ואני מצטרף לקודמי בנושא מערכת גפ"מ. ממליץ בחום להתרחק מזה:

א. כמה שפחות שינויים ברכב. זה המוטו שלי.

ב. ק"מ לשנה שלך לא מצדיק השקעה כזו גדולה - כ8K.

ג. חניונים תת קרקעיים.

ד. סיכוי גבוה להתקנות גרועות ולחבלי לידה קשים בחודשים הראשונים לאחר ההתקנה.

לגבי הדאסטר - תתרחק כמו מאש. במיוחד אם יהיו לך גם נסיעות ארוכות פעם בחודש על הכביש.

קראתי ביקורת מאוד גרועה של נהג מונית שמספר על כאבי גב חזקים לאחר נהיגה ממושכת.

כ"כ קלאץ' קשה. אני הייתי במרכז המכירות שלהם בפ"ת. נוחות לא תקבל בדאסטר.

להבנתי הפורסטר הינו השילוב הכי טוב של כביש שטח.

גיא
08-11-16, 09:21
פורסטר - עלויות אחזקה - נגזר משימוש אישי במהלך השנה האחרונה.

30K ק"מ בשנה.

מיגון מנוע + גחון + ביצה אחורית = 2800 שח - הוצאה חד פעמית.

2 טיפולי 15 + ברקסים קדימה ואחורה + צלחות = 4200.

ביטוח 5,400 (חובה ומקיף).

צמיגים - 3000 - (כל הארבעה).

גגון - 320.

עריסה - 100 (יד שניה).

ציפוי חלונות כהים - 1000.

חולם לעשות יום אחד חידוש צבע ופוליש... (הרבה שריטות מהשטח).

צריכת דלק - בביון עירוני עם "טייס אוטומט" - מגיע אפילו ל1:13.

עירוני (ירושלים) - 1:9 (משתדל מאוד ב"בגין" לתת לטייס להוביל...)

מלמידת נתונים של ררבים אחרים. אני מבין שבחישוב של מה שאתה משקיע מול מה שאתה מקבל.

הרכב הזה נותן לך הכי טוב.

ואני מצטרף לקודמי בנושא מערכת גפ"מ. ממליץ בחום להתרחק מזה:

א. כמה שפחות שינויים ברכב. זה המוטו שלי.

ב. ק"מ לשנה שלך לא מצדיק השקעה כזו גדולה - כ8K.

ג. חניונים תת קרקעיים.

ד. סיכוי גבוה להתקנות גרועות ולחבלי לידה קשים בחודשים הראשונים לאחר ההתקנה.

לגבי הדאסטר - תתרחק כמו מאש. במיוחד אם יהיו לך גם נסיעות ארוכות פעם בחודש על הכביש.

קראתי ביקורת מאוד גרועה של נהג מונית שמספר על כאבי גב חזקים לאחר נהיגה ממושכת.

כ"כ קלאץ' קשה. אני הייתי במרכז המכירות שלהם בפ"ת. נוחות לא תקבל בדאסטר.

להבנתי הפורסטר הינו השילוב הכי טוב של כביש שטח.

רק מילה אחת ....
תתרחק כמו מאש ... בגלל נהג מונית אחד שכואב לו הגב ?? ...

לא אומר שמתאים לך דאסטר .. אם כי שווה לבדוק .. אבל 'תתרחק כמו מאש' ? ... לא נסחפת ?

אני עושה 200++ ק'מ יומי בדאסטר ... לי כואב הגב רק אחרי סקס פרוע בתנוחות ביזאריות .. לא מהנהיגה ... הנה לך נהג אחד שלא כואב לו הגב בדאסטר ;) .. מתקזז עם הנהג מונית.

שלמה_55
08-11-16, 09:33
לא רק בגלל הנהג מונית.

כפי שכתבתי ביקרתי במרכז המכירות שלהם בפ"ת.

מושבים מאוד קשים ולא נוחים.

