PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ / ג'יפון ראשון - אשמח לעזרה

יונתן לזרסון
17-11-16, 20:54
שלום לכולם

מס' שנים אני כבר מעונין להגשים חלום. לקנות ג'יפ - ג'יפ!
במהלך השנים התחתנתי ויש לי 3 ילדים - תודה לאל.
עם הסטאטוס החלום קצת השתנה אולי.
אני מעונין לטייל בשטח בסופי שבוע בערך כפעמיים בחודש.
כרגע פחות מענין אותי מעבר מכשולים מסובכים. אלא יותר טיולים משפחתיים בחיק הטבע. לקחת את הג'יפ לסוע קצת ולפתוח מחנה על ראש גבעה.
ההתלבטות הראשונה היא בעיקר האם לקנות ג'יפ + רכב קטן לעבודה ויום יום, או לקנות ג'יפון... וזהו.
וההתלבטות השניה היא כמובן איזה אחד?

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 50,000.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? סופי שבוע.
3. מי נוהג בו? אם ג'יפ אז בעיקר אני. אם ג'יפון - אז גם אשתי.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה 5 נפשות.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? ג'יפ - רק סופי שבוע בערך 7,000. ג'יפון - 20,000
6. יש תנאי סף? מעדיף ידני. לא חובה.

אשמח לכל הצעה

תודה רבה!!!

יום נהדר לכולם!

assafy
18-11-16, 16:54
עם תקציב כזה לא תמצא רכב שטח שפחות מעשר שנים לפחות. קח את זה בחשבון.
אם ג'יפון אז סובארו פורסטר.
רכבים עם הילוך כח - סוזוקי גראנד ויטארה, יונדאי טראקן, רקסטון, קיה סורנטו...

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

יונתן לזרסון
19-11-16, 23:01
תודה רבה אסף,

אין לי בעיה עם השנה. אותי מעניין רק המצב של הרכב. אם הרכב טוב לא אכפת לי שהוא יהיה בן 10.
האם גראנד ויטרה נחשב בקטגורייה של הג'יפים? כמובן לא רק בכותרת אלא הכוונה ליכולות...
ראיתי שהפורסטר הוא הפייבורייט המוביל פה בכל הפורומים. האם יש לו מתחרים?

תודה , ושבוע טוב!

גיא
20-11-16, 08:15
שלמה55 .. הצלחת !

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

erezgur
20-11-16, 11:44
האם גראנד ויטרה נחשב בקטגורייה של הג'יפים? כמובן לא רק בכותרת אלא הכוונה ליכולות...

"קטגוריה של הג'יפים" - מונח מאד ערפילאי במיוחד בפורום ג'יפולוג. זהו רכב שטח קל (ג'יפון) אבל בהחלט, בדגמים הרלוונטיים לתקציב שלך, הוא בעל הילוך כח וזה יתרון חשוב שמהווה אצלנו מדד סף. אבל - עדיין ג'יפון עם נקודות תורפה שונות ואל תצפה שיעבור בקלות מכשולים קשים שרכבים קשוחים ממנו עוברים. אם נחזור לרגע להדרישות שהגדרת בהודעה הפותחת - הוא יעשה את העבודה.

ראיתי שהפורסטר הוא הפייבורייט המוביל פה בכל הפורומים. האם יש לו מתחרים?

הפורסטר הינו רכב מצוין, כנראה, פשרה טובה בין רכב כביש לרכב עם יכולות שטח קל סבירות בהחלט. אפשר גם לנסות לאתגר אותו בדרכי שטח פחות קלות אבל כמו שחבר טוב מגדיר זאת - צריך להביא בחשבון גם את עלות הטעות (הנזקים האפשריים ועלויות התיקון שלהם). אבל זה לא אומר שהוא הפייבוריט.

אם נחזור לצרכים שהגדרת - אין שם דרישה לנסיעת שטח קשה וייתכן שכל ג'יפון יוכל לבצע את המשימה של לעשות טיולים בחיק הטבע, לפתוח מחנה על ראש גבעה... זכור שהבעיה עלולה להתחיל כאשר תצטרף למשפחות מטיילות נוספות ואז אתה עלול למצוא עצמך כ"חוליה החלשה" מבחינת עבירות הרכב, בין רכבי הקבוצה וזה כבר פחות נעים לך וגם לאחרים.

