PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל-מעקב של facebook

דידין
13-12-16, 09:10
לאחרונה התחלתי לקבל הודעות מפייסבוק,שאני נמצא במקום x (מה שנכון) ואני יכול לשתף את חבריי במיקומי זה.

איך אפשר לבטל מעקב זה של "האח הגדול"-קרי facebook ?/"

opl
13-12-16, 09:46
אולי אפשר להבטל את ההצעה לתיוג אבל אם אתה רוצה לבטל את ה"אח הגדול" תתחיל מטלפון חדש בלי פייסבוק ווצאפ וכו.

asypeer
13-12-16, 10:47
תחסום שירותי מיקום לאפליקציה שלהם

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
13-12-16, 11:10
שירותי מיקום גם באפליקציה וגם בתוך החשבון עצמו.

thebips
13-12-16, 11:30
הסבר מה לשנות ואיפו:
https://www.whatsapp.com/faq/en/iphone/28041111

דידין
13-12-16, 16:43
תודה
ננסה !

nirs
14-12-16, 09:57
ככלל שווה לכבות GPS ולהפעיל רק שצריך.
הבונוס - מעריך משמעותית את זמן הסוללה

Tzvika-Pick
16-12-16, 10:59
צר לי לאכזב אתכם אבל פייסבוק וגוגל יודעים איפה אתם אפילו אם כיביתם את ה-GPS. לא תמיד, לא בצורה הכי מדויקת, אבל יודעים. הם יודעים הכל והדרך היחידה שהם לא ידעו זה לא להשתמש בשירותים שלהם.

דוגמא מהחיים -
יש לי כלב, אבל מעולם לא אמרתי לפייסבוק שיש לי כלב. לא עשיתי לייק לעמודים של כלבים, לא העלאתי תמונות של הכלב, לא רשמתי את המילה כלב בפרופיל שלי. כלום.
ועדיין, יום אחד פייסבוק התחיל להראות לי מלא פרסומות של אוכל וציוד לכלבים.
מסתבר שאמא שלי מעלה לפייסבוק כל מיני סרטונים מטופשים של כלבים עושים דברים חמודים ואני כמו מפגר צופה בהם. פייסבוק קלטו שאני רואה את הסרטונים האלו יותר ויותר, עשו אחד ועוד אחד והבינו שיש סיכוי גבוה שיש לי כלב.

זאת מלחמה אבודה ולכבות את ה-GPS לא ממש יגרום לכם לנצח אותה.

lizard
16-12-16, 11:29
אז מה? גם בפורום הזה אני מקבל פרסומות שקשורות לדברים שרכשתי באמזון איביי ועלי אקספרס. זה מציק אבל לא נורא. לפעמים אפילו נחמד ומראה לי מוצרים נחמדים שלא חשבתי עליהם.

GodsFather
16-12-16, 11:40
אז מה? גם בפורום הזה אני מקבל פרסומות שקשורות לדברים שרכשתי באמזון איביי ועלי אקספרס. זה מציק אבל לא נורא. לפעמים אפילו נחמד ומראה לי מוצרים נחמדים שלא חשבתי עליהם.
זה לא קשור לגיפיאס. זה קשור לתחום מחקר אחר.

lizard
16-12-16, 11:46
ברור אבל הכוונה שלי היא שבכל מקום עוקבים אחרינו. כשרק קבלתי את הסמארטפון הראשון שלי מיהרתי לכבות את הגי פי אס וכל האפליקציות הקשורות רק כדי שלא יעקבו אחרי....עם הזמן קבלתי את העובדה הפשוטה שזה ממש לא משנה. אם יש גורם כלשהו שרוצה לעקוב אחריך, הוא מספיק מתוחכם כדי להפעיל לך את הגי פי אס מרחוק מבלי שתדע על כך או שיש לו את האמצעים לעקוב אחריך בדרכים אחרות. אם מישהו רוצה לעקוב אחריך, הוא יעקוב.

ד ו ר ו ן
16-12-16, 12:55
אתה באמת חושב שאתה מעניין מישהו כדי שישקיע במעקב אחריך?

אתה כן יכול בצורה אקטיבית לצמצם מי ומה אוגרים לגביך.

asypeer
16-12-16, 13:00
זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא עוקבים אחריך..

