PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפגש הכרות לג'יפאים עם אגודת חובבי הרדיו בישראל

sportage
03-12-16, 14:36
מפגש שנדחה בשבוע שעבר עקב השריפות יתקיים ביום חמישי הקרוב, 8 לדצמבר 2016, בתיכון מרכז מדעים הרצליה ליד קניון שבעת הכוכבים.
השריפה הדגישה את האתגר שעמד בפני כוחות הבטחון בתאום תקשורת בינהם והמגבלה של ג'יפאים להשתלב בפעילות מבורכת בין היתר בגלל חוסר היכולת להפעיל ציוד קשר באופן חוקי ומתואם.
ממש כאב לראות שממסר החובבים בחיפה שיכול היה לתת מענה מעולה, עמד פשוט מיותם בעיקר בשל מעוט הג'יפאים שהם גם חובבים.
גיפאים, חובבי טבע, טיולים ופעילות סיוע מוזמנים למפגש הכרות והשקה של תוכנית הכשרה לקבלת רישיון חובב רדיו התפורה במיוחד לצרכיהם.
הערך בהצטרפות וקבלת רישיון חובב רדיו:
1. הפעלה ושימוש חוקי במכשירי קשר
2. שמוש וגישה לממסרים בפריסה ארצית והגדלה דרמטית של טווחי הקשר בעיקר בעיתות מצוקה וחירום
3. תחביב מרתק למי שאוהב התעסקות טכנית ותקשורת חובקת עולם
4. הכרות עם מעגל נוסף של חברה שרוטים (בנוסף לשריטה של ג'יפאות, חובבות טבע, צילום).
אנא העבירו את ההודעה הזאת לידיעת מועמדים פוטנציאליים.

המפגש יערך בשעה 19:00.

ההשתתפות במפגש היא ללא תשלום, רק אשמח אם תודיעו כאן מי מתכוון להגיע.

עלות הקורס, הוצאת רישיון וכו נמוכה מעלות החלפת משאבת מים...

amitaikl
03-12-16, 15:03
נשמע מעניין
מה משך הקורס, מה עלותו ומה עלות הרישיון?

boaz avrahami
03-12-16, 15:25
אם יורשה לי , אבקש להעביר מסר שעלה בשיחות שלי עם מספר חברים

אני ועוד מספר חברים באתר כבר הבענו עניין בקורס אולם המחיר של 750 שח הוא יקר ואינו בא במקום אלא בנוסף למשאבת המים.

אני פונה אליכם שתעשו מחיר מיוחד לקבוצה על מנת למשוך יותר משתתפים שהמחיר כיום עוצר אותם

אני בטוח שכל הצדדים יפיקו מכך תועלת

בועז

sgill
03-12-16, 17:01
בנוסף לעלות הקורס, אני מניח שיש גם עלות שנתית של חידוש הרשיון.
זאת ועוד, האם מי שעובר את הקורס ומקבל רשיון יוכל להשתמש בתחום התדרים האמריקאי בצורה חוקית?

