PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת גי'פ ראשון (התלבטות בין פאג'ארו, ראקסטון או סורנטו?)

roeeg
30-11-16, 17:40
שלום לכולם,
אין לי מה להתבייש. אני מתחיל זאת עובדה!
עדיף להתייעץ מאשר להיות חכמולוג.
לפיכך העובדות:

1. להשקיע לא יותר מ- 100,000 ש"ח כולל מיגון.
2. הרכב הוא יום יומי לעבודה פלוס רכב פנאי.
3. רק אני אנהג בו.
4. הוא צריך להכיל בטיולים משפחה של חמש נפשות.
5. הג'יפ יעשה בשנה לפחות 18,000 ק"מ (זה מה שאני עושה היום בנסיעות יום יומיות לעבודה) פלוס להוסיף טיולים בסופי שבוע שיתקיימו בזכות הג'יפ.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. לאור העובדה שכיום אני לא עושה המון ק"מ צריכת הדלק היא לא הקריטריון הראשון אבל זה תמיד שיקול.
כמו כן, אין לי זמן (כרגע) לבצע תיקונים בעצמי ולכן כל תיקון יתבצע במוסך וזה עולה כסף. לפיכך, עלות חלקים הינה שיקול מסוים.

מבירור ראשוני עם משפחה / חברים (ויד- 2). עולות האופציות הבאות:
1. פאג'ארו ארוך, שנת 2008 ומטה עם כמה מאות אלפי ק"מ (כנראה שלפחות 200,000 ק"מ), יד 3-4.
2. סנגיונט רקסטון (האם בכלל אפשר למכור אותו - האם יש לו שוק?), שנת 2012, יד 1-2, עם כ- 150000 ק"מ.
3. קיה סורנטו (מבין שאין הילוך כח), שנת 2010 (כנראה שנתון מאוד נדיר בשוק), עם כ- 150,000 ק"מ, ירד 1-2.

ברור שזאת סוגייה קשה, אבל זה הפורום לשאלות קשות, לא
אשמח לקבל רעיונות, השגות, אופציות מחוץ לקופסא.
תודה

erezgur
30-11-16, 18:39
ברוך הבא,

ממש אין צורך להתנצל - זה בדיוק המקום לשאולות כאלו, אל חשש.

נתון חסר שהיה יכול לעזור - מהו סוג טיולי השטח שבכוונתך לעשות עם הרכב - שבילי עפר / דרכי קק"ל, טיולי עבירות קשה, מסלולים עם מדרגות סלע ?
אם בכוונתך להצטרף לחברים המטיילים בשטח - יעזור אם תרשום אילו רכבים יש להם.

ייתכן ורכבי שטח קלים יתנו לך מענה טוב ויתכן ויתברר שאתה צריך רכב שטח עם הילוך כח...

בשאלה 6 לא התייחסת לידני / אוטומט, אז אני מניח שאין לך בעיה אם ידני.

roeeg
30-11-16, 22:25
ברוך הבא,

ממש אין צורך להתנצל - זה בדיוק המקום לשאולות כאלו, אל חשש.

נתון חסר שהיה יכול לעזור - מהו סוג טיולי השטח שבכוונתך לעשות עם הרכב - שבילי עפר / דרכי קק"ל, טיולי עבירות קשה, מסלולים עם מדרגות סלע ?
אם בכוונתך להצטרף לחברים המטיילים בשטח - יעזור אם תרשום אילו רכבים יש להם.

ייתכן ורכבי שטח קלים יתנו לך מענה טוב ויתכן ויתברר שאתה צריך רכב שטח עם הילוך כח...

בשאלה 6 לא התייחסת לידני / אוטומט, אז אני מניח שאין לך בעיה אם ידני.

אין לי בעיה עם ידני / אוטומט, הכל הולך.
אשר לחברי,
רוב החברים שלי בעלי רכב עם הילוך כח, אבל השאלה היא האם ניתן ברוב המסלולים הפופולריים, אם נוהגים בזהירות (כולל מציאת מעקפים), גם להסתדר ללא הילוך כח?
צריך להדגש: הרעיון הוא דווקא כן לטייל במסלולים בעלי עבירות קשה אבל אני מוותר מראש על מסלולים עם מדרגות סלע. ייקח לי כמה שנים למצות כל השבלים בארץ ללא מדרגות סלע. כשאגמור איתם נעבור למסלולים האחרים....
אז מה המלצתך?
תודה מראש

Saar
30-11-16, 22:34
לא מכיר את הרקסטון, הפג׳רו יכול להיות רכב מהנה מאוד גם בשטח וגם ביום יום.
עלות האחזקה עלולה להיות יקרה מעט

שלמה_55
01-12-16, 08:35
בס"ד

מצרף לדברי ארז ומוסיף מספר דגשים שיכולים להשפיע על הכיס שלך:

א. היום אתה עושה 18K ק"מ לצרכי עבודה. כאשר הרכב ישמש גם לטיולים אני חושב שאתה צריך להוסיף עוד 5K.

ב. מאחר שזה לא מעט ק"מ אתה צריך לחשוב גם על עלויות דלק. יש רכבים שאתה ממש תתחרט אם תיסע בהם יום יום. במיוחד אם הגעת משימוש בפרייבט ושינית לרכב שטח. חדוות הנסיעה וההוצאות של הדלק יפתיעו מאוד. לרעה...

ג. עלויות של תיקונים ברכבי שטח זה עולם אחר. אם על כל דבר אתה תיכנס למוסך. אתה מהר מאוד תישבר ותמכור את הרכב וחבל.

כל הנ"ל נאמרו על מנת שתתכנס ותחשוב טוב טוב מה אתה צריך.

כמו שארז מיקד אותך. ציין סוג טיולים - שטח רך/קשה/קשוח.

ייתכן ותגיע למסקנה שלמרות הכול אתה הולך על הקשוח ביותר. ותוציא המון כסף על אחזקה ודלק ותהנה מכל רגע בשטח, אך פחות בכביש.

ייתכן ותגיע למסקנה שאתה מוותר על טיולי עבירות קשה ומתפשר על הילוך כוח. במקרה כזה אני ממליץ לך מאוד על סובארו פורסטר. תתאים מאוד לדרישות. מלבד העובדה שאין הילוך כוח ולא תוכל לקחת אותה לטיולים קשוחים.

ייתכן ואף תגיע למסקנה שעדיף לך לרכוש שני רכבים. אחד ליום יום ואחד לטיולים.

הכול פתוח. תתמקד. ותזכור ש"סוף מעשה במחשבה תחילה" ...

- - - Updated - - -

אין לי בעיה עם ידני / אוטומט, הכל הולך.
אשר לחברי,
רוב החברים שלי בעלי רכב עם הילוך כח, אבל השאלה היא האם ניתן ברוב המסלולים הפופולריים, אם נוהגים בזהירות (כולל מציאת מעקפים), גם להסתדר ללא הילוך כח?
צריך להדגש: הרעיון הוא דווקא כן לטייל במסלולים בעלי עבירות קשה אבל אני מוותר מראש על מסלולים עם מדרגות סלע. ייקח לי כמה שנים למצות כל השבלים בארץ ללא מדרגות סלע. כשאגמור איתם נעבור למסלולים האחרים....
אז מה המלצתך?
תודה מראש

קשה לי לראות מציאות בה את מטייל ללא הילוך כוח אך כן במסלולים בעלי עבירות קשה.

אולי ההגדרה של עבירות קשה צריכה הבהרה.

-->