PDA

צפייה בגרסה מלאה : חורף, קר, אין חלונות. חרמונית או מעיל ומכנסי חורף?

asafk
28-12-16, 20:19
ובכן, הסוגיה לפתחנו הפעם היא קשה ויש האומרים מהקשות בין הסוגיות המפלגות ג'יפאים בדעותיהם.
החורף קר. חלונות הם מותרות עבור חלק מהג'יפים הפתוחים. ברווח בין משקפי האבק לצעיף, מתגנבת הסוגיה הקפואה הבאה.
מה לובשים?
כשהרוח מכה בכמה עשרות קמ"ש, והגוף יושב כמעט חסר תזוזה, האם חרמונית מסוג כלשהו תספק את החום הדרוש, או אולי יהיו אלו מעיל אטום ורב שכבתי ומכנסיים אטומים ומבודדים?
במשך שנים רבות הייתי חסיד דווקא של האסכולה השניה ואין תלונות, אבל החורף הגיע זמנו של המעיל הרב שכבתי האדום הותיק שלי, הניילון מתחיל להתפרק ורגע לפני קנייה, אומרים לי שאולי עדיף חרמונית.
מה אתם אומרים? איך לשמור על חום הגוף בג'יפ פתוח בחורף, מול איתני הטבע, ובמיוחד מים ורוח?

אסף.

avikkllk
28-12-16, 20:37
אגיד לך מה..לי יש חרמונית של צהל..
מדהימה..לא כמו רגילה.
שווה כל פרוטה ממליץ בחום.

tamir128
28-12-16, 20:51
היות שהבעיה העיקרית היא רוח, נראה שהתשובה היא חרמונית כי היא סגורה יותר.
לדעתי זה גם עניין של גיל - במילואים היינו על ג'פ"סים פתוחים ולא היה קר והיום אני בג'ימני סגור לחלוטין עם חימום מלא וקר לי :)

אמיר ב.א
28-12-16, 20:53
מניסיון - חלק ניכר מהשירות הצבאי העברתי בחרמונית - אם היא איכותית - היא מחממת טוב מאוד... וחוסכת בשכבות לבוש.

מצד שני , כמעט תמיד נסעתי בדיפנדר עם חלונות פתוחים כי המיזוג היה דפוק והיה ריח של גזי פליטה , בלבוש עם כמה שכבות טובות - נסענו בחרמון וכו' בלי בעיה.

boaz avrahami
28-12-16, 21:06
היתרונות של החרמונית הוא שאפשר ללבוש אותה מהר
שלא נכנס ברווח של המעיל רוח.
שיש לה כובע מחמם
אהה, והמחיר.

החסרונות הם:
בימים שהמזג אוויר משתנה לא ניתן להוריד רק מעיל.
לא נוח ואף מסוכן לחרבן עם חרמונית (מסוכן שהחבילה תצא בכובע...)
היא פחות מחממת ממעיל ומכנסי סקי טובים.
מסורבלת

יכול להמליץ על מעיל ומכנסים של קולומביה. משהו עם טכנולוגיה שנקראת אומני-היט.
עושה עבודה טובה גם במינוס 20 בלפלנד על אופנוע שלג בתנאים לא קלים.

בקיצור +1 למעיל ומכנסים טובים

tamir128
28-12-16, 21:53
היתרונות של החרמונית הוא שאפשר ללבוש אותה מהר
שלא נכנס ברווח של המעיל רוח.
שיש לה כובע מחמם
אהה, והמחיר.

החסרונות הם:
בימים שהמזג אוויר משתנה לא ניתן להוריד רק מעיל.
לא נוח ואף מסוכן לחרבן עם חרמונית (מסוכן שהחבילה תצא בכובע...)
היא פחות מחממת ממעיל ומכנסי סקי טובים.
מסורבלת

יכול להמליץ על מעיל ומכנסים של קולומביה. משהו עם טכנולוגיה שנקראת אומני-היט.
עושה עבודה טובה גם במינוס 20 בלפלנד על אופנוע שלג בתנאים לא קלים.

