PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת מקצוע - הנדסאי רכב???

boba banay
23-11-05, 15:30
שלום לכולם
לאחרונה(מאז שרכשתי לי סמוראי) גוברת בי ההתענינות בכל הקשור בטיפול, תיקון ושיפוץ רכבים - יש לציין שבכל חיי הייתי אדם טכני וגם את הרכב הקודם הייתי מתקן בעצמי, מה שמוביל אותי לחשוב על לימודי הנדסאי מכונות ברופין בהתמחות רכב! ומאד מאד הייתי רוצה לשאול את חברי הקהילה האם מישהו שמע\למד\מכיר מישהו שלמד את המקצוע הזה ויכול לחוות דעתו האם בכלל כדאי?
אני יודע שזה לא הכי קשור בעולם לאתר ולמערכת הפורומים, אבל אין לי עוד למי לפנות כי אף אחד לא יודע על מה אני מדבר....
תודה רבה

איציק - 4X6ZH
23-11-05, 16:21
לאחרונה התחלתי להרגיש לא טוב כמנהל מוסך
השאלה היא מה אתה רוצה להיות כשתיהיה גדול ?
איציק

אביב3
23-11-05, 17:07
איציק אני בטח יותר צעיר ממך (23)אבל למדתי שקודם כל חשוב לעבוד במה שאתה אוהב ולא מה אנשים מחשיבים כעבודה "מועדפת"גם אני מעונין ללמוד מכונאות רכב,אמרו לי למה אתה צריך את זה זה מלוכלך מרויחים גרושים זה קשה, אמרתי למה?כי אני משוגע ,סתםכי זה מה שאני אוהב וזה מה שעושה לי טוב מה אני יעשה נולדתי דפוק. בכל אופן גם אני אשמח להמלצות בעניין מה ללמוד בדיוק?
דרך אגב השאיפה בהתחלה היא לעבוד במוסך שמתמחה ב4x4 תיקונים ולא שיפורים תודה רבה

boba banay
23-11-05, 17:09
ת'אמת תמיד רציתי להיות טייס :lol: סתם סתם
אבל אם באמת המקצוע הזה הוא אפשרי - מבחינת קרירה - הייתי שמח להיות עצמאי - מכונאי\חשמלאי רכב

נמרוד
23-11-05, 17:22
איציק אתה מתעקש להיות פחות ברור מפוליטיקאי לפני בחירות :lol:

מכל האנשים, דווקא אתה זה שיודע הכי טוב כמה הענף צריך אנשים טובים עם מוטיבציה שרוצים לעבוד על מכוניות. אנשים - כמוך?

איציק - 4X6ZH
23-11-05, 22:23
מה שאתם עוד לא יודעים
זה שכלי הרכב מיוצרים שלא על מנת שניתן יהיה לתקן אותם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וזה חדש . וזה כבר רשמי אבל קוראים לזה ידידותי לסביבה .( חרטה שהשטן עוד לא מבין )
לא ברור איך יראה הרכב של עוד 5 שנים
לדעתי אנחנו במסלול של כל ענף האלקטרוניקה העולמי .
איפה כל מעבדות השרות של הטלביזיה וידאו .... מכונות כביסה .... מיקרו גלים .....
כלי הרכב יהיו שם מחר !
אחרי שזה יהיה ברור לך תחליט מה בדיוק אתה רוצה ללמוד ?
לתכנת כלי רכב על מחשב
או להחליף כרטיסי מחשב ברכב
את המנוע לא משפצים
את הממסרה כבר פחות ופחות משפצים
לא חסר דוגמאות .
סע לחו"ל תלמד בבית ספר רציני ולא באיזה מכללה ....
המוסכניק של פעם נקרא היום טכנאי רכב :lol: :lol:
למוסך קוראים מרכז שרות
ולמנהל המוסך קוראים מנכ"ל :wink:
איציק

kimron
23-11-05, 23:27
קישור מוטיבציה....הפקולטה להנדסת מכונות בב"ש....

http://www.bgu.ac.il/me/

אביב3
24-11-05, 12:40
איציק נראה לי שאתה קצת מתוסכל, אתה לא עונה לנו אתה רק נותן לנו פילוסופיה של מה יהיה עם עולם הרכב בעוד 5 שנים, ללמוד בחו"ל לא רלוונטי מבחינתי.
אתה צודק שהכל נהיה עם השנים ממוחשב אבל אני מאמין שתוכן הלימודים משתנה עם השנים בהתאם,או שאני טועה?
בכל אופן הינו שמחים לתשובה קצת יותר ענינית
עם התואר שלך כלכך משנה מבחינתינו אתה מנכ"ל :lol:

דביר מור
24-11-05, 14:04
איציק נראה לי שאתה קצת מתוסכל, אתה לא עונה לנו אתה רק נותן לנו פילוסופיה של מה יהיה עם עולם הרכב בעוד 5 שנים, ללמוד בחו"ל לא רלוונטי מבחינתי.
אתה צודק שהכל נהיה עם השנים ממוחשב אבל אני מאמין שתוכן הלימודים משתנה עם השנים בהתאם,או שאני טועה?
בכל אופן הינו שמחים לתשובה קצת יותר ענינית
עם התואר שלך כלכך משנה מבחינתינו אתה מנכ"ל :lol:

התקלקלה אצלי השבוע בבית טלביזיה 21".
מה התקלקל בה אני לא כ"כ יודע.
זרקתי אותה לפח.
קניתי טלביזיה חדשה בחצי חינם ב- 300 ש" בקניה מעל 300 ש"ח.