4x1om-Israel
03-12-16, 19:38
חברים
אני כחובב רדיו יכול לענות על השאלות שעלו
1. מחיר אנני יודע אם זה המחיר אבל נניח שכן זה עלות הקורס, כמה דלק שרפת בטיול בסוכות שה750 שקל לקורס ישבור אותך
אגודת חובבי הרדיו בישראל הינה עמותה ללא מטרות רווח זה בקושי מחזיק את המדריך, מה שתקבל בחינם כך הרצינות שלך תראה.
בעלות נמוכה של 750 שח אתה מקבל תחביב לכל החיים תחביב מעניין (אני בעבר פרטתי באתר את פעילות חובבי הרדיו).
צמיג/שיפור /גאדג'ת שאתה מוסיף לגיפ עולה יותר אז חברים בבקשה בלי בכיינות למחיר תיהיו ריאלים.
2. רשיון חובב רדיו תוקפו ל5 שנים ועלות של כ100-150 שח אנני זוכר בדיוק.
3. חברות באגודת חובבי הרדיו כ 250 שח בשנה כלומר זו העלות היחידה שיש לך בשנה לאחר שסיימת את הקורס והינך חובב רדיו מורשה
עם אות קריאה יחודי בעולם החברות באגודה הינה זכות לשימוש בממסרי האגודה הפזורים בארץ (לא תיהיה אגודה לא ישלמו החברים לא יהיו ממסרים)
אנחנו מדברים על קשר שהגיפאים לא מכירים עשרות ואף כמה מאות ק"מ תלוי במיקום.
4. חובבי הרדיו מגלים חברים חדשים תחומי התעניינות חדשים ולא רק בעולם 4X4 .
5. משך הקורס מספר חודשים כמדומני מפגש בשבוע או שיש קורס בWEB (אננני יודע מהן האפשרויות) תגלו בטח במפגש בהצליה.
6. לשאלתך האם יקנה אישור חוקי לתדר האמריקאי התשובה לא לא ולא אם בשביל זה אתה מתעניין מכן אני מבין שהמחיר יקר
להכשיר את השימוש בתדר האמריקאי בארץ, ואכן התחביב לא בשבילך. (חובבי הרדיו לא עובדים על תחומי הFRS זה שהגיפאים משתמשים)
7. חובבות הרדיו או שזה תופס אותך ואתה נשאר בתחביב או שאתה מדלג לתחביב הבא יש כאלה שלאחר שנים גמרו סבב גידול ילדים
משפחה ומחפשים תעסוקה, בגיל מבוגר חוזרים לזה אחרי שנות תחביב רדומים.
בהצלחה
ואם בכל זאת אתה רוצה להיות חובב רדיו אז ברוך הבא אשמח לשוחח איתך על אחד מערוצי החובבים

איציק - 4X6ZH
03-12-16, 19:42
עכשיו אולי יבינו מה המספרים והאותיות שיש ליד שם המשתמש שלנו

כן גם אני חובב רדיו רק 50 שנה

איציק 4x6zh

rob
03-12-16, 20:08
למטוסים הישראלים יש קידומת 4X כשקוראים להם בקשר.
האם זה בגלל הרדיו (קשר) שנמצא במטוס? או בגלל "השם" של המטוס?

איציק - 4X6ZH
03-12-16, 20:20
קוד הזיהוי הבין לאומי של ישראל 4x או 4z
גרמניה זה DL
ארצות הברית זה w או K
אוניות מטוסים וחובבי רדיו זה אותו זהוי בתחילת הסידרה בהמשך זה משתנה וניתן להבדיל מי מטוס מי אוניה ומי חובב רדיו

sportage
03-12-16, 20:25
בהמשך לתגובה המפורטת של ישראל ברצוני להדגיש כמה נקודות:

1. המפגש והתחביב אינו מיועד לאילו שמטרתם היחידה היא "להכשיר את השרץ" שנקרא מכשיר קשר לא חוקי.

2. המפגש כן מיועד למי שרואה בזה תחביב נוסף, אוהבים את ההתעסקות הטכנולוגית, שמוש במכשירי קשר, הגדלת מעגל חברים "שרוטים" ובין היתר להשתמש ולהחזיק במכשיר באופן חוקי, לקבל יתרון משמעותי בשימוש בממסרים בפריסה ארצית, ובעיתות חירום - יכולת לתרום לאחרים ולעצמו.

3. אנשים לא מודעים, אבל אחזקת מכשיר קשר והפעלתו ללא רישיון הינה עבירה פלילית. אצלנו "שרי התקשורת לדורותיו" עסוקים בנושאים חשובים יותר ולכן כיום מעבר למכס העכיפה היא חלקית ביותר.

4 מה שאנשים עוד פחות יודעים ששימוש בתחומי תדרים מסויימים גורם במקרה הטוב להפרעות למערכות אזרחיות ובטחוניות, ובמקרה הפחות נעים לנזקים - כמו פתיחת שערים, הפעלת מגופות השקיה ועד... עדיף לא להזכיר. יש ג'יפאים שיעידו כיצד לכמה מהם נחסם מכשיר הקשר.

5. לגבי עלות - המחיר יהיה נמוך יותר מ-750 שקל, אבל כמו שכתב ישראל, אין הכוונה לחלק מציאות ולהכשיר שרצים, אלא לצרף אנשים ברמה עם יכולות טכניות, הרפתקנים, בעלי רכב, אהבת טבע ועוד. מבחינה זו חלק נכבד מהג'יפאים ממש עונה על הקריטריון הזה.