בקיצור +1 למעיל ומכנסים טובים

כן, אני מניח שלאופנוענים יש הרבה ידע ונסיון בעניין.
1 + למה שכתבת על חסרונות ויתרונות החרמונית.
בגלל הסיבות שציינת - שהחרמונית מסורבלת - במילואים הייתי על הג'פ"ס עם שמיכת סקאביאס על הרגלים.
מחמם ונוח וכשעוצרים ניתן לרדת ולתפקד מיד ללא סירבול.
כולם היו צוחקים עלי שאני נראה כמו זקנה עם השמיכה אבל זה היה פיתרון מנצח.

עוד מה שכתבת מזכיר לי סיפור (וסליחה על ההשתפכות) של צוות צעיר אצלינו ששכבו במארב בטן בלבנון. היו עם חרמוניות.
באמצע המארב אחד החליט שהוא חייב לחרבן אז לפי הנוהל העירו את כולם וידעו אותם בלחישות שמישהו הולך לחרבן, שלא יתפרו אותו כשהוא חוזר.
כשהוא חזר, היה ריח דק של חרא ואף אחד לא הבין מאיפה זה מגיע.
כשהגיע תורו של אותו בחור להתעפץ, הוא שם את הכובע של החרמונית על הראש ואז הוא הבין. (כאן צוחקים ;))

OFF-RoaD
28-12-16, 21:56
בהנחה ו money is not an issue...

אחרי 3 שנים של ג'יפים פתוחים שבוע אחרי שבוע בסדיר ועוד כמה חודשים במצטבר במילואים

*אין תחליף לנוחות ולמודולריות של מכנס ומעיל טובים. מה שכן, השכבות תחתיהם צריכות להיות צמודות, דקות (ויקרות) גם הן. כמו כן, מכנס ומעיל יהיו אטומים למים.

*חרמונית תיתן את אפקט החימום הדרוש ללא ספק, תאפשר לבישת בגדים נוחים ומחממים עוד יותר תחתיה (אפילו טרנינג ואימונית פלנל), ותסגור לך את שמירת החום בהרבה פחות כסף. אם מז"א רטוב - תצטרך חלפס מעליה וזה כבר הופך את החיים להרבה יותר מסורבלים.

אם השיקול הוא בעיקר כלכלי, לך על חרמונית ללא ספק. אם מדובר במראה ומודולריות - מעיל.

בסדיר הייתי קבוע עם חרמונית, כי לא רציתי להשקיע במעיל יקר, ובמילואים עברתי לאופציה השניה. לא חוזר לאחור, למרות ששתיהן פרוסות בפני.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-12-16, 22:07
חרמונית זה אחלה, בייחוד כשאין שיקול של מהירות הסרת פרטי לבוש ואין בעיה של אחסון פרטי לבוש קלים יותר ברכב.

במיוחד בהאמר, מושכים את צינור האויר החם של החימום ומכניסים לחרמונית מהצד התחתון של הריצ'רץ..

אבל גם מעיל טוב וגטקס עשו יופי את העבודה.

היום, בשביל רכב פתוח, אם יש חרמונית טובה, כזו שעמידה ברוח, הייתי לוקח חרמונית מעל לבוש חם דק ב-2 שכבות, כדי שניתן יהיה לקלף את החרמונית ולא לקפוא מקור ישר.

בסוף, זה לא שאתה הולך להתחיל להסתער על גבעה ישר כשאתה יורד מהרכב.

למצב של גשם, חלפ"ס זול בכוננות ליד.

נמרוד
28-12-16, 22:25
במקרה שלך, חרמונית. ברור. כחול-לבן. ישראלי כמו... כמו נ"נ.

