PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה באופל אסטרה 2005 ששני מוסכים לא הצליחו לסדר. אני אובד עצות.

duzap
27-11-16, 19:08
אהלן,

יש לי תקלה ברכב אופל אסטרה 2005 מנוע 1.6 דגם Z16XEP
הרכב נשלח כבר ל-2 מוסכים שלא הצליחו לעלות על הבעיה גם לאחר שליחת המחשב לבדיקה. (פעמיים!)
נשרף לי כסף לשווא רק על דיאגנוזה ועבודה שלא מניבה תוצאות ואני פשוט לא יודע כבר מה לעשות ולא מכיר אף איש מקצוע ברמה שידע להגיד מה הרכיב שעושה את הבעיה ואיך לתקן את זה. אני לא רוצה להגיע למצב שיגידו לי להחליף רכיבים סתם שלא יפתרו את הבעיה.

אסביר את התקלה:
בבוקר הרכב עובד באופן תקין נוסע הכל בסדר, לאחר כחצי שעה של נסיעה הרכב נכבה ולא מניע יותר. רושם את האות 'F' בצג בלוח שעונים במקום הילוך ולא נותן להניע. רק לאחר כחמש דקות אחרי נסיונות של כיבוי והדלקה של המנוע מספר פעמיים, הרכב מצליח להניע שוב ואז נכבה שוב כמה שניות לאחר מכן או מייד. אם נותנים לרכב לנוח לפרק זמן ארוך של כמה שעות, אפשר ליסוע עליו שוב פעם כחצי שעה. מכאן אני מניח שמדובר בבעיה של התחממות של אחד הרכיבים. (לא מדובר בחום מנוע)
בהתחלה חשבתי שאולי זה המצבר שעושה את הבעיה, הוחלף המצבר כי גם ככה היה צריך - לא נפתר.

יש לרכבי אופל בדיקה שנקראת 'pedal test' שמראה את כל השגיאות שהמחשב מוציא, אלה מספרי השגיאות שקיבלתי מהבדיקה הזאת:
020100
020200
020300
020400
023002
155060
160040
161300
170000
210300
210400

אפשר לרשום כאן את ה-4 ספרות הראשונות של כל שגיאה כדי לקבל קצת תיאור על מה שכל אחת אומרת:
https://tech2.guru/dtc-checker/

אני אשמח מאוד יש כאן משהו שיוכל להכווין אותי לפיתרון של הבעיה הזאת במינימום עלות. אני לא רוצה לשלוח את זה שוב פעם לעוד מוסך שלא יתקן לי את זה ויקח ממני על זה כסף. אני גר באיזור הקריות.

תודה

יונימוג אדום
27-11-16, 19:14
תקלה דומה עד זהה בסופה משמעותה - חיישן גל ארכובה ( קראנק ) תקול .
החיישן מתחמם ומפסיק לתפקד , מניסיון לא נעים שלי .

אילן

נדב ש.
27-11-16, 19:39
חלק מהקודים הם בכלל על מזרקים, השאר על תקשורת can bus של המחשבים, יש לך קוד תקלה אחד שלדעתי קשור לתקלה הנוכחית והוא משאבת דלק, ייתכן וכשמתחממת מפסיקה לעבוד.

נסה לאפס את הקודים ולראות איזה מהם חוזר באופן קבוע.

-->