PDA

צפייה בגרסה מלאה : צירוף של משאבה חשמלית למכאנית

golyat
25-11-16, 08:09
כמו בכותרת רק ההפך. אצלי בג'יפ מותקנת משאבת דלק חשמלית. חיברתי אותה לסוויטש כך שאחרי זמן ארוך ללא התנעה מספיק לחכות קצת לפני התנעה עם סוויטש פתוח והאוטו מניע בנגיעה. העניין הוא שמבחינת אמינות הבנתי שלמשאבה המכאנית אין מתחרים. ולכן הייתי רוצה לשלב בין השתיים. מה המלצת הבית בנושא? חיבור בטור? אולי במקביל? להעביר את החשמלית דרך מפסק ולהשתמש בה רק לפני ההתנעה? אני זוכר שמשהו כתב כאן שהוא ביצע את זה בעבר. אשמח לחוות דעת..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

גלעד .ג.
25-11-16, 08:40
אצלי היתה מחוברת בטור עם שליטה מהדשבורד.
עבד מצויין...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

rob
25-11-16, 08:45
גם אצלי מחובר בטור
הפעלה דרך מפסק לחץ שמן

נמרוד
25-11-16, 09:41
זה אכן פתרון מקובל בסיקסים. בדרך כלל משאבת דלק של סובארו, בטור בין המשאבה המכאנית לקרבורטור, עם הפעלה ידנית. החיבור של ערן שהמשאבה תכבה בעצמה בהתאם לבניית לחץ שמן רעיון יפה.

golyat
25-11-16, 10:58
אפשר פירוט על החיבור למכוון לחץ שמן? בעצם הפעלה אוטומטית עם הסוויטש ומשם כיבוי דרך ריליי עם אות מהמשדר לחץ שמן?

golyat
25-11-16, 10:59
חיבור בטור.. מה עדיף? לפני או אחרי המשאבה המכאנית?

rob
25-11-16, 15:57
אצלי הסיבה למשאבה החשמלית הייתה דווקא מחסור בדלק תוך כדי נסיעה. החיבור דרך מפסק לחץ השמן נועד להפעיל את המשאבה ברגע שהמנוע מסתובב ובצורה כזו לחסוך לי את הרעש הנורא שהמשאבה עושה אם רק סובבתי סוויטש ולא הנעתי.

אני לא בטוח (לא ניסיתי) שחיבור בטור יתאים אם אחת המשאבות סגורה.

ולגבי המעגל החשמלי, אז פשוט למתג את הממסר של המשאבה דרך מפסק לחץ השמן, זה אותו המפסק שגם מספק חשמל לצ'וק החשמלי.

eyallvy
22-01-17, 16:59
הרכבתי אצלי משאבה חשמלית במקביל למכנית, אמנם בצורה קצת מסובכת וטיפה יקרה, אבל זה עובד יופי. היה לי ברז דלק חשמלי שפעם קניתי לצורך אחר שלא מומש. בסידור שעשיתי, המפסק שמפעיל את משאבת הדלק החשמלית מפעיל גם את ברז הדלק וגורם לו לסגור את המעבר אל המשאבה המכנית (ברז מסוג normally open). ככה נמנע סחרור של הדלק בצנרת דרך המשאבה המכנית. התייעצתי בזמנו (זה היה מזמן) והבנתי שבתור זה כנראה לא יעבוד, כי המשאבה החשמלית לא מאפשרת הזרמת דלק דרכה דלק כאשר היא לא מופעלת חשמלית, ובחיבור מקבילי ייווצר סחרור דלק שיורד מהלחץ שמגיע אל הקרבורטור. הג'יפ יכול לעמוד אצלי חודש, חודשיים ואפילו יותר ללא התנעה, ולאחר זמן קצר של הפעלת המשאבה החשמלית הוא מניע יחסית בקלות. בהתחלה משמיעה המשאבה צליל גבוה ואני משאיר אותה לעבוד ככה כדקה. לאחר ניסיון התנעה או שניים הצליל שלה הופך לנמוך יותר, מה שכנראה מסמן "נגיסה" בריאה בדלק במקום סיבובי סרק, וכעבור עוד ניסיון התנעה או שניים הג'יפ משתעל קצת ומניע.

את המנגנון החשמלי הזה אני מפעיל באמצעות relay. הערה בקשר לברז הדלק החשמלי - הוא די יקר ממה שזכור לי, כמה מאות שקלים. כדאי שהוא יהיה מסוג normally open כדי שהזרם החשמלי יופעל עליו רק כאשר המשאבה החשמלית פועלת, שזה לתקופות קצרות יחסית, כי רוב הזמן נותנים למכנית לעשות את העבודה. על ברז normally closed צריך להפעיל זרם כל הזמן כדי לאפשר מעבר למשאבה המכנית, ואם נפסק הזרם או נשרף הסליל החשמלי בברז אז הוא יסגור את המעבר אל המשאבה המכנית והג'יפ יושבת.

udical
22-01-17, 19:17
יש לי משאבה חשמלית, ועוד רק איתה.
עובד יופי.
את המשאבה המכאנית השארתי מנותקת למקרה שהחשמלית תמות. רק יש להקפיד לסתום את היניקה שלה כדי שלא תשאב אבק.
משאבה חשמלית הוזמנה בגוש וחצי באיביי ויושבת בבגאז.
לא רואה שום יתרון ב-2 משאבות בטור - רק פתח לצרות.

