PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ מצבר היברידי טויוטה קמרי

28-12-16, 08:02
רכב 2009 המצבר מראה סימני עייפות
פעם בחודש הרכב מנתק את המערכת ההיברידית
ודרך מחשב הרכב מנתקים את התקלה ואז הכול תקין
נערכה בדיקה שמראה שחלק מהתאים
לא עובדים באופן רציף
עלות מצבר חדש בחברה כ 13000 ש"ח
מוסך אחד הציע שיפוץ בעלות של 6-8K
האם משהו ביצע שיפוץ אשמח לקבל
המלצה על מקום +מחיר
תודה

30-12-16, 07:33
נסיון נוסף אולי למשהו בכול זאת יש ידע
תודה

חנן-ג'יפולוג
30-12-16, 07:52
לא מכיר את הרכב הספציפי. יש לי נסיון צנוע מאוד בתיקון מצברים היברידיים של מותג אחר.
מציע לך לבדוק לעומק את תכולת ה"שיפוץ".
אם מדובר בפריש מיש של מודולים מרכבים משומשים אחרים, גם הם בני 7, אז מאליו אתה יכול להבין שהשיפוץ יחזיק רק לזמן מוגבל.
אם מדובר בתאים/מודולים חדשים שיחליפו את כל התאים בסוללה, ללא קשר למצבם, זה סיפור שונה וכמובן, חיובי יותר.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

haim510
01-01-17, 16:59
תדבר עם מור ממצברי מוטלו 054-9009901
אולי הוא יוכל לעזור לך

בהצלחה חיים

אסף ד.
02-01-17, 20:58
פה?
קצת חיפוש במרשתת להבין מי נגד מי...
https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Classical-Flip-Key-Remote-Control-Car-Keyless-Entry-System-Three-Buttons-Remote-Controls-Quickly/1709638247.html?spm=2114.40010408.3.11.m 3Ktly

עוד קצת:
https://youtu.be/WnSacRjQxWw

25-07-17, 07:10
פה?
קצת חיפוש במרשתת להבין מי נגד מי...
https://www.aliexpress.com/item/In-Stock-Classical-Flip-Key-Remote-Control-Car-Keyless-Entry-System-Three-Buttons-Remote-Controls-Quickly/1709638247.html?spm=2114.40010408.3.11.m 3Ktly

עוד קצת:
https://youtu.be/WnSacRjQxWw

המשך סיפור המעשה
מצאתי משהו בבית שמש שאמור היה להיות מומחה
בתיקון הבטריה .הצעתו הייתה הוגנת שאם הוא לא מצליח
לתקן את הבטריה הוא מחזיר שני שליש מהסכום אותו שילמתי
ןאכן כך היה לאחר 3 פעמים שלא הצליח הוא החזיר 2000 ₪

אבל וכאן האבל הגדול בפעם השנייה שהרכב היה אצלו לאחר שהוא פירק את הבטריות והתעסק איתם .הופיע במחשב הרכב
תקלת Insulation (בידוד)
כאשר תקלה זו מופיע אי אפשר להניע את הרכב
לטענתו בגלל חדירת נוזל לגיר של הרכב ששם יש שני מנועים חשמליים יש צורך להחליף את הגיר
לטענתו התקלה אינה קשורה לבטריה ההברדית
לעשות את הסיפור ארוך קצר הגיר פורק ושוב לטענתו הוא ניקה את הנוזלים החליף איזה שהוא מחזיר שמן
ובכך פתר את הבעיה הסיפור עלה 3000 ₪

אני מוכרח להגיד שהסיפור נראה לי הזוי לטענתי התקלה נגרמה עקב ההתעסקות בבטריות של הרכב
הבטריה הרגילה וההברידית שגרמו להופעת התקלה במחשב הרכב בגלל כול הפירוקים וההרכבות

אשמח לשמוע אם יש משהו שמכיר את הנושא ויכול להאיר את עיני

lizard
25-07-17, 08:42
ברור שהזוי. לא באמת חשבת שאתה תקבל את הכסף בחזרה נכון?

boaz avrahami
25-07-17, 09:09
לי זה נשמע כמו נזק בצמת חשמל וכך גם עולה מקריאה באינטרנט.
תבדוק מה רשום בספר הרכב.

אם האוטו נכנס בלי התקלה אז לטעמי באחריות המוסך שיצא באותו האופן...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

איציק - 4X6ZH
25-07-17, 16:27
אתם
בעלי הרכב .
לא מבינים שיצרני הרכב לא רוצים שיתקנו את הרכב
מטרת יצרן הרכב היא למכור עוד רכב חדש
מטרת יצרן הרכב היא להוציא מהצרכן עוד כסף על תחזוקה
ומי שחושב שהוא יכול לנצח את המערכת מוזמן לנסות

איציק

אסף ד.
29-07-17, 23:17
איציק צודק, אין ויכוח.
ה"חיסכון" בדלק מתבטל בבום בסוללה... (תפשת מרובה לא תפשת).

