PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח/שירות תיקונים למקרר - בג'יפולוג יודעים...

GodsFather
29-12-16, 19:12
לא אחת קורה שמתקשרים אליי בהצעה להאריך את השירות/אחריות על המקרר ואני תוהה עד כמה זה אכן אטרקטיבי.

המקרר עלה קצת פחות מ3 אשח במבצע. לפמי כמעט 4 שנים.

בהסתכלות היום, אחד זהה יעלה 3-3.5 פלוס הובלה.

קריאת טכנאי רגילה - 200-250 שח לביקור.
חלקים - השד יודע.

הצעת השירות - חברת "פל"

29 שח לחודש למשך 3 שנים.
קריאת טכנאי 120 שח לביקור. במידה ויש יותר מביקור אחד ברבעון התשלום הוא חד פעמי.

האחריות כוללת חלקים מקוריים, יש רשימה. מדחס וכאלה... סהכ נראית בסדר.

חלקים מתכלים - 50 אחוז עלות. למשל גומיות איטום, פלסטיקה שבורה.

מה אומרים?

מאיר אלוני
29-12-16, 19:26
היום ב"הכל כלול" דיברו על זה חברת "פל" וביטוח מקררים, משהו לא טוב.

http://hakolkalul.nana10.co.il/

boaz avrahami
29-12-16, 19:26
תעשה עליהם גוגל.
הם בכותרות עכשיו...

נמרוד
29-12-16, 20:46
לא מכיר את החברה הספציפית אבל זה לא משה, מדובר על בזבוז כסף חד משמעי. לצערי שילמתי על שרות/"ביטוח" עבור כל מכשירי החשמל שקניתי חדשים לפני שש שנים. קשה להתווכח עם נשים בנושאים כאלו. זה היה בזבוז כסף מוחלט.

מכשירי חשמל מודרניים, אם לא התקלקלו בגלל פגם ביצור בחודשים הראשונים לשימוש שאז הם באחריות במילא, הסיכוי שיתקלקלו במשך 3-5 שנים הבאות אפסי.

הקלקול הראשון והיחיד בינתיים (בכל מכשירי החשמל בבית חדש כאמור) ארע ממש לאחרונה (6+ שנים אחרי קנייה), גומיה שנתפסה ברוטור המשאבה של המדיח, בעל מקצוע פתח, סידר וסגר במקום בתשלום של 250 שקלים על שעה עבודה.

boaz avrahami
29-12-16, 23:34
הייתי מסייג מזגנים. במיוחד אינוורטר

GodsFather
29-12-16, 23:48
אני מדבר ספציפית על מקרר כרגע. זה המוצר היחיד שבחישוב השירות יוצא משתלם ולכן אני מתחבט.

גיגלתי קצת, ראיתי בעיקר אזהרות על החוזה הכתוב ותנאי השירות. במקרה שלי אני בהתכתבות איתם כבר מספר ימים והם משנים סעיפים ומדגישים ומבהירים בכל נקודה שאני מבקש.

מצד אחד הכל חשוד לי והדבקות שלהם במשימה היא לא פחות ממדהימה, מצד שני - אשכרה הכל כתוב ומנוסח בצורה שלא משתמעת לשתי פנים...

נמרוד
30-12-16, 08:13
מקרר, מזגן, כנ"ל. עזוב את החברות האלו. רגע האמת נדיר מאד בשנים הראשונות. על זה הם בונים. תן לי 29 שקל לחודש במשך 3 שנים אני אדאג לשלוח לך טכנאי כשהוא יתקלקל.

asafk
30-12-16, 11:18
אני מכיר היטב את התמחור של הביטוחים האלו.
הסיכוי לתקלה יקרה ב3-5 השנים הראשונות הוא אפסי. בין 5 ל8 שנים הרבה מהמוצרים המודרניים מתחילים להתקלקל, ומעל 8 שנים רובם הגדול יסבלו מקילקול שלא משתלם לתקן.
לכן החברות הגדולות מוכרות ביטוחים רק לשנים הראשונות. חלקן מוכרות ביטוח גם קצת מעבר, ורק חברות בודדות מוכרות ביטוחים למוצרים ישנים ממש, וגם זה בעיקר למוצרי פרימיום או כחלק מעסקת חבילה. הם, אגב, מפסידים כסף. בהגדרה, על אותם ביטוחים. לפני 20-30 שנה היה הגיון אחר, המחיר היה גבוה יותר והאמינות היתה טובה יותר ואז התקבעו דברים מסויימים שהיום הם לא נכונים.