מכיון שמראש אתה מכוונן עצמך לתקציב של רכב בן מספר שנים, בהתאם לזמן שאתה מקצה לעצמך לתהליך בחירת הרכב - אולי כדאי לבדוק בהיצע הרכבים הרלוונטיים שעומדים למכירה ולהתמקד באילו שנראים לך מתאימים ביותר מבחינת התאמתם לכלל הצרכים ובעיקר מצבם המיכני, עד כמה הם שמורים ומטופלים ולהתייעץ לגבי דגמים ספציפיים כאשר הם יהיהו על הפרק.

יונתן לזרסון
20-11-16, 15:04
תודה ארז.

בדקתי את ההיצע בשוק ויש המון אפשרויות ב 50k.
קצת קשה להחליט מכיוון שכמעט לכל רכב יש חסרונות ויתרונות.
נראה לי שלגבי ג'יפון אני אלך לכיוון של הגראנד ויטרה או אולי (ובלי להעליב את הגראנד ויטרה) הפורסטר.

כמה שאלות שיעזרו לי קצת להתמקד בחיפוש:

1.מה לדעתכם הוא פתרון יותר נכון - ג'יפ (טרופר, טראנו וכו) + רכב קטן ליום יום או ג'יפון ( כולל נגיד גראנד ויטרה )?
2. טראנו ארוך - מה איכותו מול הטרופר ? ובאיזה דגם?
3. טרופר ארוך - באיזה דגם כדאי להתמקד?
4. יש המלצות על טנדרים?
5. גראנד ויטרה - איזה דגם להתמקד?
6. יונדאי גאלופר - מה דעתכם ואיזה דגם?
7. דיסקברי - 1 או 2 ?
8. רינג'רובר - מה דעתכם?

תודה לכולם. מעריך את הסבלנות. אני מאמין שיש הרבה כמוני ששואלים שוב ושוב.
תודה!

גיא
20-11-16, 15:27
תחפש במאמרים כתבה על רכבי שטח עד 70,000₪ .. זה מפעם והמחירים השתנו .. המכוניות זה אותם הג'יפים. ייתן ללך מידע השוואתי

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

erezgur
20-11-16, 18:32
קצת תשובות:

בתקציב של 50K אתה מחפש את הטרופר מהשנה האחרונה (2004), רוב הרכבים - מנוע דיזל. החוכמה תהיה למצוא אחד שמור.
גאלופר הוא אחיו החורג והישן של של פאג'רו Q. לא זוכר מהי השנה האחרונה שהובא לארץ אבל יהיה הרבה מתחת לתקציב שלך, אני מניח.
לדעתי (ואני משוחד, כמובן) - הטרופר עדיף מכל הבחינות על טראנו, כאשר משווים שני רכבים במצב סביר.
גרנד ויטרה - בדוק מהי השנה החדשה ביותר שעדיין נכנס לתקציב.

בהנחה שאתה לא מתכוון לתחזק לבד את הרכב אלא להעזר במוסכים - נסה לראות איזה רכב יתן לך את השנתון המתקדם ביותר... לטעמי את הרינג' רובר הייתי מוריד מהרשימה בשל עלויות התחזוקה

יונתן לזרסון
21-11-16, 14:42
שלום,

האם החלפת מנוע זה נתון שפוסל מיידית את הרכב?
עד איזה קילומטראז' סביר לקנות רכב בשנתונים 2000-2004?

תודה.

erezgur
21-11-16, 15:25
כתבת שאתה מתכוון לעשות 20000 ק"מ בשנה, כלומר אתה היית עושה 200,000 ק"מ ב-10 שנים, 240,000 ק"מ ברכב משנת 2004 ו- 320,000 ק"מ ב-16 שנה (רכב משנת 2000) ... ועוד רגע כבר 2017 כך שצריך להוסיף עוד 20,000 ק"מ למספרים הנ"ל...

מכאן נסה להסיק מהו קמ סביר לפי שנת הרכב.

