PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגירת שביל אדום נחל שורק - תגובת הרשות

נמרוד
16-12-16, 10:37
בהמשך לדיון הזה, ולמען הסדר הטוב...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101756-%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C-%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D-%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%A7-%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%94/page7

פניתי לדוברות הרט"ג. להלן השאלות והתשובות.

שאלות:

מאחר ומדובר במסלול נסיעה פופולרי ביותר מזה שנים רבות, שלטים המעידים על סגירה בקרוב של המסלול עוררו תרעומת בקהילה. אבקש לכן תגובה רשמית והסברים לגבי הנקודות הבאות, על מנת להציג את עמדת הרשות והשיקולים שעומדים מאחוריה.

1. בשטח מוצב שילוט כבתמונה (צילום השלט מהשטח. נ.מ.). אשמח לקבל מידע רשמי, על מפה או במספרי מסלול מדויקים, מה בדיוק נסגר לנסיעת רכב מנועי.

2. על פי הפרסום הרשמי, מסילת הרכבת והשביל המדובר אינם בתוך שמורה, אלא פרוזדור בין שתי שמורות נפרדות. האם המצב השתנה, צפוי להשתנות? אם לא, באיזו סמכות נסגר המסלול?

3. מהם השיקולים לסגירת המסלול לנסיעת רכב מנועי דווקא? אשמח לקבל פירוט מלא, כולל הפונקציות המקצועיות וחוות הדעת שהובילו להחלטה.

4. אילו אלטרנטיבות מציאה הרשות למטיילים ברכב, בתא שטח זה?

תגובת דוברת הרשות:

1. רשות הטבע והגנים מקדמת פרויקט שיותיר את המעבר בדרך הראשית במרכז שמורת נחל שורק חופשי להולכי רגל ורוכבי אופניים בלבד.
סגירת הדרך לכלי רכב מהווה פעולת ממשק חשובה לשמירת טבע שתצמצם את האיומים והמפגעים כגון: הקטנת רעש ואבק, צמצום סיכוני שריפות, מעבר רוכבים והולכי רגל באופן בטוח, מניעה וצמצום ציד לא חוקי וכמובן: צמצום ההפרעה להשבתם של היחמורים לטבע.
חשוב לציין שהמהלך מלווה לאורך כל הדרך במעורבות מלאה של הגורמים השונים בעלי השטח- מ.א. מטה יהודה, רכבת ישראל, קק"ל, רשות ניקוז ומג"ב. בנוסף מתקיימת הסברה למטיילים בשטח וניטור ובקרה על הכניסות כיום, ובעתיד לאחר סגירת הדרך.

2. אכן רק קילומטר מהמסלול נמצא בשטח השמורה, רובו לא בשטח השמורה אלא בתחום רכבת ישראל, איתם אנחנו מיישמים את הפרויקט במשותף.

3. כל מה שפירטתי בסעיף 1

4. ישנן מס' אלנטרנטיבות לנסיעת כלי רכב במרחב השורק: דרך נוף דרומית מבר בהר עד הר יעלה ונחל רפאים הנשפך לנחל שורק

שאלות המשך למייל הראשון:

1. מכיוון שהדרך אינה בשמורת טבע, באיזו סמכות הרט"ג מוצבים בה שלטים מטעם רט"ג (כבתמונה לעיל)

2. האם נהג רכב שיסע בדרך צפוי להעצר או להקנס על ידי פקח רט"ג? אם כן, באיזו עילה?

3. אשמח לקבל פרוטוקול דיון או או המסמך המתעד החלטה על סגירת השביל, אם מסמך של הרט"ג או של רכבת ישראל או משותף.

בנוסף שכחתי נקודה ברורה מאליה... רכבות נוסעים בתדירות גבוהה נוסעות על המסילה, כך שכל טיעון לגבי רעש, מעבר בעלי חיים וכולי לא יכול להתקבל ברצינות.

תשובה:

מדובר בחלק רגיש של השמורה שמופרע רבות עקב מעבר הרכבת בסמוך לערוץ הנחל ועל כן הוחלט להקטין את מידת ההפרעה ולמנוע כניסת כלי רכב לציר זה.
סגירת הציר לנסיעת כלי רכב במהלך חודש ינואר מתואמת עם בטחון רכבת ישראל .
כמו כן, הנסיעה על הציר תיאכף אך ורק לאחר תקופה שבה יעשה יידוע ציבור באמצעים שונים ולאחר מתן אזהרות למפרים את איסור הנסיעה.
מאחר ומדובר בציר צר ורצוף החוצה את השמורה במספר נקודות, אכיפה תעשה אך ורק בשטח בו חוצה השביל את השמורה.

בנוסף הופניתי להתקשר למנהל המחוז, מה שאני מתכוון לעשות בשבוע הבא.

נמרוד
16-12-16, 10:43
בעיני הנקודה העיקרית והתמוהה ביותר היא שלא מדובר על שמורת טבע. לזה לא קיבלתי הסבר מניח את הדעת.

אבל סעו, כאמור דוברת הרשות כותבת במפורש שקנס אי אפשר לתת לכם. אתם לא עוברים שום עברה. הבעייה היחידה היא המבטים הזועמים של רוכבי האופניים.

six-86
16-12-16, 10:53
יישר כח נמרוד

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

opl
16-12-16, 13:19
בעיה נוספת היא השער הנעול...

sgill
16-12-16, 13:22
מה זה "סעו" ? אם השער סגור, זה לא עוזר שטכנית לא מקבלים קנסות.

עריכה: לא הספקתי לראות את ההודעה מעלי...

יונתןמצפה
16-12-16, 14:22
כרגיל, התנהלות בריונית ובלתי חוקית של הרשות.
עצוב!
נמרוד, יישר כוח.
שאלה למשפטנים - האם גרימת נזק לשער בלתי חוקי הינו עבירה על החוק?
חבל שהם גוררים אותנו ואותם להתהלות כ''כ מיותרת...

