PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה מוזרה - התהוות של חומר על הפלאגים עד כדי סתימה

ערן המסוקס
22-08-03, 22:00
מאז שהייתי בטיפול האחרון במוסך קרו לי שלל תקלות חדשות ברכב. :(
על הבעיות התגברתי פחות או יותר, אבל סיבה לבעייה אחת עדיין לא ממש מובנת לי.
לאחר שיצאתי מהמוסך יצאתי לטיול בנגב, ולקראת סוף המסלול הרכב החליט לוותר על פלאג אחד ולעבוד על 5. כך עליתי את מעלה רמון ונסעתי לביתי, בהרגשה שהלך לי אטם סעפת. מתברר שמה שהלך היה החיבור בין האגזוז למנוע ושבר בצינור, אבל הבעייה האמיתית היתה 3 פלאגים מלאים בפיח פריך, ועבה. הפיך עצמו היה בהיר אם אני לא טועה.
ניקיתי את הפלאגים, כוונתי את המרווח שלהם כראוי והכל חזר על מקומו בשלום.
לאחר כמה ימים סידרתי את האגזוז..
לאחר עוד כ 1000 ק"מ התחילו לי באק פיירים. חששתי שזאת סתימה בקרבורטור, אך הבעייה היתה, שוב, פלאג אחד סתום בפיח.

יש לציין את הפעולות הבאות שבוצעו בין היתר:
החלפת שמן מנוע. אני עד היום שמתי שמן מסויים אחר והייתי מרוצה.
פרוק והרכבה של צנרת האויר והפילטר.
תוסף K44 לדלק.
ריקון ומילוי מיכל הדלק לדליים (שתכולתם הקודמת לא ידועה אך נוקו בסמרטוט) לצורך תיקון.
גיליתי פתח פוטנציאלי בחיבור צנרת האויר, אך לא נתקלתי בסתימות קרבורטור מצד שני. היום החלפתי את פילטר הדלק שהיה מלוכלך.

האם סתימה חוזרת של פלאגים (כל פעם פלאג אחר ולא אותו אחד שוב ושוב) מעידה על משהו לא תקין במנוע?

הרכב לא אוכל שמן ולא מים.

האם סוג השמן יכול לגרום לכך?

נמרוד
22-08-03, 23:55
זו לא בעייה מוזרה. לפי סך הידע האנושי עד היום, המשקעים המוזרים האלו הם אכן פיח, והסיבה היא תערובת עשירה מדי (כיוון קרבורטור, פילטר אויר סתום?) פלאג חם מדי (סוג הפלאג הנכון? RFN14LY לפי צ'ילטונז ונסיוני האישי. אולי כדאי לשים חדשים ולהפסיק לאונן על הישנים?) או כיוון הצתה לקוי.

החלפת שמן מנוע. אני עד היום שמתי שמן מסויים אחר והייתי מרוצה.
פרוק והרכבה של צנרת האויר והפילטר.
תוסף K44 לדלק.
ריקון ומילוי מיכל הדלק לדליים (שתכולתם הקודמת לא ידועה אך נוקו בסמרטוט) לצורך תיקון.
גיליתי פתח פוטנציאלי בחיבור צנרת האויר, אך לא נתקלתי בסתימות קרבורטור מצד שני. היום החלפתי את פילטר הדלק שהיה מלוכלך.

אף אחת מהסיבות האלו לא נראית לי קשורה.

האם סתימה חוזרת של פלאגים (כל פעם פלאג אחר ולא אותו אחד שוב ושוב) מעידה על משהו לא תקין במנוע?

כן.

האם סוג השמן יכול לגרום לכך?

לא.

