PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו Q 2.8 לא מניע - סיפור המעשה ותודות

ishc
13-12-16, 02:06
השעה 01:50 ועכשיו נכנסתי הביתה אחרי שמשעה 18:30 אני ועוד הרבה אנשים עובדים על הרכב.
אז קודם כל תודה לכל מי שהתקשר/שלח הודעות/יצר קשר והציע עזרה.
תודה לחיים (לא חבר האתר אלא מקבוצת בעלי מיצובישי) שהגיע איתי ועבד איתי על הרכב עד אחרי 1:00 בלילה
תודה לאיתי חברי היקר שעזר בצהריים, אחה"צ ולאורך כל התהליך
תודה לאומי שהגיע ועזר והשאיל כמה כלים וכיסא
תודה לשמוליק על שעות של ייעוץ והכוונה טלפונית.
ואחרון חביב, תודה לברלי על הקפה (שכחת אצלי כפית).

סיפור המעשה:
היום, אישתי, שתחיה. הניעה בבוקר את הפאג'רו ונסעה למשרד. כמו בדר"כ ובמצב תקין הרכב הניע לה בנגיעה.
כאשר אישתי נכנסה לרכב לנסוע הביתה אחרי העבודה הרכב לא הניע. יש סטרטר טוב ובריא אך הרכב מסרב להניע. נסיונות לשחר בין P ל-N בגיר וכלום.
הרכב ננעל, איתי שהוקפץ הקפיץ את אישתי הביתה (ובינתיים הייתה גם תקלת חשמל בבית שאיתי דאג לעזור ולסדר) והרכב נשאר ליד מרום העבודה שלה.
מגיע סביב שעה 18:30 לרכב. אחרי כמה התייעצויות עם שמוליק בקבוצה של בעלי המיצובישי אני מצמצם את התקלות למדומם מנוע. מקבל הסבר טלפוני למיקום, חושב שאני מוצא אותו ובודק האם מגיע מתח ליחידה החשמלית. נורת הביקורת מראה שיש מתח ולכן הוחלט לפרק את המדומם למרות שהיה נשמע שהוא מתפקד (עושה קליק של ממסר). אחרי מאבקים רבים עם בוקסה 24 מ"מ, אומי מצליח לפרק את המדומם. בשעה או יותר הקרובות אני מנסה להבין למה המדומם לא נראה כמו שהוא אמור להיות. התייעצות ועוד התייעצות ולאחר שיחת טלפו עם חיים הוא מגיע לעזרה.
אחרי הרבה מחשבה וניסיון להבין מי נגד מי בפלונטר החוטים והחלקים על המשאבה חיים מזהה קופסה חשודה שהוא לא זוכר שקיימת ברכב שלו. ה"כספת" שהיא כנראה אביזר מיגון שהותקן בעבר נגד גניבות זוהה והוא חוסם את הגישה למדומם האמיתי. התייעצות עם שמוליק ואני מחליט ששוברים את הכספת כדי להגיע לחשוד העיקרי.
מאבקים אין סוף בקופסה השחורה. מוציאים עוד כלי ועוד כלים, נסים לשבור, מנסים לפתוח וללא הועיל. חיים שהתגלה כמי שנוסע מצוייד במיוחד שולף עוד כלי ועוד כלי ובסוף מצליח לפרק את אחד הברגים שאותה כספת ארורה ולהזיז אותה הצידה.
הסופית על המדומם נמצאה קרועה וכמובן שלחיים יש גם חוטים, סטים של סופיות. הפלוס, נלחץ עם סופית חדשה, החברים ו... מניע בנגיעה.
מפה לשם, מעל שעה הרכבה חזרה של הכל שגם שם חיים ואיתי נשארים איתי לאורך כל הדרך עד שבשעה 1:20 +/- הרכב הנע ואנחנו נסענו הביתה.
מקווה להעשיר את השירשור הזה עם קצת תמונות ונסיונות להסברים טכניים יותר אבל לא מפתיח.
שוב... המון המון תודה לכל מי שבא ולכ מי שהציע.
זה די מיוחד מה שקרה פה ודי מדהים.
לילה טוב לכולם ולהמשך שבוע נטול תקלות.