תבדוק שוב בחברה, תנסה את טויוטה במודיעין, לפי המחיר אתה גם מקבל אחריות ל 7 שנים אם אני לא טועה.
תגיע פיסית ולא בטלפון, אולי יהיו גמישים במחיר.

צפה בוידאו הזה:
https://youtu.be/HaPHfA6LyZY

גם בזה:
https://youtu.be/yrSpi-RCAT8

וגם תקרא פה, אולי רלוונטי:
http://imgur.com/gallery/j8Bcp

טל חסיד
31-07-17, 21:40
ועל זה נאמר.... אתה לא מספיק עשיר בשביל לנסוע בזול.

טל

boaz avrahami
31-07-17, 22:26
תגידו הזיהום מהסוללות ירוק מהזיהום בנזין?

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

shachar
31-07-17, 22:57
כן, הסינים קוברים אותן באפריקה.

Sent from my Android using Tapatalk ישוחרר ברנרד

reuvenmav
25-10-17, 12:05
רכב 2009 המצבר מראה סימני עייפות
פעם בחודש הרכב מנתק את המערכת ההיברידית
ודרך מחשב הרכב מנתקים את התקלה ואז הכול תקין
נערכה בדיקה שמראה שחלק מהתאים
לא עובדים באופן רציף
עלות מצבר חדש בחברה כ 13000 ש"ח
מוסך אחד הציע שיפוץ בעלות של 6-8K
האם משהו ביצע שיפוץ אשמח לקבל
המלצה על מקום +מחיר
תודה

תיכנסו לקבוצת וצאפ של משפחת פריוס ותקבלו את המחיר הכי טוב לסוללה עם אחריות

https://chat.whatsapp.com/K3rqaP2N1ADCyHDckZCmmd

25-10-17, 15:14
סוף הסיפור היה שהגשתי תביעה לבית משפט
ברגע שהוא קיבל את התביעה הוא החזיר את כול הכסף
מעלה מחשבה שזאת הייתה עקיצה שלא הצליחה לו

KOT
25-04-18, 16:32
אני לא יודע מאיפה אתה אבל אני משפץ סוללות של טויוטה ולקסוס...תצור אתי קשר אים אתה מעוניין ביעוץ או שיפוץ
052-3435649

erezgur
25-04-18, 16:47
ברוך הבא לפורום...

KOT
25-04-18, 16:53
תודה רבה:)

26-04-18, 06:46
תודה על ההצעה
אולם הבנתי שכול הקומבינות עם המצברים ההיברדים
לא ממש חוסכים .
בסוף כסף קניתי מצבר חדש
דרך טויטה טבריה שהיה זול משמעותית מכול
המוסכים במרכז הארץ.
באילת עוד יותר זול גם עם מחשבים את עלות הדלק
אבל במקרה של תקלה לחזור אליהם זה סיפור

KOT
26-04-18, 09:33
לפי דעתי אתה טועה...הטיוטה של אשתי (לדוגמא) נסעה לאחר שיפוץ שנתיים (40K). שאר הלקוחות לא חזרו אלי שזה אומר משהו...עים חלקם אני בקשר.
ראיתי עבודות של שני מקומות אשר משפצים סוללות. אין מילים (עבודה על הפנים)- ברגים חסרים או שבורים בתוך המודולים וסוללה יושבת עקום.
ועבודה אחת שהגיעה שבוע ימים לאחר שיפוץ באחד מין המקומות הנ"ל. החמיצו 2 מודולים שדרשו החלפה (נסיון לחסוך/חוסר מקצעיות/רשלנות) וזה כבר לא משנה-העבודה לא נעשתה כראוי.
לכן מה שאמרתה קומבינות עים הסוללות לא עוזרות.
אני מצטער אים ההודעה שלי נראת קצת מתנשאת -לא זה מה שרציתי להראות, וממש לא ללכלך על מוסכים אחרים (לכן לא הדגשתי שמות)
אשמח אים תצור איתי קשר, יש מס שאלות אשר מעניינות אותי. תודה מראש-קונסטנטין
וסליחה מראש על שגיאות הכתיב :)