נדב42
28-12-16, 22:42
חליפת סקי/סנובורד 2 חלקים (לא חייבים להיות סט), כאשר המכנסיים הם מאלו עם שלייקס שהוא לא רק רצועות גומי אלא גם מגביהים את הכיסוי, וכך לא בורח אוויר קר בין המעיל למכנסיים. מצד אחד זה מחמם מאוד את כל הגוף, מצד שני רוב החליפות כוללות רוכסנים לפתחי איוורור ובאופן כללי הן מנדפות היטב אם נהייה חם מדי בתוך החליפה.

בכל אופן, גם מעולם האופנועים ואחרי התנסות עם חליפה מלאה - היום אני בהעדפה ברורה לשני חלקים שמכסים היטב את אזור החפיפה ביניהם

בהצלחה :)

GodsFather
28-12-16, 22:52
עולם האופנועים אכן מוכיח שיש פתרונות טובים לחליפות שני חלקים.

אחרת - חרמונית.

yoni_0000
28-12-16, 23:06
לא יודע על מה אתם מדברים... פליז עבה, געטקס, כובע גרב- חם צוואר-כפפות ויאללה. בגשם וברוח הג'יפ נשאר פתוח :cool:

וחרמונית זה אחלה דבר. החימום של הראש והידיים עוזר מאוד ויכול לעשות הבדל בין נסיעה עם שכבה או 2 לבין נסיעה עם 2 שכבות וחרמונית.

talw
28-12-16, 23:14
חרמונית טובה רק בדבר אחד-היא לא נותנת לפלוצים לברוח לשום מקום ובכך תורמת את חלקה במאזן האנרגיה...
כמו שאמרו לפני,מעיל סקי טוב עם בטנה מתפרקת ,בנוסף למכנסי סקי יעשו את החיים הכי נוחים.

lizard
28-12-16, 23:59
חרמונית לא עמידה בגשם? יש לי אחת, לא צבאית, שעד כמה שאני זוכר כן עמידה. מה שכן, יש לה רעש חיכוך מעצבן והיא ממש לא סקסית.

OFF-RoaD
29-12-16, 07:57
הצבאיות - הבד יותר כותנה מניילון, ממש לא עמידה. אחרי כמה דקות סוגפת ואי אפשר לעמוד בגלל משקלה העצמי (תשאלו את המכ שלי, עשה ניסוי על בערך 30 חיילים קפואים שנראו כמו חבורת מתפללים מוסלמים אחרי 20 דק')

האזרחיות - הבד סינטטי, יותר ניילוני, ועדיין לא מתקרב לאיכויות ולעמידות של משהו שאפשר לקרוא לו אטום. בטפטוף קל היא תהיה בסדר, או אם מגיעים מאוד מהר למחסה. אחרי כמה דק' בגשם בריא גם היא תיכנע.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

boaz avrahami
29-12-16, 08:01
אמנם שלג זה לא גשם אבל משירות. סדיר של כמה שנים בחרמון אני לא זוכר פעם אחת חרמונית ספוגה במים. אולי הזיכרון כבר לא משהו...?

לפחות בצבא זה היה כיף כי היה אפשר ללבוש אותה מעל חולצה קצרה ותחתונים בתקופות המעבר

אגב, הדבר הראשון שכדאי לטפל בו זה ביגוד טרמי ולשים את החלק העליון מעל חולצת טריקו ולא על הגוף.
יש מקדמי בידוד שונים בביגוד טרמי.
גם מאוד אפקטיבי וגם הכי פחות מסורבל.
השלב הבא חסימת רוח ושלב מעל זה הבידוד של החליפה.
זו דעתי על סמך הנסיון הצר שלי

אומי5
29-12-16, 08:01
ציוד רכיבה, הוא פשוט נולד ותוכנן להיות אטום לרוח וגשם ובאותו זמן להיות מספיק נוח כדי לרכב.
כיום יש סטים שהמכנסיים והמעיל מתחברים ולפעמים גם הכפפות, כך שלא נשאר חריץ.
באימון אחד הגדלתי לעשות ובאתי גם עם קסדת אופנוע סגורה :).
בטיול שומרון בסופה של דרור הייתי עם מעיל רכיבה סביר והיה לי נעים.
החסרון בציוד כזה הוא שהציוד לא נועד לשימוש מבוצבץ, ואם בטיולי בוץ עסקינן אז בהחלט הייתי הולך על חרמונית.