ערן המסוקס
23-08-03, 00:32
המנוע מכוון היטב למיטב ידיעתי. הפלאגים עשו קילומטראז' אבל נראים טוב.
לאחר ניקוי הפלאגים מהפעם הקודמת הכל עבד יפה וכעת רק פלאג אחד עשה לי את הבעייה הזאת.
ייתכן שהקוייל מזייף, ויש ניצוץ חלש מידי? :?
כל עוד הפלאגים נקיים המנוע עובד עגול וטוב. :roll:

בבקשה, תגידו לי שזה פשוט אבק שהצליח לחדור פנימה או לכלוך בדלק :shock:

נמרוד
23-08-03, 00:36
המנוע מכוון היטב למיטב ידיעתי. הפלאגים עשו קילומטראז' אבל נראים טוב.
לאחר ניקוי הפלאגים מהפעם הקודמת הכל עבד יפה וכעת רק פלאג אחד עשה לי את הבעייה הזאת.
ייתכן שהקוייל מזייף, ויש ניצוץ חלש מידי? :?
כל עוד הפלאגים נקיים המנוע עובד עגול וטוב. :roll:

בבקשה, תגידו לי שזה פשוט אבק שהצליח לחדור פנימה או לכלוך בדלק :shock:

מה זאת אומרת "מכוון היטב למיטב ידיעתי"? לפי מה שאתה מתאר, כנראה שלא! קריאת פלאגים היא אחת הדרכים ללמוד משהו על מצב המנוע. נראה לי סביר שהמנוע שלך לא מכוון, למרות שאתה חושב שכן (לא יודע על מה אתה מתבסס, מלבד שמיעה). ואני חושב שזה עדיף מאשר לגלות שאבק נכנס לך למנוע?!

אבל רגע, עכשיו אתה אומר שזה רק פלאג אחד, ספציפי?

ערן המסוקס
23-08-03, 00:54
הפעם הראשונה שזה קרה לי מצאתי 3 פלאגים סתומים בפיח.
עכשיו כולם היו נקיים ורק אחר היה מלא.

אמרתי לך שזה משהו מוזר..

כשהמנוע עובד אין שום באקפייר גם לא בירידות, צריכת דלק טובה, תגובות טובות, התנעה קלה.

חנן-ג'יפולוג
23-08-03, 02:34
מה עשו לך בדיוק בטיפול במוסך?
מתי החלפת מסנן אוויר? והאם ניקית אותו אחרי ההחלפה?
בדקת שהצ'וק האוט' לא מזייף?
האם הפלאגים שנסתמו היו בבוכנות 1,2,3 או 4,5,6 או שבמעורב?
האם הפלאגים הסתומים היו בצבע מט או מבריק?

ערן המסוקס
23-08-03, 08:19
הטיפול הקשור למנוע שנעשה במוסך היה החלפת משאבת שמן. זה נתן לי לחץ תקין סוף סוף.
מסנן האויר נמצא אצלי כמעט שנה אך אין סימני סתימה כלשהם. אני מנקה אותו מידי פעם עם אויר לפי השיטה המקובלת.
אם הצוק היה מזייף הטורים היו נתפסים על גבוה לא? על זה לא חשבתי ואני אבדוק, למרות שלא נראה לי כי סביר להניח שהייתי מרגיש.

לצערי אני לא בטוח בדיוק באיזה בוכנות היתה התופעה. אני חושב ש 3,4,5
ובפעם האחרונה זאת היתה 5 שוב.

החומר הסותם היה פריך ובצבע מט. חששתי שזה שמן כי עקב חוסר בעירה הפלאג התלכלך בפיח שחור, אבל החומר עצמו היה בהיר אבקתי ופריך.

יאללה יוצאים לטייל.. :wink:

חנן-ג'יפולוג
23-08-03, 08:46
החלף את מסנן האוויר או בדוק שהמנוע לא גונב אוויר מלוכלך אחרי המסנן. על פי כל הספרים, מילוי המרווח של הפלאגים נובע מכניסת אבק למנוע.

