PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשימת בדיקות לפני קניה לZJ

Jonathan Krispel
22-11-16, 08:20
אהלן חברה,
כבר הרבה זמן שאני רוצה לקנות ג'יפ אחרי שמכרתי את הסמוראי שלי וההחלטה היא כנראה לקנות zj.
את הסמוראי הכרתי על בוריו והכל אחלה, אבל עכשיו שאני הולך לבדוק גרנד, אני לא באמת יודע על מה לשים דגש.
אשמח אם נוכל ביחד לבנות פה איזה סד"פ לבדיקת zj שאני יכול לעבוד על פיו עם הרכבים שאני אבדוק.
סהכ אני לא ממהר לקנות, אז זה יכול להימשך הרבה זמן וחשוב לי שאוכל לבדוק כמו שצריך, כי אין לי בעיה להשקיע על יישור קו, אבל לא בא לי להיתקע עם מחלות שניתנות לחיזוי...

ממש תודה לעוזרים

נ.ב - אני ספציפית מחפש 5200

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

boaz avrahami
22-11-16, 09:31
אין לו יותר מדי דברים ספציפיים שצריך לבדוק מעבר לבדיקה שמתאימה לכל רכב באשר הוא.

מאחר ומדובר ביוניבודי אז בדוק את כל הנקודות שהמתלים מתחברים למרכב.
שכל החשמל עובד והצמות לא עברו התעללות...

הרכב גבולי במקור בהתחממות אז לאמץ אותו ונסיעה ולראות שהחום לא מטפס מעל 105

מעבר לזה בדיקת רכב שטח רגילה כולל התרשמות מאופן הטיפול באוטו.
בהיותו רכב מיושן יש לא מעט סמרטוטים שהפסיקו להשקיע בהם...

כמובן תאימות מידת צמיגים לרשיון

Jonathan Krispel
22-11-16, 09:36
יש ערך בלקחת רכב כזה לבדיקה במכון? כי בסמוראי זה בדיחה.
יש לו מחלות ספציפיות?

boaz avrahami
22-11-16, 09:46
מוסך גיפים שמכיר אותם יתן תוצאה עדיפה.
מכון יתן לך טופס מושחר ככסתח

עדיף רכב משופר ושמור.
אם אתה מתכוון לשפר תתכונן להוצאה של בין 10-20 אלף שח.

עדיפות לקיטים של רוביקון או איירון רוק.

grand
22-11-16, 09:46
בגיל מתקדם כזה של רכבי ה ZJ, הכל עניין של איך תוחזק הרכב בעבר.
מחלות אופייניות כמו שנאמר.. בעיקר בדיקת התחממות בעומס, קח את הנבדק לנסיעה עם עליה ארוכה, אם מתחמם ועובר את החצי לכיוון ה 3/4 שעון, וותר.. אתה לא תהנה מהרכב, כל טיול תהיה מוטרד מחום המנוע במקום להנות מהדרך.
רוב מחלות ה ZJ שהוזכרו אינן קיימות ב WJ, נסה למצוא WJ לדעתי הוא רכב עדיף, לא שהוא חף מתקלות, אבל צעיר יותר, טסט פעם בשנה, רק בגלל זה שווה את ההפרש.

Jonathan Krispel
22-11-16, 09:47
יש לכם מוסך מומלץ באזור נס ציונה?

boaz avrahami
22-11-16, 09:50
אם תצליח להתקבל אז אודי מזרחי בצומת בילו

wj אפשרות מצויינת בזכות היותא חדש יותר.
מבחינה טכנית הם לא שונים מהותית ויש נקודות זכות.
יחד עם זאת, מנועי 4.7 ב wj רגישים משמעותית מה 5.2 ויש לתת שם דגש מיוחד למערכת הקירור.
הרכב נוטה פחות להתחמם אבל בגלל ראשי מנוע מאלומיניום ועניני ניקוז אוויר, יש לא מקצועית ויש לך מנוע להחליף. צריך לוודא גם שאתה לא קונה רכב עם מנוע גמור...

