PDA

צפייה בגרסה מלאה : להתראות נעורים, שלום אהבה... (הטרופר של עודד)

OFF-RoaD
16-12-16, 11:56
שבת שלום :)

אז בזמן שהדיו על טופס העברת הבעלות מתייבש, אספר שאחרי בערך חודשיים של חיפושים, מצאתי אתמול את הכלה:

טרופר דיזל ארוך, 2004, יד 1, עם 297k עם השעון.

החיפושים התארכו כי היה לי חשוב מאוד למצוא רכב עם היסטוריה מסודרת ומצב מכני ידוע, ממוכר שאפשר לסמוך עליו. אחרי שפגשתי 12 רכבים, וכבר הייתי קרוב לייאוש, לבסוף הגיעה אלי מחבר ליחידה תמונה של חלון עם מודעת מכירה. הרכב, שלא פורסם בשום מדיה אינטרנטית, טופל מיומו הראשון במוסך צמרת, ואחרי בדיקה נסגר במחיר המחירון פחות כמה ריג'קטים (מוכר מיושן, כפי שניתן להבין...).

כרגע הרכב באותו המוסך, עובר יישור קו קפדני שכולל החלפה של כלל הנוזלים והמסננים ועוד כמה שטויות. בתוכנית לזמן הקרוב הגבהה (אשמח לשמוע המלצות לסט-אפים), מיגון, עליית מידה ל31 (והחלפה לצמיגי שטח) ועוד כמה דברים קטנים לסדר.

לעתיד - קוסמטיקה. הרבה. הרכב שימש משפחה ונראה כך. לכלוך, ריפודים קרועים, בקיצור - פרויקט. אבל אי אפשר אחרת, כי יהיה משעמם :)

תודה לכל מי שתמך ועזר בתהליך החיפוש, תמונות נוספות ועדכונים - בקרוב. בינתיים? טעימה קטנה מאתמול בערב... 112108

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

amitaikl
16-12-16, 12:48
תתחדש ותהנה

erezgur
16-12-16, 14:15
אם מדובר בצמרת בהוד השרון (מסתבר שיש גם צמרת בבית שמש ונדמה לי במקום נוסף וכולם מטפלים ברכבי UMI...) - אז אצלו התקנתי את סט בולמים-קפיצים הנוכחי שלי, מטעמי נוחות שלי. תוכל לבדוק עמו ולקבל הצעת מחיר, לי זה היה כאמור מאד נח ולא יקר יותר מסדנאות השיפור - קיבלתי את הרכב לאחר ישור קו כמו שרציתי.

OFF-RoaD
16-12-16, 14:55
אכן צמרת בהוד השרון.

הסט יותקן בידיים (יש סדנה מארחת עם ליפט וכל מה שצריך), אני רק מחפש כרגע מה לקנות (ראית את השרשור השני... נמשיך שם).

asypeer
16-12-16, 15:38
תתחדש !

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוני אורבך
18-12-16, 09:21
תתחדש ותהנה.
אני הייתי מציע לך להמתין קצת עם השיפורים.
אתה עדין לא יודע בוודאות מה אתה רוצה ומה מתאים לך.
להגבהות ומגונים יש את המשמעויות השלליות שלהם לא רק חיוביות.
מרכז כובד גבוה, מאגר אפשרי לבוץ (המיגונים) וכו..
סע חצי שנה עם הרכב, או לפחות מספר טיולי שטח, ותסגר על מה בדיוק מפריע לך ומה אתה רוצה לשפר.
טרופר במקור יותר גבוה (גלגלים יותר גבוהים) מויטרה, אפילו מוגבהת, אולי זה מספיק לצרכים שלך.

נדב ש.
18-12-16, 10:21
תתחדש.
מיגון גחון לפחות הוא חובה, מכה קטנה או אבן ביחידת השילוב 4x4 או אגן שמן מנוע והנזק יהיה כפול 2 ממחיר המיגון.
לגבי צמיגים-להבנתי התחילו לייבא M/T במידה המקורית, אלא אם כן אתה נעול על 31" שזאת מידה עדיפה בעיני מבחינת כל הסיבות, רק מה תיצטרך סט ג׳נטים 15", וכמו שארז ציין לא חובה הגבהה כדי להכניס 31".

erezgur
18-12-16, 12:54
תלהבנתי התחילו לייבא M/T במידה המקורית
נדב, זה מעניין.. אתה יודע אילו צמיגים?

נדב ש.
18-12-16, 12:57
ראיתי כבר כמה מקסיס ביגהורן, ויתכן גם אכילס לפי דיברי חברים(המידה הזאת נמצאת גם בכמה לנדרוברים).

GodsFather
18-12-16, 13:14
מברוק. אז אתה עוזב את המועדון?

OFF-RoaD
18-12-16, 14:06
אף פעם לא עוזבים את המועדון הזה :)

wonderd
19-12-16, 11:47
בהצלחה עם הרכב החדש.
לפני הכל תשים בצד קרן לשלושה דברים - חיישן מסילה, ווסת לחץ והחלפת אטמי מזרקים וכוסיות.
זה לא בציניות אלא ברצינות, אני מאוד אוהב את הרכב הזה אבל מה שציינתי יגיע מתישהו.

בנוסף, חשוב מאוד(!!) - כשעושים לך את הטיפול עכשיו - שיפתחו אגן שמן, יוציאו את שני המסננים וינקו יסודית. מניסיון שלי - כל רכב צריך ניקוי כזה לפחות פעם בחיים ובשלך אני חותם שלא עשו מעולם.