באופן כללי בדרך כלל במילואים אני צריך להראות יותר "חייל" אז גטקס וגופיה טרמיים, סט עליון רגיל, פליז ושק"ש על הרגליים.

איל מ
29-12-16, 09:00
ציוד רכיבה איכותי עולה הרבה כסף.
יוצא מהכלל הוא חלפ"ס (יעודי לרכיבה, שעולה בביצועים גם על חלפסים יקרים בהרבה שאינם ייעודיים ), שהוא יחזית זול.
ברגע שחסמת את הרוח לא צריך הרבה שכבות מתחת.
אני רוכב בחורף עם חלפס ומתחת לזה מעיל קיץ (ממוגן), וזה בד"כ מספיק.
ניתן גם לקנות חרמונית ניילון ולשפר את העמידות שלה עם ספריי דוחה מים.

אומי5
29-12-16, 09:09
המכנסיים המעולות שלי עלו 80 שח (שמונים אין טעות) במסגר, המעיל 600 בערך, כפפות 200. אני לא אתפלא אם לאסף יש לפחות חלק מהציוד בבויידם.

Sent from um melabes

דרור ברלי
29-12-16, 10:49
את החרמונית האזרחית שלי רכשתי במיוחד לכבוד נהיגות חורף בבט"שית במילואים לפני 20 ומשהו שנים.
חרמונית היא פתרון מאוד חם ונעים אבל התגלתה כמשהו מסורבל ביותר בנהיגה.
ממש קשה לי לנהוג כשאני לובש חרמונית.

asafk
29-12-16, 10:53
הסידור שלי עד היום היה גטקס תרמיים הכי פשוטים עליהם מכנסיים פשוטים ועל זה מכנסי סערה איכותיים מחנות אופנועים של מאה שקל או קצת פחות.
גופיה תרמית מעולה מניו זילנד מצמר דק צמודה לגוף עליה חולצת כותנה עבה או סוודר דק (יעיל ממש כמו פליס דק) על זה מעיל קולומביה רב שכבתי אדום מבחוץ ופליז 200 בפנים. אם ממש קר עוד שכבה בין לבין. לאחרונה ניסיתי מה שנמכר בתור גופיה תרמית של אאוטדור, זה מסורבל ועבה יותר ומחמם פחות מהגופיה מניו זילנד.
כפפות סנובורד דקות שקניתי לפני כמה שנים בפינלנד בחורף כשפשוט קפאתי, או אם ממש קר כפפות רב שכבתיות - ניילון בחוץ פליס בפנים שקניתי בניו זילנד לשלג, חם צוואר פליס פשוט מהשקם אם קר מאוד וגם רטוב, או כפיה לבנה אם לא רטוב, כובע פליס 400 או כובע פליס של ג׳יפולוג, ומשקפי אבק ESS.
נעלי חורף של מרל גבוהות ואטומות עם ריפוד פליס200 פנימי, על גרבי חורף שיש לי בכמה רמות חימום מדקות סטנדרטיות של טיולים עד עבות מאוד עם צמר שקניתי בארהב כשהלכתי לטיול באזור רטוב וקר מאוד.
הפתח היחיד שנשאר הוא באזור האף וכשמכסים אותו נכנסים אדים למשקפיים.

בסהכ השכבה החיצונית של הקולומביה כבר לא אטומה. מזה הכל התחיל. 14 שנה. אין תלונות.
וחרמנית טובה עולה חמישית ממעיל חדש.