eyallvy
22-01-17, 19:39
יש לי משאבה חשמלית, ועוד רק איתה.
עובד יופי.
את המשאבה המכאנית השארתי מנותקת למקרה שהחשמלית תמות. רק יש להקפיד לסתום את היניקה שלה כדי שלא תשאב אבק.
משאבה חשמלית הוזמנה בגוש וחצי באיביי ויושבת בבגאז.
לא רואה שום יתרון ב-2 משאבות בטור - רק פתח לצרות.
רעיון מעניין. לא מתיימר להיות מבין גדול, אבל במשאבה המכנית יש ממברנה. זה לא נשמע לי בריא לתת לה לעבוד אינסוף בחום ועל יבש. מקווה שלא תגלה בשטח, אם החשמלית תשווק, שקרביים של המכנית התפוררו בינתיים. מציע לך להחזיק עוד חשמלית ברזרבה ברכב + הכלים הדרושים להתקנתה.

golyat
22-01-17, 19:56
זה מה שאני עשיתי בסוף.. יש לי חשמלית שעובדת טוב. קניתי משאבה מכאנית חדשה שיושבת בקרטון באוטו. המשאבה המכאנית שהיתה מורכבת על האוטו ועבדה על יבש הוחלפה בפקק יעודי.

IlanG
22-01-17, 21:00
אצלי מחוברת משאבה חשמלית במקביל למכנית ,עם פיקוד ידני דרך מפסק , הסבן יכול לעמוד חודש בלי להניע ,מספיק חצי דקה להפעיל את המשאבה שני לחיצות על דוושת הגז ומניע על הפעם הראשונה , מחכה כמה שניות ומכבה את החשמלית - עובד מעולה חסך לי את ההתנעות הארוכות , בטוח שמאריך את חיי הסטרטור העייף .

Sent from my LG-K520 using Tapatalk

udical
22-01-17, 21:05
רעיון מעניין. לא מתיימר להיות מבין גדול, אבל במשאבה המכנית יש ממברנה. זה לא נשמע לי בריא לתת לה לעבוד אינסוף בחום ועל יבש. מקווה שלא תגלה בשטח, אם החשמלית תשווק, שקרביים של המכנית התפוררו בינתיים. מציע לך להחזיק עוד חשמלית ברזרבה ברכב + הכלים הדרושים להתקנתה.

שים לב, כמו שרשמתי,יש עוד חשמלית ברזרבה.
ובסיקס - אין מצב שאני נוסע בלי ארגז כלים. זה כבר יותר בית מלאכה ;-)

six 4 life
22-01-17, 22:19
אני רוצה לגלות לכם סוד, אבל שישאר בנינו. אם שמים משאבה חשמלית מתאימה ואיכותית, היא לא מתקלקלת.

IlanG
22-01-17, 23:11
אני רוצה לגלות לכם סוד, אבל שישאר בנינו. אם שמים משאבה חשמלית מתאימה ואיכותית, היא לא מתקלקלת.
עם כבר התחלנו עם סודות , עים תרכיבו פילטר פשוט ( השקוף ) לפני המשאבות הם גם לא יסתמו .

Sent from my LG-K520 using Tapatalk

de fox
23-02-18, 23:22
מעלה את הנושא שוב.

אשמח אם תעלו תמונות או סכמות לחיבור המשאבה החשמלית במקביל למכאנית.
המלצות למשאבות וקישורים לקנייה ייתקבלו בברכה.

המטרה- להקל על ההתנעה אחרי שהגיפ לא הונע תקופה.

six 4 life
24-02-18, 00:09
תעבור לחשמלית איכותית במקום לסבך לעצמך את החיים.

de fox
24-02-18, 12:38
לא מסתבך תודה. עדייין מעוניין לראות מה אנשים עשו

Sent from my iPhone using Tapatalk

talb_s
24-02-18, 13:10

אשמח להמלצות למשאבה איכותית, לחץ נמוך כמובן.
תודה!

six 4 life
24-02-18, 15:55
אשמח להמלצות למשאבה איכותית, לחץ נמוך כמובן.
תודה!

בבקשה - https://www.amazon.com/gp/product/B000CIQ5DG/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=motorized01-20&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B000CIQ5DG&linkId=2a49a57bc5e259f153d273a52020b7c9

זאת המשאבה הכי טובה והכי אמינה שאתה יכול לשים על הג'יפ שלך כל עוד הוא עם קרבורטור.
בלינק אתה יכול לקבל עליה עודף מ250 ש"ח כולל מיסים ומשלוח עם שליח עד הבית.

ronbs
25-02-18, 16:29
כרגע על הגיפ יש לי משאבה של CAR BOLE
https://www.ebay.com/itm/1PC-42S-Universal-Electric-Fuel-Pump-Applications-42-GPH-2-3-5-PSI-12V-US-STOCK-/252289140039?hash=item3abd9ac547
ועוד אחת רזרבה בארגז כלים
נזמין את הקרטר בקרוב

-->