PDA

צפייה בגרסה מלאה : Q97 2500|שאלות לגבי הספק מנוע

בקימר
20-11-16, 10:27
שלום לכולם,יש לי מספר שאלות בנוגע להספק מנוע.
אני הבעלים הגאה של "גדליה", פאג'רו Q 97,2500 ארוך,ידני ויש לי מספר שאלות
צריכת הדלק הבין עירונית שלי די גבוהה,1-6.5,ורציתי להתעניין האם זה נשמע סביר,בנוסף,לפי ספר היצרן,הרכב תאורטית יכול להגיע בהילוך רביעי ל140,ב5 ל170,ברור לי שרכב בן 20(לא הוחלף מנוע/שופץ) לא יגיע לכאלה מהיריות מרשימות,אבל עם זאת,הוא מגיע לי ב 5 בירידה טובה בכביש פתוח כמו 6 ל120 בקושי.
כמו כן,הוא מרגיש לי חלש,אני מתחיל נסיעה בהילוך שני,הראשון לא מספק את העבודה בכביש,ברמזור משאיות עוקפות אותי
מפעם לפעם בטורים גבוהים,או בעליות בשטח(לא משוגעות אך גם לא מתונות) הוא מעשן לי עשן אפור/שחור
גיליתי גם נזילת סולר בקרבת התיל של הגז סמוך למנוע.
אשמח לשמוע על נתוני מהירויות/סלד שלכם,וגם אשמח לעצות או תובנות מבעלי ניסיון

opl
20-11-16, 13:25
לא ברור אם הרכב חדש אצלך או לא. בכל אופן אם הוא כן חדש הייתי מתחיל מבדיקת פשר הנזילה מאיזור המשאבה.
אם לא ידוע לך מתי הוחלף פילטר האוויר והדלק זה השלב הבא

תאוריה זה נחמד... פאגרו מהשנים הללו נחשב איטי גם לעומת רכבים בני גילו.

erezgur
20-11-16, 14:04
בכל מקרה, אם תפנים ותתרגל לנסוע 90 (ואפילו 80-85 קמ"ש) בכבישים בינעירוניים, במקום לנסות להגיע ל-120 קמ"ש - יהיה שיפור משמעותי בצריכה.

דרך אגב - אם אתה לא עם מידת הצמיגים המקורית אז אולי אתה רואה 120 קמ"ש אבל בפועל אתה נוסע מהר יותר ...

opl
20-11-16, 14:36
תמיד חשבתי שעצם זה שעברתי לצמיגים גדולים יותר מהמקור מקזז מהסטיה המקורית של כ 10 אחוז אבל בטח שלא מציג פחות ממה שבפועל.

אני

erezgur
20-11-16, 14:49
לפחות ברכבים ישנים יחסית, אם אני מבין נכון (ותקנו אותי אם אני טועה) - מהירות סיבוב הגלגלים משפיעה על תצוגת המהירות.

אם עברת לצמיגים גדולים יותר, שהיקפם גדול יותר - הרי באותו מספר סיבובים של הגלגל הרכב למעשה עובר מרחק גדול יותר לעומת הצמיג המקורי.

לכן אם החישוב המבוסס על היקף הצמיג המקורי מראה מהירות של 100 קמ"ש והיקף הצמיג הנוכחי הוא ב-10% יותר מהמקורי אזי בפועל עברת יותר מרחק באותו זמן ולכן נסעת מהר יותר ממה שמד המהירות "חושב".

מזה תקזז את אי הדיוקים, את מה שכינית הסטיה המקורית וכו.

אשמח ללמוד אחרת אם אני טועה.

בקימר
22-11-16, 09:30
אז ככה,הרכב די חדש אצלי(חודש),ביום שקניתי אותו החלפתי פילטרים ושמנים.מידת הצמיג היא 31(זה גם מה שכתוב ברישיון) ואין לי מושג אם 31" זה המקורי לדגם זה.
לאחר ביקור קצר אצל המוסכניק שלי,שהגיע למסקנה שישנה סתימה במערכת הדלק,נרכש תוסף מתאים(שאני לא זוכר את שמו אבל אם מישהו מעוניין אבדוק לו) ועכשיו גדליה בריא

נדב ש.
22-11-16, 12:02
נישמע לא משהו...
ומה עם הנזילת סולר?

ד ו ר ו ן
22-11-16, 19:01
תמיד חשבתי שעצם זה שעברתי לצמיגים גדולים יותר מהמקור מקזז מהסטיה המקורית של כ 10 אחוז אבל בטח שלא מציג פחות ממה שבפועל.

אני
בבדיקה עם GPS בכביש שטוח וכמה שיותר יציב על הגז. אתה צודק לגבי קיזוז המהירות.

לגבי מדידת המרחק, כנראה שדווקא הפוך.

-->