PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בקניית רכב - יונדאי טוסון

Yonatan Gera
17-12-16, 22:29
יותר מידי מידע ומידע סותר ועצות מאנשים בילבלו אותי, אז החלטתי להתייעץ עם מי שהיה או יש לו את היונדאי טוסון מודל 2009-2010 מנוע בנזין 2.7 או 2.0
אני עוסק בנגרות, אני מחפש רכב גבוה יחסית עם נפח איכסון גדול מאחורה ולכן הגעתי למסקנה שג'יפ זה הרכב שהכי יתאים לי (אני שונא את כל הקנגו והדובלו למיניהם).
אני רוצה רכב שישרת אותי נאמנה בעבודה וגם שאוכל לנסוע בו מחוץ לעבודה ושלא יראה כרכב עבודה (לכן אני נמנע גם מהסטיישנים למיניהם).
התקציב שלי הוא 45K ולכן נראה בחיפושים שלי שהטוסון זה הרכב שנראה הכי מתאים ביחס לשנה ומחיר ולפי חלק מהפורומים הוא גם אמין יחסית.
הבעיה היחידה שצצה בכל מקום היא צריכת דלק, אני מבין שאני נוסע על ג'יפ ושהצריכת דלק יותר גבוהה מרכב פרטי אבל חלק מהאנשים שדיברתי איתם ממש הלחיצו אותי לגבי הצריכה והמליצו לי לקנות רכבים ממודל ישן יותר אבל אמינים יותר (לנד קרוזר 2002 ודומיו)
אני ממש לא מחפש רכב לשטח, ואני לא איש שטח (למרות שפעם נכנסתי לשטח רציני עם יונדאי גטס (רכב חברה ;)) כדי להביא לבן דוד שלי דלק לאיזוסו טרופר)
בכל מקרה אחרי החפירה הארוכה שלי, מישהו יכול להוריד לי את הלחץ וכל השליליות הזאת מהטוסון או לפחות להמליץ לי על משהו דומה ויותר טוב בתקציב הנ"ל (ובשנתון?)
תודה רבה

יואב פולס
20-12-16, 19:09
הטוסון והאח התאום שלו הספורטאז' עם מנוע 2.7 ליטר, V6, גיר 4 הילוכים, 175 כ"ס - אכן אמינים מאוד.
צריכת הדלק, תלויה הרבה בסגנון הנהיגה שלך. נסיעה רגועה, מחוץ לעיר, תגרד את ה 1:10. בתוך העיר 1:6 - 1:7 וזה לא יהיה טוב יותר מזה. אם מתווה הנסיעה שלך הוא שאתה מניע בבוקר, נוסע 5 ק"מ. מדומם. מניע אחרי שעתיים, נוסע 10 ק"מ, מדומם וכך הלאה - אל תצפה ליותר מ 1:5 במצטבר.
המכוניות האלו אכן לא נועדו לשטח, למרות שהם מצוידות בנעילת דיפרנציאל מרכזית.

nirs
20-12-16, 19:20
הרכבים האלה אמינים למדי.
הבעיה היחידה היא צריחת הדלק בדגם הבנזין.
לגבי יכולות השטח (גם אם לא מעניין את פותח השרשור) דווקא מפתיע לטובה ולדעתי לא נופל מהדסטר.

יואב פולס
20-12-16, 19:26
נופל, נופל. אי אפשר להשוות בכלל.

חנן-ג'יפולוג
21-12-16, 12:34
המכוניות האלו אכן לא נועדו לשטח, למרות שהם מצוידות בנעילת דיפרנציאל מרכזית.

חצי המשפט הראשון נכון, בלבד. לרכב הזה אין דיפ' אורכי, ולכן גם אין נעילת דיפ' אורכי.

כשהמחשב מחליט, בהתאם לצורך או בהתאם לכפתור הפעלה מהדשבורד, שיש צורך בהנעה כפולה, הוא מחבר בעזרת מצמד רטוב את הסרן האחורי אל הסרן הקדמי באופן "קשיח" ללא דיפרנציאל.
בשאר הזמן, ההנעה היא קדמית בלבד.

גיא
21-12-16, 12:57
בשום פראמטר .. בעצם .. יש לשניהם 4 גלגלים ..! ומנוע ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

yogibear
21-12-16, 18:47
אני מחזיק בטוסון בנזין 2.7. שנת 2008 עם כ 100K ק"מ .
הרבה מאוד זמן היה רכב שני בבית, ועכשיו הפך לרכב ראשון.
צריכת דלק גבוהה מחייבת מחשבה אם הוא מתאים לשימוש שציינת. בעיר הוא אוהב מאוד ללגום והרבה, מחוץ לעיר עם קרוז קונטרול הוא נרגע.
הרכב מאוד אמין, עלות טיפולים סבירה + .

לסיכום: אם אתה מסתובב בעיר, קח בחשבון עלויות תדלוק גבוהות.
שטח? אולי .. רק שבילים סלולים, אצלי גם לזה הוא כמעט ולא נכנס למרות שסיפרו לי על טוסונים ש"שיפרו " אותם למרות שלא ראיתי במו עיני.

nirs
22-12-16, 20:11
גיא ויואב,
טוסון יודע לעשות שטח, מניסיון.
אני מוביל לא מעט טיולים, בהשתתפות טוסונים, שעם נהיגה זהירה והכוונה עוברים יפה.
לא התרשמתי שדסטר עושה עבודה טובה יותר.
בסופו של יום, היכולות של הרכב תלויות בעיקר ביכולות הנהג...

שלמה_55
22-12-16, 21:33
בס"ד

למה אתה לא בודק פורסטר?

אמינות גבוהה מאוד. יותר מטוסון.

צריכת דלק - 1/12 מחוץ לעיר. 1/9 בעיר.

-->