PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגור שיטה מכחילה מהחצר

S.V.
24-11-16, 01:13
יש לי בחצר (ובעצם בכל השכונה) פלישה רצינית של שיטה מכחילה / שיטה כחלחלה.
צרה ראשונית היתה חדירת שורשים לביוב, צרה משנית היתה קרבה יתירה לבית של עץ גדול ולא יציב.
חפרנו את בריכות הביוב החוצה, פיניתי את השורשים סביב כל חיבור, שפכתי סולר על האדמה מסביב, ויצקתי בטון סביב החלק התחתון של הבריכות. עד כאן הכל טוב ויפה, יחסית.

היו כמה עצים גדולים, חתכתי אותם, קדחתי את הגזע שנשאר, והשקתי מדי יום במשך כמה שבועות בסולר לתוך החורים.
היו גם כמה וכמה קטנטנים. אותם עקרתי עם השורש, כמה שיכלתי.

עכשיו, הגזעים אמנם מתו. אבל השורשים שלהם חיים ובועטים, ומצמיחים ניצנים צעירים להתנקם בי.
הקיצר כל החצר מלאה בשורשים של המניאק הזה, שמדיי פעם שולחים עוד עץ צעיר אל העולם.

איזה חומר או חומרים הכי מתאימים כדי להרוג את המפלצת הזו אחת ולתמיד?

יש לי גישה לחנות של אספקה חקלאית.
אין לי בעיה שאחרי טיפול אגרסיבי כבר שום דבר לא יצמח בקרקע הזו בעשור הקרוב. מקסימום אבצע החלפה של שכבת קרקע עליונה.

omri_t
24-11-16, 06:08
גרלון.

אפילו ראונדאפ הרג לי אחד כזה.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

סולי
24-11-16, 06:47
אני ממליץ לרסס את הצעירים ולכסות את הקרקע לתקופה בבד שימנע מקרני השמש להגיע לקרקע.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

kobiarava
24-11-16, 07:11
גרלון, בריכוז 1:10, הברשה או שפיכה מבוקרת על החיתוך הטרי או קידוח במספר מוקדים בגזע והזרקה בצינורית פנימה. סולר בהרבה מקרים הורג עץ או ענף שטופלו באופן ישיר, אבל לא יכול להמשיך ולרוץ בצינוריות ההולכה בעץ, והגרלון לעומתו עושה את זה היטב

קובי

shmil
24-11-16, 07:48
אני אכלתי אותה עם אזדרכות (מעל 40 עצים בשני דונם, כולם מהשבע שנים האחרונות).
אחר שבזבזתי בקבוק גרלון שלם, אמרו לי שהגרלון פועל טוב יותר אם מוהלים בסולר במקום במים.
עוד לא ניסיתי.

Amitsha
24-11-16, 08:16
גם עם ראונדאפ וגם עם גרלון, למרוח את החומר ממש אחרי החיתוך
לא לחכות. אם מחכים החומר לא חודר טוב ולא מובל לכל הצמח.

kobiarava
24-11-16, 09:44
שמיל, גם לא הייתי מנסה. אלתורים בכימיקלים זה לא רעיון כזה טוב... החומר מבוסס מים ומכיל מים כממס עיקרי בתכשיר, וגם נוסע במים שבצינורות ההולכה בעץ כדרך העבודה שלו, שמור את הסולר למנועים, ובגרלון, בשימוש הנכון, תדביר עצים פולשים בהרבה יותר יעילות

קובי

amirmoshe
24-11-16, 10:29
כפי שנאמר כבר. גדיעת הגדם ומריחת ראונדאפ מיד עם החיתוך.

זלמן 1
24-11-16, 17:18
ניתן גם לרסס עם טומהוק אפשר להוסיף גם 2% גופרת אמון וניתן גם משטח. אצלי אני מרסס רק עם טומהוק וסך הכל נותן עבודה יופי

סולי
24-11-16, 21:41
שמיל, גם לא הייתי מנסה. אלתורים בכימיקלים זה לא רעיון כזה טוב... החומר מבוסס מים ומכיל מים כממס עיקרי בתכשיר, וגם נוסע במים שבצינורות ההולכה בעץ כדרך העבודה שלו, שמור את הסולר למנועים, ובגרלון, בשימוש הנכון, תדביר עצים פולשים בהרבה יותר יעילות

קובי
זה לא אילתור ממש.
זה חומר משטח וזה עוזר.
יש חומר משטח ייעודי שנקרא L77.

אם בקרקע יש זרעים ... זאת מלחמת התשה. אל תתייאש!

טומהוק אגב זה חומר שמעקר את הקרקע בסביבת הפיזור קח בחשבון ששום דבר אחר לא יצמח.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

S.V.
25-11-16, 01:41
אוקייי...

לפי מה שאתם מתארים, גרלון זה אחלה חומר אם משתמשים בו ישר אחרי הכריתה. את הרכבת הזו כבר פספסתי, הגזע היחיד שנותר בחוץ כבר מת וספוג בסולר, וכל מה שצומח מחוץ לקרקע אלה ניצנים וענפים קטנים ודקים.
אפשר לרסס אותם בגרלון? או שזה לא השימוש שלו?

טומהוק עובד גם על שורשים?
אין לי בעיה לעקר את הקרקע, מקסימום אחליף חלק ממנה היכן שארצה לשתול משהו.

מה זה חומר משטח?
(אני מכיר "חומר משטח" = דגימת רקמה לתרבית על משטח אגר... מניח שזה לא זה)

sportman
25-11-16, 05:24
משטח פועל כמו דבק ולפעמים גם מגדיל את ההשפעה של החומרים

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

kobiarava
25-11-16, 20:03
גרלון עובד גם בתרסיס, על צימוח עקשן אבל בעיקר על צעירים. מה שגדול- פיתח גזע של 1" ומעלה- לחתוך ולטפל בבסיס הגדוע. קטן מזה אפשר לרסס עד נגירה את העלווה, משם זה ירוץ כלפי מטה. הגרלון עשוי לפגוע בצמיחה בתא השטח המטופל עד שנה מהטיפול האחרון.
לגבי חומר משטח, לשיטוח משתמשים בשטח ייעודי ולא מאלתרים בסולר או משהו אחר, חומר משטח יודע לעבוד עם החומר ולכל תכשיר יש את ההמלצה על התוית, אם צריך או מותר להוסיף שטח, איזה שטח ובאיזה יחס. בכל מקרה, חומר משטח הוא תוסף לתרסיס ביחס נמוך מאוד, 1% בד"כ, ולא מהווה תחליף למים כנוזל העיקרי בתרסיס. אין תכשיר תקני שתמצא בהוראות הערבוב שלו ממיס אחר מלבד מים כמרכיב העיקרי בתרסיס!
גילוי נאות- אני עוסק ב-15 השנים האחרונות בחקלאות, מחזיק בתעודת רסס וממונה הדברה, ועובר השתלמויות וריענונים בנושא באופן תדיר

קובי

איל מ
25-11-16, 23:17
את התעודת רסס שלי איבדתי לפני כעשור אבל כשלא היה בנמצא שטח, הייתי מוסיף סבון כלים.

-->