PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכשירי קשר

Noy Sem
03-12-16, 08:30
שלום לכולם,
אני מבקש יעוץ לגבי מכשירי קשר ניידים, המליצו לי על UV82, על UV-6R, על GT5-MKII ועל GT5-TP, מרוב המלצות נראה כאילו כל המכשירים טובים, אולי יש כאן מישהו שיודע באמת מה ההבדלים בין המכשירים ומה מביניהם הטוב ביותר? אם ישנם מכשירים באותו סדר גודל בערך, טובים יותר, אתם מוזמנים לבלבל אותי יותר :) (בצורה מקצועית).
רכשנו מכשירים של מוטורולה מסוג TLKR T92 H20, אנחנו מאוד לא מרוצים מהתוצאות.
הדרישות שלנו היא לכעשרה מכשירים, בד"כ אנחנו נוסעים בשיירה, לפעמים קצת מתרחקים, חשוב מאוד איכות השמע וכמובן הטווח.
תודה

לביא
03-12-16, 09:56
שלום לכולם,
אני מבקש יעוץ לגבי מכשירי קשר ניידים, המליצו לי על UV82, על UV-6R, על GT5-MKII ועל GT5-TP, מרוב המלצות נראה כאילו כל המכשירים טובים, אולי יש כאן מישהו שיודע באמת מה ההבדלים בין המכשירים ומה מביניהם הטוב ביותר? אם ישנם מכשירים באותו סדר גודל בערך, טובים יותר, אתם מוזמנים לבלבל אותי יותר :) (בצורה מקצועית).
רכשנו מכשירים של מוטורולה מסוג TLKR T92 H20, אנחנו מאוד לא מרוצים מהתוצאות.
הדרישות שלנו היא לכעשרה מכשירים, בד"כ אנחנו נוסעים בשיירה, לפעמים קצת מתרחקים, חשוב מאוד איכות השמע וכמובן הטווח.
תודה
יש לי 6 מכשירי uv82 ועוד 2 uv5.
לא עשיתי ניסויים מדעיים. נראה שבסהכ טווחי הקליטה/שידור דומים. ל uv82 יש איזו בעיה בטעינה. במקום להדליק נורה ירוקה במטען בסיום הטעינה, בחלק מהפעמים הנורה האדומה של הטעינה מתחילה לנצנץ. נראה שהם מוטענים כשמסירים אותם מהמטען. ממליץ לקנות חיבור חשמלי לרכב במידה שאתה מתכנן על יותר מיום אחד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

zivo
03-12-16, 11:00
המוטורולה שקנית הוא מכשיר חצי וואט (ואין מצב שהוא עובד 10ק"מ. תבקש ממוטורלה הדגמה, ושיחזירו לך את הכסף :-( ).
כל המכשירים שאתה סופר מבוססים על בואפנג (חלקם עם שם של בואפנג וחלקם עם לוגו אחר), אין הבדל משמעותי.
אני ממש מתקשה לזכור תכונה שיש לאחד ואין לשני.
אתה צריך להחליט מה חשוב לך (למשל, עם מסך או בלי מסך, גודל סוללה), ולא פחות חשוב, זמינות של אביזרים.
מע"ד זה סטנדרטי, אבל הסוללות לא. אם אתה רוצה חיבור למטען של המצית ברכב, תבדוק שיש, לפני שאתה קונה.
תשים לב שבמקור אלו מכשירים של 4-5W (כולם יגידו 5, אבל שתקרא טוב תראה שבתדרים של הג'יפים - UHF הם משדרים 4W).
יש היום סדרות חדשות שטוענות 8W , גם פה שווה לקרוא את האותיות הקטנות - 8W ב VHF אבל בתדרים של הג'יפים, UHF "רק" 6+ וואט, עדיין, המכשירים האלו כל כך זולים, שלדעתי שווה ללכת על ה 8W.
לא פחות חשוב, אם אתה מחפש טווח, מומלץ אנטנה חיצונית טובה! יש אנטנות מגנטיות ב 12-15$ , הן לא שוות את המאמץ. אבל אנטנה טובה, נותנת תמורה.
המעבר מאנטנה חיצונית + חיבור למצית, למצב נייד (טיול רגלי, הכוונה במעבר קשה), לא צריכה לקחת יותר מחמש דקות.