Asaf-a
13-12-16, 06:19
הכספת המדוברת זו "עלוקה"? היה ברכב בעבר פוינטר? נשמע שנדפקה העלוקה, אישית חוויתי בעיה דומה לאחר החלפת מצבר.

ishc
13-12-16, 07:27
היה ברכב בעבר איתורן או משהו דומה.
שרכשתי אותו ניגשתי לחשמלאי שניקה כמיטב יכולתו.
אנחנו מצאנו על המדומם את היוניט קרוע ואיך שנתנו לו זרם הרכב הניע בשניה.
הכספת הזו היא בעצם קופסה שמגנה על המדומם מנסיונות פריצה והיא אכן עשתה את תפקידה נאמנה כי היה פאקינג קשה לפרק אותה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
13-12-16, 08:14
הכספת והmad הם התקנות מקוריות בארץ עד כמה שזכור לי. אכן כלבת רצינית. לדעתי מי שטרם פירק מומלץ לעשות יזום.

איל מ
13-12-16, 08:29
אני פירקתי כספת דומה רק קצת יותר גדולה שחסמה את כל הגישה למחשב הרכב (טויוטה קורולה).
הדרך היעילה ביותר (ולדעתי גם היחידה בלי לגרום לנזק לרכב) היא לקדוח את גדמי הברגים שמחברים אותה עם מברגה ומקדח טוב. (אצלי אלו היו ברגים בלי ראש אני מניח שיועדו להגזר בכוונה בתהליך ההתקנה).

ishc
13-12-16, 08:34
הכספת והmad הם התקנות מקוריות בארץ עד כמה שזכור לי. אכן כלבת רצינית. לדעתי מי שטרם פירק מומלץ לעשות יזום.

ה-mad?

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
13-12-16, 09:32
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14076
אימובילייזר MAD

asafk
14-12-16, 08:46
לנדרוברים והיילקסים... כאן באתר לאורך השנים... כמה וכמה וכמה שזו היתה הבעיה שלהם בדיוק. המד הארור... ותמיד בזמן הכי גרוע. אני חושב שאישית ״זכיתי״ לשבור לפחות 4-5 כאלה לחברים שונים.
זה חרא וצריך לפרק אותו לכל מי שהוא קיים ויפה שעה אחת קודם.

אסף.

זיף
14-12-16, 22:43
לנדרוברים והיילקסים... כאן באתר לאורך השנים... כמה וכמה וכמה שזו היתה הבעיה שלהם בדיוק. המד הארור... ותמיד בזמן הכי גרוע. אני חושב שאישית ״זכיתי״ לשבור לפחות 4-5 כאלה לחברים שונים.
זה חרא וצריך לפרק אותו לכל מי שהוא קיים ויפה שעה אחת קודם.

אסף.

לגמרי. כיבה לי מנוע תו"כ נסיעה. אצלי לא היה מקום לקדוח את הברגים ללא הראש. מכות עדינות עם מדגש אימפקט על הראש של הבורג שנגזר פתחו אותו די מהר.

יאיר_א
15-12-16, 16:41
לפני כשלושה חודשים המצבר החל להתרוקן בכל לילה. לאחר שמדדתי צריכה קבועה חריגה על המצבר החשד נפל על האיתוראן הישן שכבר אינו בשמוש. החשמלאי שאני סומך עליו אמר שהוא לא רוצה להתעסק עם אימובילייזרים בגלל ניסיון קודם רע והפנה אותי למתקין איתוראן שיודע לעשות גם 'ניקוי כללי'. המתקין בחדרה אמר לי להגיע 'אחרי החגים....' ולמזלי ארנון (אנדורו) שידך לי את דביר מפרדס חנה שמכיר מצויין התקנות איתוראנים למיניהם.
דביר עבד כשעתיים על הרכב והוציא משם 17 שנה של 'גידולים ממאירים'.