וכמו שחששתי... עדיין לא עזרתם לי להחליט אם היא תהיה יעילה באותה מידה. אני יכול להשאיל ולנסות בטיול הקרוב.

אגב... מעילי בד - מפסיקים להיות אטומים אחרי כביסה וצריך לחדש להם את ההגנה. יש ספריי ייעודי לזה. מעילי הכותנה הכי טובים מוספגים בשעווה וזה אפילו יותר טוב. כמעט כמו ניילון... והאמת... ממש בא לי על מעיל כזה כמו של כל הגיבורים (סטיב מקווין וכאלה)... או מעיל עבודה כותנה עבה ואטום של קארהארט...

בקיצור.. תמשיכו..

אסף.

נמרוד
29-12-16, 11:01
חרמונית לא עמידה בגשם? יש לי אחת, לא צבאית, שעד כמה שאני זוכר כן עמידה. מה שכן, יש לה רעש חיכוך מעצבן והיא ממש לא סקסית.

כולם הולכים סחור סחור, ורק מיכה נגע בנקודה!

אסף, אתה רוצה להיות צנחן קפוא וסקסי או גולנצ'יק שנעים לו?

112297

אומי5
29-12-16, 11:01
לא, היא לא תהייה יעילה באותה מידה.

Sent from um melabes

ד ו ר ו ן
29-12-16, 11:24
כולם הולכים סחור סחור, ורק מיכה נגע בנקודה!
]
חרמונית צבאית לא מניילון ולא עושה את הרעש המעצבן כמו חרמוניות ״ההורים קנו לי חרמונית ניילון כי לא קיבלתי מהאפסנאי״.
אשכרה שומעים אנשים מגיעים מרחוק עם ה״וויש-וויש״..

דרור,
מה ההבדל בין מעיל כבד ומחמם לבין חרמונית?

ד ו ר ו ן
29-12-16, 11:27
112297
זה נראה כמו התמונה המפורסמת של השיריונר הרוסי ליד חייל חי״ר רוסי.

למי שלא מכיר, האגדה אומרת שהרוסים בנו נטנקים נמוכי צללית שחייבו שיריונרים נמוכים במיוחד.

במדינה גדולה כמו שלהם, לא הייתה להם בעיה למצוא מספיק מגויסים נמוכים.

דרור ברלי
29-12-16, 13:02
זו לא אגדה, זו האמת.
טנקים רוסיים עד היום בעלי צללית נמוכה במיוחד.
אנשי צוות גבוהים לא יכולים להכנס ולתפקד בתוך טנק כזה.
אני זוכר טוב את אחד ה-T55 של צד"ל ששיחקתי בו קצת. לא היתה לו ריצפת צריח - אני 1.90, עמדתי על הריצפה התחתית, (תחתית התובה) ועדיין הראש שלי היה בחוץ. לא רוצה לחשוב על הטען שבזמן צידוד צריך לרוץ עם הצריח..... התותחן בטנק הזה צריך להיות לא רק נמוך אלא גם רזה. מאוד רזה. על מה שעובר על הנהג (צפוף + סטיקים + גיר ידני לא מסונכרן + קלאץ' שדורש את שרירי הרגל של הענק הירוק) נדבר פעם אחרת....

ובאמת, במדינה עם מאות מיליוני תושבים, אין בעיה למצוא מספיק חבר'ה נמוכים כדי להפוך אותם לטנקיסטים.

לגבי ההבדל בין מעיל כבד לחרמונית - יש הבדל. נכון שגם עם מעיל עבה כמו דובון פחות נוח לנהוג, אבל החרמונית היא מקשה אחת ו"נועלת" את פלג הגוף העליון. בנהיגה אני אוהב להיות משוחרר לחלוטין, בלי משהו שתופס לי את הידיים. יותר מזה - הריפוד העבה על הרגליים ממש מפריע לנהג גבוה, במיוחד במכוניות מהמזרח הרחוק שמתוכננות על אנשים קטנים ולכן בהן מושב הנהג כמעט תמיד גבוה מדי וגלגל ההגה כמעט תמיד נמוך מדי.

