PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ ברכישת גימני 2007\8

malul2406
01-01-17, 16:02
היי שלום לכולם,
יש לי כרגע רכב פרטי ואני מעוניין לעבור לגיפון.
התקציב הוא עד 40 אלף. אני לא חושב שארד לשטח יותר מידי ורוב הנסיעות יהיו על כבישים.
כ40 ק"מ ביום אבל עליות של חיפה ודברים בסגנון.
אני אהיה הנהג היחיד, לא קריטי שאין מקום מאחורה לעוד נוסעים ושהבאגז קטן.
לא משנה לי לגבי התיבה, הילוכים או ידני.
כמו שאמרתי, הנסיעה לרוב תיהיה בכבישים ולכן אשמח לשמוע חוות דעת מבעלי גימני כמה נוראה הנסיעה על הכביש, קראתי תגובות לכאן ולכאן, אז אשמח לקבל חוות דעת בעניין הנסיעה מבעלי ניסיון :)

תודה רבה!

k9.amit
01-01-17, 16:46
כמו שכתבת בעצמך, הדעות הן שונות.
אני נוסע ביום יום על ג'ימני ונוחות נסיעה זה חלום רחוק. אמנם זה לא סמוראי או סופה פתוחה אבל אוטו נוח זה ממש לא.
מעבר לנוחות גם לא ממש חזק ומתקשה בעליות.
ג'ימני הוא רכב מצוין שבנוי נהדר לשטח, אבל כביש זה לא הצד החזק שלו. אם השטח לא חשוב לך, ואתה מחפש רק משהו שישב קצת גבוה, או שיוכל לסוע בשבילי קק"ל הייתי מחפש במקומך ג'יפון קצת פחות קשוח. למשל גרנד ויטרה.

זאת כמובן אך ורק ודעתי..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

erezgur
01-01-17, 17:52
אצל כולם רוב הנסיעות הוא הן על כביש, מה שלא הבנתי מדבריך אילו טיולי שטח אתה מתכנן (הכי פשוט זה אם אתה מצטרף לטיולים עם רכבי שטח אחרים ואז פשוט לציין באילו רכבים מדובר).

הג'ימני הוא רכב עם יכולות שטח מצויינות, אבל אם אתה לא מתכוון לנצל אותן, אזי אולי הכיוון שלך צריך להיות ג'יפון / רכב שטח "רך" ומתאים לנסיעת כבישים עם יכולת לנסיעה בשבילי עפר / דרכי קק"ל וכו'...

מהכותרת "ג'ימני 2007/8" נראה שאתה מדבר על רכב מאד ספציפי שעל הכוונת שלך, נסה לבדוק קודם באופן אובייקטיבי אם אתה באמת מעוניין להיכנס להרפתקאות של טיולי שטח (במובן החיובי, כמובן) ורק אז לבחון אם הרכב מתאים לצרכים או לא.

malul2406
01-01-17, 19:38
תודה על התגובות!
אני מדבר על 2007\8 בגלל המחיר שלהם :)
כמו שהבנתם נכון, הכביש הולך להיות עיקר השימוש ולא בטוח שאגיע לשטח או שבילי קקל בכלל.. אני מבין שהגימני לא הבחירה האולטימטיבית,
הצעות לגיפון אחר במחירים האלו? הגרנד ויטרה די יקר ל2008.. אני מעדיף לא לרדת מ2008 במחינת שנתון.

שוב תודה :)

Tzvika-Pick
02-01-17, 10:32
אתה באזור חיוג לא מתאים.
הג'ימני רכב מצוין והכל אבל לקנות אותו בשביל לנסוע רק בכביש ועוד בעליות של חיפה זה כמו לקחת כדורסל ולהתעקש לשחק איתו כדורגל. כן, אפשר לבעוט בכדורסל לשער אבל זה פחות כיף...

ב-2008 אופנת הג'יפונים עדיין לא התפתחה ממש ככה שבתקציב שלך אין המון אופציות לג'יפונים משומשים. הג'יפונים התחילו לתפוס תאוצה רק ב-2010 ואילך עם הופעתו של הג'וק. עד אז מה שיש בשוק זה בעיקר ג'ימני ודייהטסו טריוס. שני אלו ממש לא מושלמים על הכביש אבל אם אתה לא יורד לשטח לך על הטריוס, הוא עדיף.

אבל הכי עדיף להבין שסופר-מיני מודרנית תיתן לך תמורה הרבה יותר טובה לכסף. ב-40 אלף שקל אתה רוכש יופי של מאזדה 2 או סוזוקי סוויפט או דייהטסו סיריון. מכוניות שיהיו זריזות, זולות לאחזקה, חסכוניות, יציבות, נוחות, מאובזרות, בטיחותיות והרבה יותר קל למצוא כאלו זמינות לרכישה בהשוואה לג'ימני או לטריוס.

-->