PDA

צפייה בגרסה מלאה : בינואר הרכב שלי אספנות- מה אני עושה

SRAZS
19-11-16, 11:31
אהלן חברים.
בינואר הקרוב הרכב שלי נכנס לאספנות.
אשמח לדעת מה עלי לעשות כדי שיכנס לאספנות.
אשמח גם שמשהו יפתח לי את העיינים ויגיד לי מה אני מקבל בתמורה
מתי אסור לנסוע כי כל אחד אומר לי משהו אחר.
אשמח לדעת מה התהליך בקיצור חח

zerez
19-11-16, 11:46
הכי מוסמך - מתוך אתר משרד התחבורה
http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/licence/327-vintage

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

שגיא S
19-11-16, 12:50
בתור אחד שגם עשה איזה דבר או שניים עם סמוראי...
העצה הכי גדולה לי אליך היא לא לסמוך על תשובות שאתה מקבל בפייסבוק.
יש שם המון אנשים, חלקם באמת מקצועיים ואומרים דברים נכונים, אבל יש יותר שסתם מזי&^5ים את השכל וחושבים שהם יודעים.
יש פה באתר את כל החומר והמידע שאתה רוצה לדעת על סמוראי, יש ספר רכב....

ההצעה שלי היא כל דבר שאתה קורא בפייסבוק, לפני שאתה הולך ליישם - תבדוק פעמיים באתרים מוסמכים באמת.
לדומגא - מגבלות רכב אספנות בגוגל - מוביל אותך ישר לאתר ממשלתי.
חיפוש על איך להעביר רישיון רכב לאספנות - נותן מלא תוצאות שמובילות לג'יפולוג.

אמנם דורש קצת עבודה ומחקר - אבל ימנע ממך המון טעויות ושטויות בעתיד

six 4 life
19-11-16, 12:59
1. ניגש למשרד התחבורה ומבקש לשנות את סטטוס הרכב ל "אספנות". מקבל במקום רשיון רכב חדש ומעודכן לסטטוס המבוקש, איתו אתה ניגש לטסט כרכב אספנות.
2. יתרונות - טסט חד-שנתי, אגרה של כבערך 300 ש"ח לשנה, ביטוח חובה של בין 350 ל400 ש"ח לשנה (לא כולל ג)
3. הגבלות - "איסור תנועה" בין השעות 7:00 ל9:00 בבוקר. ההגבלות לא חלות בסופי שבוע.

asafk
19-11-16, 18:24
ובחגים.

אסף.

shachar
19-11-16, 19:35
של כל הדתות?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

SRAZS
20-12-16, 11:46
קודם כל תודה רבה חברים! עזרתם לי מאוד.
דבר שני .
אם הרכב שלי שנת 87
ישלו טסט בפבואר.
מתי הייתם ממליצים לי ללכת למשרד התחבורה.
הכוונה שלי היא אם הם יביאו לי רישיון חדש זה אומר שאין לי טסט פתאום?

yoni_0000
20-12-16, 15:23
1. ניגש למשרד התחבורה ומבקש לשנות את סטטוס הרכב ל "אספנות". מקבל במקום רשיון רכב חדש ומעודכן לסטטוס המבוקש, איתו אתה ניגש לטסט כרכב אספנות.
2. יתרונות - טסט חד-שנתי, אגרה של כבערך 300 ש"ח לשנה, ביטוח חובה של בין 350 ל400 ש"ח לשנה (לא כולל ג)
3. הגבלות - "איסור תנועה" בין השעות 7:00 ל9:00 בבוקר. ההגבלות לא חלות בסופי שבוע.

אבל אפשרי להוסיף ג' נכון? עוד שנה גם אני מצטרף למועדון..

אומי5
20-12-16, 17:12
אפשר לעשות ג' כמובן, טרי מהיום מקבוצת הווטסאפ של הטרנספורטרים המחירים לג' לN1 קפצו אימים.

אתה יכול לשנות סטטוס מהראשון לינואר, ואז אולי לבקש החזר אגרה וביטוח.

yoni_0000
20-12-16, 18:41
היום חידשתי את הביטוח על הפרייבט.. אמרו שעשו רפורמה חדשה שתלויה במערכות בטיחות.. לכן הצד ג'' שלי קפץ ב700 שקל לשנה... לג'יפ אני מפחד לשאול. מדינה אוכלת כל אזרחיה כבר אמרנו..?

asafk
22-12-16, 19:12
לא כל אזרחיה. רק אלו שאין במכונית שלהם איבזור בטיחותי.