ואם גורמי הרט''ג קוראים כאן- תראו לאן ההתנהלות שלכם מובילה את ציבור המטיילים שומרי הטבע הנורמטיבים (ואני מחשיב את עצמי לכזה, מכירים יכולים להעיד).

asafk
16-12-16, 14:27
כפי שכתבתי בהודעה המקורית, מדובר בעברה על פי תקנות התעבורה, להציב שער.

אסף.

ד ו ר ו ן
16-12-16, 14:33
בד"כ השטח של רכבת ישראל הוא השטח המגודר, משני צידי המסילה.
אם הדרך מחוץ לשטח המגודר, שווה לבדוק אם בכלל יש להם סמכות לסגור בשער דרך ציבורית.

- - - Updated - - -

כרגיל, התנהלות בריונית ובלתי חוקית של הרשות.
עצוב!
נמרוד, יישר כוח.
שאלה למשפטנים - האם גרימת נזק לשער בלתי חוקי הינו עבירה על החוק?
חבל שהם גוררים אותנו ואותם להתהלות כ''כ מיותרת...
ואם גורמי הרט''ג קוראים כאן- תראו לאן ההתנהלות שלכם מובילה את ציבור המטיילים שומרי הטבע הנורמטיבים (ואני מחשיב את עצמי לכזה, מכירים יכולים להעיד).
רק מי שזכה לפגוש את יונתן הצעיר לפני אי אלו שנים, יכול הבין איזו מטמורפוזה עצומה הוא עבר בתפיסה שלו את רט"ג..

Bernard
16-12-16, 14:46
כולכם נעשתם משפטנים - כולם מדברים על מה חוקי ומה לא חוקי ובאיזו סמכות ו... מתעלמים מהעיקר.
תקראו שוב את תגובת הרשות - סעיף 1.
תבינו שאין פה שום עניין של חוקיות.
את החוק יכופפו וישלבו ידיים ואמצעים עם גורמים שונים, על מנת "לגרום לזה לקרות" - להציל את הטבע מכלי הרכב.

"1. רשות הטבע והגנים מקדמת פרויקט שיותיר את המעבר בדרך הראשית במרכז שמורת נחל שורק חופשי להולכי רגל ורוכבי אופניים בלבד.
סגירת הדרך לכלי רכב מהווה פעולת ממשק חשובה לשמירת טבע שתצמצם את האיומים והמפגעים כגון: הקטנת רעש ואבק, צמצום סיכוני שריפות, מעבר רוכבים והולכי רגל באופן בטוח, מניעה וצמצום ציד לא חוקי וכמובן: צמצום ההפרעה להשבתם של היחמורים לטבע.
חשוב לציין שהמהלך מלווה לאורך כל הדרך במעורבות מלאה של הגורמים השונים בעלי השטח- מ.א. מטה יהודה, רכבת ישראל, קק"ל, רשות ניקוז ומג"ב. בנוסף מתקיימת הסברה למטיילים בשטח וניטור ובקרה על הכניסות כיום, ובעתיד לאחר סגירת הדרך."

הבעייה היא לא החוק - לזה יימצאו פתרונות חוקיים.

יונתןמצפה
16-12-16, 15:12
דורון, כשאתה פגשת אותי אי שם בשלהי 2005, זה כבר היה אחרי מטמורפוזה אחת, שהובילה אותי אז להבנה כי הבטן המלאה של המטיילים על הרט''ג (שבד"כ ניזונה ממפגשים טעונים עם פקחים) היא משהו שאולי אפשר לפתור בשיח הדדי.
מאז, השיח ההדדי הפך להיות מילה גסה שרק מפריעה לגישה הרופסת והפחדנית של הרשות.
ככל שעובר הזמן, המהלכים הבריונים שמקבלי ההחלטות ברט''ג מקדמים מרחיקה יותר ויותר את הרלוונטיות של גורמי השטח (פקחים) ואנחנו המטיילים נשארים עם בטן מלאה וחוסר אמון מוחלט במערכת.

יונתןמצפה
16-12-16, 15:14
ברנרד, אשמח אם תוכל להאיר את עינינו למה הוא העיקר בעיניך, אם אפשר בתמצות.

Mor Gurevich
16-12-16, 15:31
הבעיה המהותית פה בעיניי (ואם הבנתי נכון, גם של ברנרד), זו ההתאגדות של מספר גופים ממשלתיים, שאנחנו משלמים להם את המשכורות ומרהטים להם את המשרדים היפים, כנגדנו.
לא הצבת השער היא הבעיה, אלא עצם ההכרזה כי כלי רכב מהווים הפרה של המערכת האקולוגית. אם זו המדיניות של הגופים הללו, כל התחביב שלנו מצוי בסכנה.

הייתי שמח לראות גם את פקחי הרט"ג מזדכים על הדי-מקס ועוברים לאופניים. קצת דוגמה אישית, לא?

יונתןמצפה
16-12-16, 15:35
אני לא אתפלא אם מי שקידם את הרעיון הזה הוא אחד מבעלי התפקידים הבכירים ברשויות הנ"ל, שרלוונטיות לאזור, ושבמקרה הוא רוכב אופניים...

ד ו ר ו ן
16-12-16, 15:41
הבעיה המהותית פה בעיניי (ואם הבנתי נכון, גם של ברנרד), זו ההתאגדות של מספר גופים ממשלתיים, שאנחנו משלמים להם את המשכורות ומרהטים להם את המשרדים היפים, כנגדנו.
לא הצבת השער היא הבעיה, אלא עצם ההכרזה כי כלי רכב מהווים הפרה של המערכת האקולוגית. אם זו המדיניות של הגופים הללו, כל התחביב שלנו מצוי בסכנה.

