PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני רכישת WJ כמה שאלות. תודה.

lidorx
29-12-16, 11:38
שלום לכולם,
אז מכרתי פאג'רו קינג קצר והחלטתי שבא לי משהו יותר רציני.
ההתלבטות היתה בין סופה ל WJ, החלטתי ללכת לכיוון ה WJ מכיוון שהוא משלב יכולות שטח מעולות ונסיעה יום יומית קצרה.
הרכב ישמש בעיקר לטיולי עבירות בינוני עד קשה +
אין הרבה היצע בלוחות המכירה ולכן אצטרך לחכות עד שייפול משהו טוב.

1. האם הגבהה של 2.5" תספיק לטובת רוב הדרכים העקלקלות בארצנו?
2.אשמח לדעת מה חשוב לבדוק לפני הרכישה , שמעתי על בעיות התחממות?
3.אני יותר מעוניין במנוע בנזין והסבה לגז. מנוע 4.7 יתאים? שכנועים לדיזל יתקבלו בברכה (למרות שבמקרה של משאבה אצטרך למשכן את התחתונים)
4.כמה ק"מ מנועי הבנזין מחזיקים לפני שמחזירים נשמתם לבורא ואיך לדעת שתוחזקו בצורה טובה? וכמה הדיזל לפני החלפת משאבה\מרססים?
5. מערכת QUADRA איך ניתן לבדוק האם תקינה ? והאם נדרשת החלפה לנעילות 100% או שהיא מספיקה? הבנתי שהסרנים הם אלומיניום ולכן ישנה בעיה להתקין נעילות אחרות?

אשמח לכל תשובה באשר היא.
תודה,
לידור.

lizard
29-12-16, 12:30
אוקי מהשנה שיש לי את האוטו הנה תובנותי:
1. לא. תצטרך הגבהה של 4-6 אינץ לפחות.
2. יש מלא דברים לבדוק. רצוי שתיקח את הרכב לבדיקה אצל מומחה בתחום. בצפון יש את מוניר. באיזור המרכז חדרה יש את ליעד מאוטוליין. באיזור מודיעין יש את ארז סמדר.
3. הבעיה עם הדיזל היא שהוא פחות נפוץ וחלקים מסוימים קשה יותר להשיג אבל יש תמיכה של הקהילה.
4. אי אפשר לדעת. תלוי במה עבר עליו ורמת הטיפולים בו.
5. מערכת הקוודרה נחמדה לעבירות קלה עד בינונית. לעבירות רצינית צריך נעילות. יש כל מיני סוגים גם לסרן אלומיניום.

יש קהילת wj גדולה ותומכת בוואטסאפ. לפני כל דבר שאתה עושה, כולל חיפוש וקניה, תתייעץ איתם. שלח לי טלפון בפרטי ואבקש לצרף אותך.

tom1105
29-12-16, 12:49
2. יש מלא דברים לבדוק. רצוי שתיקח את הרכב לבדיקה אצל מומחה בתחום. בצפון יש את מוניר. באיזור המרכז חדרה יש את ליעד מאוטוליין. באיזור מודיעין יש את ארז סמדר.
3. הבעיה עם הדיזל היא שהוא פחות נפוץ וחלקים מסוימים קשה יותר להשיג אבל יש תמיכה של הקהילה.
5. מערכת הקוודרה נחמדה לעבירות קלה עד בינונית. לעבירות רצינית צריך נעילות. יש כל מיני סוגים גם לסרן אלומיניום.

יש קהילת wj גדולה ותומכת בוואטסאפ. לפני כל דבר שאתה עושה, כולל חיפוש וקניה, תתייעץ איתם. שלח לי טלפון בפרטי ואבקש לצרף אותך.

