PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעה עצמית

גיתאי נוה
22-11-05, 16:45
בתחילת השבוע הוצאתי את הסופה מפחחות (צר לי, לא עשיתי לבד :lol: ) ללא צבע. עכשיו, היא נראית כמו ג'יפ של צבא לבנון- מנומר שחור-אפור...
אני מתכוון לצבוע בעצמי בקרוב עם פיסטולט. לפני שאני ניגש לקנות את הצבע הנבחר, אשמח ללמוד מנסיונם של אלו שעשו זאת בעצמם:

* כמות צבע משוערת לסופה ארוכה פתוחה
* מלבד עניין הצביעה בשכבה אחת (צבע תעשייתי) לעומת צביעה בשכבות, מה ההבדלים בין סוגי הצבעים השונים? (עדיפות לשכבה אחת-וגמרנו)
* ענייני עמידות, סדקים וכו'
* כל טיפ נוסף יתקבל בברכה...

תודה,
גיתי

Bulldog
22-11-05, 16:55
הכי חשוב, אזור סגור, ובלי לחות.
חכה לסופ"ש של שמש.

barak4*4
22-11-05, 17:26
דעתי הקטנה - אני הייתי הולך לאיש צבע מיקצועי.
מה בעצם יקר בצביעת רכב:
הפירוקים, הפחחות, ההכנה לצבע והצבע (חומר) עצמו.

אז מה עשית?
את רוב העלות כבר הוצאת, את הצבע אתה ממילא תרכוש, אז איפה פה החיסכון?
העלות של העבודה?
הרכב כבר מפורק ומוכן לצבע, לא מדובר על תוספת משמעותית למחיר.

במקרה הזה יצא שכרך בהפסדך.

איש מקצוע יעשה את העבודה באופן הכי טוב ולו רק בגלל הנסיון ובצבע הניסיון מאוד חשוב.

מבלי לזלזל, אתה לא תצליח לעשות צבע טוב אם אין לך רקע בתחום.
אם המטרה היא רכישת מיומנות חדשה, נסה אותה על רכב אחר ולא על רכב שכבר השקעת בו בפחחות איכותית.

במידה והפרוייקט היה כולו שלך, מההתחלה ועד הסוף, אז בסדר, אבל עכשיו חבל לקלקל עבודה טובה.

במקרה הזה אני אומר, הכל או לא כלום.

בברכה
ברק.

shmil
22-11-05, 17:51
אני נוהג לעשות הכל לבד. כמעט לא נותן אפילו לחברים לעזור לי, חייב להרגיש בעצמי....

אבל - ברק צודק - עלות העבודה שבצבע טוב היא זניחה לעומת הנזק שיגרם בצבע טוב עם צבעי חרא :wink:

ניסינו, אני וחברים, יותר מפעם אחת לחסוך באיכות הצבע, עם צבעי עם נסיון בצביעת סירות ועם ציוד צביעה באיכות מצויינת - התוצאה לא משהו.
גם התוצאה בצבע דו-קומפוננטי, עם מקשה, שזה סוג הצבע המצאים לכלי רכב, איננה יוצאת טוב כאשר הצבעי איננו מקצועי.
אין מה לעשות כנראה, צביעת רכב היא מלאכה שדורשת נסיון יותר מכל תחום אחר בעסקי תיקוני הרכב, ואת התוצאה, דווקא בתחום הזה, ובאופן לא מפתיע - רואים גם רואים!

גיתאי נוה
22-11-05, 22:38
תראו, חבר'ה, הסיפור לצבע בלבד (נטו ללא פחחות) נע באזור 1500-3000 ש"ח. מכיוון שבג'יפ אמיתי עסקינן, שממילא יחכך עורו ויסיר יתושים בסלעים ובעצים, אין לי בעיה להרביץ בפיסטולט איזו שכבה או שתיים שייראה בנאדם. לא ביקשתי יפיוף, רק בנאדם. עלות הצבע במקרה שלי תהיה באזור ה-200-300 ש"ח, אין ספק שזה חיסכון עצום.