נדב ש.
19-12-16, 14:22
אלעד, הוא כתב שבדק היסטוריה וזה מה שהיה חשוב לו בעיקר, אני רק מקווה ששם לב אם ומתי ביצעו את הנ"ל ולא יבוא לו בהפתעה...

OFF-RoaD
27-12-16, 19:59
טוב, אז עברו קצת פחות משבועיים, ויש מלא מה לעדכן.

קודם כל, הרכב עבר מהדואר ישר למוסך "צמרת" בהוד"ש, ליישור קו ותיקון מספר ריג'קטים שעלו בבדיקה. הוחלפו זרוע ידלר, אחד התפוחים ואטם מכסה שסתומים. בנוסף הוחלפו כל הנוזלים והפילטרים, למרות שאת חלקם לא היה צורך להחליף לפי מרווח הטיפולים, הכל כדי להתחיל בראש נקי וכשאני יודע מה קורה בתוך המכלולים.

היום הגעתי עם הרכב לסדנת "עולם השטח" באילת, ובעזרתו של רועי הותקנו קיט מתלים של OME (עם בולמי Sport וקפיצי HD), סט מיגונים שלושה חלקים של אספיר (שנבחר לאור העובדה שלמתחרים יש מגן גיר רשת ולא פלטה, עם הנמכה מציקה [לדעתי] במרכז הרכב להגנה על צינור הפליטה) ומיגוני סף משומשים של גתוס.

יעדים להמשך?
אני די שלם עם התחום המכאני. אמנם עוד לא הספקתי להכיר יותר מדי לעומק את מערכת המתלים החדשה, אך מנסיעה קצרה שעשיתי בשלל תוואים - הרכב מרגיש מצוין בכביש ובשטח. בנוסף, אחרי נהיגת לילה רצופה מחיפה לאילת, הרכב מרגיש טוב, הרבה יותר נוח וקל לנהיגה מהויטרה הידנית והלוחמנית, ואני שמח מאוד על הבחירה ושלם איתה.

עוד במסגרת ישור הקו אני צריך להגיע לחשמלאי רכב באזור המרכז / צפון (אשמח לשמוע המלצות) אשר יסיר את שלל המערכות המיותרות שהותקנו ברכב במרוצת השנים (ויש הרבה יותר מדי כאלו) ויתקין סט שלטים לפתיחת הנעילה המרכזית, ומשם - זה בעיקר קוסמטיקה. ריפודים, ניקיונות, דיגום תא המטען - ועוד המון פרויקטים שיסיחו את דעתי מהלימודים ו"יעזרו" לי לסיים את התואר...

תמונות בימים הקרובים, מבטיח!

wonderd
27-12-16, 20:10
נשמע מעולה
איך הבולמים האלה מרגישים על הרכב? מה היה לפני כן?

דרך אגב והבקשר להערה שלך על גובה מיגון הגיר - אצלי אין מיגון גיר והרכב עבר הרבה טיולים קשים יותר וקשים פחות בלי נגיעה באיזור הגיר/טרנספר/אגזוז..
עלולים לאכול אותי פה על זה - אבל לדעתי האישית בטרופר זה מיותר.

איל מ
27-12-16, 20:39
הערה נוספת. מיגון גיר פלטה ברכב הזה הוא חסרון מכיוון שהוא מספק אוורור פחות טוב לגיר.

OFF-RoaD
27-12-16, 21:10
נשמע מעולה
איך הבולמים האלה מרגישים על הרכב? מה היה לפני כן?

דרך אגב והבקשר להערה שלך על גובה מיגון הגיר - אצלי אין מיגון גיר והרכב עבר הרבה טיולים קשים יותר וקשים פחות בלי נגיעה באיזור הגיר/טרנספר/אגזוז..
עלולים לאכול אותי פה על זה - אבל לדעתי האישית בטרופר זה מיותר.

הבולמים מרגישים מעולה. עשיתי סיבוב שכלל נסיעה עירונית (באילת, ים כיכרות), נסיעה על כביש הערבה, וקצת על ציר הגז - והרכב מספיק קשה, אך לא יותר מדי, ויושב יציב מאוד על הכביש. זה אמנם לא מספיק זמן כדי לחוות דעה, והרפרנס שלי הוא מונרו קדמיים ומשהן בלתי מזוהה (אולי מקורי) מאחור, אך התחת שלי מרוצה.

לגבי המיגון - ברכב הקודם נסעתי בלי. פה בחרתי לשים, שוב, בשביל השקט הנפשי. לא יועיל - לא יזיק. העלות שולית מבחינתי ביחס לסיכון.

הערה נוספת. מיגון גיר פלטה ברכב הזה הוא חסרון מכיוון שהוא מספק אוורור פחות טוב לגיר.
זה נכון לכל רכב. נושא הפלטה / רשת הטריד גם אותי, אך כל מי שדיברתי איתו (כולל מכונאים ובעלי רכבים עם המיגון הזה) אומר שבדגמי הדיזל מהשנתון שלי אין שום בעיה. יש בעיית התחממות של הגיר בדגמי הבנזין, ואם זה היה המצב אצלי - ללא ספק החלטתי הייתה משתנה.

אגב, זה המקום להזכיר, המיגון של אספיר אכזב. מיקומי חורים לא מתאימים, ברגים באורכים לא מתאימים, זוויות לא מתאימות בצורה מהודקת לרכב, משום מה החזקתי מהם הרבה יותר איכותיים עד היום.

OFF-RoaD
28-12-16, 08:23
וקצת על ציר הגז

ציר הנפט, כמובן :/

OFF-RoaD
30-12-16, 20:56
טיול ראשון...
112309112310112311112312112313