הניסוח הזה יכול להיות גם משאלת הלב של רט״ג, וניסוח שהם רוצים שיהיה.

תן לאחרים שצוינו להתייחס בעצמם לפני שמחליטים שיש כאן התארגנות מתואמת כד כדי כך.

Mor Gurevich
16-12-16, 15:48
זו לא משאלת הלב של רט"ג, זה בדיוק מה שהם כתבו בתגובתם לנמרוד.
העובדה שהם חושפים פה שת"פ בין מספר גופים ציבוריים לכדי מטרה אחת משותפת כנגדנו, מדאיגה מאוד.

ד ו ר ו ן
16-12-16, 15:53
אתה מסיק מסקנות לפי ניסוח שנראה כמו הניסוח האולטימטיבי של מי?

תראה את מי זה הכי משרת ותבין מי ניסח את הטקסט ומי הכי רוצה שהוא יקרה.
זה לא ניסוח של רשות מקומית ולא של גוף מקצועי כמו הרכבת, אני מהמר שרט״ג גייסו/מנסים לגייס אותם לרשימת השמות על הנוסח שהם רוצים לקדם.

asafk
16-12-16, 16:01
לי נראה שירו חץ (תנו לרכב בשקט) ועכשיו מסמנים סביבו מטרה.
כאילו... באמת... היחמורים מוטרדים מ20 ג׳יפים ביום ב30 קמ״ש, אבל 200 קרונות רכבת ב100 קמ״ש לא מזיזים להם?
והם בעצמם מודים שאין להם סמכות ונתלים בזריקת שמות של כל רשות שבמקרה נמצאת בסביבה. מישהו מהאלקטורט של המועצה האזורית ניסה לבדוק אם ראש המועצה באמת נגד תנועת כלי רכב בשטח? האם הנושא בכלל הוצג לו? האם הוא יודע שהשביל נסגר בחוסר סמכות? או שמישהו רק משרבב את שמו?

אסף.

Bernard
16-12-16, 17:05
אני חייב לצאתמהבית ולכן... כולם ירוויחו = בקיצור.
:)

הייתי שמח לראות גם את פקחי הרט"ג מזדכים על הדי-מקס ועוברים לאופניים. קצת דוגמה אישית, לא?
נכון מאוד.
למרות שאני מסתייג מהשורה האחרונה - תפקידם לאכוף את החוק ולשם כך הם צריכים רכב וגם להיכנס לשטחים שסגורים בפני כלי רכב. ממש כמו משטרה ואמבולנסים שחוצים צמתים באדום ומסיירים ברחובות במהירות נמוכה ונכנסים באין כניסה, משום שראו משהו חשוד/שווה בדיקה וכן.. גם חונים על המדרכה לפעמים..

לי נראה שירו חץ (תנו לרכב בשקט) ועכשיו מסמנים סביבו מטרה.
כאילו... באמת... היחמורים מוטרדים מ20 ג׳יפים ביום ב30 קמ״ש, אבל 200 קרונות רכבת ב100 קמ״ש לא מזיזים להם?
והם בעצמם מודים שאין להם סמכות ונתלים בזריקת שמות של כל רשות שבמקרה נמצאת בסביבה. מישהו מהאלקטורט של המועצה האזורית ניסה לבדוק אם ראש המועצה באמת נגד תנועת כלי רכב בשטח? האם הנושא בכלל הוצג לו? האם הוא יודע שהשביל נסגר בחוסר סמכות? או שמישהו רק משרבב את שמו?

אסף.
הכל נכון אבל...

המגמה, חבר'ה. המגמה.
המגמה שהם מובילים (ונעזוב עכדשיו את הטיעונים האובייקטיבים, אם יש כאלה - ג'יפ מפריע או לא מפריע ליחמורים ולמה בכלל צריכים להחזיר אותם והאם הם בכלל מתאימים למקום שבו נוסעת רכבת..) - זו הבעייה.
המגמה היא נגד כלי הרכב והם.. די מנצחים.
ולכן הם מרשים לעצמם לא "לעבוד לפי הספר", משום שהמטרה/היעד שהם מציבים חשוב ונחוץ ולטובת כלל הציבור ו.. נראה ונשמע טוב.
ואם הרכבת לא מגוייסת עכשיו, היא תגוייס בעתיד וכך גם האחרים.
משום שהמטרה חשובה ואנחנו "בבונים".
זה הכל.

להתמודד מולם "חוקית"/משפטית, זה החלק הקל... וזה גם יהיה להם קל למצוא פתרונות, אם בימ"ש יתן להם בראש.
הרבה פעמים, במאבק משפטי מול רשות מדינה, פסק הדין שניתן מדבר על "במצב הקיים..." או "במסגרת החוק הקיים..." = רמז/הוראה לרשות/למדינה, להסדיר את המצב הקיים אם רוצים לממש מטרה נחוצה. וזה מה שעושים (מי הזכיר פה ושם את עמונה? וזו לא הערה פוליטית... זו דוגמא).

בקיצור.
אנחנו עומדים פה מול הרבה יותר מאשר "שער סגור" או חריגה מסמכות - את זה ניתן לתקן.
המגמה והרעיון (שמוכרים בהצלחה רבה) שאנחנו זו הבעייה, זה משהו שקשה יהיה הרבה יותר לתקן/לפתור.

asafk
16-12-16, 17:29
הסיפא של הדברים הוא העיקר והוא חשוב שנבין.
מקומית מציע שתושבי המועצה האזורית יפנו לראש המועצה הנבחר שלהם בדרישה להפסיק את השטות הזו.
ברמת המגמה הכללית. אכלנו אותה. כמו שחזיתי במתיחת 1 באפריל לפני שנתיים...