כשאני לא נוהג החרמונית מאוד מפנקת לדעתי, ובסופה שלי עם מושב נהג מונמך (בכוונה) זה הרבה פחות נורא והנהיגה הרבה יותר נוחה לי בכל מצב - ועדיין - בנהיגה אני מעדיף מכנס ומעיל נפרדים עשויים חומרים מחממים דקים על פני סרבל חתיכה אחת עשוי ריפוד דובי ומסורבל.

נמרוד
29-12-16, 13:07
יותר מזה - הריפוד העבה על הרגליים ממש מפריע לנהג גבוה, במיוחד במכוניות מהמזרח הרחוק שמתוכננות על אנשים קטנים ולכן בהן מושב הנהג כמעט תמיד גבוה מדי וגלגל ההגה כמעט תמיד נמוך מדי.

"מכוניות מהמזרח הרחוק" מגיעות, בהכללה גסה, כשהן אטומות ומחוממות היטב :rolleyes:

ד ו ר ו ן
29-12-16, 14:45
"מכוניות מהמזרח הרחוק" מגיעות, בהכללה גסה, כשהן אטומות ומחוממות היטב :rolleyes:
++
דרור,
אתה נוסע עם מעיל בתוך רכב סגור?

דרור ברלי
29-12-16, 15:11
בג'יפ שלי "סגור" זה מונח ערטילאי משהו.
אני לא ממהר להלביש עליו ברזנט, וכן ממהר להסיר אותו.
בטיולים אני מקפל חלון קדמי גם בחורף. אלא אם יורד גשם.
ברכב שטח כמו שלי או כמו שאסף מדבר עיו, נוהגים בלבוש חם. לכן השאלה.
ויש מכוניות שלא מאפשרות את זה כלל. כי הן, אפעס, בעלות הנדסת אנוש מאתגרת משהו.

לפני כך וכך ימיםישבתי קצת מול הגה של רכב שטח יפני מיתולוגי. אוטו גדול פיזית. הזזתי את המושב אחורה. כיווננתי. לא נוח. ההגה נמוך מדי. בין הברכיים. כמקובל במכוניות שתוכננו ע"י אנשים בגובה 1.60.

zivo
29-12-16, 16:51
הסידור שלי עד היום היה גטקס תרמיים הכי פשוטים עליהם מכנסיים פשוטים ועל זה מכנסי סערה איכותיים מחנות אופנועים של מאה שקל או קצת פחות.
גופיה תרמית מעולה מניו זילנד מצמר דק צמודה לגוף עליה חולצת כותנה עבה או סוודר דק (יעיל ממש כמו פליס דק) על זה מעיל קולומביה רב שכבתי אדום מבחוץ ופליז 200 בפנים. אם ממש קר עוד שכבה בין לבין. לאחרונה ניסיתי מה שנמכר בתור גופיה תרמית של אאוטדור, זה מסורבל ועבה יותר ומחמם פחות מהגופיה מניו זילנד.
כפפות סנובורד דקות שקניתי לפני כמה שנים בפינלנד בחורף כשפשוט קפאתי, או אם ממש קר כפפות רב שכבתיות - ניילון בחוץ פליס בפנים שקניתי בניו זילנד לשלג, חם צוואר פליס פשוט מהשקם אם קר מאוד וגם רטוב, או כפיה לבנה אם לא רטוב, כובע פליס 400 או כובע פליס של ג׳יפולוג, ומשקפי אבק ESS.
נעלי חורף של מרל גבוהות ואטומות עם ריפוד פליס200 פנימי, על גרבי חורף שיש לי בכמה רמות חימום מדקות סטנדרטיות של טיולים עד עבות מאוד עם צמר שקניתי בארהב כשהלכתי לטיול באזור רטוב וקר מאוד.
הפתח היחיד שנשאר הוא באזור האף וכשמכסים אותו נכנסים אדים למשקפיים.