לא כדאי בכל זאת לנסות? כמה גרוע כבר יכול להיות בהתזה?

חנן-ג'יפולוג
22-11-05, 22:49
תעשה את זה בעצמך. אם זה טוב בשבילך, אז זה מספיק טוב, נקודה.

כשתגיע פעם לגשר של מכירת הרכב, תחליט אז אם אתה רוצה להוציא את הכסף על צבע יפה יותר.

asafk
22-11-05, 23:23
אם אתה רוצה שהיא תיראה ממש טוב- אין תחליף לצבעי אמיתי.
אם לא אכפת לך, ואתה סה"כ רוצה משהו שיכסה על "סכימת ההסוואה" של הפחחות- נסה למצוא צבע ניטרו של טמבור (זה הצבע הצבאי לכלי רכב). אין אותו ביותר מדי גוונים. הצבע מיועד לצביעה בהתזה בתנאים לא טובים (לא בתנור) ולכן הוא מתייבש מהר. הצבע הזה לא מבריק, ונותן כיסוי טוב ועבה, גם בצביעה בחוץ. אם רוצים שהוא יבריק, צריך לעשות פוליש ואז שכבת לכה.

אסף.

tayrie
23-11-05, 00:56
לא כדאי בכל זאת לנסות? כמה גרוע כבר יכול להיות בהתזה?

קודם כל תבדוק את המחירים לצביעה , נשמע לי לא הגיוני בעליל , אני יודע על אנשים כולל אותי שעשו פחחות+צבע במחירים כאלה , אני מתכוון 3.5K ש"ח~

כמה גרוע יכול להיות?? בוא תראה אצלי מה קורה כשנופלים על """"בעל מקצוע"""" ביום רע... :evil:

קיצר , דעתי , תשאיר את הגימור(הצבע) לבעל מקצוע זה אמור לעלות 1500 גג לצביעה סבירה בתנור מסקירה שעשיתי לפני כחצי שנה.

barak4*4
23-11-05, 08:56
עלות הצבע במקרה שלי תהיה באזור ה-200-300 ש"ח,
אם זאת עלות הצבע, אתה משתמש בצבע לא איכותי (זה בכלל צבע לרכב?). זה בערך המחיר לליטר וחצי של צבע טוב.

קודם כל תבדוק את המחירים לצביעה , נשמע לי לא הגיוני בעליל ,
גם לי זה נשמע לא הגיוני. מה נשאר לו לעשות? הכל מוכן לצבע. הכיוון הוא יותר 700-1500 ש"ח, אצל צבעי סביר עד טוב ואפילו פחות אצל צבעי בינוני.

כשתגיע פעם לגשר של מכירת הרכב
גם כן נקודה חשובה מאוד. זה מצחיק, אבל אנשים מוכנים לשלם על קוסמטיקה, גם אם הג'יפ נבלה. לעומת זאת, הם לא ששים לשלם על ג'יפ מכוער, גם אם הוא מושלם מכאנית :roll: .

כשתרצה למכור, תזדקק שוב לצב ופחחות, זה יעלה הרבה יותר ממה שאת חוסך כרגע.

תברר עם רפי לין (חבר בפורום) איפה יש צבעים טובים במחירים סבירים, אני בטוח שהוא ידע.

בברכה
ברק.

גיתאי נוה
23-11-05, 10:52
תודה לכולכם.

ממה שאני מתרשם כאן, ומשיחות שעשיתי עם עוד כמה, נראה לי ש-1500 ש"ח ימצאו את דרכם אל מחוץ לכיסי ויעשו אותי קליל עוד יותר...

נשמע בשורות 8)

barak4*4
23-11-05, 10:57
תודה לכולכם.

ממה שאני מתרשם כאן, ומשיחות שעשיתי עם עוד כמה, נראה לי ש-1500 ש"ח ימצאו את דרכם אל מחוץ לכיסי ויעשו אותי קליל עוד יותר...