באופן ספציפי יותר:
* איתוראן
* עלוקה
* דיבורית בלוטוס מסוף המאה ה - 20
* שאריות של דיסק צ'נגר מהמאה 19
* בערך קילומטר חוטים מיותרים, אנטנה, מיקרופון, רמקול וצופר אזעקה

כיוון שהשלט היה חלק מהאיתוראן, דביר התקין שלט פשוט (כפתורי פתח/סגור, בלי קוד)
שילמתי מחיר הגיוני לגמרי והרכב חזר להניע :-)

אם חברת הביטוח לא דורשת, ממליץ בחום לפרק באופן פרואקטיבי את כל הדראק הזה לפני שהרכב לא יניע בנסיבות פחות נעימות.

דרך אגב, אחד השיקולים המרכזיים בבחירת חברת ביטוח עבור האיביזה חדשה שלי היה *אי* דרישה לקודנית או כל סוג אחר של אימובילייזר שמותקן בארץ. סוכן הביטוח אכן מצא חברה שלא דורשת קודנית. אני מניח שברכבים יותר יקרים זה פחות אפשרי.

ishc
15-12-16, 17:02
את הניקוי הנ"ל כבר ביצעתי ברכב איך שרכשתי אותו. הבעיה אצלי נבעה מנתק על מדומם המנוע והבעיה היותר גדולה הייתה כספת שמונעת גישה פיזית אליו.

opl
15-12-16, 19:44
היום מתמעטים הרכבים שלא הלך להם עדיין ברז הדלק החשמלי הזה ואז הכספת כבר לא בעיה. תתנחם, יכל לקרות בשטח.

sportage
19-12-16, 23:31
"הכספת" היא התקן מתכת המקשה על הגישה לברז המשבת.
היא מורכבת על משאבת הסולר עם שני ברגים מיוחדים עם ראש שנשבר בחיזוק הסופי ולכן ניתן לקדוח אותם או לשבור את המתקן.

חלק מהכספת הוא מעגל אלקטרוני - "אימובילייזר" המדבר דרך מחשב עם ההתקן שמזהה מפתח חוקי.

מקשה מאוד על בעל הרכב ומשום מה הגנבים מתמודדים איתו בקלות (שוברים או מקודדים דרך המחשב).

OFF-RoaD
20-12-16, 06:09
לפני כשלושה חודשים המצבר החל להתרוקן בכל לילה. לאחר שמדדתי צריכה קבועה חריגה על המצבר החשד נפל על האיתוראן הישן שכבר אינו בשמוש. החשמלאי שאני סומך עליו אמר שהוא לא רוצה להתעסק עם אימובילייזרים בגלל ניסיון קודם רע והפנה אותי למתקין איתוראן שיודע לעשות גם 'ניקוי כללי'. המתקין בחדרה אמר לי להגיע 'אחרי החגים....' ולמזלי ארנון (אנדורו) שידך לי את דביר מפרדס חנה שמכיר מצויין התקנות איתוראנים למיניהם.
דביר עבד כשעתיים על הרכב והוציא משם 17 שנה של 'גידולים ממאירים'.

באופן ספציפי יותר:
* איתוראן
* עלוקה
* דיבורית בלוטוס מסוף המאה ה - 20
* שאריות של דיסק צ'נגר מהמאה 19
* בערך קילומטר חוטים מיותרים, אנטנה, מיקרופון, רמקול וצופר אזעקה

כיוון שהשלט היה חלק מהאיתוראן, דביר התקין שלט פשוט (כפתורי פתח/סגור, בלי קוד)
שילמתי מחיר הגיוני לגמרי והרכב חזר להניע :-)

אם חברת הביטוח לא דורשת, ממליץ בחום לפרק באופן פרואקטיבי את כל הדראק הזה לפני שהרכב לא יניע בנסיבות פחות נעימות.

