PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל אחורי בג'ימני חדש

גורי גרוסמן
16-11-16, 15:18
האם מומלץ להתקין נעילת דיפרנציאל אחורי ב'גימני, העלות כ-10,000 ש"ח, אודה לקבל חוות דעת ממי שהתקין כבר. האם משפיע על הבטיחות ואיכות הנהיגה בכביש?

asypeer
16-11-16, 15:36
בסכום הזה אני מניח שמדובר על נעילה נשלטת של ARB. כל עוד היא לא מופעלת לא תרגיש הבדל בכביש.
מה שכן תרגיש זה הבדל בחשבון הבנק, אם זה ג׳ימני אוטומטי - שים לוקרייט אוטומטית בחמישית עד שביעית המחיר, היא כן תורגש מפעם לפעם. תריץ חיפוש, הנושא נטחן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
16-11-16, 15:40
נעילה תמיד מומלץ להתקין, השאלה איזו.
אתה מדבר על נעילת arb נשלטת, שהיתרון שלה הוא שכשהיא לא משולבת היא לא משפיעה על הרכב בשום צורה, והוא עובד כמו ביום שיצא מהמפעל. מנגד יש נעילה אוטומטית, שהיא הרבה יותר זולה, מאוד אמינה, אבל היא רועשת ובמקרים מסויימים עלולה להשפיע על התנהגות הרכב בכביש.. ממש לא משהו שאי אפשר לחיות איתו, אבל צריך לדעת שזה שם.

גורי גרוסמן
16-11-16, 15:41
לפי מיטב הבנתי בג'ימני 2016 יש דיפרנציאל מוגבל החלקה אני שואל לגבי התקנת נעילה נשלטת?

asypeer
16-11-16, 15:54
אין מוגבל החלקה למיטב זכרוני, יש בקרת משיכה שמדמה סוג של נעילה.
תבדוק איך הרכב מתנהג בשטח שמצריך נעילה לפני שאתה משכיב סכום כזה. ממה שאני זוכר אתה עם רכב לא מוגבה ככה שייתכן ואופי הטיולים שלך לא מצדיק נעילה ובקרת המשיכה הינה די והותר.

גורי גרוסמן
16-11-16, 16:27
החלטתי להגביה את הרכב, ואני מבקש מבעל ניסיון שהתקין נעילת דיפרנציאל אחורית בג'ימני לקבל חוות דעת למרות העלות הגבוהה.

asypeer
16-11-16, 16:34
לא תמצא הרבה עם נשלטת אחורית, אם תרצה סיבוב על רכב עם נעילה אחורית אוטומטית אז בכיף

גורי גרוסמן
16-11-16, 16:53
תודה-אני ממתין לבעל ניסיון שהתקין נעילה נשלטת

GodsFather
16-11-16, 20:25
דבר עם שגיא שכטר, הוא גולש כאן

גורי גרוסמן
16-11-16, 23:24
תודה-יישר כוח

איציק - 4X6ZH
17-11-16, 06:26
במידה וברכב הזה יש בקרת יציבות
אתה לא יכול להתקין נעילה אוטומטית .
התקנה נעילה אוטומטית תשבש את יכולת ההיגוי והבלימה של הרכב .
במידה ואתה מתקין נעילה נשלטת אתה חייב לדאוג לניטרול מערכות
הבקרה המקוריים של הרכב כאשר הנעילה מופעלת .

בדוק את הנושא לעומק לפני שאתה גורם נזק

איציק

גורי גרוסמן
17-11-16, 07:24
איציק המון תודה על הייעוץ, אכן אני מתכוון לנעילה נשלטת ואפעל ע"פ עצתך. מה הייתי עושה ללא האתר החשוב הזה ?....