נשמע בשורות 8)

זה אומר שהגיע הזמן לשנות את החתימה שלך :twisted: :twisted: , מסתבר שמשהו חדר... :wink:

גיתאי נוה
23-11-05, 11:01
רק אחרי עשור במילואים מתחילים לבצבץ סדקי החדירה הראשונים...מישהו בתע"ש בכל זאת עשה עבודה טובה :wink:

erezjack
24-11-05, 13:20
קרא מה שכתבתי בשירשור על צביעת סופה.
לדעתי אפשר לצבוע לבד, במיוחד אם מדובר בצבע בהיר, בו הפגמים פחות בולטים לעין. צריך להתאמן בהפעלת אקדח ריסוס, לעבוד בלחץ המומלץ, לוודא שיש מפריד מים ושמנים על קו האוויר, לחכות ליום נאה בלי רוח, החורף עדיף כי יש פחות אבק באוויר, להרטיב את הרצפה מסביב מאותה סיבה, לנגב היטב במסיר שומנים ולוודא שאף אחד מסביב לא מרסס סיליקונים או חומרים כמו WD40 שדוחים את הצבע וגורמים לשקערוריות מעצבנות.
הקושי הגדול בצביעת רכב הוא מהירות העבודה והמנעות מנזילות. הצבע מתיבש מהר יחסית ואבק מהריסוס נופל על מקומות שהתיבשו כבר ולא מתמזג עם הצבע. הפתרון בגי'פ למי שאינו מיומן הוא לעבוד כל פעם על אזור אחד, נניח הגג, לאחר שמסיימים את העבודה והכל יבש היטב, מכסים עם נייר-נייר אריזה או עתונים ומסקינג טייפ-חשוב לוודא שהטייפ לא מושך את הצבע) ועובדים על אזור נוסף בעל גבולות מוגדרים, לאורך תפרי החיבור בין החלקים.
לפני הצביעה רצוי לחדש את חומר האיטום (בוסטיק) בין תפרי הפח שבדרך כלל מתייבש ונסדק לאחר כמה שנים. מגרדים ומקלפים, מנקים חלודה, אם יש ומורחים עם אצבע חומר חדש.
כשתרצה למכור את הרכב, או לאחר כשבוע מהצביעה, אתה יכול לעשות פוליש ולהסיר נזילות ופגמים קטנים.אבל זה כבר סיפור אחר.

אשמח לעזור וליעץ.

ארז

erezjack
24-11-05, 13:24
עוד משהו,
לא הייתי מתעסק עם צבעים מטאליים, זה סיפור הרבה יותר מסובך, קשה מאד להסתיר פגמים והתוצאה פחות עמידה לאורך זמן.

ארז

avivweis
24-12-05, 03:54
ספריי צבע רגיל באותו גוון של הרכב יעיל לא פחות למטרה שלך, במידה והצבע בהיר ולשטחים קטנים.
צבעתי ככה את הפיג'ו 405 שלי ככה ונמכרה תוך שבוע, צבע שחור כעבור קיץ אחד דוהה טיפה.

barak4*4
24-12-05, 08:12
ספריי צבע רגיל באותו גוון של הרכב יעיל לא פחות למטרה שלך, במידה והצבע בהיר ולשטחים קטנים.
צבעתי ככה את הפיג'ו 405 שלי ככה ונמכרה תוך שבוע, צבע שחור כעבור קיץ אחד דוהה טיפה.

עזוב, הכי טוב זה טמבור סופרקריל ומברשת .
דובר בדיון הזה על צביעה איכותית ואתה מכניס ספרי צבע לעסק ?

רפי א.
24-12-05, 21:15
לא לזלזל בספריי צבע.
מיכל אחד מסוג וויקאנד עולה 15-17 ש"ח.
הצבע באיכות טובה, מתייבש כמעט מיידית ואין בעיות של לחץ במיכל.צריך לוודא שהגוון מבריק לפי צבע המכסה.
אני צבעתי את הג'יפ וזה די פשוט.
אגב, אם מתפספס לך ויש נזילה, תנקה מיידית במטלית טבולה בבנזין ותצבע מחדש.

-->