מה שמיכה אמר למעט סעיף 3... מעטים החלקים שקשה להשיג... רב המנוע הוא חלקים של מרצדס...
מנועי דיזל מחזיקים חצי מיליון בלי שום בעיה... תטעין את המצבר וסע... ( רב התקלות הן מתח לא מספיק בהתנעה ).
אני לא מכיר הרבה מנועי בנזין שהגיעו ל220/250 קמ ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Saar
29-12-16, 13:11
לעניות דעתי, הגבהה של 2.5"-3" עם צמיגי 245.75.16 תאפשר לך לעבור את רוב המסלולים ללא כל בעיה.

lizard
29-12-16, 13:13
את מפגש גיפולוג והטיול שלאחריו עשיתי עם 245/70/16 מידה מקורית. צמיגי 50/50 של טויו. ללא הורדת לחץ אוויר. נסע יפה מאוד. ה3% הבדל בין הגדלים לא משמעותי לדעתי. ההבדל המשמעותי הוא שבמידה המקורית אין צמיג שאח מלא.

נמרוד
29-12-16, 13:16
1. האם הגבהה של 2.5" תספיק לטובת רוב הדרכים העקלקלות בארצנו?

מה שחשוב באמת היא לא מידת ההגבהה אלא מידת הצמיג. הסטנדרט בפועל בישראל עבור הג'יפים האלו הוא צמיג בקוטר 31 ורוחב 10.5 אינץ', וזה, בג'יפים המדוברים, דורש הגבהה של לפחות 3.5 אינץ' כדי לאפשר מהלך גלגל מספק בהצלבות. בפועל, השילוב של קיט הגבהה 4.5 אינץ' + צמיגים בקוטר 31 אינץ' או מידה מילימטרית שקולה הוא נפוץ ועובד היטב. קיט של 4.5 אינץ' הוא עדיין קיט של "זרועות קצרות" - Short Arm. מעבר לכך מדובר על הסבה לזרועות ארוכות Long Arm - הסבה מורכבת ויקרה יותר משמעותית.

2.אשמח לדעת מה חשוב לבדוק לפני הרכישה , שמעתי על בעיות התחממות?

ראה 4

3.אני יותר מעוניין במנוע בנזין והסבה לגז. מנוע 4.7 יתאים? שכנועים לדיזל יתקבלו בברכה (למרות שבמקרה של משאבה אצטרך למשכן את התחתונים)

ככל שהרכב ישן יותר, מחיר הקנייה זול יותר, והוא רכב שעשועים, ההסבה לגז פחות כדאית. עלות הכסף והפוטנציאל לצרות ודה-באגינג בהמשך מאפיל על החסכון הצפוי בהוצאות תדלוק. אבל זה באמת שיקול שלך ושל הקילומטראז' שאתה צופה לשימוש ברכב.

4.כמה ק"מ מנועי הבנזין מחזיקים לפני שמחזירים נשמתם לבורא ואיך לדעת שתוחזקו בצורה טובה? וכמה הדיזל לפני החלפת משאבה\מרססים?

זו שאלה שהתשובה לה לא יחודית לרכב זה או אחר. היסטורית טיפולים מפורטת, מודפסת, לפחות מכמה שנים אחרונות, ממוסך מסודר ומוכר, היא הסימן הראשון לרכב שאפשר לקנות. מעבר לזה, אתה צריך לנהוג ברכב, ולבדוק כל מה שאתה מסוגל לבדוק - שהכל בפנים עובד ותקין. רכב מוזנח קוסמטית ופנימית, עלול להיות גם מוזנח מכאנית... אלא אם יש היסטורית טיפולים.

5. מערכת QUADRA איך ניתן לבדוק האם תקינה ? והאם נדרשת החלפה לנעילות 100% או שהיא מספיקה? הבנתי שהסרנים הם אלומיניום ולכן ישנה בעיה להתקין נעילות אחרות?

קנה, סע, טייל, ותחליט בעצמך. אין כללי ברזל בנוגע לנעילות.

boaz avrahami
29-12-16, 17:01
מנוע 4.7 לא אוהב גז בלשון המעטה.
תזהר מרכב כזה שמוסב.

המידה שנמרוד המליץ עליה לא רלוונטית לרכב הזה בגלל הג׳אנטים.
גאנט 15 לא מתאים שם.
המידה שסער ציין היא המתאימה והיא קרובה מאוד ל 31 ויש בה מבחר גדול של צמיגי שטח.

אם אתה לא מחפש פוזות תשים קפיצים ובולמים 2.5 וכך תשאר עם רכב שלא קשה לעבור איתו טסט, מתנהג היטב בכביש ועובר כל מסלול למעט אקסטרים.