ערן המסוקס
23-08-03, 21:37
חנן, זאת התשובה שרציתי לשמוע! עשית לי את היום!!
אתמול עבדתי על צנרת האויר כדי לאטום אותה, היה נראה לי שאולי יש פתח ואכן זכור לי שראיתי באיזור החשוד לכלוך.
נראה מה קורה בהמשך.. מקווה לטוב

ערן המסוקס
25-08-03, 18:33
ובכן, נחשו מה? שוב התחילו לי באקפיירים לאחר הטיול... ככה אגב עברתי טסט ובדיקת הזיהום היתה תקינה למרות זאת.
פרקתי רק את פלאג מספר 5 וזה מה שמצאתי.. הוא גם נשבר לי באותה הזדמנות..

שימו לב לצד הזה של הפלאג. הוא נקי, כלומר תערובת נכונה.

http://imgsrv.pic4u.co.il/0541413a54b175077441748a5b7aa100020000.a spx

וכך נראה הצד הפחות מוצלח של אותו הפלאג..

http://imgsrv.pic4u.co.il/054141f4b6d041a3b749638d29f74b70020000.a spx

ועל שנאמר לעזאזל!

היום בבוקר כשהחלפתי את הפלאג הנ"ל פרקתי את כל הצנרת הקשורה לקרבורטור שיפרתי חיבורים היכן שאפשר, בדקתי דליפות ובדקתי גם את מכסה המפלג והרוטור.

הבחנתי שמפלס שמן המנוע ירד.. זאת למרות שאין סימנים ויזואליים או ריח כלשהו של שריפת שמן.

בקיצור.. המצב בקקט.

t_uri
25-08-03, 18:55
ערן. לצערך התשובה שקיבלת מחנן זו לא התשובה שרצית.

אני אסביר לך את זה בקצרה. אבק בתוך המנוע = הרס המנוע. אם האבק הזה מגיעים לאוברול מוקדם מהמצופה.

אם לדוגמא, נמרוד היה צודק, אז הייתה יכול להיות שקט שמדובר בכוונים (וכן, אני יודע, אתה שומע איך המנוע עובד ויודע בדיוק מה הוא מרגיש.....). אני לא רוצה לקלקל שמחות אבל גם אם אתה שומע ממש טוב (בניגוד אלי), אתה, להערכתי, לא יכול לדעת על טיב התערובת. מקסימום אתה יכול לדעת אם הוא נשמע טוב.

זה א'. כתבת שהחלפת פלג. למה לא את כולם? יש לפלאגים אורך חיים. יכול להיות שניתן לשחזר אותם פעם, פעמיים (גם אני בודק ומכוון מרווח כחלק משיגרת טיפולים) אבל כמה לפאגים אתה כבר צריך להחליף? בספרות מצויין שמנוע שעובד קשה דורש החלפה של פלאגים פעם ב- 24000KM או שנה ורבע (הקודם).

טוב. זה נראה חסר טועלת. אתה קיבלת המלצות, בשביל זה אנחנו פה.

אורי טל.

ערן המסוקס
25-08-03, 19:06
במידה והבעייה תחזור, אני אבצע החלפת שמן מנוע והחלפת פלאגים.
בכל מיקרה כרגע החלפתי את הפלאג הזה במשומש אחר שהיה במצב טוב מאוד. אז לפחות בטווח הקרוב מאוד הבעייה לא צריכה לחזור על עצמה.

ארז
26-08-03, 20:03
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10
לנשום...אההה.....לנשוף....אהה......

או קיי....

מסנן האויר נמצא אצלי כמעט שנה אך אין סימני סתימה כלשהם. אני מנקה אותו מידי פעם עם אויר לפי השיטה המקובלת.