היתה הצעה שמי שמתקין מערכות בטיחות יזכה בהנחה הביטוח החובה. זה הגיוני כיהמערכות באמת מונעות מיושבי הרכב חלק מפגיעות הגוף.
אבל במקום זה היישום הוא שמי שיש לו את האיבזור הזה ימשיך לשלם אותו דבר ומי שאין לו יעלו לו את הצד ג. שאין קשר בין הביטוח הזה לבין פגיעות גוף ברכב שבו יש את האיבזור.
כי חברות הביטוח צריכות להרוויח רק יותר, לא פחות חלילה. להן יש מי שדואג תמורת תשלום סמלי.

אסף.

דרור ברלי
22-12-16, 21:21
אם אתה עצמאי, תוסיף להגבלות על אספנות אי הכרה בהוצאות. זה הגיוני, כי "אספנות" אמור להיות רק תחביב.

דרור ברלי
22-12-16, 21:27

היתה הצעה שמי שמתקין מערכות בטיחות יזכה בהנחה הביטוח החובה. זה הגיוני כיהמערכות באמת מונעות מיושבי הרכב חלק מפגיעות הגוף.
אבל במקום זה היישום הוא שמי שיש לו את האיבזור הזה ימשיך לשלם אותו דבר ומי שאין לו יעלו לו את הצד ג. שאין קשר בין הביטוח הזה לבין פגיעות גוף ברכב שבו יש את האיבזור.
כי חברות הביטוח צריכות להרוויח רק יותר, לא פחות חלילה. להן יש מי שדואג תמורת תשלום סמלי.

אסף.

כלומר - המדינה שוב דואגת לעשירים, על חשבון העניים.
הרי אלה רק העשירים שיכולים לרכוש מכונית חדשה שמצויידת בכל אבזור הבטיחות המודרני.
חברות הביטוח העשירות כקורח, מקורבות לצלחת השלטון ומנווטות אותו כמו בובה על חוט.

ואתם יודעים למה זה קורה? כי אלה בעיקר העניים שבטיפשותם שאין לה גבול, בוחרים שוב ושוב בשלטון רע שממרר את חייהם.
כל עוד ימשיכו לשתוק ולהרכין ראש ולהיות טיפשים, המדינה תמשיך להתעלל.

Bernard
23-12-16, 02:33
כלומר - המדינה שוב דואגת לעשירים, על חשבון העניים.
הרי אלה רק העשירים שיכולים לרכוש מכונית חדשה שמצויידת בכל אבזור הבטיחות המודרני.
חברות הביטוח העשירות כקורח, מקורבות לצלחת השלטון ומנווטות אותו כמו בובה על חוט. טוב. עד כאן, תאוריית קונספירציה/קיטורים סטנדרטיים...
אבל זה...
ואתם יודעים למה זה קורה? כי אלה בעיקר העניים שבטיפשותם שאין לה גבול, בוחרים שוב ושוב בשלטון רע שממרר את חייהם.
כל עוד ימשיכו לשתוק ולהרכין ראש ולהיות טיפשים, המדינה תמשיך להתעלל.
מה אתה מקשקש, דרור?
מה קרה?
לא קרה כלום. הכל נשאר אותו הדבר - בסך הכל תשלם יותר. מה זה חשוב אם זה למאכער או לחב' הביטוח או...
או איך אמר פה מישהו - שיחוקקו מה שהם רוצים... אנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים!
נשלם.
בסך הכל בתי הקפה מלאים ולעומת העולם (וביוחד לעומת הסקנדינבים... מישהו אמר שהמצב שלנו עדיף, מבחינת 4X4... כן בטח..) הכל.. טוב פה.
מישהו שלח לי את התל"ג של ישראל, שהוא במקום טוב מאוד... רק שהכסף לא ממש מגיע לאן שצריך... או שכן, בעצם.
משום שבוחרים אותו הדבר - כנראה שזה מה שרוצים ושהם, הנבחרים, עושים משהו טוב..

Bernard
23-12-16, 02:38

אסף.