אבל יש משהו במה שאמרת. כל אחד והגב שלו... :-)

erezgur
08-11-16, 11:17
נסעתי שבוע על דאסטר דיזל ברומניה, לטעמי נח מאד.
ממליץ לבדוק אישית בנושא זה ולא להסתמך על דעה של מישהו אחר.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

BenjoLC
09-11-16, 15:21
שלום לכולם, טוב בדקתי פורסטר החדשה 2013 בטרייד מוביל פי גלילות אנא הנתונים, בדקתי גם מודם 2010 אבל לדעתי 2013 יותר טוב ולכן יותר יקר, עוד לא דיברתי עם אשתי על חריגה בתקציב, מה אתם חושבים? על מה להתווכח עוד עם המוכר?
111672111673111674

תוספות של טרייד מוביל
מחיר
ספר טיפולים
יד
צמיגים
ק"מ
אחריות
עליה לכביש
גדם

התחייבות על גיר, שילדה ומנוע. אם בבדיקה מגלים בעיות בדברים חשובים אז הם משלמים על הבדיקה.
טיפול ראשון על חשבונם במוסך סובארו , וגם החלפת מצבר
112000
ראיתי רק חשבוניות ש היו ברכב של הטיפולים קודמים. המוכר תספק כל הניירת.
הכלי היה רק במוסך סובארו שברעננה
1 פרטי
המוכר השתמש במונך "כבש" כדי לתאר את בעל הרכב הקודם

122K
עד 05.2018
05.2013
פורסטר X

שלמה_55
09-11-16, 15:39
שלום לכולם, טוב בדקתי פורסטר החדשה 2013 בטרייד מוביל פי גלילות אנא הנתונים, בדקתי גם מודם 2010 אבל לדעתי 2013 יותר טוב ולכן יותר יקר, עוד לא דיברתי עם אשתי על חריגה בתקציב, מה אתם חושבים? על מה להתווכח עוד עם המוכר?
111672111673111674

תוספות של טרייד מוביל
מחיר
ספר טיפולים
יד
צמיגים
ק"מ
אחריות
עליה לכביש
גדם

התחייבות על גיר, שילדה ומנוע. אם בבדיקה מגלים בעיות בדברים חשובים אז הם משלמים על הבדיקה.
טיפול ראשון על חשבונם במוסך סובארו , וגם החלפת מצבר
112000
ראיתי רק חשבוניות ש היו ברכב של הטיפולים קודמים. המוכר תספק כל הניירת.
הכלי היה רק במוסך סובארו שברעננה
1 פרטי
המוכר השתמש במונך "כבש" כדי לתאר את בעל הרכב הקודם

122K
עד 05.2018
05.2013
פורסטר X

א. "אם בבדיקה מגלים בעיות בדברים חשובים אז הם משלמים על הבדיקה." - תגדירו חשובים לפני הבדיקה - חשוב ביותר!

ב. 2013 - תיבת הילוכים רציפה. תבדוק את ההבדלים לעומת אוטומטית במיוחד בשטח.

ג. 122K ק"מ זה המון. שלי 2012 ורק 93K.

ד. אדם שמזלזל באוזנך באדם אחר. מחר יזלזל בך באוזני אדם אחר.

ה. פורסטר שהגיע לסוחר רכבים. זה קצת חשוד. לרכב יש סחירות גבוהה בשוק יד2. סוחר בטריידאין בוודאי נתן לאדם על הרכב פחות ממה שיקבל ישירות מאדם פרטי. כך שהעובדה שהרכב הגיע לטריידאין מוזרה. כבדהו וחשדהו.

בגדול אם בדקת את כל הנ"ל והכול נמצא תקין. מומלץ לאור העובדה שעדיין יש אחריות יבואן.

BenjoLC
09-11-16, 18:20
שלמה תודה
תשובות:

א: דברים חשובים=
גיר, שלדה ומנוע.

ב: בבדיקה, אין לי ניסיון בנושא.
ג: נקודה נכונה (my fault)
ד: אני בהחלט מסכים איתך.ה: לדברו של המוכר
טרייד מוביל היא החברה רשמית לטרייד אין עבור סובארו, אבל אני עדיין חייב
לוודא.

אני ממשיך בחיפושים, אגב שלמה אתה מוכר? :-)

shahav
09-11-16, 19:04
אני בכלל הייתי מחפש רכב עם הילוך כוח... לא גיפון.
הגראנד וויטרה זו אפשרות.

האמת לא חשוב ההילוך כוח עצמו אלא יכולת זחילה.
צריך להשוות יחסיי העברה בהילוך הכי נמוך... כבר שמעתי על גיפונים שיש להם הרבה הילוכים במקום הילוך כוח ויחסיי העברה יחסית סבירים בהילוך ראשון.

