PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך להחלפת מערכת הבלמים.

lizard
23-11-05, 20:58
אני מעוניין במידע לגבי החלפת מערכת הבלמים - בוסטר, משאבה ראשית ווסת (אם שכחתי משהו אז בבקשה לכתוב) של הסיקס בכזו שיש לה הידרו-בוסטר.

נאמר לי שמערכת של וואנדורה מתאימה.

תודה
מיכה

Bulldog
23-11-05, 21:53
אתה מתכנן מעבר לצמיגים מעל 33 או שיש לך בעיות בלימה?
במידה והתשובה לשתי השאלות היא לא.

אז למה לך להיכנס לזה???

coas
23-11-05, 22:12
למה?
אני נוסע עם 31 ללא בוסטר. אם וכאשר יהיו צמיגים בקוטר גדול יותר (ויחסי העברה ונעילות והזרקת דלק רב נקודתית...) יהיה בוסטר.
ל31 המערכת הקיימת מספקת בהחלט. אם אתה רוצה לשפר מעט תתאים בוסטר של סופה, דיאפרגמה כפולה.

lizard
24-11-05, 07:22
אתם הורגים אותי, ברכות, אבל עדיין.
כל מה ששאלתי זה האם מישהו יודע על מדריך או איך לעשות את זה ומה צריך לעשות.
תאמינו לי, בבקשה, שאני יודע שכרגע אין לי צורך בזה. דגש על כרגע.

אני מעדיף לא לכתוב למה.

tzagi
26-11-05, 05:15
Mike

A hydroboost system is one of the best mods that can be done to a cj
It is however a waste for tires smaller then 33's
(Hi Omer)
I have one on my 8 and I love it,dirt cheap too
I think I have less then $80 in the whole setup, your price will very

נאמר לי שמערכת של וואנדורה מתאימה.

Yes and no
it fits , but the push rod is way too long
I had to cut it down and remove about 3 inches from it and weld the eye back on, very messy

One out of a Chevy station wagon with a diesel is a perfect fit
or any GM car with the stupid 350 diesel....
if you are as old as me you will remember that there were Oldsmobiles
used as taxis in israel in the very early 80's
Thats the booster you want
the bracket is avalable from Parts Mike in CA for about $35

I can send pics if anyone is interested,

tzagi
26-11-05, 06:29
xxx

חימושניק
26-11-05, 09:16
Tzagi, as you know, I'm not as old as you are, but I know those dreadful Oldsmobile taxies were used for a short time in the 80's when I was a little kid.
The bottom line is that the GM 350 Diesel was extinct in Israel alongside those taxies, never to be seen again!

However, we have plenty of GM 6.2 and 6.5 Liter GM Diesels that originate from military equipment (CUCV, ABIR, HMMWV) and some civillian trucks.

All of the military trucks come with hidroboost, and I think that the CUCV push rod could fit in a jeep without too much work (I think...)

lizard
26-11-05, 09:21
תודה ג'ו.
אתה אומר ללכת על מערכת הידרו בוסטר של אולדסמוביל משנות ה80 או איזה שהוא טנדר GM (מה בקשר לסיירה 3500 ? אולי יש לי נגיש) עם מנוע דיזל.

אם הבנתי נכון בוואנדורה צריך לקצר את המוט שמפעיל את ההידרו בוסטר? הכוונה לדוושה?

משהו נוסף.
קראתי במאמר של מישהו שעשה את זה שהבלימה יותר מידי חזקה. גם לצמיגי 33 וכדומה.

האם אפשר לווסת את כוח הבלימה?

קצת טפשי, מצד אחד שמים מערכת חזקה משמעותית יותר, מצד שני מחלישים אותה.

רק להזכיר, הדיון הוא תיאורטי. חשבתי על סטאפ שכזה אבל התברר לי שהמערכת אצלי תקינה ורק הקליפרים היו דפוקים.

תודה

חימושניק
26-11-05, 10:03
מה שצריך לקצר במערכת שבאה מוונדורה זה המוט שמחבר בין הדוושה למשאבת הבלם המרכזית.

lizard
26-11-05, 10:05
תודה.

tzagi
26-11-05, 16:19
Alex wrote
but I know those dreadful Oldsmobile taxies were used for a short time in the 80's when I was a little kid

Alex, you are realy a special case, I feel that we must be related....somehow.....you are sick in the head like me, if thats what you remember from your early childhood, maybe a trip to the shrink is in order

Mike wrote:

קראתי במאמר של מישהו שעשה את זה שהבלימה יותר מידי חזקה. גם לצמיגי 33 וכדומה

I did both setups
on my cj8 I installed one out of a car
Its a bolt on with the right bracket
I'm running 32's and its overkill, I can lock up all 4 wheels at any speed
You get use to it fast and adjust your foot to match

Ny friend Sam decided to be smart so He got one out of a truck....he thinks bigger is better
Anyway, I had to cut the pushrod down to size, and I dont like welding on brake componants but its holding fine and he drives it every day.

