PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש ייעוץ בקניית פאג'רו 2005 מצורף דו"ח בדיקה - אני מחוסר נסיון....

פוקוסלנצח
08-11-16, 14:58
שלום לכולם,
אז החלטנו לרכוש ג'יפ בשעה טובה לצרכים הבאים :
7 מושבים להעמסת ילדים וחברים באמצע השבוע
העמסת ציוד רב בסופי שבוע עבור סיורים בשטח שאנחנו מדריכים (שטח לא טכני במיוחד).
בקיצור התכווננו לפאג'רו או רקסטון. (בלי קשר אשמח לשמוע המלצות או אי המלצות) .
לגופו של עניין, מצאתי פאג'רו שנת 2005 עם 237,000 ק"מ .
הרכב נבדק ב"מבדקי רכב" ברעננה.
והנה התוצאות:
בתור אחד שלא מבין כלום - אשמח אם תסבירו לי מה המשמעויות של מה שכתוב.
מה סביר, מה לא, והאם כדאי....
תודה לכל העונים
111669

yoav21
08-11-16, 15:21
זה דו"ח כסת"ח, אין לו שום משמעות והוא יכול להיות נכון לעוד 1000 רכבים.
בקיצור חבל על התשלום לבדיקה.
אוהב את הרכב כך אותו למוסך שאתה סומך עליו ובקש ממנו שיבדוק את הרכב, וכך תדע אם הוא מתאים לך ומה נדרש לתקן דחוף ומה פחות
מעבר לזה בקש מהמוכר היסטורית טיפולים.

בברכה
יואב

Saar
08-11-16, 15:47
חשוב לבדוק רצועת תזמון בפג׳רו דיזל 2005.
רגע, בעצם, אין רצועה ולא מחליפים, יש שרשרת שאין צורך להחליפה בשיגרת הטיפולים.
נראה שהמכון יודע לגבות תשלום טוב יותר ממה שהוא מכיר את הרכב.

פוקוסלנצח
08-11-16, 15:58
ראוי לציין שבעל המכון אמר שיש שרשרת שזקוקה למתיחה / החלפה ויתכן וצריך החלפת מותחן

zerez
09-11-16, 18:12
אנשים כאן לא אוהבים מכונים.
לפי הדוח אין תאונות שילדה מצד שנח הוחלפו חלקי פח ויד מעיכות למטה.
תשאל את המוכר למה, זה נראה חשוד ואם אין לו הסבר אני הייתי מוותר על הרכב, לא אוהב שעובדים עלי.
לגבי שאר הדברים, כפי שאמרו לפני, כנס למוסך ותבקש חוות דעת והצעת מחיר.
דוח מכון יכול לעזור לך במיקוח על המחיר.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

oferc
10-11-16, 08:42
טוב מדובר ברכב בן 11 עם 240K קילומטר , לא הייתי מצפה לבדיקה שונה , הייתי נכנס למוסך ומקבל חוות דעת על כל מה שרשום בסעיף המנוע והגיר והמשמעות הכספית אם תצטרך לתקן טורבו או גיר ומנוע.

לגבי פח ושלדה : אני יכול להבין תיקוני פח ברכב יש וגם מעיכות בקורות תחתית ברכב שיורד לשטח אבל לא הבנתי מה זה מעיכות סף ימין ושמאל , מדובר על המדרגה ? אם כן תראה לי פאגרו אחד שירד לשטח ולא כיסח את המדרגה :-) , תנסה להבין איזה חלקי מרכב הוחלפו.