6. במסגרת החובבות יש תוכניות מקומיות ועולמיות של הפעלות משמורות טבע, אתרים הסטוריים ועוד. בקריסטמס הקרוב למשל, יש תוכנית הפעלה מאתרים הקדושים לנצרות סביב הכנרת בחסות האגודה. תוכנית נוספת היא הפעלות לאורך שביל ישראל. תוכניות אלו יוצרות עניין רב בקרב חובבים בכל העולם, וצרוף ג'יפאים יוכל להגדיל משמעותית את כמות המפעילים בשטח.

6. לאחרונה התחלנו בפריסה של רשת ממסרים סיפרתיים המרושתים דרך שרתים לממסרים ונקודות גישה בכל העולם. המשמעות שעם מכשיר הקשר שלך הנייד אתה יכול ליצור קשר עם חובבים בכל רחבי הארץ והעולם, כל זאת בקישור עם שקיפות מליאה ותמיכה באתרי אינטרנט.

קיצר - מקווה שהבהרות של ישראל ושלי יסייעו לכם לקבל החלטה באם התחביב מתאים לכם.

- - - Updated - - -

בנוסף לתוכנית ההדרכה הרגילה המורכבת מקורס מתוקשב, יהיו מספר מפגשים אשר בנוסף למפגשי ההכנה לבחינות של משרד התקשורת נעביר הדרכות התפורות לצרכים של הפעלה מרכב.

זה יכלול הבנה של נושא התדר והתפשטות גלים, בחירת מכשירי קשר ואנטנות, קינפוג ותכנות מכשירי קשר, מהם הממסרים (שאיציק וישראל היו בין הוותיקים שהתקינו ותחזקו במשך שנים רבות) איך משתמשים בהם ועוד.

נדב42
03-12-16, 21:57
אפשר לשאול כמה עולה התחביב הזה - על מרכיביו השונים ?

1. ציוד מינימלי (וברור שזה יכול להפוך לבור ללא תחתית...)
2. עלות רישוי ראשונית (קורסים, רשיונות)
3. עלויות שוטפות (חידוש רשיון, שימוש בממסרים, דמי חבר וכיו"ב)

איציק - 4X6ZH
03-12-16, 22:00
1000 ש"ח תקבל עודף ועוד ישאר לך כסף קטן למכשיר באופונג
וכשאתה בהתקף של המחלה
הגיפ יותר זול

sportage
03-12-16, 23:11
לשואלים כמה עולה, חישבתם כמה עלות כוללת של אחזקת רכב שטח, כולל בטוח, טסט, שפורים, תקונים, דלק, ירידת ערך וכו ?

אבל זה דיון לשרשור אחר..

כמו שכתב איציק, מתחילים בקטנה והשמיים הם הגבול.

נדב42
04-12-16, 07:59
למתחמקים מהתשובה לשאלה כמה עולה: זו לא תחרות מה עולה יותר. מבחינתי זו לא שאלה אם אני רוצה להיות חובב רדיו במקום ג'יפאי, אלא האם אני יכול לצרף את זה בנוסף.

עכשיו, אפשר בבקשה לקבל תשובה, כמה עולה ציוד מינימלי, כמה עולה רישוי ראשוני, וכמה זה עולה אח"כ כל שנה (כולל שימוש בממסרים) ?

boaz avrahami
04-12-16, 08:05
נדב,
התמחור מטופל בעיקרון על ידי בחור ספציפי באגודה ושמו דן.

בעיקרון המחיר הרגיל לקורס הוא 750 שח והיה להם לא מזמן מבצע של 500 שח לקורס.

רשיון לחמש שנים מטעם משרד התקשורת כ 150 שח.

דמי חבר שנתיים המקנים שרותים מהאגודה לרבות שימוש בממסרים - 250 שח.

ציוד זה כבר עניין מורכב.
מתחיל ממכשיר באופונג ידני ומשם ככול שתתחבר לתחום...