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
16-12-16, 13:18
צר לי לאכזב אתכם אבל פייסבוק וגוגל יודעים איפה אתם אפילו אם כיביתם את ה-GPS. לא תמיד, לא בצורה הכי מדויקת, אבל יודעים. הם יודעים הכל והדרך היחידה שהם לא ידעו זה לא להשתמש בשירותים שלהם.

דוגמא מהחיים -
יש לי כלב, אבל מעולם לא אמרתי לפייסבוק שיש לי כלב. לא עשיתי לייק לעמודים של כלבים, לא העלאתי תמונות של הכלב, לא רשמתי את המילה כלב בפרופיל שלי. כלום.
ועדיין, יום אחד פייסבוק התחיל להראות לי מלא פרסומות של אוכל וציוד לכלבים.
מסתבר שאמא שלי מעלה לפייסבוק כל מיני סרטונים מטופשים של כלבים עושים דברים חמודים ואני כמו מפגר צופה בהם. פייסבוק קלטו שאני רואה את הסרטונים האלו יותר ויותר, עשו אחד ועוד אחד והבינו שיש סיכוי גבוה שיש לי כלב.

זאת מלחמה אבודה ולכבות את ה-GPS לא ממש יגרום לכם לנצח אותה.

שוחחת עם מישהו בוואטסאפ לגבי כלבים?

אני יכול, למשל, לקנות מפייסבוק חבילת פרסום שתקפיץ פרסומת של קולר נגד פרעושים לכל מי שמעלה תמונות של כלבים. אבל אני יכול לשלם קצת יותר ושיקפיצו את הפרסומת רק למי שכתב בוואטסאפ את המילים ״הכלב שלי״ או ״פרעושים״ יותר משלוש פעמים ביום. כן, בשיחה פרטית. אני יכול לקנות מפייסבוק מוצר שיעלה לך הצעה לכרטיסים להופעה של להקה אם אתה שומע ברקע מוסיקה שלה. לא, לא במחשב. בבית. או באוטו. המיקרופון פתוח כל זמן שאתה בפייסבוק והם מזהים את המוזיקה ברקע
זה עד כדי כך מתוחכם, וגם מבוסס מיקום וגם מבוסס פרופיל - לא, לא הפרופיל שאתה ערכת. הפרופיל שהם הכינו עליך, שכבר הוכח במספר מחקרים שהוא נכון ומדויק יותר ממה שהקרובים לך יודעים עליך ובמקרים רבים גם ממה שאתה חושב על עצמך.

עד כמה אנחנו מוכנים לוותר על הפרטיות לטובת נוחות? כנראה שרובנו - במידה עצומה.

אסף

ד ו ר ו ן
16-12-16, 14:09
לפני שנה~ אבא בארה"ב גילה שהבת המתבגרת שלו בהיריון כי רשת סופרמרקטים שלחה לה לטלפון פרסום ממוקד למוצרי תינוקות וערכות לגילוי היריון.

הוא התלונן לרשת אודות "פרסומות לא ראויות", ובמענה של הרשת הסתבר שהבת התמקדה בבדיקת מוצרים בסגנון, והניתוח פרופיל שלה אוטומטית מיקד את הפרסומות.

כמה אתם מרגישים בנוח שגוגל/ווטסאפ מחזיקים טביעת קול שלכם?

Tzvika-Pick
16-12-16, 18:58
שוחחת עם מישהו בוואטסאפ לגבי כלבים?

אני יכול, למשל, לקנות מפייסבוק חבילת פרסום שתקפיץ פרסומת של קולר נגד פרעושים לכל מי שמעלה תמונות של כלבים. אבל אני יכול לשלם קצת יותר ושיקפיצו את הפרסומת רק למי שכתב בוואטסאפ את המילים ״הכלב שלי״ או ״פרעושים״ יותר משלוש פעמים ביום. כן, בשיחה פרטית. אני יכול לקנות מפייסבוק מוצר שיעלה לך הצעה לכרטיסים להופעה של להקה אם אתה שומע ברקע מוסיקה שלה. לא, לא במחשב. בבית. או באוטו. המיקרופון פתוח כל זמן שאתה בפייסבוק והם מזהים את המוזיקה ברקע
זה עד כדי כך מתוחכם, וגם מבוסס מיקום וגם מבוסס פרופיל - לא, לא הפרופיל שאתה ערכת. הפרופיל שהם הכינו עליך, שכבר הוכח במספר מחקרים שהוא נכון ומדויק יותר ממה שהקרובים לך יודעים עליך ובמקרים רבים גם ממה שאתה חושב על עצמך.