:wink:
כמה קילומטר עשית במהלך השנה שהפילטר אצלך?
מה זאת אומרת "מנקה אותו מידי פעם עם אוויר לפי השיטה המקובלת"?

asafk
26-08-03, 20:36
נו באמת ארז...
השיטה המקובלת היא לחורר אותו עם פיית אוויר בלחץ גבוה 8)

אסף.

coas
26-08-03, 20:47
ערן, קשה לדעת מה מקור הבעיה עד שלא תנטרל את כל שאר הגורמים ולצורך כך "מומלץ" טיפול תקופתי כדת וכדין. דהיינו: פלאגים תואמים חדשים, פילטרים וכמובן כיוונים כהלכה. בעניין כיוונים, הטוב ביותר הוא כיוון CO בעלות של כ-100 ש"ח אתה מרוויח יותר כח, חיסכון בדלק ונמנע מבעיות בטסט או בבדיקת פתע בדרכים.

ערן המסוקס
26-08-03, 20:57
ובכן.. יש לי פילטר אויר מהדגם הצבאי (הענק). הפילטר כמעט בן שנה ועשיתי עליו להערכתי משהו בסדר גודל של 30K. אני מנקה אותו כל כמה טיולים בעזרת שואב עלים. כמובן שאני שם אותו במצב דחיסת אויר ודוחף את האויר מתוך הפילטר כלפי חוץ. לאחר הניקוי האחרון בדקתי עם נורה מבפנים אם יש בו קרע ולא מצאתי.

אני חושב שזה אבוד... אם הבעייה לא תפטר אני אתחיל להחליף דברים לפי הסדר.. בינתיים אני מחליף את שמן המנוע הלא ידוע ששמו לי בשמן הקבוע שאני שם בג'יפ.

ערן המסוקס
26-08-03, 21:20
אתמול עברתי טסט כדת וכדין בלי מעכר ובלי בטיח. כך שאין זיהום אויר.
הפלאגים לבנים ונקיים חוץ מהמקרה מהצער.
חוץ מהפלאגים ופילטר האויר אני דואג להחליף את כל הפילטרים בטיפול 5K.
בנוגע לפלאגים, למה לי להחליף פלאגים אם חיצונית האלקרטודה במצב מצויין? יש איזשהו בלאי פנימי!? אני נוהג לכוון את המרווח אם צריך, לנקות ולהחזיר.
עד היום הייתי מחליף פלאגים כל 25K אך הסט האחרון מחזיק אולי קצת יותר.

ארז
26-08-03, 21:20
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20
אההה....הההה........לנשום...אהה......(אי פה המשאף שלי לעזעזל?!)
ררר....

טוב נו

ערן קרעים אתה לא צריך לראות,בפילטר יש חורים מקרוסקופים שמונעים מחלקיקי האבק להכנס לנו לתוך המנוע.
בכל מצבואני מדגיש בכל מצב!שאתה משתמש באוויר אתה פותח את החורים המקרוסקופים האלו לגדולים יותר וכך נכנס אבק למנוע...כך נהרס לך המנוע...כך יש פיח וכך יש גם בלאי מואץ....

נ.ב אתה אדיוט?מילא הפילטר...אבל להשתמש בפלאג משומש ?(לא מבין למה לא עושים חוק נגד נשואים בתוך המשפחה...)

coas
26-08-03, 21:32
ברוב עוונותי אני כימאי במיקצועי, מתכת מוליכה, מכל סוג, "מתבלה" לאחר זמן והמוליכות יורדת. הדבר נכון שבעתיים כאשר המתח גבוה כפי שהוא בפלאגים. במילים פשוטות- עייפות החומר.

בנוגע לפילטר, קיבלת תשובה. המנועים האלה סובלים כמעט הכל להוציא חוסר באוויר/ אוויר מלוכלך.

ערן המסוקס
26-08-03, 21:54
בהוראות לניקוי פילטר אויר רשום לנקות אותו כך! אני לא משתמש באויר דחוס... איך אני אמור לנקות את הפילטר לעזאזל?