נדב42
04-12-16, 09:13
או, תודה בועז, סוף סוף תשובה לעניין :)
אני מבין שהקורס הוא "מתוקשב", כלומר לימוד עצמי באינטרנט, נכון ?

erezgur
04-12-16, 09:36
לפי מה שידוע לי (אני לא חובב רדיו עדיין) - יש קורס שהוקלט כולו כך שניתן כנראה לקבל קישור לצפיה בשיעורים מהמחשב הבייתי שלך.
לגבי מכשיר - אפשר להתחיל מכל מכשיר התומך באפשרות לקביעת תדרים, כמו הבאופנגים שאנו כבר מכירים, צריך להביא בחשבון שכדי לשדר או לקלוט שידורים ממקומות מרוחקים בארץ ובחו"ל, לפחות בצורה חלקית, צריכים לכל הפחות לקלוט את הממסר הקרוב למקום מגוריך.

אם תקרא מה שכתב Sportage למעלה, החלק המעניין והחידוש הגדול בתקופה האחרונה ממש - הכנסת נושא השידורים הדיגיטליים, מה שיאפשר לך בעזרת מכשיר דומה בגודלו לבאופנג המוכר לשוחח עם אנשים שיש להם מכשיר העובד בטכנולוגיה זו בכל העולם (עושים שימוש ברשתות האינטרנט כממסרים). לא מבין בזה יותר מדי אבל אני מניח שזה יהיה אחד הנושאים במפגש.

chewy
04-12-16, 10:48
נשמע מעניין. אני מתכנן להגיע למפגש.
צפיתי עכשיו בדקות הראשונות בהרצאה מס' 1 ביוטיוב (https://www.youtube.com/watch?v=u4VKnwahCkA). נשמע קצת בסיסי. יש אולי קורס מקוצר למהנדסי חשמל?

4x1om-Israel
04-12-16, 13:58
תשובה לשואלים
הקורס נועד לכאלה שבאים מעולם אחר ונכנסים לתחום הרדיו חשמל ואלקטרוניקה אין בזה הקבצות או רמות הלוואי והיו קופצים וכמות כזו של אנשים המתעניינים היינו פותחים קורסים ברמות שונות.
מכשיר קשר פשוט לרכב כמו הבאופנג שנועד לגיפאים יעלה זול מ1000 אבל בתחביב לרוב החובבים יש מספר מכשירים לתקשורת לחול מה שניקרא SSB או HF וכמובן אנטנה רצוי מסתובבת כי החובבים פרוסים 360 מעלות מישראל ובשביל ציוד כזה אפשר לחשוב על 3000 שקל למכשיר עם אנטנה בתחום הHF שזה שלב נוסף שיעבור הגיפאי המנוסה כחובב רדיו מתחיל

חברה כגיפאי הרבה שנים ובתחביב מעל 45 שנה אפשר לשלב את שניהם ושיפצור הגיפ +דלק לא תפגע בגלל התחביב.

אולי נפסיק לשמוע חלק מהשאלות לגבי אנטנה עם "הפלסטיק השחור" באמצע או למה אני לא נשמע כשהתקנתי אנטנה ארוכה חדשה (ללא תיאום)
ועוד כל מיני שאלות בחשמל בסיסי 12V בחיבורים ברכב וכדומה.
לדבר על נעילות כולם יודעים הקורס ייתן ידע משלים ברדיו ומי יודע בסוף תיהיו טייסים כי גם טייסים חייבים לעבור פרק ברדיו.

amitaikl
04-12-16, 15:30
אני מבין כי הקורס מקנה את כלל היכולות הנדרשות לשידורי רדיו לכל רחבי העולם.
אני גם מבין שזה תחביב מאוד מהנה למי שמתמכרים אליו.
אבל....
רוב באי האתר מחפשים את היכולת להתקין ולהשתמש במכשיר קשר ברכב ופחות את היכולת לדבר עם מישהו בהוואי.
ואם אמשיך את אלגוריית הטייסים - אתם מציעים קורס טייס למי שבסה"כ קונה רחפן (תחום פרוץ לחלוטין מבחינת תקינה וביטוח, דרך אגב).
אני מאוד אשמח לקורס שיהיה מוכוון לצרכים שלי - התקנה ושימוש במכשיר קשר ברכב. כל שאר הנושאים פחות מעניינים אותי. יש אפשרות לארגן קורס כזה? אני בטוח שיהיו קופצים רבים יותר...

boaz avrahami
04-12-16, 15:34
או, תודה בועז, סוף סוף תשובה לעניין :)
אני מבין שהקורס הוא "מתוקשב", כלומר לימוד עצמי באינטרנט, נכון ?

