PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה עולים צינורות מים מקוריים של טויוטה?

נמרוד
21-11-05, 22:04
אם מישהו בירר ויודע כמה עולים צינורות מים מקוריים של טויוטה - ראשיים תחתון ועליון, וגם כל הצינורות המשניים הקטנים, ויחסוך לי נסיעה, אודה מאד. אני יודע שיש תחליפיים והם זולים, אבל אם ההפרש לא אסטרונומי אני מעדיף מקורי. אתמול נקרע לי הצינור התחתון במהלך נסיעה, והגיע הזמן באמת שאני אעשה את מה שאנחנו מטיפים לו בג'יפולוג - תחזוקה מונעת.... :oops:

אגב, זה גרם לי לחשוב אחורה, הרוב המוחלט של תקיעות- תקלות שמחייבות עצירה - שקרו לי, הן בשטח הן בכביש הן עם ג'יפים והן עם פריבטים, היו תקלות של מערכת הקירור, ויכלו כנראה להמנע על ידי תחזוקה מונעת.

ד ו ר ו ן
21-11-05, 22:08
החלפתי לפני שנתיים, כשהחיבורים הראו סימני התייבשות.
אם אני זוכר נכון משהו באזור 200~ אבל זה היה לפני שנתיים, לך תזכור..

נמרוד
21-11-05, 22:10
אם זה מחירים כאלו אז אני אקפוץ לטויוטה. אני אכתוב כאן כמה הם עולים בדיוק. תודה דורון.

איציק - 4X6ZH
21-11-05, 22:21
המחיר חשוב נכון להיום
אבל הרבה יותר שימושי זה המק"ט המקורי שמשתמשים בו בארץ ואז אפשר תמיד לברר בשניה מה המחיר .
איציק

ניר ל
21-11-05, 23:00
אתמול נקרע לי הצינור התחתון במהלך נסיעה, והגיע הזמן באמת שאני אעשה את מה שאנחנו מטיפים לו בג'יפולוג - תחזוקה מונעת....

הגיע הזמן שתבין שגם טויוטה עשויה מחומרים מתכלים, לפחות בשבת עוד חשבת אחרת...
אני מבטיח לא לציין את המקרה הזה יותר מפעם בשבוע :twisted:

נמרוד
22-11-05, 09:22
מתכלים אחרי 9 שנים על הכביש - בהחלט. לא נגרם נזק ולא היו פצועים לכוחותינו, תודה שאתה שואל :twisted:

סוזי המשתוללת
22-11-05, 15:10
נמרוד
לא אמרתי לך שגם אם נשרף האוטו אל תספר?
ישר אוכלי הנבלות עטים מלמעלה :twisted:

חגי
22-11-05, 15:46
אני בזמנו קניתי את שני הצינורות הגדולים שמתחברים לרדיאטור (עליון ותחתון).

כמובן שהם היו תחליפיים ,את המחיר אני לא זוכר אבל הוא לא היה יקר.

נמרוד
22-11-05, 16:05
מוני מדווח בשידור ישיר שצינור תחתון מקורי עולה 237 שקלים, עליון עולה 115 שקלים, המחירים לפני מע"מ. תחליפי תחתון עולה משהו כמו 70 שקלים. האמת שאני בהתלבטות, הפרש המחירים גדול באחוזים מצד אחד, מצד שני חסכון של כמה מאות שקלים זה לא מה שישבור אותי, ויש לי נסיון רע עם גומי תחליפי במכוניות אחרות. הבעייה עם "תחליפי" היא שזה בכלל מושג אמורפי, אין לך מושג מה אתה מקבל.

חנן-ג'יפולוג
22-11-05, 16:11
במחירים כאלה, שים מקורי. את ההשקעה הבאה בצינורות האלה תבצע ב2014 .

איציק - 4X6ZH
22-11-05, 16:15
אני חוזר על בקשתי תכתבו את המקטים של הצינורות .
ולמי שיש מצנן מנוע מפלסטיק כדאי להשתמש במקורי ( הוא יותר רך ולא מתקשה ).
הצינור החליפי לפעמים מתקשה ומעביר זעזועים למצנן שנשבר .
איציק

חנן-ג'יפולוג
22-11-05, 16:15
בדקת מחירים לצינורות הדקים?

גיא
22-11-05, 17:03
אני קניתי צינור עליון של סובארו מקורי שעלה לי 30 שקל. אצל מוסלח.
קיצרתי בכמה ס"מ מצד אחד שיכנס באורך.