אסף.

מאיר אלוני
30-12-16, 11:53
גם כאשר מכשיר מתקלקל בזמן הביטוח הטכנאי ימצא שהתקלה לא מכוסה

IlanHadar
30-12-16, 12:25
חברות הביטוח מרוויחות מפראיירים שונאי סיכון.
הכלל הוא לא! עושים ביטוח כאשר יש סיכון שאתה יכול לעמוד בו, כמו למשל תיקון מכשיר חשמל ביתי.
תעשה ביטוח, אך ורק במקרה, שיש סיכוי לנזק שלא תוכל לעמוד בו מבחינתך, כמו תאונת דרכים או ביטוח חיים.

asafk
30-12-16, 12:33
אגב.. שווה לציין שבחלק מביטוחי הדירה יש ביטוח למוצרי החשמל וזה באמת בפרמיה אפסית. לשים לב שביקור טכנאי במסגרת הזו כרוך לעתים בתשלום , והחלק לא מכוסה בביטוח כאשר מדובר בחלק יקר על פי רוב. הטכנאי יוצא צדיק כשהוא אומר לך שלא שווה לתקן ועדיף לקנות מכשיר חדש, כאשר בפועל בחלק מהמקרים זו הדרך היחידה שלהם לעשות כסף. לבוא, לא לתקן, לקחת תשלום על ביקור וללקוח הבא. אחד הטכנאים שאני מכיר היטב הראה לי שהוא נוסע בואן גדול ו...ריק. הוא לוקח 180 שקל על ביקור ולעתים רחוקות עובד מעבר לפתיחת פאנל כזה או אחר. הוא אומר שמאז שהפסיק לתקן מכשירים הוא מרוויח יותר והלקוחות יותר מרוצים. אני כמובן לא טוען שכולם כאלו, יש כאן בפורום כמה חברים שעוסקים בתחום ועושים מלאכתם נאמנה, אני מנסה להראות שלא תמיד מה שאומר הטכנאי שנשלח מטעם החברה המבטחת שווה התייחסות רצינית.
אני גם מכיר מאוד מקרוב טכנאי שרק מפסיד כסף כי הוא 40 שנה בעסק והוא מחזיק מלאי חלפים לא הגיוני כי עבורו תקלה שהוא לא הצליח לתקן היא עלבון אישי. זה הצד השני של המטבע.

אסף.

איל מ
30-12-16, 13:20
יש טלפון של הטכנאי הזה?
(זה שמפסיד כמובן).
;-)

אמיר ב.א
30-12-16, 22:42
ב12 שנים למקרר שלנו היו שתים שלוש תקלות ,
הדברים הנפוצים ניתן לתקן לבד - להחליף מאוורר , לפתוח תעלות ניקוז וכו'

מעבר לזה - טכנאי , אבל אפילו לזה לא ניזקקנו.

לדעתי אין הצדקה לביטוחי תיקונים האלו.

נ.ב : מכונת כביסה של בוש , בת משהו כמו 5 שנים ,
כמה פעמים הציעו לנו ביטוחים מאוד יקרים (אלפי שקלים) וסירבתי- איימו שאם תהיה תקלה זה יהיה מאוד יקר.

בסוף התקלקל הלוח פיקוד - כניראה בעקבות ברק.

הזמנתי לוח חדש מהמחסן של החברה - עלה 650 ש"ח והחלפתי לבד.

אני מניח שטכנאי שהיה עושה את זה לא היה הרבה יותר יקר ...

boaz avrahami
31-12-16, 00:20
לנו יש מזגן תדיראן 4 כס שפעמיים בשנה ( בכל עונה) מיצר קודי תקלה ומכבה את עצמו. כל פעם מגיע טכנאי ופעם מוסיף גז ופעם מוריד גז בהתאם לעונה. מזגן יקר של כ 7000 שח ועם אחריות לשנה.
קניה מחורבנת...
משכך זה המוצר היחידי שהרחבתי לו אחריות לשלוש שנים נוספות בכאלף שח.
כעיקרון מצטרף לדעת קודמיי אבל אם מדובר במכשיר יקר עם פוטנציאל קלקול אני מחשב סיכונים ספציפית

-->