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

שלמה_55
10-11-16, 01:07
שלמה תודה
תשובות:

א: דברים חשובים=
גיר, שלדה ומנוע.

ב: בבדיקה, אין לי ניסיון בנושא.
ג: נקודה נכונה (my fault)
ד: אני בהחלט מסכים איתך.ה: לדברו של המוכר
טרייד מוביל היא החברה רשמית לטרייד אין עבור סובארו, אבל אני עדיין חייב
לוודא.

אני ממשיך בחיפושים, אגב שלמה אתה מוכר? :-)

אני לא יודע מה זה טריידאין רשמי.

אני רק יודע שנכנסתי ליבואן באיזור שרון וקניתי רכב של אדם שביצע טרידאין.

מה שאתה מתאר זה לכאורה רכב שסובארו קיבלו בטריידאין ולא מכרו אלא העבירו הלאה לסוחר. כך שיש פה שני מתווכחים שבטוח כל אחד גוזר קופון. כך שהאדם ששם את הרכב המקדמה לרכב אחר. קיבל ממש מעט על רכב שיש לו סחירות גבוהה. נורה אדומה מהבהבת...

לגבי למכור. ממש לא...😎

בלי עין הרע ממש שמח עם הרכב. כל יום שעובר אני מרגיש שב"ה עשיתי עסקה טובה.

דרך אגב אם אתה מאיזור השרון דבר איתי בפרטי. אתן לך פרטים על המקום בו קניתי. אדם מאוד מאוד מאוד אמין. חבר ילדות.

assafy
10-11-16, 10:23
לי היה ניסיון טוב עם טרייד מוביל ברכישת רכב עבור אישתי (לא שטח). הרכב היה בבעלות פרטית ומטופל ואין לו בעיות.
גם כשחלפתי את הרכב שלי (שהיה פורסטר) בפאתפיינדר, עשיתי את זה אצל סוחר בגלל הנוחות של עסקת טריידאין למרות שייתכן והייתי יכול לחסוך קצת כסף אבל בביזבוז הרבה יותר זמן. גם הפורסטר שלי וגם הפאתפיינדר היו רכבים טובים.

זה שרכב בא מסוחר לא אומר בהכרח שהוא רע כמו שרכב שנקנה מאדם פרטי לא אומר שהוא טוב.

כל אחד שיעשה את השיקולים שלו של עלות מול תועלת.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

גיא
10-11-16, 10:29
למעשה גם לי היה נסיון טוב עם הטראנו מסוחר. סיפר לי שהביא את האוטו אדם שלא נסע בשטח .. השתמש בו כרכב פאר ולקח גולף במקום .. ואכן כך התברר באמת. האוטו היה שמור ביותר.

oferc
10-11-16, 12:15
למה לקנות רכב עם 112000 ק"מ , שביד 2 יש 3 עם פחות מ60000 ק"מ באותו מודל ומחיר ?

גיא
10-11-16, 12:17
זה בגדול נכון . אבל כל מקרה לגופו. יש מצב שרכב עם יותר ק'מ יהיה מתוחזק יותר טוב מרכב שנרקב בחניה ... באופן תאורטי ..

נדב ש.
10-11-16, 14:24
אין חוקים, חפש את הרכב הכי שמור ומטופל בזמן שלא חסכו עליו.

חבר קנה לא מזמן פרייבט 2011 עם 80k שלא נסע(וכנראה גם לא טופל) כשהיו עוד אופציות נוספות עם קצת יותר כמו 130k ק"מ בערך, למרבה הצער אחרי כמה חודשים הלך לו גיר.

oferc
10-11-16, 15:27
בדרך כלל ב3 שנים הראשונות בעלים פרטיים מטפלים במוסך מרכזי , אין בעיה לבדוק את ההיסטוריה של רכב כזה ורמת הטיפולים ,
בכל מקרה אין השוואה בין רכב שעשה פחות מ60K וראיתי ביד 2 גם 2013 50K ק"מ , לרכב שעשה 112K גם ברמת טיפול גבוהה , לא סתם הרכב הזה הוחלף בטרייד , ביד 2 עם קילומטרז כזה הוא לא היה נמכר בקלות - חומר למחשבה שירצה למכור.