דרך אגב, אחד השיקולים המרכזיים בבחירת חברת ביטוח עבור האיביזה חדשה שלי היה *אי* דרישה לקודנית או כל סוג אחר של אימובילייזר שמותקן בארץ. סוכן הביטוח אכן מצא חברה שלא דורשת קודנית. אני מניח שברכבים יותר יקרים זה פחות אפשרי.
אפשר לקבל קצת יותר פרטים על איך מוצאים את דביר? ולשאוח מה המחיר ששילמת, אפילו בסד"ג? (אפשר גם בפרטי). אני עומד מול עבודה כזו בדיוק.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

יאיר_א
20-12-16, 08:14
עניתי לך בה"פ.

פלג_
24-09-22, 12:07
מקפיץ שירשור ישן.
אני בדיוק אם אתה בעיה עכשיו בפאג׳רו.
אני זוכר בעיה כזאת בדיוק שהייתה לי בהיילקס אבל זה היה לפני איזה 15 שנה.

שוברים את הקופסת פלסטיק השחורה ומה המוצאים מאחורי, אני זוכר איזה חוט שיש לחבר לא פלוס ישר מהמצבר אבל לא יותר.

אשמח להסבר, אם יש תמונות אז בכלל.
ומה אחרי ששוברים ומנתקים, אם אני רוצה לבטל אותו לגמרי?

תודה

shmulikbg
24-09-22, 16:17
זה לא משהו שאתה מבטל. זה חלק ממשאבת ההזרקה. אם החוט שלם ולא קרוע כמו שהיה אצל צחי, אז אתה צריך לבדוק שהוא מקבל מתח.
אם הוא מקבל מתח ועדיין לא מתניע, אתה יכול לפרק את המדומם הזה כדי להוציא את הטובלן שבתוכו כדי שיתניע. קח בחשבון שאם הרכב בעל גיר אוטומט, לא תוכל לדומם אותו כמו שמדוממים בגיר ידני בהילוך.

asafk
24-09-22, 16:48
אלא אם כן יש אימובילייזר על המדומם ואז באמת מדובר בשבירת הקופסה שלו ומתח ישירות לסולנואיד.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

פלג_
24-09-22, 16:56
היי, תודה

ואחרי שהוא מניע? אתה מדביק את כל השאריות שנשברו כדי להגיע אליו ונגמר הסיפור?
אני מנסה להבין מה קורה אחרי "החילוץ" בנקודה שזה קרה.
אני לא יכול לבטל את זה לגמרי כדי שזה לא יקרה שוב?

תודה

asafk
24-09-22, 16:58
בשני מקרים עם האימובילייזר הזה בהם שברתי אותו במו ידי (ומברג ארוך) - הוא הוא בוטל לאלתר.
חשוב לשים לב לפצח בעדינות שלא לשבור את הסולנואיד..

אסף.

פלג_
24-09-22, 16:59
חייב לציין פרט חשוב.

אצלי זה פארו פתוח שנת 2000 מנוע 2.5 ליטר.
משאבת הזרקה מכנית ופשוטה.

ishc
24-09-22, 17:41
יש מדומם, שהוא לא מקבל מתח סולר לא יגיע למנוע.
את הניתוקים של חברות הביטוח התקינו עליו וסגרו בקופסת פח (כספת).
היום, שכנראה אין לך איתוראן וכל מני קישקושים עדיף להעיף את הכספת ואם המסוים עושה בעיות אז כדאי להחליף אותו.
כרכיב, זה לא חלק יקר

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

פלג_
24-09-22, 20:15
רגע שאני אבין.

הצ׳יפ שנמצא על המפתח המקורי לא קשור לקופסת פלסטיק עם הברגים הנגזרים שנמצאת על המשאב סולר?

על האוטו כבר אין איתוראן מזמן, וכל מה שהיה נראה לי קשור אליו כבר מזמן ניתקתי.