איך זה שמכסה מפלג מחזיק כלכך הרבה זמן וגם כבלי הצתה ורק הפלאגים מאבדים את מוליכותם? אגב, אני מנקה את האלקטרודות ומשייף קלות. כל פעם שהחלפתי את הפלאגים בחדשים לא הרגשתי הבדל בפעולת המנוע.

ארז, יא ..

נמרוד
27-08-03, 09:19
ניקוי פילטר אוויר זה משהו היסטורי. גם אם זה מופיע בספר הטיפולים של הסיקס, אני חושב שכבר הרבה שנים שגם בצה"ל הבינו שזה מזיק יותר מעוזר. בספרי הטיפולים האמריקאיים, ויש לי שלושה שונים, אין פרוצדורה כזאת.

מתי מחליפים פילטר? לפי צילטונז', כל 5000 מייל. ובנושא זה, ההלכה היא ללכת עם המחמירים. 30K ק"מ לפילטר זה תחזוקה גרועה. זה התעללות בילד.

פלאגים מחליפים לפי הספר, ורצוי מוקדם יותר. מסתכלים על הפלאגים, "קוראים" אותם, כדי ללמוד על בעיות במנוע, לא כדי להחליט אם הם טובים או לא - מכונאים ותיקים ומנוסים לא עושים את זה, והנוהג של ניקוי פלאגים ושימוש חוזר כבר מזמן עבר מהעולם. מחליפים פלאגים כשמחליפים אותם, בחדשים, נקודה.

באיזה פלאג אתה משתמש? הוא הנכון לפי הספר?

למה לעזאזל, לפי עדותך בפורום הזה, הג'יפ שלך נסע עם משאבת שמן דפוקה ולחץ שמן של סבתא מתה במשך 5 שנים?!

אנשים, חברים, הכל כולל הכל כתוב בספרים, ומכיוון שאנחנו חובבים, ללא השכלה פורמלית, ללא תעודת מנהל מוסך (שנדרש שנים של נסיון להשיג אותה), הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות זה לקרוא את הספרים היטב וללכת לפיהם. ג'יפאי חובב שהולך לפי הספר, לא יטעה בענק. באחריות. ככה חנן, ניר, אני ואחרים מחזיקים את הג'יפים והשיטה עובדת. בתנ"ך של גראנוויל קינג יש פרק שנקרא The 200,000 mile Jeep , יענו איך להביא את הג'יפ שלך ל200,000 מייל (320K ק"מ) בלי בעיות. מאד, מאד מומלץ לקרוא. יחד עם כל שאר הספר. לקרוא ולהפנים, להשפיל עיניים ולהשתמש בשיטות של גדולים מאיתנו. לא להיות חוכמולוגים.

coas
27-08-03, 09:42
ערן, תרכובות שונות לשימושים שונים. ד"א, גם הכבלים מכסה המפלג מאבדים מיעילותם עם הזמן, הרבה יותר זמן. אין ברכב אף חלק שנועד לעבוד לנצח.

שאלה, האם טבלת עם הרכב בשלולית לאחרונה? יכול להיות גם שחדרו מיים למיכל הדלק...

ערן המסוקס
27-08-03, 10:27
כל 7500 ק"מ שחלק לא מבוטל מהם על כבישים צריך להחליף את פילטר האויר שיש לי בג'יפ שבתכלס הוא גדול פי כמה וכמה מהפילטר המקורי בספרים וגם יקר בהרבה? מה קרה לג'יפ שהוא כזה לא אמין ולא יעיל? אני משתמש בפילטר גרמני יקר. איך זה שברכבים מודרניים יותר הטיפולים הם אחת ל 30K? עד כה לא מצאתי סימני אבק או לכלוך, אפילו מזעריים בצנרת האויר. אולי המנוע שואב אותם ביעילות כה רבה..
:lol:

פלאגים מחליפים לך במוסך כי זה יוצא יותר זול משעת עבודה לניקוי הפלאגים וכיוונם. במדינות העולם השלישי (רומניה) כשמצליחים לשים את היד על פלאגים טובים כמו צ'מפיון לא מחליפים אותם בכלל אלא מנקים מכוונים ומחזירים.