אם היה לי את הידע הזה כשקניתי את הרכב הייתי חוסך הרבה כסף...

אורי.ר
29-12-16, 17:20
את מפגש גיפולוג והטיול שלאחריו עשיתי עם 245/70/16 מידה מקורית. צמיגי 50/50 של טויו. ללא הורדת לחץ אוויר. נסע יפה מאוד. ה3% הבדל בין הגדלים לא משמעותי לדעתי. ההבדל המשמעותי הוא שבמידה המקורית אין צמיג שאח מלא.
נכון להיום יש 2 חברות שמוכרות צמיג שטח מלא במידה 245/70/16. מקסיס 764 וחברה שניקראית אכילס

windler
30-12-16, 09:17
נכון להיום יש 2 חברות שמוכרות צמיג שטח מלא במידה 245/70/16. מקסיס 764 וחברה שניקראית אכילס

תוכל להוסיף לרשימה ...יש לי על הרכב צמיג במידות האלו של חברת KUMHO , 50\50 .

erezgur
30-12-16, 09:19
תוכל להוסיף לרשימה ...יש לי על הרכב צמיג במידות האלו של חברת KUMHO , 50\50 .
50-50 יש מבחר גדול, אבל זה לא שטח מלא...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

sizo
30-12-16, 16:18
מנוע 4.7 לא אוהב גז בלשון המעטה.
תזהר מרכב כזה שמוסב.

המידה שנמרוד המליץ עליה לא רלוונטית לרכב הזה בגלל הג׳אנטים.
גאנט 15 לא מתאים שם.
המידה שסער ציין היא המתאימה והיא קרובה מאוד ל 31 ויש בה מבחר גדול של צמיגי שטח.

אם אתה לא מחפש פוזות תשים קפיצים ובולמים 2.5 וכך תשאר עם רכב שלא קשה לעבור איתו טסט, מתנהג היטב בכביש ועובר כל מסלול למעט אקסטרים.

אם היה לי את הידע הזה כשקניתי את הרכב הייתי חוסך הרבה כסף...
לגבי הגז אני לא מסכים איתך בכלל שלי הקודם היה עם גז שקניתי אותו ואצלי הוא נסע עוד שנתיים והיה רכב יום יומי ונסעתי איתו הרבה בעיקר על גז ולא הרס לי את המנוע בכלל.
הכול תלוי בסוג המערכת שאתה מתקין ואיך התקינו אותה ואם היא מכוונת.
רוץ מזה גם אם יחזיק המנוע 100000 במקום 200000 קילומטר זה יצא מאוד כלכלי אתה תחסוך מחיר של 2 מנועים בערך.
דרך הגב הנקודת חולשה של המנועים האלה זה התחממות ברגע שהרכב מתחמם יש סיכוי גדול שיעוף לך שסתום.
שזה דרך הגב מה שאנשים מייחסים למערכת הגז אבל זה לא קשור זה כן קשור שלא מתקינים את המערכת טוב ולא מכוונים אותה טוב אז החום בתא שרפה גבוהה יותר וזה מה שגורם להרס המנוע.
בכול מקרה לגבי הגז אתה תראה דעות לפה ולפה תעשה את החושבים שלך.
ויש באמת קהילה מאוד עוזרת בוואטסאפ אז על תפחד רק שתדע שזה רכב ממכר ראה הוזהרתה

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

grand
30-12-16, 20:43
מה ששיצו אמר נכון בהחלט לגבי המנוע, התחממות מובילה לעיוות בראשי אלומיניום ולתופעה של נפילת שסתום לצלינדר והרס מוחלט למנוע, הבנזין מצנן את הראשים, גז מחמם אותם, לכן ההגיון אומר שהסיכון גבוהה יותר לתופעה המדוברת במנוע מוגז.
עוד נקודה נגד הגז היא התערבות בחיווטים ובצמת המנוע, לא הייתי מעז לגעת או לחתוך משהו בצמת המחשב ברכב הזה, גיל מתקדם ונתקים בחיווטים מקור לצרה גדולה מאוד.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Saar
30-12-16, 23:19
עוד נקודה נגד הגז היא התערבות בחיווטים ובצמת המנוע, לא הייתי מעז לגעת או לחתוך משהו בצמת המחשב ברכב הזה, גיל מתקדם ונתקים בחיווטים מקור לצרה גדולה מאוד.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
+1
ומי שלא נתקל בצרות של צמת מחשב לא מבין עד כמה זה יכול לכאוב.
אישית, לא הייתי נוגע ברכב עם גז או שהייתה בו מערכת גז.