אני מתכוון להגיע למפגש ביום חמישי ולהבין יותר מאחר ועל פניו נראה לי מעניין

erezgur
04-12-16, 16:19
רוב באי האתר מחפשים את היכולת להתקין ולהשתמש במכשיר קשר ברכב ופחות את היכולת לדבר עם מישהו בהוואי.

לאו דווקא הוואי.

תחשוב על אפשרות ולפיה בכל הארץ פרוסים ממסרי רדיון המקושרים ביניהם ואתה יכול ליצור קשר מכל נקודה בארץ לממסר הקרוב אליך ודרכו להגיע לחובבי רדיו אחרים הנמצאים במרחק עשרות ואולי מאות ק"מ ממך. גם כשאתה נמצא בטיול בנגב, גם אם אין קליטה סלולרית וגם אם יש אירוע בטחוני שהבגללו אין כעת תקשורת סלולרית באזור בו אתה נמצא.

לשם כך צריך קצת להבין, צריכים ציוד קשה אצלך וצריכים פריסה תקינה של ממסרים ואולי גם כמה (בודדים) משוגעים לדבר שידאגו לממסרים אלו, כפי שאיציק וישראל עשו במו ידיהם במשך שנים רבות - אני מניח שחלק ממטרות המארגנים הינן לעורר מספיק מודעות ועניין בקרה ציבור גדול יותר ממה שיש כיום, שחלקו לא ימשיך מעבר למפגש הראשון, חלקו יעשה את המינימום ויצא עם תעודה וחלק קטן יידבק בחיידק וישמש חלק מהגרעים הקשה שעוזר למשוך את העגלה הלאה.

בסוף אשתכנע להגיע בעצמי למפגש...

sportage
04-12-16, 17:42
חברים יקרים,

מי שהנושא עובר לו את סף ההתענינות, שיבוא למפגש, יקבל את כל התשובות באופן מסודר ויחליט.
מי שמענינת אותו רק העלות, שיחסוך מעצמו את הטירדה... כנראה אין לו את החיידק או צורך בערך שהוא יקבל.

מדובר בתחביב ולא בעסק. ומתחביב אמורים להנות, בדומה לג'יפאות ותחביבים הזויים אחרים.

אני הצטרפתי לתחביב בין היתר בגלל הג'יפאות ומהר מאוד הרחבתי את תחומי ההתעניינות (וההשקעה..).......

נדב42
04-12-16, 18:02
בשלב הזה מעניינת אותי האפשרות לתקשר מאיזה חור שאולי נתקעתי בו אי שם בנגב עם מישהו מעבר לטווח וזמינות הג'יפאים, ולשם כך אני צריך להחליט האם העלות מצדיקה את התועלת. אם החיידק ייתפוס זה יהיה כבר סיפור אחר ...

boaz avrahami
07-12-16, 21:50
אפשר בבקשה כתובת מדוייקת לטובת וויז והמנעות משוטטות מיותרת?

sportage
07-12-16, 22:56
I've sent you a location: מרכז מדעים הרצליה
Drive there using Waze: https://waze.to/li/hsv8ybx812

Download Waze, a free traffic & navigation app: http://bit.ly/GetWaze

מרכז מדעים הרצליה, קאונטרי 3.

ממגרש החניה נכנסים בשער לכוון צידו השמאלי של בית ספר תיכון הנסאים.

boaz avrahami
09-12-16, 10:28
אתמול נערך המפגש.
ראשית תודה לחובבי הרדיו שאירחו אותנו.
הגיעו כ 20 מתעניינים ששמעו על חובבות הרדיו. היה מעניין.

לא שאני רואה את עצמי יושב מחר וקורא לחובבי רדיו מקצוות תבל ( אבל מי יודע).
מצאתי את התחביב הזה נחמד מבחינה טכנולוגית ובעל יתרונות שימושיים עבורי.

א. קבלת ידע בהפעלה נכונה של מכשירי קשר והפקת המיטב מהם.

ב. יכולת יבוא מכשירי קשר בעלות הרבה יותר אטרקטיבית ובמגוון גדול.

