PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילות שמן מתחת לסונומה 92

amihayday
26-11-05, 21:46
שלום וברכה

היום יום חג הוא, פעם ראשונה בחיי שזחלתי מתחת לרכב ובחנתי בקפידה את כל איבריו.
כמה שאלות לגבי נזילות שמן:
1. מתחת למנוע יש רטיבות איך אדע איפה הנזילה האם בגיר או במנוע?
2. במרכז הסרן האחורי יש רכיב בצורת כדור (לא יודע מה שמו) הוא נראה רטוב משמן ונראה שהוא משפריץ שמן, הפח שמעליו מלא שמן, האם זה נורמלי?
מאיפה מגיע שמן לשם? ראיתי צינור שמתחבר לשם.

אשמח לקבל הבהרות.
מדובר בסונומה 4X4 1992

תודה
עמיחי

חנן-ג'יפולוג
26-11-05, 22:38
אם זה שמן, זה לא נורמלי. אם זה גריז, זה נורמלי, ונובע מהגירוז של הצלב של גל ההינע.

נמרוד
27-11-05, 01:44
1. מתחת למנוע יש רטיבות איך אדע איפה הנזילה האם בגיר או במנוע?
2. במרכז הסרן האחורי יש רכיב בצורת כדור (לא יודע מה שמו) הוא נראה רטוב משמן ונראה שהוא משפריץ שמן, הפח שמעליו מלא שמן, האם זה נורמלי?
מאיפה מגיע שמן לשם? ראיתי צינור שמתחבר לשם.

שמן מנוע ונוזל הידראולי של גיר אוטומטי הם שני דברים שונים. אני יודע שכרגע כנראה אין לך מושג מה זה מה... אבל תרגיש באצבע מה זה שמן מנוע משומש על מדיד השמן, ותראה אם זה דומה למה שיש מתחת למנוע. אני אגב מנחש שכן, מדובר בשמן מנוע.

הכדור במרכז הסרן האחורי הוא בית הדיפרנציאל, "הביצה". אתה מתכוון לזה (רק לא מצוחצח...)? הצינור הוא צינור נשם בסך הכל, הוא לא מוביל שמן לשום מקום. אם המכסה מטונף משמן, זה די טבעי, אין מה להתרגש, רכב שטח תמיד משומן מלמטה. אני לא מבין למה אתה מתכוון כשאתה כותב "משפריץ", לא יכול להיות שראית משהו משפריץ כשהרכב עומד.
http://www.jeepolog.com/images/axle_swap/image020.jpg

amihayday
27-11-05, 10:45
כתבתי משפריץ וכוונתי היא שכנראה תוך כדי נסיעה זה קורה אני ראיתי רק את התוצאות ולא את הפעולה עצמה.
יצא לי לדבר עם חבר שאמר שזה כנראה שפריץ מהצלבים של הדרייבשפט.
בכל זאת אני עדיין חוקר ולומד

נמרוד
27-11-05, 10:57
יש שני דברים שיכולים להשפריץ באזור הזה - גריז עודף מהצלבים, אם זה קורה אחרי גירוז זה טבעי לחלוטין. אבל זה לא נראה כמו שמן, מה שאתה רואה זה פס של גריז-בוץ מכוסה אבק. אם אתה רואה השפרצה של שמן, זה ממחזיר השמן של הפיניון - הציר שיוצא מתוך הדיפרנציאל שאליו מתחבר הצלב. אם אתה מזהה שמן סביב הציר הזה, זו נזילה אופינית ברכב שטח משומש. אפשר להחליף את מחזיר השמן הזה די בקלות, ובדרך כלל זה לא דחוף.

אבל קודם כל תבדוק שני דברים -
א. מה מצב השמן בדיפרנציאל בכלל? אם לא בדקת מאז קניית הרכב, זה הזמן לבדוק בשני הדיפרנציאלים ובתיבות ההילוכים וההעברה. אם זה משפריץ שמן לאורך זמן יכול להיות שחסר.
ב. תבדוק שהנזילה לא מצביעה על משהו חמור יותר - כשהרכב בניוטרל, תפוס את ציר הפיניון שיוצא מהדיפרנציאל ותנסה להזיז אותו, מעלה מטה, פנימה החוצה. אסור שיהיה בו חופש משמעותי כלשהו מלבד סיבוב.

-->