וזה... אין מילים בכלל.
לכל אלה שעדיין חושבים שאם רק נשב בשקט ולא נמשוך תשומת לב, ה"מערכת" תגיע לפתרונות הנכונים וענייניים, לענין הטסטסים/הגבהות/סגירת מסלולים...
משתמשים בנושא חשוב, ולפעמים אפילו מוסכם על כולם, על מנת להעביר החלטות דביליות לחלוטין.
ואלה שנפגעים (בד"כ המיעוט - במקרה זה, רכבים ישנים) חושבים שאפשר למנוע/לתקן באמצעות שיכנוע שהם המסכנים/נפגעים.

יש מטרה חשובה וחשובה - ממנפים אותה, בצורה הקלה ביותר.
פשוט וקל ומראה הצלחות..

boaz avrahami
23-12-16, 08:25
אתה מזכיר לי את הטירונות באוהל כשכולם כבר בשקש ומחפשים מישהו עם נעלים שיכבה את האור ואף אחד לא רוצה לצאת מאזור הנוחות....

תפסיק כבר קיבינימאט לשבת על הגדר ולשאול ״ מה העבודה הזו לכם, לכם ולא לו...״

Bernard
23-12-16, 17:18
אני על הגדר?
אני אומר בדיוק איך אני רואה את המצב.
אתה הוא זה שמבטל כל דבר ואתה הוא זה שדוגל בלחכות שהאבק יישקע וגם אחרי שהוא שוקע, אתה הוא זה שאומר שתאכלס, לא קרה כלום...
כלומר אין מה לעשות ולא צריך לעשות כלום - אזה מה אתה רוצה בדיוק שאני אעשה.. ועוד מכאן?

ואם אתה רומז, שאני יושב בגולה אז שאסתום הפה (וגם מי שיושב בארץ, שיסתום, משום שכלום לא קורה והכל טוב וכולה נשלם קצת יותר..) - אז לא. זה לא יקרה.
תצטרך להתמודד עם התוכן ולבלוע את העובדה שאני לא גר בבית לידך.
אני אוטוטו חוזר (אולי עיכוב קטנטן מאוגוסט אבל הגמד כבר "מכין את הקרקע", עם צו שני וזימונים לכל מיני מיונים..) ויש לי מה להגיד על מה שקורה ... ופה, בג'יפולוג, זה נוגע ל-4X4 ולטיולים ולריינג' המסכן שלי..

אתה שם.
אולי תתחיל אתה לעשות משהו, במקום לשכנע את עצמך ואת כולם, שהכל טוב (עם ה-4X4)..

boaz avrahami
23-12-16, 17:37
אני לא מאמין שצריך אבל אשמח סופסוף להבין את משנתך.
מה צריך לעשות לטעמך ומה הסיכוי שזה יצליח.
פרט לפי שלבים בבקשה.

Bernard
23-12-16, 20:38
אני לא מאמין שצריך אבל אשמח סופסוף להבין את משנתך.
מה צריך לעשות לטעמך ומה הסיכוי שזה יצליח.
פרט לפי שלבים בבקשה.
תפתח שירשור רלוונטי ומנוסח היטב.

Sent from my SM-N900T using Tapatalk

alon666
25-12-16, 11:27

חשבתי שסעיף 3 זה בדיחה עד שנכנסתי לקישור בראש העמוד.
עדיין לא מבין אם זה בדיחה או רציני...

נמרוד
25-12-16, 11:32
לחלוטין לא בדיחה, וחובה להקפיד על כך כדי שההסדר של רכב אספנות לא ידפק לדורות הבאים.

מוני אורבך
26-12-16, 12:48
ואני אוסיף ואחדד את הנקודה..

אם אתה נתפס בשעות הללו, זהו דוח תנועה לכל דבר וענין.
אבל יותר חשוב מכך הביטוח שלך לא בתוקף !
זה אומר שכל תאונה, כולל נזקי גוף, אתה חשוף לתביעות משפטיות אישיות.
כלומר נזק שנגרם, אתה תשלם ישירות כאילו לא היה לך ביטוח כלל.
אלו חוקי המשחק, ואתה חייב לשחק על פיהם.
לא מתאים, אתה לא חייב להעביר את הרכב לסטטוס אספנות.

-->