אני משתמש בצ'מפיון RFN14LY ואפילו זוכר את זה דגם בע"פ. בדרך אגב, לפי היינס זה פלאג שמתאים למנוע ה 4 צילינדר ולא למנוע שלנו. אבל שיהיה.. זה מה ששמים בארץ.

הג'יפ שלי נסע על לחץ שמן נמוך כי חשבתי שהמנוע גמור וזה מה יש. אז נוסעים עד שאוברול הכרחי או החלפת מנוע. זה יוצא זול יותר. וחוץ מזה, אני קראתי בכתבות פה באתר והודעות שלכם, שמנוע עם לחץ שמן נמוך הוא מנוע עם בלאי במיסבים, ולא משאבת שמן לקוייה.

עד כאן..

היום עושה נסיעת כביש לסידורים בעיר, נראה אם הג'יפ יתחיל להפליץ לי שוב.

נמרוד
27-08-03, 10:38
כל 7500 ק"מ שחלק לא מבוטל מהם על כבישים צריך להחליף את פילטר האויר שיש לי בג'יפ שבתכלס הוא גדול פי כמה וכמה מהפילטר המקורי בספרים וגם יקר בהרבה? מה קרה לג'יפ שהוא כזה לא אמין ולא יעיל? אני משתמש בפילטר גרמני יקר. איך זה שברכבים מודרניים יותר הטיפולים הם אחת ל 30K? עד כה לא מצאתי סימני אבק או לכלוך, אפילו מזעריים בצנרת האויר. אולי המנוע שואב אותם ביעילות כה רבה..
מה אתה צוחק, אידיוט? רכבים מודרניים יותר הם רכבים מודרניים יותר... לידיעתך, "אהוב נפשך" הג'יפ הוא לא פסגת היצירה , הוא יצור ישן ומיושן, והמנוע שלו תוכנן לפני יותר מ30 שנה... בטח שאתה לא מצאת סימני אבק או לכלוך, מה אתה, מיקרוסקופ אלקטרוני סורק?

פלאגים מחליפים לך במוסך כי זה יוצא יותר זול משעת עבודה לניקוי הפלאגים וכיוונם. במדינות העולם השלישי (רומניה) כשמצליחים לשים את היד על פלאגים טובים כמו צ'מפיון לא מחליפים אותם בכלל אלא מנקים מכוונים ומחזירים.

בולשיט. פלאגים מחליפים לבד כי הם חלקים מתבלים. זה הכל. ברומניה, היה רומני.

אני משתמש בצ'מפיון RFN14LY ואפילו זוכר את זה דגם בע"פ. בדרך אגב, לפי היינס זה פלאג שמתאים למנוע ה 4 צילינדר ולא למנוע שלנו. אבל שיהיה.. זה מה ששמים בארץ.

זה לפחות הפלאג הנכון.

הג'יפ שלי נסע על לחץ שמן נמוך כי חשבתי שהמנוע גמור וזה מה יש. אז נוסעים עד שאוברול הכרחי או החלפת מנוע. זה יוצא זול יותר. וחוץ מזה, אני קראתי בכתבות פה באתר והודעות שלכם, שמנוע עם לחץ שמן נמוך הוא מנוע עם בלאי במיסבים, ולא משאבת שמן לקוייה.

עכשיו זה אשמתנו? חנן, ניר, אתם מפוטרים...
:lol: :lol: :lol:

ערן המסוקס
27-08-03, 10:56
בקשר לאבק.. תראה לי סופה שכל הצנרת שלה לא מלאה באבק גלוי..
אצלי אפשר לאכול מהצנרת (ולמות מהרעלת גומי). :lol:
שלא נדבר על זה שאצל כל מי שראיתי עד היום על פחית התאום שעל הקרבורטור יש את הצינורית הקטנה שאמורה להגיע ליוניט "פילטר אויר סתום" שחשופה לאויר העולם. כמובן שאצלי הכל מחובר למקומו הנכון.
טוב האמת שאין מה להתווכח פה. אם הבעייה חוזרת על עצמה אני מחליף פילטר אויר ופלאגים..

