PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום קיר חיצוני ממים- איך עושים לבד?

זרקו
13-12-16, 11:02
שלום,
אני גר בבית פרטי.
קיר אחד שקוע כחצי מטר באדמה.
הבית נמצא במורד ולכן כשיורד גשם המים גולשים לעבר הקיר (לא שלוליות, אבל זה די ברור).
אורך הקיר כ-4 מטר.

בערב ירד גשם והבוקר נכנסו מים דרך החיבור של הקיר והרצפה.

מה ניתן לעשות?

חשבתי לחפור שוחה לאורך הקיר,
לשים חומר אוטם (איזה? אפשר למרוח על רטוב?)
להניח לוחות קלקר וניילון על הקיר.
להניח לפני הקלקר אבנים כדי שהאדמה לא תישען על הבית - זה נכון בכלל?
לכסות חזרה בחול.
להניח על פני הקרקע עוד יריעה (ניילון)

כמטר מהקיר לבנות מעין סוללה קטנה למניעת גלישת מים אל הקיר.

להערותיכם והארותיכם אודה.

נועם:confused:

agabay
13-12-16, 14:11
מניסיון (עגום) - המפגש בין הקיר והרצפה היה צריך להיות אטום 100% בעזרת שיטת היציקה והעצר הכימי שמניחים בינהם
אתה צריך להביא איש איטום שיסגור את הדליפה בעזרת הזרקות (קודחים בקיר ושמים חומר שמתפשט ואוטם את החריצים)
אחר כך לחפור, לגלות את הקיר ולעשות איטום עם יריעות כמו שצריך
יעזור מאוד לשים צמוד לקיר צינור שרשורי עם בד טכני וחצץ מתאים שיכסה את הצינור על מנת שמים לא יעמדו שם אלא יקוו לנקודה נמוכה
בהצלחה

איל מ
13-12-16, 15:37
אם המים לא ממש עומדים על הקיר אתה יכול לחפור צמוד לקיר עד סוף החגורת בטון ולצבוע בזפת קר (כמו שאוטמים גג ). קח בחשבון שזאת חתיכת עבודה. חבר שגולש כאן עשה את זה עם טוריה.
את בעית האיטום בין הרצפה לקיר תצטרך לפתור עם בעל מקצוע (יתכן ואיטום הרצפה יספיק בשלב ראשון).

זרקו
13-12-16, 16:07
agabay אני מבין שיש דרך נכונה לעשות את זה- יש לה עלות לא מבוטלת.
כיוון שאני לא יודע כמה זמן אגור בבית. זה בית של המשפחה אנחנו לא משלמים אבל צריכים לתקן על חשבוננו.
לכן אני מחפש את הפתרון הסביר וכן- הזול יותר.

אייל - המים לא עומדים על הקיר.
הם נספגים ומחלחלים ואז מוצאים את הדרך לתוך הבית.

איזה חומר איטום יכול להיות שאיננו זפת?

איל מ
13-12-16, 16:24
יש חומרים לא ביטומניים אלא צמנטיים. לדעתי יותר קשים ליישום ובגלל שלא מתוכננת עוד שכבת טיח, עדיפות לביטומני (זפת ).
קרא כאן על ההבדלים:
http://www.itumen.co.il/site/viewArticle.asp?ID=4008
ויש שם גם קישור לכשלים באיטום בתים פרטיים.

DANI1
13-12-16, 16:46
היי נעם
לבעיית רטיבות יש הרבה משמעויות, והרבה סוגי פתרונות , לפי התיאור שלך האדמה היא בשיפוע ובגובה יותר מגובה הקירות בבית (תקן אותי אם אני טועה)
הפיתרון הטוב והמקצועי לבעיה שלך לפי מה שתיארה היא
חפירה ברוחב של 40 ס"מ לעומק של 20 ס"מ מתחת לקורת הבית , לנקות טוב את הקורה והקיר ולבצע איטום עם יריעות ביטומניות 4 מ"מ תקן .
לאחר מכן למלא חצץ בגובה של 20 ס"מ לאורך כל הקיר ולשים צינור ניקוז עם בד גאוטכני באורך כל הקיר שהקצה של הצינור בחלק התחתן יהיה גלוי לזרימת מים,והקצה העליון יהיה גלוי מעט להכנסת אוויר ,לא לשכוח שהצינור צריך להית בשיפוע של כ-5%-10% ,לאחר מכן לכסות את הצינור בחצץ ולדאוג שכל הצינור יהיה עטוף בחצץ ,אם תרצה תוכל למלא את החלק העליון באדמה .

צינור ניקוז גיאוטכני הוא צינור שרשורי בקוטר של "4 שבחלקו החיצוני קיימים מס חורים קטנים כדי לקבל את המיים שנספג והם יורדים לקצה הנמוך של השטח.

לדעתי המקצועית זה הפיתרון הטוב ביותר
, אם תרצה לדעת יותר תוכל להתקשר 052-8698036

DANI 1

erby
13-12-16, 19:24
כדאי לשים קלקר על היריעה לפני החצץ הצינור וכל השאר כדי למנוע פציעה של היריעה מאבן מזדמנת.

-->