Jonathan Krispel
22-11-16, 09:51
ואם לא? 😉

nitzan
23-11-16, 13:57
נושא התחממות הzj נטחן עד דק, ועדיין אני חושב שרכב שמור מערכת קירור תקינה ונוזל איכותי ואתה נוסע בכיף .
הרכב עובד בטמפ מנוע גבוהה ,וכך בחשבון שמי שמגיע מרכב יפני שתקוע על מד חום 90 באמצע אוגוסט פסיכולוגית זה משפיע.
כרכב טיולים ישן zj שמור הוא אחלה רכב, קל מאד לטפל עצמאית חלקים זמינים ולא יקרים. רק כך בחשבון צריכת הדללללללק.

AvigdorAharon
12-12-16, 10:15
נושא התחממות הzj נטחן עד דק, ועדיין אני חושב שרכב שמור מערכת קירור תקינה ונוזל איכותי ואתה נוסע בכיף .
הרכב עובד בטמפ מנוע גבוהה ,וכך בחשבון שמי שמגיע מרכב יפני שתקוע על מד חום 90 באמצע אוגוסט פסיכולוגית זה משפיע.
כרכב טיולים ישן zj שמור הוא אחלה רכב, קל מאד לטפל עצמאית חלקים זמינים ולא יקרים. רק כך בחשבון צריכת הדללללללק.
ברכבים מודרניים מד חום תקוע באמצע כי הוא לא מראה שינויים קלים בטמפרטורה.
מד החום בגראנד רגיש מאוד, ולכן כול שינוי נראה בשעון.
עד 105 מעלות או קצת מעבר זה תקין, כמובן עם נוזל קירור איכותי, צינורות שלמים ומשאבת מים איכותית.
יצא לי לראות את מד החום יורד מתחת ל 80 מעלות בירידה מרמת הגולן דרך בני יהודה לכינרת וזה מה שאומר שהמד רגיש מאוד.

בהצלחה בקניה

אביגדור

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Jonathan Krispel
31-12-16, 13:26
מה בדבר מנועי ה4L בZJ? גם הם סובלים מבעיית התחממות יתר?

boaz avrahami
31-12-16, 13:56
למה סובלים?
הם נהנים מזה...

מנועי ה 4.0 קצת פחות אבל זה לא כזה עניין בכל מקרה.
מה שקוראים התחממות זה שהמזגן פחות אפקטיבי.
בשום שלב אין סכנה למנוע אם אין תקלה במערכת...

גם המנועי 4.0 וגם ה 5.2 בסך הכול מנועים עמידים למדי

Jonathan Krispel
31-12-16, 14:04
מזגן פחות אפקטיבי בארץ הקודש זה עניין לא קטן 😝

boaz avrahami
31-12-16, 15:10
בהחלט לא נעים לנסוע בקיץ עם מזגן לא אפקטיבי אבל כשהמערכת קירור תקינה ולא מאולתרת אז הסיכוי להיפגש עם מצבים כאלו הוא נדיר.
בסך הכול זה אחד הרכבים היום עם התמורה הכי טובה ביחס להשקעה.
לא שהוא מושלם אבל אקזמפלר שמור יתן לך המון פאן

נמרוד
31-12-16, 20:25
מה שקוראים התחממות זה שהמזגן פחות אפקטיבי.
בשום שלב אין סכנה למנוע אם אין תקלה במערכת...

אני קצת חולק עליך בועז.

"מזגן פחות אפקטיבי" = מדחס מנותק על ידי מחשב המנוע מכיוון שטמפרטורת נוזל הקירור הגיעה לנקודה מסוימת שהוגדרה כלא תקינה. מדחס שמתנתק בימים חמים, מלבד אי הנוחות של לנסוע בלי מזגן, הוא רמז ברור לכך שיש תקלה במערכת הקירור.

boaz avrahami
31-12-16, 20:35
האדום של המנוע הוא ב 120 מעלות.
המזגן מתנתק ב 105.
ביום חם בנסיעה מאומצת זו טמפרטורה שהמנוע מגיע אליה.

בחלק מהמכוניות הוספו קולרים לגיר לפני הרדיאטורים דבר שפוגע בזרימת האוויר.

ברכב תקין יורגשו ניתוקי מזגן בנקודות קיצון כאשר המערכת קירור תקינה.
עדיין רחוק מאוד מהתחום המסוכן לחיי המנוע ומאחר ואין מדובר בראשי אלומיניום העסק חי יפה...

nitzan
01-01-17, 14:49
למעלה משבע שנים שרכב אצלי,אני מטייל כל השנה וקרה לי רק פעם אחת שהמזגן נותק בצהרי אוגוסט לוהט, מעלה טכני ברמת הגולן.
נושא חום המנוע לא צריך לדעתי להשפיע על ההחלטה לגבי רכישת הדגם.
בהצלחה.