ארז
27-08-03, 11:49
זה שאתה סוג של אדיוט הבנו,אבל להמשיך להתווכח עם עובדות?להמשיך להתחכם גם למי שמנסה לעזור לך?לא מובן לי למה...
פילטר אוויר מחליפים!,עד כאן ברור???
לא מנקים פילטר עם אוויר,פשוט לא עושים את זה,זה הורס את הפילטר,גם עם ערן הגאון לא רואה ליכלוך בפילטר שלו.
הפילטר יקר לך?כל הזין ,זה מה שיש,אתה אגב מוזמן להחליף לבית סטנדרטי ולפילטר סטנדרטי שיעלה לך הרבה פחות ויתן לך אותו דבר....
כנ"ל לגבי פלאגים,אתה מתעלל ברכב שלך בכל מיני צורות,לשים פלאג משומש זו קמצנות,פיגור ופשוט גורם להרס.

ארז
27-08-03, 11:53
אגב רכבים מודרנים,רכבי שטח אגב לא עושים טיפול כ 30 אלף ,אלא כל 10 ובמקרים הכי טובים כל 20(דיסקברי חדש)ולמה זה?
קודם כל הם בנויים מטכנולוגיות חדישות בשנות אור מהCJ,הם משתמשים בשמנים סנטטים מלאים ועוד.
להשוות את הרכב שלך לדיסקו/פראדו/G חדש מבחינת טיפולים????
אם כך אז בטח תשמח גם לשלם כל 30 אלף את מחיר הג'פ שלך רק בעלות הטיפול....

coas
27-08-03, 11:58
ארז לאט לאט. גם אם זה מוציא אותך מדעתך, כמוני, אל תיסחף. הבחור שואל שאלה תענה אם אתה רוצה או תתעלם אם היא נראית לך מיותרת. אבל ככה? פויה..... :oops:

ארז
27-08-03, 12:03
coas ,זה בסדר לי מותר הכל...אני הכי גדול וחזק :lol: :lol: :lol:

coas
27-08-03, 16:56
למיטב זיכרוני פילטר אוויר כמו שיש לך, הדגם שהיה בשימוש צבאי, הורכב משום שעם הפילטר המקורי לא היה מקום להתקנת בוסטר בלמים. איננו יעיל מהפילטר המקורי וכמובן שנדרש להחליפו בהתאם למצבו- פועל יוצא של שטח הנסיעה. אתה גר בלהבים, אם אני זוכר נכון, משמע תנאים קשים במיוחד, הרבה אבק כל הזמן. אני במקומך לא הייתי חוסך ומחליף פילטר כל 10K או מוקדם יותר.

coas
27-08-03, 17:01
דרך אגב, לי אין בוסטר לבלמים אך למרות שיש לי גיפ משטרתי בדימוס עם בוסטר ופילטר כשלך לחלפים, אני מעדיף להשאיר את המקורי. יותר זול להחליף פילטר מקורי. עם הבלמים אני מסתדר( יש לזה לא מעט יתרונות בשטח).