לזה בדיוק התכוון איציק...

אביב3
24-11-05, 14:21
לפי מה שאתה אומר הלך לי שסתום מחליפים מנוע,עדין צריך מישהו שיחליף את המנוע מה קורה איתכם מצד אחד אנשים בתעשית הרכב בוכים שאין מכונאים איכותים מצד שני אתם גורמים "למכונאי האיכותי" לוותר על המקצוע עם כל מיני טיעונים לא משכנעים מה העינין אתם מפחדים שיתפתח זן חדש של "מכונאים איכותים" שיאכל אתכם :evil: או שתענו לעינין או שאל תענו בכלל.
דרך אגב לסבתא שלי לא נסגרה הדלת של המקרר אז קנינו לה חדש ב-150 ש"ח

asafk
24-11-05, 22:55

גם לסבתא שלי זה קרה, אז העברנו אותה לצד הנכון של הדלת.

אסף.

איציק - 4X6ZH
25-11-05, 04:35
איציק נראה לי שאתה קצת מתוסכל, אתה לא עונה לנו אתה רק נותן לנו פילוסופיה של מה יהיה עם עולם הרכב בעוד 5 שנים, בכל אופן הינו שמחים לתשובה קצת יותר ענינית
:lol:
זאת בדיוק השאלה איך יראה עולם הרכב בעוד כמה שנים
לגבי מכונאי איכותי אני מקבל בברכה כל מכונאי ובמיוחד את האיכותיים .
ומה בדיוק הוא יעשה עם המוצר אותו הוא צריך לתקן :wink:
יזרוק ויקנה חדש ....
וזה בדיוק מה שחברות הליסינג עושות היום . מי היה מאמין שרכבים חדשים יוחלפו כל כך מהר
איציק

boba banay
25-11-05, 13:10
לפי מה שהבנתי מאתר המכללה - הנושא קשור בעיקר לדיאגנוסטיקה (כל הסיפור עם הלפטופ שמתחבר לרכב) ובנוסף חשמל רכב,מיזוג ואפשרות להבחן לתעודת מנהל מוסך -
האם ת'כלס בשטח - זה קורה? והאם הנדסאי רכב זה באמת כח אדם נדרש בענף כמו שאני שומע הרבה לאחרונה?

rafi
25-11-05, 22:02

גם לסבתא שלי זה קרה, אז העברנו אותה לצד הנכון של הדלת.

אסף.

:D

חברים,
רובכם לא מכיר אותי,אני דיי חדש באתר הזה.
אני בן 24 (אתמול :) ),למדתי הנדסאי מכונות (ההתמחות שלי אינה רכב) לפני הצבא.
אחריי השחרור (שירתתי בחיל האויר בתור תכנת CNC ומוביל פרויקטים) מאד התלבטתי לאיזה כיוון לפנות ,קבע לא רציתי.
ידעתי שאני רוצה להתעסק עם משהו שקשור לתחום של רכב.
לאחר בירור קצר נרשמתי ללימודים להסמכה (ניהול מוסך) ברופין.
קצת על המסלול:
תנאי הקבלה הם -
*מכונאים סוג 3 (לסוג 3 יש כמה דרכים להגיע - נסיון מוכח של 6 שנים לאחר גיל 18 או סוג 1 וארבע שנות ותק אחרי קבלת הסוג או סוג 2 ושנת ותק אחת לאחר קבלת הסוג).
*מי שהנדסאי מכונות (בעיקרון בהתמחות רכב) יכול להתקבל ללא סוג 3.

בגדול הנדסאים גם פטורים מחלק מהמבחנים ,עד לשנה שעברה הנדסאים נבחנו רק בחינה מעשית (13 תחנות) החל מהשנה הנדסאים נבחנים גם בשתי בחינות במנהל.

משך הלימודים כשנה +.
שיהיה ברור, הלימודים לא קלים למי שאין ניסיון מעשי במכונאות (הנדסאים) אך אפשריים.

למה הלכתי לזה -
היו לי כמה אפשרויות לעבודות יותר "נוחות" (למשל קבע במשרד עם מזגן מכוון על 23 מעלות ישר לעורף :wink: ) אבל כרגע העדפתי ללכת לתחום שמעניין אותי.
אני לא יודע לאן אני ימשיך אחרי הלימודים אבל אני בטוח לא יעצור בתעודה הזו.

לגבי התקדמות הרכבים-
אין ספק שהעולם הזה צועד בקצב מהיר מאד קדימה אך לדעתי אין זה אומר שהענף יקרוס בעוד מספר שנים,החוכמה לנסות להיתקדם עם הענף ולא להישאר מאחור.

רפי.

rafi
25-11-05, 22:04
לפי מה שהבנתי מאתר המכללה - הנושא קשור בעיקר לדיאגנוסטיקה (כל הסיפור עם הלפטופ שמתחבר לרכב) ובנוסף חשמל רכב,מיזוג ואפשרות להבחן לתעודת מנהל מוסך -
האם ת'כלס בשטח - זה קורה? והאם הנדסאי רכב זה באמת כח אדם נדרש בענף כמו שאני שומע הרבה לאחרונה?

עד כמה שאני יודע דיאגנוסטיקה הוא קורס נפרד.
יש לי חבר שעכשיו מסיים ברופין את המסלול הנ"ל.
אם תרצה להתייעץ בכיף.

רפי.

-->