asafk
26-04-18, 11:00
ברוך הבא לפורום. אנחנו נהנים מאוד מבעלי מקצוע טובים שמצטרפים ותורמים לדיונים, אבל לא רק בדרך של הזמנה להיות לקוחות.
נשמח אם תשתף בתהליך השיפוץ. מה עושים? מה עושה בעל מקצוע שחאפר לא עושה? איך אתה בודק את הסוללה המשופצת? איך לקוח יכול לבדוק?
וכן הלאה.. אל תדאג. המתחרים שלך לא ילמדו שום דבר חדש, הגולשים שהתלבטו אם ללכת אליך או למישהו אחר יתרשמו מהמקצועיות שלך, ואם מישהו יקבל רעיון לשפץ לבד... שיהיה בהצלחה.. זו המטרה של הפורום הזה ואם לא אתה הוא היה חופר באינטרנט ולומד במקום אחר.
בקיצור. כולם יכולים להרוויח.

אסף.

ניר ל
26-04-18, 21:27
יש לא מעט סרטוני הסבר על שיפוץ הסוללה ע״י פירוק, מדידת מתח על כל תא והחלפת תאים עם מתח לא תקין.

חנן-ג'יפולוג
27-04-18, 12:31
ניר, ראה תגובה #3 שלי. למרות שיש לי נסיון בהחלפת פרטנית של תאים בסוללה של רכב היברידי, אני לא רואה לזה טעם ברכב שעוד רגע בן עשר שנים, אלא אם כן המטרה היא שלא תדלוק נורת תקלה ולמכור את הרכב לקורבן הבא.
במקרה הנוכחי יהיה נכון להחליף את כל התאים, או סוללה קומפלט.
יהיה מאוד לא חכם לשלם כסף למשפץ שיחליף ברכב כזה את התאים שדורשים החלפה בתאים בני תשע שנים מרכב אחר. זה בזבוז מוחלט של כסף.

ניר ל
27-04-18, 22:43
גם אני חושב כמוך ותוהה במה כרוך השיפוץ, כי להחליף תאים תקולים בלבד - עד שתסגור את כל הברגים יכול להיות שתצטרך לפתוח שוב ויש הרבה ברגים ....

Ersten
02-08-19, 15:54
שלום לכולם.
הנושא של סוללה היברידית הפך להיות חם בתקופה האחרונה.
אני למדתי הרבה בנושא וברצוני לחלוק אתכם את מסכנותיי שקשורות לכל הסוללות ככלל ולא רק של טויוטה

שיפוץ סוללה היברידית אפשרי בהחלט וגם יכול להחזיק הרבה זמן. הכל עניין כלכלי (כמו רוב הדברים בתחום הרכב ולא רק)
תלוי איך עושים את השיפוץ.

אם בודקים מתח בתאים ומזה מחליטים איזה תאים להחליף - השיפוץ הזה לא שווה אפילו שקל.
מה שעושים בעלי מקצוע רציניים זה בדיקה של כל תא ותא תחת עומס. בדומה מאוד לבדיקת מצבר רגיל - מעמיסים אותו והוא צריך לעמוד מעל מתח מסויים זמן מה.

עכשיו נגיד שבדקנו כל תא ומצאנו תאים שלא עומדים בעומס ויש להחליפם.
מסתבר שלהחליף סתם תאים פגומים בתאים אחרים זה לא מספיק. יש צורך ממשי בהתאמה של כל התאים בסוללה זה לזה. כלומר שקצב הפריקה והטעינה של כל תא וגם הקיבולת של כל תא יהו קרובים אחד לשני ככל הניתן. זה נקרא איזון של סוללה מרובת תאים וזה אחד השלבים הקריטיים בשיפוץ הסוללה. כמובן, על מנת להתאים כל התאים זה לזה המשפץ צריך להחזיק מלאי גדול של תאים משומשים כי לא ניתן לשפץ תא עצמו אלא רק קצת לשפר אותו.

ולא די בכך. יש אזורים בסוללה שהם מועמסים יותר מאזורים אחרים. ומן הסתם התאים "החזקים" יותר חייבים למקם באותם האזורים.

אם משהו ירצא לקרוא קצת יותר על הסוללות, אפשר לקרוא בלינקים הבאים:
אנגלית https://auto.howstuffworks.com/fuel-efficiency/hybrid-technology/recondition-hybrid-battery-pack.htm
בעברית https://e-motors.co.il/%d7%a1%d7%95%d7%9c%d7%9c%d7%94-%d7%94%d7%99%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%93%d7% 99%d7%aa/

zivo
02-08-19, 16:04
אני חושב שיש הרבה אמת, בעיקר בתאור של הצורך לגלות תאים בעיתיים, אבל גם בהסבר שלך, וגם באתר בעברית ששמת, יש כמה שגיאות, שאני חושש שמקורן בניסיונות שיווק של מי שמשפץ.