בנוסף - בד"כ רכבי דיזל עושים יותר ק"מ (אפילו באופן משמעותי) מרכבי בנזין, תביא גם זאת בחשבון כאשר אתה בא לשפוט האם הק"מ גבוה מדי או לא.
החלפת מנוע לטעמי לא פוסלת את הרכב, צריך להבין למה, לאיזה מנוע החליפו (חדש / משופץ וכו') מה עוד התקלקל והוחלף באותה הזדמנות, כמה ק"מ הרכב עשה מאז ההחלפה ומה מצבו הכללי. מאד יכול להיות שאם הוחלף מנוע לחדש לפני 3 שנים אתה רק מרוויח מכך (במיוחד אם דאגו להחליף את כל מה שקשור, צינורות, גומיות, אטמים וכו').

pelegw
21-11-16, 23:23
מצחיק לרשום פה את הפוסט הראשון שלי בפורום :)
בכל מקרה, אני עם גרנד ויטרה ארוכה, שנת 2000 שקניתי לפני כחצי שנה.
צריך לקחת בחשבון שגם בדגם הארוך, מדובר בג'יפון קטן יחסית עם שטח תא מטען לא מאוד גדול (באריזה לגובה הצלחתי להכניס אליו שתי צידניות, ארגז מטבח, ג'ריקן דלק, ג'ריקן מים 25 ליטר אבל אוהל/מזרונים/בגדים הלכו כבר על הגג ותיקים אישיים בספסל אחורי וזה לשני אנשים). אני לא בטוח שהייתי לוקח אותו כרכב יחיד, גם לאור צריכת הדלק וגם לאור נוחות הנסיעה מול רכב מודרני (אני עם i10 ביומיום, וכן, אני קטן מהג'יפאי הממוצע :)).
מבחינת ביצועים בשטח, כמו שהוא היום (מוגבה 2" עם ספייסרים ומיגוני גחון) עברתי איתו יפה מאוד מסלולים כמו נחל נקרות ומעלה קצרה(בירידה) ונחל מתק, הר כרכום ומעלה מונטאר, לא מסלולים קשים אבל בהחלט לא מסלולים שהייתי נכנס אליהם עם הרבה ג'יפונים אחרים. גם פה, במעלה מונטאר שהיה הפעם הראשונה שלי בטיול שטח, נכנסתי להצלבה שהצריכה הרבה בנייה כדי להוציא אותי ממנה ואילו במקומות אחרים הרגשתי הרבה יותר בטוח ועברתי די בקלות. ממה שאני מבין, נקודת התורפה העיקרית שלו היא הסרן הקדמי שהוא יחסית שביר (אלומיניום) אבל גם לזה יש פתרונות. יתרון נוסף של הדגם הישן (עד 2005 כולל) הוא הסרן החי מאחורה.
בתקציב שלך, נראה לי שתוכל למצוא רכב במצב טוב בשנתונים הנמוכים יותר ואפילו ישאר לך עודף יפה ביד.
Just my 2 cents

ros
22-11-16, 10:46
גם ליברטי יכול להתאים לדרישות שלך

שלמה_55
24-11-16, 18:13
בס"ד

תודה גיא.

יונתן - שמתי לב שאתה מציין את הפורסטר כפייבוריט כאן בפורמים.

זה נכון מאוד לגבי הקטגוריה אליה אתה פונה אך לא יהיה מדויק אם היית מחפש רכב שטח קשוח.

היתרון של הגראנד ויטרה בהחלט יהיה הילון הכוח שלו. מה שמיותר לחלוטין בקטגוריה בה אתה מחפש.

"
כרגע פחות מעניין אותי מעבר מכשולים מסובכים. אלא יותר טיולים משפחתיים בחיק הטבע. לקחת את הג'יפ לנסוע קצת ולפתוח מחנה על ראש גבעה."

זה מעט יעליב בעלי פורסטר (כמוני) אבל התיאור שלך יתאים למעט ממה שהפורסטר ייתן לך. כי הוא יכול לתת לך יותר. הרבה יותר.

5 נפשות יכנסו ברווח לרכב ויהנו מהמרווח שהוא מעניק. גם ציוד ייכנס בקלות. תא מטען גדול מאוד.

אשתך תהנה מאוד מהרכב, וגם אתה.

יש גם ידני. אם כי נדיר למצוא. והאוטומט עושה עבודה מעולה. גם בשטח. מניסיון.

שיטוט קצר ביד2 הראה שתוכל להשיג מודל 08' אוטומט דגם B עם 150K ק"מ.

ואני בטוח שאם תתאמץ תמצא אפילו עסקאות טובות יותר.

-->