מוני אורבך
10-11-16, 15:39
זו מלכודת דבש שהרבה נופלים פה.
רכב עם מעט מאוד קלומטרז, נשמע נפלא, אבל...
מה אם הקלומטרז הזה כולו נעשה בעיר.
ומה אם רובו בעליות וירידות, ונסע עליו נהג עצבני שכל הזמן נוסע עוצר מאיץ כמו מטורף.
לכן צריך לא רק להסתכל על הנתונים היבשים של הרכב אלא גם לתחקר את הבעלים.
מה אופי השימוש ברכב, מי נסע בו ולאן וכו..
כמובן שהבעלים לא יגיד את כל האמת אלא ייפיף אותה (במקרה הטוב) אבל מבין השורות אפשר ללמוד הרבה מאוד.
וכמובן להסתכל על הרכב לראות האם תוקן והיכן תוקן ולמה.

קניתי הרבה רכבים (הרבה מדי) וברוב המקרים לא נפלתי (כולל כאשר קניתי מסוחר)
בפעם היחידה שנפלתי (וגם כאן לא אסון, נזילת סולר וקלץ) היה כאשר מיהרתי ולא ירדתי לפרטים.
הגעתי ראיתי את הרכב (שהיה כבר חם, מה שהדליק לי נורה אדומה) עשיתי סיבוב, הרכב היה שמור בצורה מדהימה.
תחקרתי את הבעלים, אמר שהרכב שנה אצלו, יד שניה מעט קלומטרים היד הראשונה החזיקה 12 שנה את הרכב.
היה לי מוזר שאני מגיע והרכב חם מחכה לי (הפגישה היתה ליד הבית) אבל הרכב היה עם מעט קלומטרים ושמור מאוד, התפתתי וקניתי.
אחרי שקניתי התברר שיש נזילת סולר מהמשאבה, מה שיוצר התנעה ארוכה בבוקר.
אחרי שלושה שבועות הלך הקלץ..

מה שהתברר שהרכב היה אכן מאוד שמור אבל הבעלים החדש נסע בשטח לא ידע איך לנהוג וחימם מאוד את הקלץ.
הקלץ סחב טוב אבל היה חלש, אולי עם סדקים??
בזמן נסיעה הוא בבת אחת התפרק לחתיכות, והשאיר אותי תקוע בכביש.
בקיצור, לא להתפתות לעסקאות בשטח, ולא למהר בקנית רכב.

oferc
11-11-16, 12:05
מי אמר שלקנות רכב עם קילומטרז נמוך זה למהר או להתפתות , מי אמר שקונים רכב עם קילומטרז נמוך מתעלמים מבדיקה יסודית על עבר הרכב או השימוש שלו , אל תעוותו דברים .

עדיין אישית ומנסיון שלי רכב עם קילומטרז נמוך עדיף , יש תמיד יוצאים מהכלל אבל באחוזים גבוהים רכב פרטים עם קילומטרז נמוך עדיף.
היום אני כבר ב48 , קניתי מספיק רכבים בחיי וגם עזרתי לאבי כסוחר מכוניות , מכיר את כל הפולישטיקים וכל משפטי החוכמה למניהם, נקיון הרכב היסודי וחומרי חידוש שנותנים הרגשה של חדש.
תמיד חיפשתי רכב עם קילומטרז נמוך , מיד פרטית , שמור מטופל ויפה מאדם שנראה או מרגיש אמין , עד היום לשמחתי לא נפלתי , תמיד זה עבד ללא יוצא מהכלל.

בפעם היחידה שנפלתי זה היה בקניית הטרקטורון הראשון שלי ,שם סמכתי על סוכנות היבואן , קניתי טרקטורון עם קילומטרז גבוהה , לא סמכתי על החושים שלי , האמנתי לאחריות לאמינות , מכרו לי מילים כמו רוכב מבוגר ואחראי מטופל כמו שצריך , שהכלי עבר בדיקה יסודית לפני שנכנס לסוכנות , הבטחה לתקן כל מה שלא תקין לפני שייצא מהסוכנות ועוד ועוד ועוד , מיד לאחר התשלום הכל השתנה דפקו אותי עד העצמות זה עלה לי ביוקר.

סמוך על החושים שלך בקניה ואל תאמין למילה אחת שמספרים לך סוכני הרכבים.

-->