אסף.

boaz avrahami
16-12-16, 18:01
וואוו.
אני כל כך בהלם מהתשובה המקוממת הזו. בסתר ליבי קיוויתי שהם פחות רעים וטיפשים.

ההשלכות של מהלכים כאלו יהיו שגם אנשים נורמטיביים יזלזלו בפקחים ובשמורות.
שאף אחד לא יטעה לחשוב שרוכבי אופניים לא סובלים מרשעות הרשות.
הם נרדפים ומרגישים כמו הגיפאים.

יום עצוב מאוד מבחינתי

opl
16-12-16, 18:16
לעניין השער. כבר שנים הוא קיים, ועליו שלט סטייל - "השביל סגור עקב שיטפון" ישנו שער בכל צד.

tallevi
17-12-16, 21:03
נמרוד-יישר כח!
זאת הדרך. לבוא ולשאול ולדרוש תשובות ולמלא את זכותך כאזרח.
מעניין מאוד יהיה לשמוע את תוכן השיחה בינך לבין ההוא...
אתה לייצר את הרושם אצלו שאתה מייצג קהילה שלמה. ובעיניי אתה כן.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

tallevi
17-12-16, 21:04
נמרוד-יישר כח!
זאת הדרך. לבוא ולשאול ולדרוש תשובות ולמלא את זכותך כאזרח.
מעניין מאוד יהיה לשמוע את תוכן השיחה בינך לבין ההוא...
אתה חייב לייצר את הרושם אצלו שאתה מייצג קהילה שלמה בשיחה. ובעיניי אתה כן.

טל.

נדב ש.
17-12-16, 21:53
נמרוד-יישר כוח, שאפו!

ליאור מ
19-12-16, 23:35
יישר כוח גם ממני.
ולגבי פרוייקט השבת היחמורים. הפרוייקט לא הצליח, רוב היחמורים לא שרדו- רובם נדרסו על ידי הרכבת! (האחרים נטרפו על ידי להקות של כלבים משוטטים).
לא ידוע לי על יחמורים שנפגעו מכלי רכב.
אז אם כבר להציל את הפרוייקט, תוציאו משם את הרכבת!

Bernard
20-12-16, 04:48
יישר כוח גם ממני.
ולגבי פרוייקט השבת היחמורים. הפרוייקט לא הצליח, רוב היחמורים לא שרדו- רובם נדרסו על ידי הרכבת! (האחרים נטרפו על ידי להקות של כלבים משוטטים).

נכון. צודק. מיד סוגרים את הרכבת, אחרי שהשקיעו מאות מליונים במסילות ובתחנות ובקטרים ובקרונות(לא מתאימים, אם אני זוכר נכון)... ממחר מתחילים בהנחת מסילה עוקפת שמורה..

איפה חותמים על העצומה להעתקת הפסים... מתכון להצלחה..

nir.samo
20-12-16, 06:19
הקו הזה מתוכנן להיפסק או לפחות לרדת מאוד בתדירות, אחרי שקו הרכבת המהיר יפתח, לפי ויקיפדיה ב-2018.
אז על הטיעון הזה כדאי לוותר.

סולי
20-12-16, 13:18
יישר כוח גם ממני.
סתמתי את הפה על כל מה שנאמר פה.... אבל די.
בתור מה אתה אומר את זה? אקולוג מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים? או בתור הפקח האיזורי? או בתור יחמור לשעבר?

אנא ממך צרף נתוני דריסה, מיקומים גיאוגרפים ועל ציר זמן מתחילתו ועד סיומו של הפרויקט לדבריך.

שלמי
20-12-16, 17:28
סתמתי את הפה על כל מה שנאמר פה.... אבל די.
בתור מה אתה אומר את זה? אקולוג מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים? או בתור הפקח האיזורי? או בתור יחמור לשעבר?

אנא ממך צרף נתוני דריסה, מיקומים גיאוגרפים ועל ציר זמן מתחילתו ועד סיומו של הפרויקט לדבריך.

הזלזול במה שליאור כתב מיותר, כל אחד זכאי לדעתו, במיוחד כשהיא נכונה וכנראה מבוססת על נתוני הרשות עצמה

"בשנת 2005 הוחל בשחרור יחמורים בשמורת נחל שורק שבהרי יהודה שהובאו מגרעין רבייה בגן החיות התנ"כי שבירושלים. השבה זו צלחה פחות, בשל העובדה שהיחמורים שהובאו ממגן החיות התנ"כי הורגלו בבני אדם וקולות הרכבת. חלק גדול מהם נדרסו כשליחכו עשב על גבי המסילה. אויביו של היחמור באזור זה הם להקות של כלבי בר שטרפו מספר יחמורים"

והנה הלינק ממערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה

http://israel.agrisupportonline.com/news/csv/csvread.pl?show=3523&mytemplate=tp2

או שמותר לצרף רק פרסומים רשמיים של הרשות ?

סולי
20-12-16, 18:13
אפשר לפרסם הכל באינטרנט... תבין מזה מה שאתה רוצה להבין.

מתנצל על הזלזול, באמת.
בנאדם קבע את דעתו עפ מאמר שקרא לפני שלוש שנים? ומפרסם אותה בדיון טעון גם ככה... כעובדה.
כמה ממכם קוראים את זה ומזילים שוב בעבודת הרשות?
או שולחים אותה.. "כן שיטפלו ברכבת... שכולנו נהנים ממנה.. רק עזבו את הגיפאים במנוחה."
... לך תדע אולי היחמורים למדו לחצות מסילת רכבת. אולי הרכבת שינתה הרגליה... הכלבים דוללו.. ובית הגידול יותר נעים להם היום?
בכל מקרה... צר לי על הטון המזלזל...

six 4 life
20-12-16, 18:44
איפיטם אתה כמו מכון טסטים - לכאורה אתה "בעל המקצוע" בסיפור אבל אתה טוען X ומטיל את אחריות להוכיח שX לא נכון על האזרח.
זה אמור לעבוד הפוך ידידי, ואם יש לך טענות בנושא אז כ"בעל המקצוע" נא תקן עם נתונים שבידך במקום לשלוח את הכלל לחפש בעצמם. במידה ולא, התגובה שלך לא רלוונטית בדיוק כמו זו שאתה מתריס עליה.
תודה.