He runs 35's and it works like a charm, you will think he has 4 wheel discs

the best fix is to just get the push rod out of a car and install it on the
truck booster, both have the same ball end

האם אפשר לווסת את כוח הבלימה?

I dont see why not, a restriction can be installed on the hi pressure line to regulate the output

שהמערכת אצלי תקינה ורק הקליפרים היו דפוקים

OH yah....
If you do that swap. make sure that all the break componats are in good condition, the brake line pressure will be tripled, so if your brake lines are old, cracked or rusted......they will blow

קצת טפשי, מצד אחד שמים מערכת חזקה משמעותית יותר, מצד שני מחלישים אותה.

Maybe so.....but the difference in break performance is day and night

Well worth it

asafk
26-11-05, 22:56
כמה מילים בקצרה, בינתיים, ואם תבקשו יפה, אני אפרסם "מדריך" מסודר...

עשינו את ההסבה על סופה של חבר באתר שנוסע על 33".

ההידרובוסט יכול לבוא מכל GM בינוני. הגדולים יותר- גדולים מדי. בGMים הקטנים יותר- אין הידרובוסט. מה שנשאר זה הGMים דוגמת ספארי.

הנה טיוטה ראשונה שהכנתי של המדריך... יש גם תמונות ושרטוטים, אבל זה כבר דורש מעט יותר מאמץ (וזמן). קח בחשבון שיש דברים שונים בין CJ לסופה. אם אין הגה כוח בCJ, אז כל העניין קצת מוטל בספק:

יתרון ההידרובוסט על פני מגבר בלם מבוסס וואקום, הוא יצירת לחץ גבוה יותר, עם רגישות דוושה גדולה יותר, וכל זה במערכת שלא דורשת הרבה יותר מקום מהמערכת הרגילה. על מנת לקבל הגברה טובה יותר ממגבר בלם מבוסס וואקום, נדרשת דיאפרגמה גדולה מהמקורית. דיאפרגמה גדולה, משמעה יותר מקום בהתקנת המגבר- ומקום, כידוע, אין במקום בו מותקן מגבר הבלם בסופה.
מגבר בלם הידראולי (הידרובוסט) משתמש בלחץ שמן שמתקבל ממשאבת שמן ההגה כמקור אנרגיה.

שימוש ברכיבים המקוריים של הסופה- למעשה, בסופו של דבר, הרכיבים המקוריים בהם עשינו שימוש הם שסתום החלוקה המקורי של הסופה, וחלקים מצינור ההגה אותו חתכנו (פרטים על כך בהמשך).

פירוק מגבר הבלם המקורי:
1. פרק שני צינורות קשיחים בין המשאבה הראשית לשסתום החלוקה.
2. פרק צינור וואקום ראשי בין המנוע למגבר הבלם, מצד המגבר.
3. פתח את הברגים המחברים את שסתום החלוקה לתושבת המחוברת למגבר, שחרר את שסתום החלוקה מהתושבת (השסתום נשאר מחובר לג'יפ בעזרת הצינורות הקשיחים היוצאים ממנו לכיוון הגלגלים, והתושבת נשארת מחוברת לגוף המגבר עם שני ברגים בחיבור בין המגבר למשאבה)
4. בתוך הרכב, הסר דיסקית אבטחה ושלוף את הפין המחבר את דוושת הבלם למגבר הבלם.
5. פתח 4 ברגים המחברים את מגבר הבלם לתושבת הנמצאת בינו לבין קיר האש, והסר את יחידת מגבר הבלם + משאבה ראשית מהרכב.
6. פתח 4 ברגים המחברים את תושבת מגבר הבלם לקיר האש, והסר את התושבת.
7. נתק צינור לחץ המחבר בין משאבת ההגה לכניסת הלחץ- החיבור הקדמי- בתיבת ההגה.

הסבת המוט הדחיף של מגבר הבלם לסופה- המוט הדחיף של ההידרובוסט, לא יתאים בארכו, על פי רוב, לסופה. לשם כך, חתכנו את המוט, חתכנו את המוט מהמגבר המקורי של הסופה, וחיברנו בריתוך את הגדם של הדחיף המחובר להידרובוסט, עם קצה הדחיף המקורי של הסופה, כך שהתקבל מוט דחיף באורך 195 מ"מ (מבסיס המגבר למרכז הקדח). נקודת החיתוך המדוייקת תלויה באורך המוט של ההידרובוסט הספציפי בו משתמשים.

הסבת תושבת מגבר הבלם- בתושבת, המחוברת בין המגבר לבין קיר האש, 4 קדחים אליהם מחובר מגבר הבלם. במגבר בו השתמשנו, היה הבדל של מספר מילימטרים במרחק בין הברגים לעומת המקור. הגדלנו את ארבעת הקדחים ל14 מ"מ, וכך נוצרה התאמה מצויינת בין המגבר החדש לתושבת.