erezgur
03-12-16, 11:53
מכיון שהמטרה היא התייעצות ופותח השרשור הינו חדש בפורום אזי רוצה להזכיר לציין כי:
1. יש לנו תת-פורום יעודי לנושא ניווט וקשר, סביר להניח שכבר חיפשת ומצאת שם את כל ההתייחסויות לנושאים הדומים שנכתבו כאן בעבר אבל בכל זאתת אני ממליץ לעבור שוב. חבל ששרשור זה לא נפתח בפורום המתאים כדי שיוכל לשמש גם את הבאים בעתיד לחקור את הנושא.
2. חוקיות - לפי תקנות משרד התקשורת המכשירים היחידים שמותר לאנשים ללא רשיון ממשרד התקשורת לקנות ולהשתמש בארץ הינם מכשירי הקשר הקטנים (עד חצי וואט הספק) עם תדרים צרובים מראש (התדרים האירופאים בלבד, לא התדרים האמריקאים). לכן כל רשימת הדגמים של באופנג שהזכרת אינם חוקיים ליבוא (לא נמכרים בארץ בחנויות כמובן) ולשימוש. אם זה מבחינתך "יהרג ובל יעבור" חשוב לדעת זאת.
3. אפרופו חוקיות וגו' - אגודת חובבי הרדיו בישראל מקדמת ממש כעת הצטרפות של חובבי רדיו חדשים עם דגש על ג'יפאים לשורותיה - השבוע אמור להתקיים מפגש שבו יציגו את הנושא ויעודדו חברים חדשים להרשם - לאחר קורס / מבחן הסמכה ניתן לקבל תעודה מתאימה ואישור של משרד התקשורת להפעיל גם מכשירים חזקים יותר (וזה גם יאפשר לייבא מכשירים כאלו).

אולי אחד המנהלים יוכל להעביר את השרשור הזה לתת הפורום לנושאי ניווט וקשר ...

איל מ
03-12-16, 12:59
Zivo שים לב שהוא דיבר על עשרה מכשירים, לא עשרה ק"מ.
לגבי פות"ש. תתחיל בלהגיד ממה אתה לא מרוצה במכשירים הנוכחיים.
לי יש מכשירי מוטורולה גנריים דומים והבעיה העיקרית היא שאין מטען ושאיכות השמע גרועה. הטווח דווקא מתאים לי אבל רוב הזמן אני בטיולים של שלושה רכבים והמרחקים לא גדולים.

sportage
03-12-16, 14:32
מפגש שנדחה בשבוע שעבר עקב השריפות יתקיים ביום חמישי הקרוב, 8 לדצמבר 2016, בתיכון מרכז מדעים הרצליה ליד קניון שבעת הכוכבים.
השריפה הדגישה את האתגר שעמד בפני כוחות הבטחון בתאום תקשורת בינהם והמגבלה של ג'יפאים להשתלב בפעילות מבורכת בין היתר בגלל חוסר היכולת להפעיל ציוד קשר באופן חוקי ומתואם.
ממש כאב לראות שממסר החובבים בחיפה שיכול היה לתת מענה מעולה, עמד פשוט מיותם בעיקר בשל מעוט הג'יפאים שהם גם חובבים.
גיפאים, חובבי טבע, טיולים ופעילות סיוע מוזמנים למפגש הכרות והשקה של תוכנית הכשרה לקבלת רישיון חובב רדיו התפורה במיוחד לצרכיהם.
הערך בהצטרפות וקבלת רישיון חובב רדיו:
1. הפעלה ושימוש חוקי במכשירי קשר
2. שמוש וגישה לממסרים בפריסה ארצית והגדלה דרמטית של טווחי הקשר בעיקר בעיתות מצוקה וחירום
3. תחביב מרתק למי שאוהב התעסקות טכנית ותקשורת חובקת עולם
4. הכרות עם מעגל נוסף של חברה שרוטים (בנוסף לשריטה של ג'יפאות, חובבות טבע, צילום).
אנא העבירו את ההודעה הזאת לידיעת מועמדים פוטנציאליים.

- - - Updated - - -

המפגש בשעה 19:00....

zivo
03-12-16, 15:36
Zivo שים לב שהוא דיבר על עשרה מכשירים, לא עשרה ק"מ.
לגבי פות"ש. תתחיל בלהגיד ממה אתה לא מרוצה במכשירים הנוכחיים.
לי יש מכשירי מוטורולה גנריים דומים והבעיה העיקרית היא שאין מטען ושאיכות השמע גרועה. הטווח דווקא מתאים לי אבל רוב הזמן אני בטיולים של שלושה רכבים והמרחקים לא גדולים.

שמתי לב, פשוט הלכתי להבין איזה מכשיר יש לו, ונתקלתי בזה -
http://www.motorolasolutions.com/he_il/products/consumer-two-way-radios/t92.html#tabproductinfo
ומכאן ההערה לבקש את הכסף ממוטורולה.

איל,
יכול להיות שפעם היה שווה לשקול את הצעצועים האלו, היום מכשיר 8W עולה פחות מהדלק שתוציא על לחפש אחד את השני שמכשיר כזה לא יתפקד :-)

-->