בקיצור זה רכב שטייל בשטח ובטח גם אתה תטייל בשטח רק תוודא שלא מחכה לך תקלה יקרה בסיבוב (גיר \ טורבו \ מנוע \ משאבת דלק מאד יקרה)

בהצלחה

נדב ש.
10-11-16, 10:05
המכון בדיקה כיסה לעצמו את התחת מכל כיוון אפשרי.

zerez
10-11-16, 14:35
המכון בדיקה כיסה לעצמו את התחת מכל כיוון אפשרי.
זה תפקידו, צריך לקרוא בין השורות ולנסות להבין מה אמיתי ומה לא.
כשקניתי את הרכב שלי השקעתי 900 שח בבדיקה והרווחתי 3000 בקניה - משתלם לגמרי.
מעבר לזה שמוסכים לא תמיד מסוגלים לזהות תאונות

נדב ש.
10-11-16, 14:41
זה תפקידו, צריך לקרוא בין השורות ולנסות להבין מה אמיתי ומה לא.
כשקניתי את הרכב שלי השקעתי 900 שח בבדיקה והרווחתי 3000 בקניה - משתלם לגמרי.
מעבר לזה שמוסכים לא תמיד מסוגלים לזהות תאונות

"חסכת" ז"א הורדת למוכר? אז כשתימכור והקונה שלך יקח לבדיקה מה תגיד, הפסדת? המכון לא יודע לבדוק? כי כנראה שתקבל את אותם תוצאות.
מכון בדיקה גם מפספס, הוא לא כזה מתוחכם יותר ממוסך שמבין.
רוצה לגלות תאונות? קח למוסך פחחות.

zerez
10-11-16, 19:39
"חסכת" ז"א הורדת למוכר? אז כשתימכור והקונה שלך יקח לבדיקה מה תגיד, הפסדת? המכון לא יודע לבדוק? כי כנראה שתקבל את אותם תוצאות.
מכון בדיקה גם מפספס, הוא לא כזה מתוחכם יותר ממוסך שמבין.
רוצה לגלות תאונות? קח למוסך פחחות.
אם הקונה יקח לבדיקה ויוריד לי במחיר זאת זכותו , אין שום קשר בין זה לבין זה שבקניה נשארו לי עוד 3000 שח ביד לשיפצורים.
לא הייתי לוקח רכב זול לבדיקה אבל רכב יקר בהחלט כן.

six 4 life
10-11-16, 19:45
לא, הוא יגיד לקונה שלו קח למוסך שמכיר פאג'רואים במקום למכון בדיקה שלא מבין כלום... ;)

נדב ש.
10-11-16, 20:01
אם הקונה יקח לבדיקה ויוריד לי במחיר זאת זכותו , אין שום קשר בין זה לבין זה שבקניה נשארו לי עוד 3000 שח ביד לשיפצורים.
לא הייתי לוקח רכב זול לבדיקה אבל רכב יקר בהחלט כן.

אז מה שאתה אומר זה בעצם שאתה מודה שלקחת רכב x למכון בדיקה זה רק כדי לתפוס את המוכר בביצים ולנסות לשחוט לו במחיר, שזה לטובת הקונה נטו, הרי לא באמת הלכת לתקן את "הליקויים" שמצאו לך, במקום זה שיפצרת את הרכב...הלא כן?

zerez
10-11-16, 20:08
אז מה שאתה אומר זה בעצם שאתה מודה שלקחת רכב x למכון בדיקה זה רק כדי לתפוס את המוכר בביצים ולנסות לשחוט לו במחיר, שזה לטובת הקונה נטו, הרי לא באמת הלכת לתקן את "הליקויים" שמצאו לך, במקום זה שיפצרת את הרכב...הלא כן?
ממש לא, תיקנתי את רוב הליקויים פרט לקוסמטיים. לקחתי את הרכב לבדיקה במכון שמוסכניק שאני מכיר המליץ וחזרתי למוסך מורשה עם הדוח ושם תיקנתי את הליקויים.
זה ל"ק עם בדיקה טובה וק"מ נמוך ולא הייתה למוכר שום בעיה למכור למישהו אחר אם הוא חשב שהמכון הגזים.

נדב ש.
10-11-16, 20:17
ממש לא, תיקנתי את רוב הליקויים פרט לקוסמטיים. לקחתי את הרכב לבדיקה במכון שמוסכניק שאני מכיר המליץ וחזרתי למוסך מורשה עם הדוח ושם תיקנתי את הליקויים.
זה ל"ק עם בדיקה טובה וק"מ נמוך ולא הייתה למוכר שום בעיה למכור למישהו אחר אם הוא חשב שהמכון הגזים.

או.קיי, לוקח בחזרה.

-->