הסבת צינורות קשיחים בין המגבר לשסתום החלוקה- בחלק מהמקרים, הצינורות המקוריים יתאימו ללא כל שינוי. במקרה שלנו, ההברגה בצד המשאבה הראשית היתה שונה- גדולה יותר מאשר במשאבה המקורית. בנוסף, הצינור היוצא למערכת האחורית, היה בקוטר גדול יותר מהצינור בסופה. חתכנו את הצינורות המקוריים של הסופה, על הצינור של הבלמים הקדמיים הרכבנו את הניפל המתאים מהצינורות של הספארי. לצינור של הבלמים האחוריים, חיברנו בהלחמה חתיכה מהצינור של הספארי. נכון יותר במקרה כזה לקנות ניפל חדש במידה המתאימה שגם מתאים לקוטר הקטן יותר של הצינור בסופה, ולהרכיב אותו על הצינור של הסופה. הרכבת הניפלים על הצינורות הקשיחים נעשית בעזרת מכשיר ללחיצת פליירים של צנרת קשיחה- מכשיר דומה לזה המשמש בד"כ לצנרת נחושת, אם כי במקרה זה דרוש כוח לחיצה מעט גדול יותר. לחיצת הפלייר נעשתה על פי ספר המוסך של GMC.

ייצור צנרת הידראולית-
1. צינור בין המשאבה למגבר בלם- בצד המשאבה עושים שימוש במחבר המקורי + צינור קשיח, הלקוחים מהצינור המקורי של הסופה. בצידו השני מחבר 18 מ"מ ע"פ רוב, אם כי ייתכנו שינויים על פי הרכב התורם הספציפי (ולכן המלצתי לפרק את המגבר עם הצינורות שמחוברים אליו). אם יש את הצינורות המקוריים שהיות מחוברים למגבר- כאן משתמשים בקצה הצינור שהיה מחובר לצידו הימני של המגבר. אורך החלק הגמיש של הצינור- 700 מ"מ.
2. צינור בין מגבר הבלם לתיבת ההגה- בצד תיבת ההגה עושים שימוש בתחבר המקורי + הצינור הקשיח שמחובר אליו. בצד המתחבר למגבר, נדרש, על פי רוב, מחבר 16 מ"מ, אם כי ייתכנו שינויים על פי הרכב התורם (גם כאן, טוב עשית אם יש לך את הצינור שהיה מחובר למגבר). אם יש את הצינורות המקוריים של הרכב התורם- זה הזמן לעשות שימוש במחבר והצינור הקשיח שהיו מחוברים לצד שמאל של המגבר, לחיבור האחורי מבין השניים שיש בצד שמאל- זה החיבור עם ההברגה. אורך הצינור הגמיש הוא 90 ס"מ.

הרכבה ההידרובוסט לסופה-
1. הרכב את תושבת המגבר לקיר האש, בעזרת 4 הברגים המקוריים. הדק את הברגים.
2. הרכב את מגבר הבלם לתושבת, בעזרת 4 הברגים והאומים אותם פירקת עם המגבר מהרכב התורם. הדק את הברגים.
3. חבר שני צינורות קשיחים בין המשאבה הראשית החדשה לשסתום החלוקה של הסופה. שים לב! על מנת לחברת את הצינורות, נדרש להזיז את השסתום ממקומו המקורי. יש לנקוט משנה זהירות על מנת לא לשבור את הצינורות הקשיחים היוצאים מהשסתום לכיוון הגלגלים. שים לב לחיבור נכון של המגבר לשסתום- ברוב המשאבות, אין שינוי בכיוון הצינורות, אך יש לשים לב לכך בעת פירוק המשאבה מהרכב התורם- לשים לב איזו משתי היציאות מחוברת לגלגלים הקדמיים, ואיזו לאחוריים. על פי רוב, היציאה האחורית היא לגלגלים הקדמיים.
4. חיבורי מערכת הידראולית-
4.1 חבר צינור לחץ בין יציאת משאבת ההגה לחיבור הימני במגבר.
4.2 חבר צינור לחץ בין החיבור השמאלי- אחורי במגבר (חיבור לחץ, עם הברגה), לחיבור הקדמי בתיבת ההגה.
4.3 חבר צינור בעזרת חבק מתכת ליציאת העודפים ממגבר הבלם. חתוך את צינור העודפים בין תיבת ההגה למיכל השמן, קרוב (אבל לא קרוב מדי) למיכל, הרכב T, ואליו, בעזרת חבק מתכת, את צינור העודפים מהמגבר.

אסף.

נמרוד
04-12-05, 14:56
כמה מילים בקצרה, בינתיים, ואם תבקשו יפה, אני אפרסם "מדריך" מסודר...

אנשים פה ביישנים... אני מבקש יפה.

tzagi
04-12-05, 17:36
Asaf.
if you want, send me an email address
I have tons of pics of the conversion on a CJ

-->