תודה

ishc
24-09-22, 20:38
לפחות בדגם שהיה לי היה ציפ מקורי

פלג_
24-09-22, 21:45
גם אצלי במפתח הצ׳יפ מקורי אבל הוא קשור למערכת שעל המשאבת סולר?

ishc
25-09-22, 10:01
אני לא באמת יודע מה הוא מנתק, גם ב-2.8 אין מחשב.
אצלי בזמנו הבעיות מדומם לא הייתה קשורה לאימובלייזר המקורי

פלג_
25-09-22, 15:53
היי
מעדכן לבאים אחרי, סורי אין תמונות.
שאני עובד אני כל כך בזה שאני אפילו לא חושב על העצור ולצלם.
שלוש שנים שיפוץ של סמוראי ויש לי תיקייה עם 20 תמונות בערך:rolleyes:

הרכב לא נדלק, יש סטרטר בריא.
קצת ספרי קרבורטור בפילטר אוויר תוך כדי סטרטר מרגישים שהמנוע רוצה לעבוד, אז מבינים שפשוט לא מגיע לו סולר.

בכל מקרה, "הקופסא השחורה" שיושבת מאחורי המשאבת הזרקה. היא האימובילייזר (מאד) קשורה לצ׳יפ שיושב בתוך המפתח.
הקופסא מורכבת על המדומם מנוע עם ברגים שנגזרים בזמן החיזוק.
אני לא הצלחתי לקדוח אותם גם בגלל הגישה וגם בגלל שמאוד קשה לכוון למרכז שלהם,
פשוט שברתי את הפלסטיק סביבם ועם מברג ופטיש סובבתי אותם לאט לאט שוב עם מברג מושחז ופטיש, הוא לא מחוזקים ממש חזק ואחרי השחרור זה מאוד קל.
מושכים החוצה את הקופסא, אחרי כמה ס"מ מגלים חוט בודד מאחור שמחובר למדומם, לחתוך אותו.
זה החוט שצריך לקבל פלוס אחרי סוויץ כדי לפתוח את הסולר.

הצמה שנכנסת לקופסא השחורה מכילה שלושה חוטים, אחד מהם נותן פלוס אחרי סוויץ, בודקים עם רב מודד.
אצלי זה היה החוט השחור.
מחברים את החוט הזה ישר לחוט של המדומם ופה נגמר הסיפור.

במקרה שלי החלטתי לוותר על האימובילייזר, אני לא מאמין שהוא עוזר במשהו.

תודה
וסליחה, נכתב מהנייד

asafk
25-09-22, 15:58
נשמע מוכר להפליא....

אסף.

ishc
25-09-22, 16:52
זה בדיוק אותו דבר

opl
25-09-22, 17:02
אני חשוב שאתה האחרון שהיה לו "כספת" לא שבורה. זה כנראה גם אומר שמעולם לא החולף מדומם וזה קצת מוזר.

הרבה פעמים מה שמתנתק זה חוט בצמה שיושבת על קיר האש. בכל מקרה טוב שהעפת את המערכת הזאת.

ishc
25-09-22, 17:13
זה בדיוק אותו דבר

פלג_
25-09-22, 17:40
אני חשוב שאתה האחרון שהיה לו "כספת" לא שבורה. זה כנראה גם אומר שמעולם לא החולף מדומם וזה קצת מוזר.

הרבה פעמים מה שמתנתק זה חוט בצמה שיושבת על קיר האש. בכל מקרה טוב שהעפת את המערכת הזאת.

האוטו היה אצל אדם אחד בן 75 לפני במשך יותר מ 20 שנה ונסע עם האוטו 150 אלף ק"מ.
הוא ללא התקנות מיותרות ולא נגעו בכלום.

זה באמת משהו ישן, אני זוכר שנתקעתי עם אותה בעיה בהיילקס לפני איזה 15 שנה, רק שזה היה במקום הרבה פחות נוח לעבוד מאשר בחניה אצל ההורים.

opl
25-09-22, 18:23
לי זה קרה בתוך שלולית חורף ביציאה מנחל שורק לכיוון בית שמש. הייתי שוקל לרכוש מדומם שיהיה ברכב, אם אתה מתכוון להחזיק ברכב עוד שנים.

-->