יונתןמצפה
20-12-16, 18:49
אורי, מכיוון שאתה כאן כגולש מן המניין ולא כנציג של אף רשות, אתייחס לדברים שלך באופן מתאים.
אני חושב שמה שאפשר ללמוד מהדברים של ליאור, כמו מיתר התגובות בדיון, זה את המצב המחפיר שהרשות הגיע אליו בכל מה שקשור באמון הציבור.
הן במידע שהיא מציגה, והן בלגיטימיות שלה כארגון ממשלתי.
אני חוזר על המנטרה הזו שוב ושוב כי בעיני זו הבעיה הכי גדולה של הרשות היום.
רק ממה שעולה בדיון הזה, נראה כי המצב הנ"ל הולך ומחריף ולא נראה שלאף אחד ברט"ג זה מזיז משהו.
שים לב (רק בנושא הדיון הזה)-
1. הצבת שלט ובו מצוין תאריך ברור על מועד הסגירה. מטייל מן המניין שנתקל בשרשור וביקש לטייל במסלול עשה מעל ומעבר למצופה, התקשר לגורמים ברט"ג ותכנן מסלול בהתאם למה שנאמר לו. למרות הנ"ל, הגיע לשער בחלק מהמסלול המתוכנן ולא יכל לעבור.
2. דוברת הרט"ג מגיבה בצורה מכובדת ורצינית לכאורה לטענות, אממה, מתגובתה עולה בבירור כי המידע בשלט מטעה (לגבי גבולות השמורה). בנוסף, הטענה הלא רצינית (כדברי נמרוד) לגבי הרעש שגורמים רכבים וההפרעה שהם גורמים ליחמורים, בעוד אין כל התייחסות להפרעה שגורמת הרכבת.

כשאלו הם פני הדברים, מה אפשר לצפות מציבור המטיילים שמרגיש שדורכים ומזלזלים בו בכל דרך אפשרית?
הדיון מבחינתי הוא לא מקצועי לגבי ההפרעה שרכבים גורמים ומה הפתרון הנכון, הדיון הוא סביב המדיניות של רט"ג שנתפשת כ"לא רואה את המטיילים ממטר".
וכשהיא נתפשת ככזו, הנזק כאמור רק גדול יותר...

הכעס שיש לציבור כלפי הרט"ג היא עובדה מוגמרת.
השאלה מה הרט"ג עושים עם העובדה הזו חוץ מלהתעלם ולזלזל.

אורי, תשתדל לא להגיב בתור "הנציג". אין לזה טעם בדיון הזה.

ד ו ר ו ן
20-12-16, 19:02
אורי,
במקום לנצל את הבמה הזו כאן, אתה הופך להיות בדיק כמו הסטיגמה הלא טובה של הרשות.

יש לך עובדות אחרות?
תנצל את הבמה לתת זוית אחרת, לא סיסמאות חלולות.

ליאור מ
20-12-16, 19:07
הבהרה
אני מכיר את הפרוייקט של השבת היחמורים ומתעניין בו, ואם יש כאן מידע נוסף למישהו אשמח לקבל ולהכיר.
לראות בעלי חיים שנכחדו, חוזרים לטבע וחיים בו זה מקסים, זה חינוכי וראוי לשבח.
אבל בכל זאת כמה עובדות, בתור יחמור מתלמד.
הסכנה העיקרית ליחמורים היא הרכבת. חלקם למדו להיזהר ממנה, אלה שלא למדו- לא שרדו.
הסכנה השנייה בחומרתה היא להקות כלבים. אלה דוללו (ניסוח מכובס- לפקחים היה אישור לירות בהם), בשלב מסוים הדילול הופסק ולמרות זאת לשימחתנו אוכלוסיית הכלבים המשוטטים לא גדלה.
מה אין כמעט בכלל- אין עדויות על ממשק בעייתי עם כלי הרכב.
לכן כתבתי בציניות, תוציאו את הרכבת. כי די ברור שלהשתמש בטיעון של היחמורים בעניין הזה, זה לא רציני.
אין כאן זלזול ברשות, להיפך. בתור אחד שהולך לספור צבאים ברגל עם משקפת תאמין לי שאין זלזול. יש כאב.

Bernard
20-12-16, 20:36
ליאור, דורון ןיונתן.

אני לא מבין מה אתם מתנפלים כך (מי יותר ומי פחות) על הבחור (שאת שמו אני לא יודע אבל שם המשתמש קשה להקלדה - ויתרתי).
עד כמה שאני זוכר, הוא עובד ברשות (מויכוח קודם.. נדמה לי על הבבונים) ודווקא טוב שהוא מציג את הדעה הרווחת ברשות - תקראו לזה מידע פנימי.

דווקא מסיבה זו (תוכן התגובה שלו והתגובה שעוררה), קל יותר להבין שהבעייה היא לא מקרה/יחמור זה או אחר. הבעייה היא המגמה.. הגישה... הפתרונות המוצעים/מבוצעים.
היחמורים למדו לחיות עם הרכבת (בדרך הקשה) וגם היו לומדים לחיות עם כלי הרכב (הרבה יותר פשוט להזהר מרכב מאשר מרכבת... לנהג יש עוד יכולת להגיב), שלא לדבר שלא שמעתי על יחמורים שנהרגו במפגש עם רכב (אני ניזון ממה שיש פה..), בטח לא במספר משמעותי.
"המחיר" שרשות שמורות הטבע היתה מוכנה לשלם, בחיי היחמורים, מבלי לעצור את תנועת הרכבות לאלתר, רק מצביע על החשיבות שיש לרכבת, בעיני הרשויות, לעומת חוסר החשיבות שיש למטיילי ה-4X4.
זה מה שחשוב פה.