Ersten
02-08-19, 16:21
...גם בהסבר שלך, וגם באתר בעברית ששמת, יש כמה שגיאות...

דבר ראשון - אם בהסבר שלי יש שגיאה אז תרשום "לדעתי" יש שגיאה. מפני שאם לבסוף יסתבר שאין שגיאה, תיתפס כלא אמין.
דבר שני מעניין אותי איכן לדעתך השגיאה - מאוד יכול להיות שפספסתי משהו כי אני אומנם בעל תואר בתחום אך סך הכל בנאדם ויכול לטעות.

zivo
02-08-19, 17:37
אני באמת לא רוצה להכנס לוויכוחים, אבל ביטוים כמו להתאים תא לשכנים שלו או שאזורים שונים בסוללה יש עליהם עומס שונה לא נכונים.
אני מקווה שאנחנו מבינים שאם יש תא חלש, אז צריך להחליף אותו, אבל , לא מוציאים תאים טובים ומחליפים לחלשים יותר, רק כדי ליצור "שכונה" של תאים דומים.
ברור שיש יתרון שיש מלאי של תאים משומשים במצב סביר, ואז אם כל הסוללה שלך נמצאת נגיד בסביבות 80%, ורק תא אחד שירד ל 50%, אז אפשר לשים תא אחר בערך באותו המצב.
סוללה שתוכננה נכון, ואני מניח שזה המקרה, היא סוללה סימטרית לחלוטין במבנה שלה, והעומס על כל התאים זהה.
נכון שבדיקה נכונה היא תחת עומס, ולעבור על סוללה שלמה, זה סיפור לא פשוט.
ורק עוד הערה לגבי הכותרת של הדיון, והתגובה שלך- יש הבדל בין לשפץ סוללה שלמה, לבין לזהות תאים סוררים, ולהחליף.

Ersten
03-08-19, 12:30
אני באמת לא רוצה להכנס לוויכוחים, אבל ביטוים כמו להתאים תא לשכנים שלו או שאזורים שונים בסוללה יש עליהם עומס שונה לא נכונים.

נכונים ועוד איך. עומס שונה אולי לא מדויק, אפשר אולי להגיד "תא עובד קשה יותר"

אני מקווה שאנחנו מבינים שאם יש תא חלש, אז צריך להחליף אותו, אבל , לא מוציאים תאים טובים ומחליפים לחלשים יותר, רק כדי ליצור "שכונה" של תאים דומים.

יש מקרים שכן מוציאים. לא יודע אם ידוע לך אבל יש מספר גרסאות של תאים בטויוטה. אני ספרתי שלוש גרסאות. עד 2010, מ- 2010 עד 2016 ו- 2016+ לכל גרסה יש אופיין עבודה שונה. אם משהו עשה החלת תאים חלשים והשתמש בתא גרסא שונה, אז מוציאים את התאים אפילו אם הם יותר טובים מאחרים.

ברור שיש יתרון שיש מלאי של תאים משומשים במצב סביר, ואז אם כל הסוללה שלך נמצאת נגיד בסביבות 80%, ורק תא אחד שירד ל 50%, אז אפשר לשים תא אחר בערך באותו המצב.

בדרך כלל, לפי מה שאני הבנתי, בבדיקה מגלים מספר תאים "לא טובים" ובשיפוץ טוב לא מחליפים תא אחד אלא כל התאים הלא טובים.

סוללה שתוכננה נכון, ואני מניח שזה המקרה, היא סוללה סימטרית לחלוטין במבנה שלה, והעומס על כל התאים זהה.
נכון שבדיקה נכונה היא תחת עומס, ולעבור על סוללה שלמה, זה סיפור לא פשוט.

אני מתייחס רק לשיפוץ יסודי עם בדיקה של כל התאים. יתר השיפוצים, כמו החלפת תא בודד או בדיקה רק ע"י סורק תקלות והחלפת תאים בהתאם לתוצאות הסריקה - לדעתי לא שווים כלום אלא אם רכב מיועד למכירה והבעלים רוצה להיפתר ממנו.

ורק עוד הערה לגבי הכותרת של הדיון, והתגובה שלך- יש הבדל בין לשפץ סוללה שלמה, לבין לזהות תאים סוררים, ולהחליף.

שוב, אני מתייחס רק לשיפוץ יסודי.

Yohans
11-05-20, 16:38
אני לא יודע מאיפה אתה אבל אני משפץ סוללות של טויוטה ולקסוס...תצור אתי קשר אים אתה מעוניין ביעוץ או שיפוץ
052-3435649
שלום לך
האם אתה עדיין משפץ סוללות היברידיות של קאמרי?

-->