איל מ
17-11-16, 08:05
אני לא מתיימר להיות מומחה לג'ימני,
אבל ככלל ברכבים אחרים עם בקרת משיכה/אחיזה/איך שלא תקרא לזה אין שום בעיה להתקין נעילה והיא שקופה לחלוטין בפני מערכת ה-TC.
המערכת (ברוב הרכבים) מזהה הפרשי מהירויות בין גלגלים בעזרת חיישני ה-abs ובהתאם מפעילה בלימה על הגלגל המסבסב. ברגע שהנעילה מופעלת אין הפרשי מהירויות -> המערכת לא מופעלת וכולם שמחים.
זה עובד ככה בכל הרכבים שאני מכיר ואפילו ברכבים שתוכננו ע"י שיכורים, ושבהם כל מה שקשור למערכות חשמל ובקרה נוטה להשתגע ברגע שמישהו מפליץ ליד האוטו.
לגבי אוטומטית, אני אכתוב בקצת פחות בטחון, שגם לא אמורה להיות בעיה, אבל לא מנסיון אישי. וכן אכתוב שאני אישית לא אוהב את האוטומטיות ובתקופה של הסופה עם הדטרויט זה הגיע לכדי זה שלא יכולתי לתת לאחרים לנהוג ברכב (במיוחד בחורף) כי חששתי מהתוצאות.

גורי גרוסמן
17-11-16, 08:51
תודה איל בכוונתי להתקין נעילה נשלטת ואברר האם יש לנטרל את מערכות הבקרה המקוריות בשעת הפעלתה. והעיקר האם ניטרול המערכות הללו פוגעות בבטיחות בשעה שהדיפרנציאל האחורי נעול. זאת השאלה המשמעותית ביותר. עלות מול תועלת.

גיא
17-11-16, 09:34
תודה איל בכוונתי להתקין נעילה נשלטת ואברר האם יש לנטרל את מערכות הבקרה המקוריות בשעת הפעלתה. והעיקר האם ניטרול המערכות הללו פוגעות בבטיחות בשעה שהדיפרנציאל האחורי נעול. זאת השאלה המשמעותית ביותר. עלות מול תועלת.

כשאתה עם נעילה נשלטת מחוברת אתה לא נוסע מהר.
אתה נוסע לאט.
במהירויות שבהן מערכות ההגנה האלקט' לא פועלות בכלל ..

מערכת בקרת משיכה לא תשים לב שיש לך נעילה ... כי לא יהיו הפרשי מהירות בין שני הצדדים של הסרן.

גורי גרוסמן
17-11-16, 10:00
תודה גיא על תגובתך המהווה שיעור פרטי עבורי בנושא שלא היה לי בו כל מושג.

גיא
17-11-16, 10:10
אתה חדש בשטח ?
אתה חדש עם האוטו ?

אם התשובה היא כן, אני ממליץ לך בכל ליבי לא להתקין שום דבר בנתיים.
סע לטייל .. הצטרף לקבוצה של מטיילים בשטח ותלמד את האוטו.
יתכן ותגלה שהוא מספיק לך .. יתכן ותגלה שהוא קטן עליך ..
הוצאה של 10 אלפים שח על נעילה נשלטת .. היא הוצאה גדולה מאד, ויש מגבלות לאוטו שהיא לא תוכל לעזור להן.
ובמכירה לא תקבל את העלות הזאת בחזרה ..

דניאל מאירי
17-11-16, 10:23
אם יורשה לי להוסיף :
במידה והעלות איננה מהווה בעיה, זה משהו שתמיד טוב שהוא נמצא.
כל עוד לא לחצת והפעלת, אתה נוסע ברכב מקורי כמו כולם.
אבל ביום שתזדקק לה, היא תהיה שם.
הרוב המכריע של אלו שהתקינו נעילה אוטומטית עשה זאת משיקולי מחיר.
רכשת רכב חדש, כנראה שתבלו יחד לא מעט שנים, אז כדאי להשקיע ב-ARB.
דניאל

גורי גרוסמן
17-11-16, 10:24
תודה גיא (אגב גם בני גיא) הענקת לי שיעור פרטי חשוב בנושא שאין לי בו כל מושג. המון שבחים לאתר המאפשר דיונים שכאלה

גורי גרוסמן
17-11-16, 10:33
תודה גיא על שיעור פרטי חשוב בנושא שלא היה לי בו כל מושג.

גיא
17-11-16, 10:36
?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

גורי גרוסמן
17-11-16, 10:39
תודה גיא על התגובה שהיא שיעור פרטי בנושא שאין לי בו שום מושג

גיא
17-11-16, 10:40
למה אתה רושם את זה כל הזמן ? אין בזה צורך.

zerez
17-11-16, 11:55
+++1

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

דרור ברלי
17-11-16, 13:03
במידה וברכב הזה יש בקרת יציבות
אתה לא יכול להתקין נעילה אוטומטית .
התקנה נעילה אוטומטית תשבש את יכולת ההיגוי והבלימה של הרכב .
במידה ואתה מתקין נעילה נשלטת אתה חייב לדאוג לניטרול מערכות
הבקרה המקוריים של הרכב כאשר הנעילה מופעלת .