המידתיות (חשיבות) - מידתי לאסור תנועת כלי רכב בשמורה/שביל/מעבר אבל לא מידתי לאסור תנועת רכבת, למרות שהרכבת הורגת יחמורים. בפועל, לא בפוטנציה.

והנה, אנחנו מתחילים "לריב" על הדוגמא (התירוץ של הרשות) ולא על המשמעות של מה שהיא עושה ואומרת.
לפני שאנחנו יכולים להתחיל להתווכח, עם הרשות, נקודתית מה מפריע או לא מפריע להתאקלמות היחמורים (במקרה זה והעכברונים במקרה של הדיונה באשדוד והפרות(והקקי שלהן) ב.. כל מקום), אנחנו צריכים להיות באותה רמת חשיבות - אנחנו לא.
אותנו קל לבטל וקל לאסור עלינו כניסה וקל להוקיע כבבונים/מלכלכים/פורעי חוק/עשירים עם צעצועים, גם אם התועלת באיסור היא שולית - זה עושה יופי של כותרת של "עודים משהו" וקל למכור את זה לציבור.
שלא לדבר שלא פוגעים בציבור.. פוגעים רק בחלק קטן ממנו - אפשר לטייל ברגל.

ד ו ר ו ן
20-12-16, 20:43
ברנרד,
אנחנו מכירים אישית, אורי הוא לא ישות וירטואלית מבחינתי.

ולא מתנפלים כי אין על מה.
זה כן מאכזב שבמקום לנצל את הבמה להביא מידע פנימי אמיתי, הוא מתחבא מאחורי סיסמאות ללא תוכן של ״יש דברים שאתם לא יודעים״, אבל בלי להגיד מה..

בתור אזרח, יש לי/לכולנו, זכות מלאה לדעת מה השיקולים של רט״ג.
זה לא גוף בטחוני עלום.

boaz avrahami
20-12-16, 21:10
תחבורה ( רקבת) אי אפשר לעצור כמו שלא יסגרו את כביש אחד בגלל היחמורים.

היחמורים זו לא הבעיה.
הבעיה זה החמורים שעובדים ברשות ומרשים לעצמם להיות מעל החוק כאחרון העברינים.
הם מבחינתי גרועים מכל עבריין שנוסע בשמורה בלילה ובטח ובטח בחוף הים.
שני הצדדים מצפצפים על החוק ולהשקפתי לרשות יש אפילו אחריות גדולה יותר.

אני הפסקתי לשחק לפי כללי הרשות ואתרום מכל הלב להפרת כל הכללים.
על אלימות מגיבים ביותר אלימות

Bernard
21-12-16, 00:42
ברנרד,
אנחנו מכירים אישית, אורי הוא לא ישות וירטואלית מבחינתי.

ולא מתנפלים כי אין על מה.
זה כן מאכזב שבמקום לנצל את הבמה להביא מידע פנימי אמיתי, הוא מתחבא מאחורי סיסמאות ללא תוכן של ״יש דברים שאתם לא יודעים״, אבל בלי להגיד מה..

בתור אזרח, יש לי/לכולנו, זכות מלאה לדעת מה השיקולים של רט״ג.
זה לא גוף בטחוני עלום.

לא חשבתי שהוא יישות וירטואלית ולא אמרתי ולא רמזתי כך.

לך ולי ולאחרים פה, הססמאות האלה ריקות מתוכן - ברשות הן מלאות בתוכן ומאמינים בהן.

את השיקולים, שזכותך לדעת מה הם, אמרה לך הדוברת - שמירה על הטבע תוך איזון בין הצרכים השונים ובשיתוף פעולה עם הבעלים/גורמים השונים = הולכי רגל כן. כלי רכב לא.

ובועז... כרגיל.
אני בטוח שכבר מאוד מפחדים ברשות ולאור הכרזת האנרכיה שלך, הם מיד מנסים לגבש איזה סולם טוב, לרדת מהעץ שטיפסו עליו...
דורון - תרגיע. אני כבר שומע, עד פה, את הבולדוזרים , בדרכם להסיר את השער/ים..

boaz avrahami
21-12-16, 06:49
ברנרד... כרגיל, אתה מנסה להיות דוברו ופרקליטו של השטן...

כשפקחים ברשות יתחילו לקבל תגובות אלימות מהציבור כנגד פעולתם העברינית הם יצטרכו לרדת או אולי ליפול מהעץ.

Bernard
21-12-16, 07:39
וואללה..

ד ו ר ו ן
21-12-16, 07:46
ברנרד,
איבדת אותי,
מה הקשר בין מה שכתבתי ובולדוזרים?
הסיסמאות הריקות שאני מכוון אליהן הן לא תגובת הדוברת אלא האמירות של אורי שמלאות מסתורין של ״אני יודע דברים אבל לא אגיד לכם״.

21-12-16, 07:48
שלום לכולם

אני קורא את השאלות ואת תשובת הרט"ג ולא יכול לשלא לרתוח מכעס !!!

אני אומר שאנחנו קהילת הג'יפאים צריכים להשיב מלחמה ...

לא יכול להיות שבשנים האחרונות נסגרו :

נחל ראש פינה
נחל תבור החלק המזרחי
נחל דישון
נחל פרצים תחתון
נחל יתלה

ועכשיו גם מסלול נחל שורק ???