הצינור רך

אבל יש לי מצנן ממתכת ולא מפלסטיק.

נמרוד
27-11-05, 11:59
אני חוזר על בקשתי תכתבו את המקטים של הצינורות .

צינורות מקוריים של טויוטה להיילקס 4X4 מודל 97 (מנוע 2L ללא טורבו):

צינור רדיאטור עליון 16571-54270
צינור רדיאטור תחתון 16572-54260
זוג צינורות דקים של חימום משאבת הזרקה 16264-54070/80
זוג צינורות למערכת החימום בצורת 'ח' 87245-89279/80
זוג צינורות משני למערכת החימום בצורת 'ך' 87245-89281/82

יוני5
27-11-05, 13:56
נמרוד,

היה טוב אם היית יכול להצמיד גם מחיר לכל מק"ט - כולל של הקטנים.

תודה
יוני5

tzagi
30-11-05, 06:15
אבל יש לי מצנן ממתכת ולא מפלסטיק.

What is a MATZNEN
or is it MAZGAN??

A word on OEM parts
In our world today you will find mercedes parts made in India and original Nissan parts that are clearly marked: made in Israel

In my opinion......
There is no difference in OEM and after market parts.....most likly they are made is the same place anyway
the only difference is the price.

OEM =original equipment ,parts from the dealer

AvigdorAharon
30-11-05, 07:06
מצנן = רדיאטור

אביגדור

גיא
30-11-05, 07:08
מצנן = matznen = radiator

מזגן - mazgan = air conditioning

usualy, made in israel is made in gaza, they mark it israel only for the name. apperently it is better then gaza ...

they also do it with food and stuff.

i guess it easy to export to the world that way.

נמרוד
30-11-05, 09:37
ג'ו, אתה צודק ולא צודק, והבעייה היא שקשה להבחין בין תוצרת טובה ולא טובה. כשאתה קונה במחסן של טויוטה, אתה יוצא מנקודת הנחה שמדובר בחורה טובה, ואתה משלם פרמיה גבוהה מאד במחיר.

כשאתה קונה משהו זול, אתה מהמר, עד כמה ההימור מסוכן זה תלוי בכל מקרה לגופו ובכל קונה. בצינורות מים למשל, אני יודע מה האיכות של מקורי, אבל התחליפי שמוכרים לך, לפחות ממה שאני ראיתי בחנויות בסביבה שלי, נחות אפילו בעיניים בוחנות ל מקצועיות כשלי. לעומת זאת, נוזלים, שמנים, מסננים ועוד כל מיני דברים - אני קונה תחליפי זול שנראה לי טוב.

לגבי צינורות המים יש עוד נקודה - כשל במערכת הקירור מסוכן, כי אם הוא יקרה ואני לא אתפוס את ההתחממות בזמן, אני יכול לגרום לנזק גדול מאד. מה גם שזה תוקע אותך, כמו שכתבתי, כמעט כל תקיעה מכאנית שהיתה לי אי פעם קשורה במערכת הקירור, גם בפריבטים על הכביש וגם בג'יפים.

נזק של שמנים/מסננים/מיסבים פחות טובים מהמקוריים הוא נזק זעיר ומצטבר. נו, אז נגיד שהמנוע שלי יחזיק רק 400,000 ק"מ במקום 500,000 ק"מ של מנוע דיזל טויוטה בגלל שחסכתי באיכות המסננים והשמנים... who the fuck cares? מדובר על 5-6 שנים קדימה במקרה שלי, הלוואי שהמנוע יתפגר כדי שאני אוכל להחליף אותו במנוע טורבו...

tzagi
01-12-05, 05:20
כשאתה קונה במחסן של טויוטה, אתה יוצא מנקודת הנחה שמדובר בחורה טובה, ואתה משלם פרמיה גבוהה מאד במחיר.

Nimrod,
You hit the nail on the head
By paying a premium you get the preception of geting a high quality product
Usualy you end up with just a preception......
While that was true 10-15 years ago, I noticed over the last 10 years that the OEM parts quality has been going to the toilet
Just to give you an example, do you know that when you buy a brand new car, let say a GM product,it comes with new tires, right?
well GM pays less then $24 for that pair of tires, mostly about $4 a piece for the smaller tires
Didnt you noticed that over the last 3 years every new car comes with bigger and bigger wheel size?

It used to be that trucks came with 15inch wheels, then it became 16's then 17's 18' and now as of 2003 they come with 20's

Why?