נמרוד
02-01-17, 13:49
בועז, זה שהמחשב מנתק את המדחס זה סימן לליקוי - קטן - במערכת הקירור. בהעדר בעייה ברורה כמו חופש במשאבה, נזילה וכיו"ב, סביר להניח שסתימה הדרגתית של מעברים ברדיאטור. ההחלטה מתי להחליף את הרדיאטור - כשהוא מתחיל לשדר סימני מצוקה או אר בעוד שניים או שלושה קייצים כשהוא יסתם לרמה של התחממות מסוכנת - החלטה מושכלת של כל אחד על רכבו.

boaz avrahami
02-01-17, 14:06
הלוואי והיית צודק.
אני דוגל בחלקים מקוריים ואחזקה מונעת.
רדיאטור חדש
משאבת מים חדשה
פאן קלאץ חדש.

נסיון בדרך עם מניפה חשמלית וחזרה.
נסיון להפריד חליל גיר לקולר חיצוני ובקרוב חזרה לסטאפ מקורי.

לרכב הזה יש באג מובנה ( פיצ׳ר?)- הוא מגיע לחום שבו המזגן מתנתק בתנאי קיצון של מזג אוויר ועדיין בלי להתקרב לתחום האדום.
התופעה מוכרת בדגם הזה בארץ ובעולם ולא מצאתי ולו מקום אחד שמצא פתרון לבעיה והאמן לי שחפרתי וניסיתי

שגיא S
02-01-17, 16:22
לרכב הזה יש באג מובנה ( פיצ׳ר?)- הוא מגיע לחום שבו המזגן מתנתק בתנאי קיצון של מזג אוויר ועדיין בלי להתקרב לתחום האדום.
התופעה מוכרת בדגם הזה בארץ ובעולם ולא מצאתי ולו מקום אחד שמצא פתרון לבעיה והאמן לי שחפרתי וניסיתי
מה עם עניין הפתחי אוורור במכסה מנוע? זה לא עוזר?

grand
02-01-17, 16:46
שום דבר לא עוזר, אולי נסיעה ללא מכסה מנוע..
יש בעיה של פיזור חום מתא המנוע, כפי שאמר בועז, לא מסוכן למנוע מה שהמחוג מראה כל עוד לא צלל עמוק לאדום.
קצת מציק בימים חמים לטייל איתו במעלות ארוכים עם עין תורנית על שעון החום וללא מזגן.
אני נתקלתי במצבים גבוליים כאלה בעיקר בעליה למשלט 21 בקיץ, לא יודע מדוע דווקא שם.. ובעליות ארוכות ואיטיות.

נדב42
02-01-17, 21:13
פינוי חום מתא המנוע זה יחסית קל (למעט בזחילה כמובן) - כונס הפוך (בכיוון יניקת אוויר), הגבהה של הצד האחורי של מכסה המנוע. ב-xj מותקן אצלי חיישן חום גם לתא המנוע, לא זוכר שראיתי שם יותר מחמישים מעלות גם בימים חמים ...

Sent from my HTC One using Tapatalk

boaz avrahami
02-01-17, 21:18
אני לא קונה את הסברה שזה פינוי חום מתא המנוע.
המונים ניסו כונסים בכל הכיוונים ולאף אחד זה לא פתר את הבעיה.

לטעמי זה שטח הרדיאטור קטן מדי. הצללית של הרכב נמוכה והרדיאטור קטן או דק מדי ביחס לכמות החום שהוא צריך להחליף.

AvigdorAharon
02-01-17, 23:19
במנועי 4.0 לא נותק המזגן אף פעם בכביש, העליות קצרות, ארוכות ומכול הסוגים. אולי מניפת 7 כנפיים ברזל עושה את העבודה?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

נמרוד - מערד
03-01-17, 09:24
היה לי zj 96 לא התחמם גם בעבודה קשה, ואני גר באזור חם, הרבה נסיעה באזור ים המלח בקיץ, ללא בעיה.
נמרוד

-->