על מה ולמה ? למה אנחנו לא משיבים מלחמה ? למה אנחנו נותנים להם להרוס לנו את התחביב ? אני חושב שאם לא נתחיל לתת פייט בחזרה , יסגרו בפנינו עוד ועוד מסלולים !!!

lizard
21-12-16, 08:05
בעיקר כי זה תחביב. רכבת למשל זה לא תחביב. לכן יסגרו לכם את התחביב ולרכבת לא.

Bernard
21-12-16, 08:08
ברנרד,
איבדת אותי,
מה הקשר בין מה שכתבתי ובולדוזרים?
הסיסמאות הריקות שאני מכוון אליהן הן לא תגובת הדוברת אלא האמירות של אורי שמלאות מסתורין של ״אני יודע דברים אבל לא אגיד לכם״.

לא ראיתי שום רמזים של "אני יודע דברים ולא אספר".
אבל מה זה חשוב..

והבולדוזרים - כיוונתי לאיומיו של בועז, שבטח מפחידים את ראשי הרשות ואת הפקחים והם מיד פועלים להסרת השערים... הם חשבו שלא יהיו תגובות אבל אחרי שראו איזה זעם אלים הם מעוררים... הם פתאאום מפחדים להרגיז מישהו.
כן... ברור...

- - - Updated - - -

בעיקר כי זה תחביב. רכבת למשל זה לא תחביב. לכן יסגרו לכם את התחביב ולרכבת לא.

הנה.. עוד עוכר ישראל... עוד סניגור של השטן..
תגיד מיכה - אתה איתנו או נגדנו?

אל תעלב/תענה. אני ציני.. ולא כלפיך.

- - - Updated - - -

ואורי... נדמה לי שגם חלק ממסלול הירקון סגור..

lizard
21-12-16, 08:13
לא נעלבתי, אני מנסה בדרך כלל להיות ריאלי. והמציאות היא שתרבות המוטורית של נסיעה בשטח בסכנה. ברור לי גם שהמצב רק יחמיר.

21-12-16, 08:13
פתחתי קבוצה בפייסבוק "נלחמים על הזכות לטייל ב 4X4 " אני רוצה לראות כמה כוח אפשר לצבור ולהתחיל להשיב מלחמה

boaz avrahami
21-12-16, 08:29
אתה לא ציני אלא פאטטי.

השערים למיטב ידיעתי של הרכבת ולא של הרשות.
פקחים יכולים לחטוף מכות גם בלי לפחד - תשאל את אורי...
העבודה לא כזו מתגמלת בשביל לקבל פעם בחודשיים מכות.
אין פנסיה כמו במישטרה..

oferc
21-12-16, 09:17
המדינה שייכת לפקידים ולרשויות , כולנו יודעים איך הכל מתנהל.

אם במקבלי ההחלטות יושב רוכב אופנים אז כולנו נדפקים , ואם בעל ג'יפ אז הגזירה נידחת במעט.
אין פה שום קשר ליחמורים שנפגעים מהרכבת.

כל יום שעובר הערכה שלי לרשות הטבע והגנים יורדת , במשך הזמן גם מתחיל לשנוא אותם , הם בריונים שעושים כל מה שביכולתם לפגוע בתחביב שלנו.

ד ו ר ו ן
21-12-16, 16:57
לא ראיתי שום רמזים של "אני יודע דברים ולא אספר"..
תתעמק אחורה בשרשור, זה שם.

Bernard
21-12-16, 18:07
אז מה חיכית עד עכשיו להגיד - אני חשבתי שאתה מתכוון לעניין היחמורים, שאורי קצף עליו..

ד ו ר ו ן
21-12-16, 18:13
עזוב,
אנחנו שוב מדברים עם עצמנו ורט״ג מדברים עם מי שהם רוצים.

ואם כבר, גם היחמורים, אתה חושב שהמידע שהעלו כאן שגוי?
הנה ההזדמנות לתקן.
להטיל ספק בלי לנמק זה לא ראוי.

opl
21-12-16, 20:38
ככה נראה השער:
112160

112161

Bernard
21-12-16, 20:55
חתיכת השקעה. טוב לדעת לאן כספי המיסים הולכים.

יונתןמצפה
21-12-16, 21:00
על השלט על השער (הפתוח) כתוב "שטפון בנחל אין מעבר סכנת חיים".
לא ברור מה בין זה לבין תגובתה של הדוברת...
כמו כן, אם הבנתי נכון, השלט הגדול מימין לשער "שמורת נחל שורק" הוא הטעיה?

opl
21-12-16, 21:06
השער הזה קיים שנים... יש עוד אחד בקצה השני של השביל. אבל... הנה, הצד הזה לפחות, לא נועל.

boaz avrahami
21-12-16, 21:57
מעניין אם יש לו היתר בניה...

מהנסיון עם השער בירדן ההררי, כשהתחלנו לחפור מול הפקח של הרטג וועדת הבניה האזורית כולם עשו ( לפחות זמנית) אחורה פנה מהירמאוד

אביעד פ.
21-12-16, 22:03
אתה לא ציני אלא פאטטי.

השערים למיטב ידיעתי של הרכבת ולא של הרשות.
פקחים יכולים לחטוף מכות גם בלי לפחד - תשאל את אורי...
העבודה לא כזו מתגמלת בשביל לקבל פעם בחודשיים מכות.
אין פנסיה כמו במישטרה..