There is a very simple answer
I can pick up a 31/10.5 /15 for less then $100 a piece
look for the same size in a 16 inch and the price grows by $60
By the time you need replacment for larger then 17's you will be paying over $300 a tire...............thats why!!!!!!!!!

My point:
years ago factory parts used to be considered as the finest quality, price and all
Today's reality is different
They buy from the cheapest supplier, heck today we have GM selling Brand new cars with engines made in China, yes....new made in the good old USA american cars with Chinese made engines.....
And you wonder why they are going bankruopt???
Obviosly, I have no idea of your aftermarket parts quality
but I can go to my local parts store and pick up hoses for the Toyota made by Good year or Gates for a 1/4 of the price from the dealer and get much better quality......and get lifetime waranty on them.

tzagi
01-12-05, 05:32
Guy wrote:
usualy, made in israel is made in gaza, they mark it israel only for the name. apperently it is better]]

Are you sure about that?
I didnt think there was that much industry going on is GAZA

We have a lot of plastic tool boxes marked MADE IN ISRAEL, the quality is much better then the the chinese made crap
I know the plastic industry is pretty heavy in the KIBUTZIM

What do they make in GAZA
(AZA)

I can give you a list of automotive products that are sold localy that are made in Israel
fuel filters, sold by Fram and ther names
points(PLATINOT)
Other plastic products
such as small tool boxes shelfing, ect

ד ו ר ו ן
01-12-05, 10:57
Guy wrote:
usualy, made in israel is made in gaza, they mark it israel only for the name. apperently it is better]]
Are you sure about that?
I didnt think there was that much industry going on is GAZA

זה לא כ"כ נכון בארבע~ השנים האחרונות, הם לא מוציאים כמעט כלום החוצה מעזה ואזור התעשייה ארז שממנו יצאה רוב הסחורה כבר לא קיים.

איציק - 4X6ZH
01-12-05, 16:09
זה נכון מאד
יש תעשיה רצינית ביותר של חלקי חילוף לרכב בארץ יש חלקים המיוצרים מקורי ליצרן הרכב
אך ורק בארץ . ( מבלי להכנס לפרטים גם אני לא יודע את כל הנושא לעומק )
מכאן ומה מיצרים איפה לפי איזה שם .... רק הסוחרים יודעים :wink:
איציק

גיא
01-12-05, 16:21
לא יודע לגבי השלוש - ארבע שנים האחרונות אבל ידוע לי במפורש על חבר עם צ'רוקי 88 שהלך לו המיכל עיבוי של המרדיאטור.

חיפש חיפש והמחיר של חדש היה לו יקר ולא היה זמין בחברה באותם ימים כלומר היה צורך להזמין במיוחד. מכיוון שלא רצה להשבית את האוטו. חיפש ומצא שזה מיוצר בעזה , שלח חבר ערבי שיקנה לו אחד ישירות מהמפעל.

היה כתוב על זה made in israel.

ד ו ר ו ן
01-12-05, 17:39
לדעתי אתם מדברים על מפעלים בגדה, לא שזה עושה את העניין לטוב יותר אבל לסמנטיקה הזו יש משמעות-מעזה לא יוצא כמעט כלום.

אם אני זוכר נכון היה כאן כבר איזכור לגבי שמני מנוע מזוייפים שמיוצרים בגדה ומשווקים תחת שמות מותג ישראלים מכובדים,כנ"ל מפעלים ישראליים שמדביקים שמות מותג ישראלי למוצרים שמייצרים בפועל בירדן, זה אולי חוקי אבל אפעס לא הכי נוח.

גם אם זה מהגדה עדיין זה מחזיר בחזרה לעניין מקורי\לא מקורי בכל מה שנוגע לחלפים ובגלל זה אני אישית מעדיף את המקורי מהמחסן שלהם ולא תחליפי ממקור עלום.

החסכון מגיע מזה שאנחנו עושה את הטיפולים לבד ולא משלמים למישהו לעשות אותם,גיא כבר העלה כאן שרשור קודם לגבי פילטר שמן להיילקס.
צינורות מים זה חלק שמתבלא כ"כ לאט שהחסכון לאורך השנים זניח ואתה יותר שקט לגבי מה באמת מורכב במנוע.

כולם כאן מלטפים את הרכבים שלהם ואם היה אפשר מכסים אותם בשמיכה בלילה (יש כאלו שגם את זה עושים בפועל..) אז לחסוך בזוטות וליפול בגדול?

-->