ג. יכולת ליצר קשר לגיבוי וחילוץ מעומק השטח במקומות בהם מקסטרק וטלפון לא מועילים.
כולל שימוש בממסרי האגודה

ד. שימוש לחירום
ה. הכשרת נושא החזקת מכשירי קשר

הציעו לנו מחיר של 500 שח עבור הקורס וחברות בשנה באגודה.

לטעמי מחיר מאוד אטרקטיבי בעבור התמורה לנו כג׳יפאים וזה עוד לפני שאני יודע עם ימצא חן בעיניי לעשות קשרי רדיו.

אני בפנים

שוב תודה לגיפאים חובבי הרדיו שיצרו את הגשר והקשר

sgill
09-12-16, 11:55
למי שחשובה לו רק הגדלת הטווח ואפשרות תקשורת במצבי חרום ובמקומות שאין קליטה סלולארית (וחובבות הרדיו לא בראש מעיניו), יכול בעלות של 25ש"ח ליום לשכור טלפון לוויני.
זמין תמיד, ניתן לחייג לכל מספר בעולם ולא רק למי שיש מכשיר קשר ומאזין בצד השני.
נניח שיוצאים מספר משפחות לטיול, העלות של הוספת הטלפון הלוויני היא אפסית.
אני לא בא לקלקל את השרשור, חובבות רדיו היא תחביב נחמד, אבל כמו שמי שרוצה להגיע לארה"ב לא צריך לעבור קורס טייס, ככה מי שרוצה להיות מקושר בכל מקום לא חייב להיות חובב רדיו.

sportage
09-12-16, 13:55
תודה לבועז שהיטיב לתאר את הערכים המוספים הצפויים למצטרפים לקורס ולמעגל החובבים.

למי שמעוניין לפגוש חובבים בפעולה, אז יש שני ארועים קרובים:

מחר, יום שבת החל מ-9 בבוקר, מפגש אצל החובב הדרוזי הראשון בדליית אל כרמל - יונס מריח.

druzechef בוויז.

ב-23 עד 25 בדצמבר, הפעלת חובבים מ-4 אתרים קדושים לנצרות סביב הכינרת: ירדנית, כורסי, כרי דשא (טבחה) והר האושר.

boaz avrahami
21-03-17, 15:46
בשעה טובה עברתי מבחנים לדרגה ד
אות הקריאה שלי לדרגה זו 4Z7BOZ

אשמח לקבל חניכה בצעדי הראשונים.
גם בכדי להפוך את התאוריה לפרקטיקה ובהמשך לביצוע הקשרים הנדרשים למעבר לדרגה ב שעליהם אני לא ממש לחוץ

תודה מראש

erezgur
21-03-17, 22:06
יפה בועז, כל הכבוד.

Sent from my Nokia 5310

pelegw
23-03-17, 16:12
גם אני עשיתי את הקורס בעקבות המפגש ועברתי את המבחנים.
4Z7WTF

boaz avrahami
23-03-17, 17:37
WTF

גדול. כל הכבוד.
אתה ממשיך ל ב׳?

pelegw
23-03-17, 18:50
מתישהו כן, לא כרגע, עם השינוי לגבי שימוש ב-HF גם לדרגה ד', אין לי משהו דחוף.

tamir128
26-03-17, 10:29
בועז, ראיתי איך התייחסו לשאלתך בעניין מד יג"ע ולהלן תגובתי הרשמית:

ווי ווי לאן נפלת...
:cool:

boaz avrahami
26-03-17, 10:40
אתה יכול להירגע. בגיפולוג לא מקבלים טירונים עם שאלות אדיוטיות יותר טוב.
בכל מקום הותיקים מעבירים את החדשים סוג של זובור.

אין לי תלונות אל היחס.
ברקע קיבלתי עזרה מעל המצופה.

tamir128
26-03-17, 11:02
אני חולק עליך.
נכון שיש שם גם חבר'ה על הכיפאק אבל יש שם ריכוז ענק של נארדים זקנים, ממורמרים ורעי מזג.
חד משמעית בג'יפולוג לא מתייחסים ככה לאף מתחיל!
ובג'יפולוג גם אין כ"כ הרבה מריבות וויכוחים נמוכים. יש מחלוקות אבל הכל ברוח טובה ובחברות.
נכון שזה שיש שם רף כניסה משפיע וזה שיש שם עמותה גם משפיע אבל עדיין.