בסהכ השכבה החיצונית של הקולומביה כבר לא אטומה. מזה הכל התחיל. 14 שנה. אין תלונות.
וחרמנית טובה עולה חמישית ממעיל חדש.

וכמו שחששתי... עדיין לא עזרתם לי להחליט אם היא תהיה יעילה באותה מידה. אני יכול להשאיל ולנסות בטיול הקרוב.

אגב... מעילי בד - מפסיקים להיות אטומים אחרי כביסה וצריך לחדש להם את ההגנה. יש ספריי ייעודי לזה. מעילי הכותנה הכי טובים מוספגים בשעווה וזה אפילו יותר טוב. כמעט כמו ניילון... והאמת... ממש בא לי על מעיל כזה כמו של כל הגיבורים (סטיב מקווין וכאלה)... או מעיל עבודה כותנה עבה ואטום של קארהארט...

בקיצור.. תמשיכו..

אסף.

אסף,
לא יותר פשוט לחזור הביתה ולקחת את הסט מפתחות הנכון? :rolleyes:

ד ו ר ו ן
29-12-16, 16:55
כמקובל במכוניות שתוכננו ע"י אנשים בגובה 1.60.
דרור,
אתה עם מימדי הנפיל שלך הוא החריג.
לא שאר העולם בחתך של 1.6 עד מגרדים את 1.8 מלמטה.

אתה כמו לא מעט כאן מכיר את הימים על סיפון רכבים צבאיים פתוחים כמו הנדון, טרום עידן הגורטקס ושות', וגם טרום החרמונית.

אני בדיעה שאם אתה באקסטרים, אז עד הסוף:
גאטקס כותנה שמגיע בקושי לגובה החגורה, מעיל דובון וסוודר שמשאירים לך את הרצועה השטנית של המותניים מאחור חשוף לקור, כמובן בלי כפפות, ועם הנזלת קפואה על הלחי כמו בסרט "טפשים בלי הפסקה".

מותר כובע, אבל לא מפליז.

112300

zivo
29-12-16, 16:58
אסף, אתה רוצה להיות צנחן קפוא וסקסי או גולנצ'יק שנעים לו?

112297

1++

ועל אותו משקל, מי שרוצה להיות cool ברכב ישן ופתוח, שלא יתלונן שקר לו.
בשלב מסויים, סדר השיקולים בבחירת הרכב, צריך להשתנות (זה הרבה יותר פשוט מאשר לעקוב אחרי הוראות הלבוש של אסף).

boaz avrahami
29-12-16, 17:03

מיכה, אם מה שדופק לך את הסקסיות זה החרמונית אז עזוב... תשאר סקסי עם סוודר

lizard
29-12-16, 17:05
לא הבנת אותי. החרמונית שלי, בטח במידה שלי וכשאני בתוכה, סקסית כמו גוש ירוק. חרמוניות צבאיות הרבה יותר סקסיות בעיניי(בייחוד אם הן מכילות איזו חיילונת)

זה מה שקניתי בארהב בוולמארט... עם זה באתי למפגש אבל בסוף לא היה נורא קר
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/3043af66c06d55e58c70de6e0cf9d336.jpg

ד ו ר ו ן
29-12-16, 17:21
יש מצב שבאלסקה, יש איפושהו דוב גריזלי שיחשוב שאתה סקסי בהופעה הזו.