בועז,
אם הגולש יהיה מעוניין לפרסם פרטים ולשתף, תן לו את הזכות לעשות כך.
הוא גולש בפורום כאדם פרטי ולא כדובר הרשות.
אני אבקש ממך לשמור על צנעת הפרט של הגולש על אף חמתך (המובנת) על הרשות.
Don't kill the messenger.
הגולש היה גיפאי הרבה לפני שהיה פקח. ואסיים בזאת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
21-12-16, 22:22
לגבי השער שבצילום.
אל תבנו על זה שהוא פתוח. הוא נסגר עתות לבקרים לפי חוקיות שלי לפחות, איננה ידועה.
ולא אין קשר לשטפונות כי גם בקיץ הוא סגור וגם בסוכות האחרון (שהיה באוקטובר הכי שחון בעשור האחרון).

boaz avrahami
21-12-16, 22:30
בועז,
אם הגולש יהיה מעוניין לפרסם פרטים ולשתף, תן לו את הזכות לעשות כך.
הוא גולש בפורום כאדם פרטי ולא כדובר הרשות.
אני אבקש ממך לשמור על צנעת הפרט של הגולש על אף חמתך (המובנת) על הרשות.
Don't kill the messenger.
הגולש היה גיפאי הרבה לפני שהיה פקח. ואסיים בזאת.

אתה מתכוון לזה?

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-75694.html

אגב, אין מבחין בין עבודתו לבין חיו הפרטיים אע״פ שיש לנו חילוקי דעות

אביעד פ.
21-12-16, 22:40
כן. מתכוון לזה.
גם פה, לא אורי הוא שבחר להיחשף. אבל לפי ההתנסחות שלו, היה עושה חסד עם הרשות אם הוא אכן היה הדובר שלה.

מטרתי אינה להתנצח חלילה, זכותך לשתף מידע. בטח אם הוא כבר פורסם פה לפני 3 שנים-
אבל זכות אינה תמיד הדבר הנכון לעשות, בעיני.

אני לא הסניגור של אורי- אבל מהיכרות עמוקה איתו, הוא לוקח דברים כאלה ללב. והוא משלנו. וחבל- כי השינוי, אם יבוא, יגיע מאנשים רמי מעלה שכמותו.

תאמין לי שאני אומר, על בסיס 25~ שנים של הכרות, אין באדם המדובר טיפה זעירה של רוע, או כונה לפגוע בציבור המטיילים באשר הם.

Bernard
21-12-16, 23:41
אתה מתכוון לזה?

ותראה איך במחי הקלדה (מטופשת) אחת, צרפת את עצמך ל"עדת הערסים", שבאותו שירשור, כולם יצאו נגדם.
מכות, בועז? מכות לפקחים/עובדי מדינה?

קח אויר.
תשתה משהו.
לך לישון (על זה).
אני מקווה שמחר תחשוב אחרת - ותביע חרטה על משיכת הקולמוס האומללה שלך.

- - - Updated - - -

אתה מתכוון לזה?

ואני מאמין שהתכוונת אין=אני..
איך בדיוק אתה עושה את זה - בבוקר מטיף לתת לו מכות (משום שהוא פקח), "שיעביר הלאה, לאלה שמעליו ובערב תשתה איתו בירה, במפגש ג'יפולוג?
ואולי גם תגיד "וואללה... קיבלת מכות? האמת, מגיע לך.. אבל אל תיקח את זה אישית - זה רק בגלל שאתה פקח והבוסים שלך מעצבנים אותי... יאללה, לחיים!".

- - - Updated - - -

אתה מתכוון לזה?

ואני מאמין שהתכוונת אין=אני..
איך בדיוק אתה עושה את זה - בבוקר מטיף לתת לו מכות (משום שהוא פקח), "שיעביר הלאה, לאלה שמעליו ובערב תשתה איתו בירה, במפגש ג'יפולוג?
ואולי גם תגיד "וואללה... קיבלת מכות? האמת, מגיע לך.. אבל אל תיקח את זה אישית - זה רק בגלל שאתה פקח והבוסים שלך מעצבנים אותי... יאללה, לחיים!".

boaz avrahami
22-12-16, 00:06
מבלי להיכנס לפוליטיקה אלא בשביל להסביר את האנלוגיה-
אני גם יושב לשתות עם מלא פלסטינאים קפה וחושב על חלקם שהם אחלה אנשים באופן אישי אבל כעם הם אוייב.

asafk
22-12-16, 05:59
הלכתם רחוק מדי.
שום - אבל שום - טולרנטיות לאלימות מכל סוג שהוא לא תהיה מקובלת כאן.

וזו אזהרה לפני נעילת הדיון.

אסף.

lizard
22-12-16, 07:00
תמיד אפשר לנעול להם את השער במצב פתוח :cool:

asafk
22-12-16, 09:26
מיכה, רעיון מעולה.

אסף.

tallevi
23-12-16, 00:12
בנוסף הופניתי להתקשר למנהל המחוז, מה שאני מתכוון לעשות בשבוע הבא.

יש מה לעדכן?

טל.

boaz avrahami
28-12-16, 13:21
אחרי שבדקתי את החומר מכמה כיוונים, נראה לי שיש מה לעשות ע"מ לפעול להסרת השערים ואני רוצה לקחת על עצמי את הטיפול.
אין לי את המשאבים לגיוס משרד יחסי ציבור וכו, אבל אני חושב שכמה מכתבים לגורמים הנכונים בנוגע לחוסר סמכות להציב שם שער ועוד לסגור אותו יעשו את העבודה.
אולי תהיה גם פניה לגורמי תקשורת.

מאחר והשביל רחוק ממני פיזית, אבקש את עזרת מי שנמצא שם ויוכל לצלם אלי את השערים ולהעביר לי נ.צ. מדוייק שלהם.

תודה
בועז

dudsha
05-01-17, 10:48
יש חדשות לגבי הציר? חשבנו לטייל שם השבת, מישהו היה שם ויודע מה קורה ?

תודה.

erezgur
19-03-17, 11:27
עדכון משרשור אחר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103125-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%98%D7%91%D7%A2-%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%9B%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%94/page2?p=741056&viewfull=1#post741056) - השורק נפתח !

-->