אני רגוע לגמרי, זה פשוט משעשע לעקוב אחרי החבר'ה הללו...
:cool:

boaz avrahami
26-03-17, 11:56
אני לא מעורב כנראה כמוך בפוליטיקה של האגודה.

בנתיים פגשתי רק אנשים נחמדים ומעניינים.
אין מה לדבר יש שם אנשים עם המון ידע מעורר הערכה.

בנוסף במהלך הקורס ישבנו בבית ספר למדעים בהרצליה.
הצטרפו אלינו תלמידים ותלמידות בני כ 17 עם יכולות וידע שאני יכולתי להפסיק להתפעל.
אם אלו מיצגים את דור העתיד אז יש לנו עתיד...

בקיצור, לדעתי אתה קצת מחמיר איתם

tamir128
26-03-17, 12:25
בהחלט.
נסה לדמיין מצב:
ע"מ לקנות ולנהוג בג'יפ צריך יהיה לעבור קורס רישוי מיוחד של המדינה.
תהיה עמותה שמרכזת את כל זה ומשלמים לה דמי חבר כל שנה ובוחרים נציגים באסיפה כל שנה.
בשטח יהיה מותר לנהוג רק למי שיש את הרשיון הזה.

אחרי דרך חתחתים כזו אני מניח שגם כאן היו מריבות על מה לעשות עם הכסף של הדמי חבר, זובור לצעירים ותלונות שלפני 30 שנה לא היה ככה והיום כל פוץ נהיה ג'יפאי :cool:

boaz avrahami
26-03-17, 13:49
אתה יכול להיות חובב בלי להיות חבר אגודה.
אל תהיה כמו אלה שמנתחים את נוהל ההגבה בלי לקרוא ולהכיר את העובדות.

אגב, קרא שם עד הסוף ולא רק שתי תגובות

pelegw
26-03-17, 13:56
בהחלט.
נסה לדמיין מצב:
ע"מ לקנות ולנהוג בג'יפ צריך יהיה לעבור קורס רישוי מיוחד של המדינה.
תהיה עמותה שמרכזת את כל זה ומשלמים לה דמי חבר כל שנה ובוחרים נציגים באסיפה כל שנה.
בשטח יהיה מותר לנהוג רק למי שיש את הרשיון הזה.

אחרי דרך חתחתים כזו אני מניח שגם כאן היו מריבות על מה לעשות עם הכסף של הדמי חבר, זובור לצעירים ותלונות שלפני 30 שנה לא היה ככה והיום כל פוץ נהיה ג'יפאי :cool:
מה לעשות שתאלמ״ג הוא תחום שונה מג׳יפאות?
אם היית מפריע לגופים אחרים כי אתה נוסע עם הג׳יפ אז כנראה שהמדינה הייתה מסדירה את הנושא.
אתה מכיר מקום בעולם שבו אתה יכול לשדר חופשי איך שבא לך? אם תנסה להעלות על תדר FRS או GMRS עם חמישים וואט בארהב כנראה שתגמור בצרות הרבה יוצר גדולות ממה שיעשו לך פה אי פעם. כנל עצם הרעיון לשדר רדיו בלי רישיון בעוצמות האלה.
מרגע שהמדינה נכנסה להסדרה עדיף שיניה גוף אחד שמרכז מולה ומייצג חובבים וזה בסדר. בנוסף, אף אחד לא מכריח אותך להיות חבר אגודה בשביל להיות חובב, רק לשלם למדינה. את המבחנים אצה תעבור כמו גדול גם בלי הקורס של האגודה.

בנוגע לאנשים בכל קבוצה יהיו ללא אנשים כאלה, גם כאן וגם בקבוצת ארדואינו וגם בקבוצת תכנות. זה חלק מתחביב שבו יש סוגי אנשים שונים.

sportage
26-03-17, 17:52
חברה, בכל בית משותף יש תמיד אחד "כהן" שם כללי לאחד שיודע הכל, תמיד מתנגד ויש לו מה לבקר.

יש מעטים כאלו בכל פורום, אבל כמות הרעש שהם מקלידים יוצרת רושם מוטעה על כל הפורום.

יש כמה כאלו בין חובבי הרדיו, יש אותם בכל מקום, ומסתבר יש אותם גם בשרשור הזה...

-->