למזלך, איך ריץ'רץ' מאחור בחרמונית.

boaz avrahami
29-12-16, 17:25
בשביל דוב גריזלי הוא יעשה ריצרץ מאחור. העיקר להיות סקסי [emoji4]

אסף, סע לקולומביה עודפים בלוד ותקנה חדש.
אתה בסטאפ הטוב ביותר, שלא לדבר על הסקסיות

shachar
29-12-16, 17:30
אסף, סע לקולומביה עודפים בלוד ותקנה חדש.

חושב שעברו לאירפורט סיטי

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

opl
29-12-16, 18:12
קניתי אצלהם כמה דברים לא רעים בכלל לחורף (לא החורף בולשיט שיש בארץ)

AvinoamNa
29-12-16, 18:46
מתעלק [emoji848]
איך המחירים בעודפים ביחס למחירי חו״ל?

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
29-12-16, 19:03
תלוי במה ותלוי איפה. במדינות קרות ביגוד חם הוא מוצר צריכה בסיסי. קניה ברשת דטקלון לדוגמא תהיה כנראה זולה בהרבה בהשוואה בין מוצר (קצת פחות לגבי דגם של מותג) למוצר. בארהב מחירי הביגוד של קולומביה וTNF יהיו זולים יותר, במיוחד בעודפים.

boaz avrahami
29-12-16, 19:11
זו לא אגדה, זו האמת.
טנקים רוסיים עד היום בעלי צללית נמוכה במיוחד.
.

בגלל שאין בהם ״מעיל רוח״ [emoji4]

חנן-ג'יפולוג
29-12-16, 19:24
חרמונית לובשים "או-נטורל".
מורידים שמיכה, נכנסים לחרמונית, עומדים למסדר, חוזרים לשמיכה, וחוזר חלילה, עד לשחרור.

אם המפקד במסדר מנסה להתחכם, עושים לו יעל אבוקסיס. הוא לא יחזור על הטעות.

חוכמה של סמ"רים.

.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

asafk
29-12-16, 19:50
מחירים... המעיל שלי עולה בין 150$ באאוטלט ל200$ בחנות. אני קניתי בזול במיוחד ב140$ באיזה סייל לחג.
בארץ הוא עולה סביב 2500 שקל בחנויות. מגוחך. גם עם הנחה של 50 אחוז זה נשאר מגוחך.
אגב. בדקתי עכשיו ומעיל של קארהארט שעולה 180$ שם לפני הנחה עולה סביב 650-700 שקל כאן. כלומר אפשר להשוות יבואן ליבואן ולהסיק מסקנות.

אסף.

- - - Updated - - -

בכל מקרה יש לי עד 26 בינואר למצות את המחקר להחליט ולבצע.

אסף.

itayhi
30-12-16, 00:00
חרמונית לובשים "או-נטורל".
מורידים שמיכה, נכנסים לחרמונית, עומדים למסדר, חוזרים לשמיכה, וחוזר חלילה, עד לשחרור.

אם המפקד במסדר מנסה להתחכם, עושים לו יעל אבוקסיס. הוא לא יחזור על הטעות.

חוכמה של סמ"רים.

.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

חטפתי שבת על שמירה עם חרמונית ומתחתיה "אזרחי".
שלא תגיד בקו בלבנון. במגורים! בתל נוף!!! ביום חמישי בערב. בזמן הכנות למסדר מפקד לפני יציאה לסופ"ש.

איתי

נמרוד
30-12-16, 07:31
שלא תגיד בקו בלבנון. במגורים! בתל נוף!!!

אני מאמין שחנן דיבר על שירות בצה"ל. בצבאות אחרים זה יכול להיות אחרת [emoji6]

boaz avrahami
30-12-16, 11:40
אסף,
אל תסתכל על מחירי האינטרנט של קולומביה בארץ. סע לחנות הראשית באירפורט סיטי. אני קניתי בזמנו מעיל בכ 500 שח.
אם מציקים לסער הוא יודע לספק הצעות מענינות.
בכל מקרה אם הזמן לא פקטור אז בחול בוודאי יהיה יותר אטרקטיבי

-->