הבדל העלויות בין הגבהה של 2.5-3" לבין הגבהה של 4.5" הוא פי 2 בערך.
וזה לפני שהזכרנו טסטים וכו'.
צמיג במידה המקבילה ל 31" בגובה נכנס גם עם 3".
אם אתה לא הולך לכיוון של רכב עבירות, אלא לכיוון של רכב טיולים שמסוגל גם "לעבור", 3" יהיה די והותר.
זו דעתי כמובן...

shahav
31-12-16, 10:45
רק רוצה לחזק את ידך. ה wj הופך להיות הסופה של המאה 21...

תבדוק :
חיבוריי זרועות לגוף
חימום פנימי: תברר אם רדיאטור פנימי הוחלף. תוודא שיש חימום.
תברר אם דלתות מזגן הוחלפו. תברר עם רדאטור פנימי הוחלף, תוודא שיש קירור.
מצב גומיות בכול הזרועות.
נסיעה שקטה , חוסר רעשים מהסרנים ותיבת העברה.

אני הייתי מעדיף רכב ללא קאדרה וחלון בגג. ככה עלות הנעילות נמוכה יותר, אין צורך להחליף ציריות, אין בלאגאן עם ניקוז חלון בגג, והמיזוג פשוט יותר, ללא מולטי זון.

חשוב לבדוק רדיאטורים פנימים כי טיפול בהם כרוך בפירוק כל הדש.

עוד פרט , זה רכב שנועד לאדם עם חוש טכני. זה רכב יחסית ישן עם מערכות דיי מורכבות, חשוב שתבין ותהנה מהטיפול בו, אחרת זה סבל והוצאה שלא נהנים ממנה

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

boaz avrahami
31-12-16, 10:55
רבין, תזדכה על הסרט שאתה חי בו...
אין שום מקום להשוואה לסופה

נדב42
31-12-16, 23:23
בהתייחסות לרכב מוסב לגז:
מכיוון שהמנוע רגיש הייתי מציע לקחת רכב מוסב לבדיקת מערכת הגז אצל ערן (המסוקס) בב"ש (בנוסף לבדיקת הרכב הרגילה).
אם המחשב מכוייל היטב ויש התייחסות למניעת התחממות הראשים (שימון או שילוב בנזין וגז) אז לא אמורה להיות בעייה, אבל אם לא אז אולי קיים כבר נזק למנוע ועדיף לשמור מרחק או לפחות לקחת בחשבון נזק אפשרי במסגרת השיקולים...

על הדרך הוא גם יוכל לחוות דעה על החיווטים ואם צריך אז לשפר את המצב אחרי הקנייה, אבל זה לא פוסל את הרכב לדעתי.

בהצלחה :)

נדב42
31-12-16, 23:29
רבין, תזדכה על הסרט שאתה חי בו...
אין שום מקום להשוואה לסופה

מישהו אמר פעם שה- XJ הוא סופה למפונקים - איכשהו קשה לי לדמיין את ברלי במושב הנהג אצלי :)

Saar
01-01-17, 10:14
אני אמרתי על ה XJ שהוא "סופה משפחתית".
המרחק בין ה XJ ל WJ רחוק מאוד.

shahav
01-01-17, 11:05
אני התכוונתי בעיקר לנושא הזמינות. יש הרבה wj שהופכים לריכביי שטח .
ברור שאין מה להשוות מבחינת הרכבים, אחד מפנק, רך, ומהיר, האחר ספרטני פתוח, שילדת סולם ולא שביר