עד כמה אנחנו מוכנים לוותר על הפרטיות לטובת נוחות? כנראה שרובנו - במידה עצומה.

אסף
אני קונה מפייסבוק "חבילות פרסום" בשווי עשרות אלפי שקלים בחודש ולצערי הרב (כמפרסם) האופציות שאתה מתאר לא קיימות עדיין. אין אפשרות לפרסם למי שכתב מילה מסוימת בוואטסאפ או למי שמקשיב לשיר מסוים ברקע. האפשרויות הם לפי תחומי עניין ופילוח דמוגרפי. למשל, תראה את הפרסומת שלי לכל הגברים בגילאי 28 עד 65 שנמצאים או היו לאחרונה באזור מרכז תל אביב ומתעניינים ברפואה הוליסטית. יכול להיות שפייסבוק קוראת את ההודעות שלך בוואסטאפ ולפי זה מבינה שאתה מתעניין ברפואה הוליסטית, אבל כרגע אין עדויות לכך וגם כמה ניסויים שאני עשיתי בנושא נכשלו.

אבל הם עושים הרבה דברים אחרים כדי לדעת עליך כל מה שצריך והפרופיל שלהם אכן מדויק מאוד. אגב, גוגל לא הרבה יותר טובים אם בכלל. במקרה של גוגל כבר הוכח שהרובוט שלהם עובר על המיילים הפרטיים שלך.

jacob72
17-12-16, 09:07
ברגע שמישהו החליט שיהיה עליו טלפון חכם,זה כבר לא משנה אם תדליק או תכבה את שירותי המיקום.
מקסימום תקבל פחות פרסומות, אבל בכללי האח-הגדול יודע עליך הכל.

אורי ק.
17-12-16, 10:42
הלכתם רחוק- עד הפייסבוק. גוגל ופייסבוק יודעים עליכם הכל דרך המיילים שלנו והווטסאפ. החל מיומן הפגישות שמסונכרן עם המייל, דרך יעדי הנסיעה שלכם (וייז של גוגל) ועד ההתכתבויות הכי אינטימיות בווטסאפ. הכל אצלם. זה המודל העסקי שלהם. אנחנו הלקוחות משלמים עבור השירותים האלה במידע עלינו ולא בכסף. מי שלא פותח פרופיל פייסבוק כי הוא ״מפחד מהאח הגדול״, ודאי לא יוכל לוותר על שירותי המייל של גוגל או הווטסאפ שבבעלות פייסבוק.
ועל כן, הדרך היחידה להימנע מהמעקב הזה הוא פשוט לא להשתמש בשירותים האלה, עניין לא ישים בעליל בשנת 2017.

erezgur
17-12-16, 12:08
בהקשר של הדיון כאן, קראתי כעת פוסט בפורום אחר שאני ממליץ לעיין בו ובסרטון היו-טיוב שבו.
http://www.mobilityfreak.co.il/index.php?q=node/12248

תמצית המסופר שם - סטודנט הולנדי שהאייפון שלו נגנב, החליט לחקור קצת את הנושא. רכש אנדרואיד והתקין עליו תוכנה במחיצת הסיסטם, שלא נמחקת, גרם לו להיגנב ועקב במשך תקופה אחר הגנב תוך תיעוד לסרט. (בהולנדית עם תרגום לאנגלית).

מה שמעניין - תראו איך בקלות יחסית הטלפון שלנו הופך למרגל של ממש אחר כל מה שאנו עושים...

GodsFather
17-12-16, 15:25
אפשר לרמות את האלגוריתם של פייסבוק. תעשו קצת לייקים ושיירים לדברים ותראו פלא.

היו על כך ניסויים רבים.

-->