בדוק את הנושא לעומק לפני שאתה גורם נזק

איציק

הסבר פרט ונמק.
כי אני מכיר כלים רבים עם בקרת יציבות ובקרת משיכה ונעילה אוטומטית שנוסעים בלי שום בעיה.

בתקופה של הסופה עם הדטרויט זה הגיע לכדי זה שלא יכולתי לתת לאחרים לנהוג ברכב (במיוחד בחורף) כי חששתי מהתוצאות.

נו? וזה חסרון?....:rolleyes:;)
יש שני דברים בחיים שאתה לא חולק עם אחרים - אישה וג'יפ.

asegal
17-11-16, 20:52
הי,

אני נוסע עם גימיני 2015 גיר רגיל ונעילת ARB, אח שלי נוסע עם גימיני 2015 אוטו ונעילה אוטומאטית.

מכיוון ששני הרכבים הם מודל 2015 ולמיטב ידיעתי הרכב שלנו הוא הראשון בארץ שהותקנה בו נעילה אוטו אני יכול לומר באופו חד משמעי שאין שום בעיה עם מערכת בקרת האחיזה, כמו שכתבו קודמי מדובר על מערכת שמבוססת על מנגנון ה- ABS ואין שום קשר בינה לבין דפרנציאל מוגבל החלקה.

מעבר לזה הרכבים מתנהגים באופן שונה לגמרי, הנעילה האוטומאטית היא בעלת חסרונות ידועים כגון רעש של תקתוקים, צורך בתשומת לב לצורת הנהיגה בסיבובים על כביש חלק ועוד, וגם יתרונות כגון אמינות ומחיר.
הנעילה הנשלטת מאפשרת לך לנהוג ביום יום באופן רגיל כאילו לא שינית כלום ברכב ולנעול רק במידת הצורך, היא יקרה יותר משמעותית וגם פגיעה יותר לתקלות.

לדעתי האישית אם יש לך את האפשרות הכלכלית תשקיע

tallevi
18-11-16, 08:44
הסבר פרט ונמק.
כי אני מכיר כלים רבים עם בקרת יציבות ובקרת משיכה ונעילה אוטומטית שנוסעים בלי שום בעיה.

נו? וזה חסרון?....:rolleyes:;)
יש שני דברים בחיים שאתה לא חולק עם אחרים - אישה וג'יפ.
+1

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Nisan Mordehay
18-12-16, 13:58
בוא נחזור לאחור ...
אני עם סמוראי גר בגולן ונוסע בבוץ הכי דביק שיש ובנתיים טפו טפו טפו לא הרגשתי חוסר בנעילה ...
אני עם סמוראי 98 סטנדרטי לחלוטין עם צמיגי שטח מלא .
תנהג על האוטו טייל איתו ורק אם תרגיש צורך תשקיע סכום כזה - זה עשירית מהרכב וחצי מהמחיר של האוטו שלי נשמע הזוי לשלם סכום כזה על נעילה שלדעתי לא חשובה וגם אם כן זה יקר כל כך ואפשרי להשיג נעילה כפולה בפחות מהמחיר שציינת רק לאחורית... ותחשוב על זה .

GodsFather
18-12-16, 20:32
ניסן, לא הרגשת חוסר כי אתה עם רגל בפח. עם נעילה לא חייבים רגל בפח.

ishc
18-12-16, 20:38
ניסן, לא הרגשת חוסר כי אתה עם רגל בפח. עם נעילה לא חייבים רגל בפח.

בבוץ בסמוראי חייבים רגל בפח אחרת תמצא את עצמך עמוק בזבל

Nisan Mordehay
18-12-16, 20:42
לא כל כך נכון לגבי רגל בפח
אבל ברור שנעילה עוזרת על זה לא חולקים האמירה הייתה לגבי זה שקודם מטיילים ואחכ משפרים לפי הצורך

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

גיא
18-12-16, 20:42
בבוץ בסמוראי חייבים רגל בפח אחרת תמצא את עצמך עמוק בזבל

בסמוראי צריך את זה בכל מקרה ובכל מתאר ...

Nisan Mordehay
20-12-16, 19:47
עוד פעם ... לא מקבל ואתם מוזמנים לבוא לראות

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

-->