לגביי נושא הגז, ובכן ללא קשר לטוב או רע, אני יכול להעיד ש כ 40% אוליי אף יותר, נוסעים עם wj מוגז ואני יחסית מכיר הרבה רכבים כאלה

shahav
01-01-17, 11:08
והינה פרט נוסף, החשוב מכול, סקר בקרב בעליי wj

http://www.surveymonkey.com/results/SM-Y5QK89SF/

shahav
01-01-17, 11:10
שם לב לשאלה האחרונה, לרבים ה wj זו תחנה אחרונה, זה גם מגובה בשאלה הראשונה

boaz avrahami
01-01-17, 14:41
אני חושב שהפרסום הזה יותר מזיק ממועיל... במיוחד לבעלי הרכבים האלו

lizard
01-01-17, 18:11
למה?

boaz avrahami
01-01-17, 19:27
עם קיטבג

shahav
01-01-17, 20:05
אני חושב שהפרסום הזה יותר מזיק ממועיל... במיוחד לבעלי הרכבים האלו
בועז, גם אתה פרנואיד?
בכול מקרה , אין בסקר שום פרט בעייתי, ותפסיק לחשוב שהאנשים כאן צריכים להתחבא ולהתבייש במעשיהם.
יש שם אינפורמצייה חשובה, יותר מכול הוא מעיד על קהילה גדולה, קהילה גדולה שכאן בגיפולוג קצת מפספיסים ולא חשובה הסיבה

boaz avrahami
01-01-17, 20:09
אני לא פרנואיד.
הרכב שלי לא נוסע הרבה ולא משופר כל כך.

אני רק מזכיר לך שהמצעד של הרנגלרים לבדיקות בבית דגן היו בגלל שאנשים הגזימו והשתינו מהמקפצה.
יש דברים שלא מומלץ לעשות בפרהסיה .
במיוחד בתקופה רגישה.

נמרוד
01-01-17, 22:57
בועז שחרר. נסו להשאר ממוקדים בנושאי הדיון ולא לגרור כל שרשור לאותן סמטאות חסרות מוצא וחסרות תוחלת. בבקשה.

Lidorx7
07-01-17, 14:33
מודה לכולכם על ההתייחסות,
כמה שאלות :
במידה ורדיאטור פנימי לא תקין, מה המשמעויות? תחזוק לקוי של מערכת מים?
מה בדבר מנועי הדיזל של WJ והשוואתם ל WK? זמינות חלקים ומחירים? כדאי ללכת לכיון?
לגבי המידה אני רוצה להשאר חוקי ככל הניתן ועל כן 3 אינץ' לגמרי בא בחשבון.

boaz avrahami
07-01-17, 15:02
אני לא בטוח שאפשר להקיש מזה שרדיאטור פנימי לקוי על תחזוקה לא נכונה של מערכת הקירור. זה משהו שמפאת הגיל לדעתי עשוי לקרות גם אם תחזקו נכון אבל זה בהחלט נותן סיבה להעמיק בבדיקה של מערכת הקירור.

מנועי הדיזל של ה wj הם מנועי מרצדס ובעיקרון אין בעיה של זמינות חלקים.
המנועים האלו הם בהחלט שילוב מוצלח ברכב הזה אם כי יש להם כמה נקודות ששוות התיחסות. שווה לך לשמוע על כך מכאלו שחיים איתם כמה שנים...

אם נופל לך לידיים דיזל זו בהחלט הזדמנות מענינת שלא כדאי לפספס

אבשר
07-01-17, 20:48
אהלן ערב טוב ,
אחרי הרבה שנים בלי חוזר (כנראה) לגרנד
מישהו יכול להמליץ על מוסך/מכון בדיקה טוב ואמין באזור רעננה לבדיקה של גרנד 4.7

תודה מראש ושיהיה שבוע טוב וכייפי לכולם.

shahav
08-01-17, 00:01
אהלן ערב טוב ,
אחרי הרבה שנים בלי חוזר (כנראה) לגרנד
מישהו יכול להמליץ על מוסך/מכון בדיקה טוב ואמין באזור רעננה לבדיקה של גרנד 4.7

תודה מראש ושיהיה שבוע טוב וכייפי לכולם.
תיסע קצת למוסכים יעודים ל wj : ארז 4x4 בחולון, ליעד אוטוליין בפרדס חנה, או ארנון גם בפ"ח.

אם חשקה נפשך בטורבו דיזל אז תתאם אם ארז סמדר ממודעין עלית

-->