ניר ל
27-08-03, 17:38
אני לא מבין מה הקשר בין פילטר מהסוג השטוח לבין הבוסטר.
הפילטר יושב על מכסה השסתומים ולא קרוב בכלל לבוסטר.
אולי יש אצלך משהו יותר ישן שיושב מעל הקרבורטור עצמו - הייתי חליף אותו מהר ומכניס בוסטר. מה היתרון של בלם בלי בוסטר בשטח גם לא הצלחתי להבין...

coas
27-08-03, 23:54
הפילטר אכן יושב מעל הקרבורטור, הג'יפ הוא CJ7 מודל 84 ורובו מקורי, עם פילטר כזה אין אפשרות להשתמש בבוסטר רגיל אלה רק בדגם קומפקטי שקשה להשיג כאן. לגבי יתרונות, כאשר המנוע כבה ברכב מצויד בבוסטר לא נעים כ"כ בעליה או ירידה. ללא בוסטר אין הבדל, מעט קשה אבל הרבה יותר טוב מאשר עם בוסטר ומנוע כבוי.

ערן המסוקס
28-08-03, 00:19
פילטר האויר הצבאי הרבהההההההההההההה יותר גדול מפילטר האויר המקורי של הג'יפ, וכן הרבההההההה יותר גדול מהפילטר המקורי של הסופה.
לדעתי מה שקרה אצלי זה שנכנסו מים לטנק הדלק איכשהו... אני חושב שהבעייה חולפת לה, ואדווח בהמשך אחרי הטיול.
אולי אערוך איזה ניסוי ואתקין פיסת בד ספוגת שמן בצנרת האויר ואסע בשטח רק כדי לראות אם היא מלקטת אבק. זה יתן תשובה מספקת והגיונית יותר בקשר לפילטר האויר.

יוני5
28-08-03, 01:43
ערן בעוונותי לא חייתי בתוך מנוע וא דיסטריביוטור, ולכן תשובתי הינה תיאורטית ולא מנסיון אישי.

אבל נראה לי הגיוני שפלאג שדוחסים לו תערובת בלחץ גבוה ואחר כך העסק מתפוצץ על מנת לדחוף את הבוכנהכלפי מטה, וחוזרים על התהליך הזה אי אילו מאות פעמים במשך שניה, עלול להיות מושפע ולהתבלות יותר ממכסה דיסטריביוטור.

אבל שוב, אני מסייג את עצמי - מעולם לא טרחתי לשבת בתוך פלאג או מכסה דיסטריביוטור בזמן עבודה, כך שיכול להיות שאני טועה.

יוני5

(ואם התגובה הזו נשמעת צינית למישהו בטעות - זה רק בגלל שכנראה הוא בילה יותר מדי זמן בתוך פלאג או דיסטריביוטור)

נמרוד
28-08-03, 09:39
coas, (אשר?)

אתה נוהג בלי בוסטר ברקס בCJ מודרני? כל הכבוד - לדעתי אתה לא נורמלי, וללא ספק אחד הבודדים בעולם... :lol:

בדיוק לפני 5 דקות נתתי את הדוגמא של הבוסטר בדיון אחר...
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1448

קודם כל, למרות שאתה כבר התרגלת וכולי, תרכיב בוסטר! בלמי דיסק נועדו לעבוד עם בוסטר! בוסטר! בוסטר! ואם הפילטר מפריע, תחליף אותו, כולה פילטר אויר. למרות שלא נראה לי הגיוני כל הסיפור של בוסטר מיוחד שלא ניתן להשיג בארץ, ומצד שני יש הרבה אנשים עם פילטר צלחת מקורי - כמו ניר. בקיצור, לא ברור - אבל מה שלא יהיה, תרכיב בוסטר ברקס!
והפילטר דוד הצבאי הוא, בתור פילטר, הכי טוב שיש - שטח פנים ענק, סינון מקדים באמצעות סחרור, לדעתי האישית חובה בישראל. אין טיול במדבר בישראל שלא כולל כמה בורות פודרה באדיבות צה"ל.

coas
28-08-03, 10:16
קראתי ונהניתי. שוב, אני סבור שללא בוסטר אני מרוויח לא מעט וגם מפסיד. בשיקלול כל ההנ"ל אני עדיין מעדיף ללא בוסטר. כמובן שהדבר לא מתאים לכל רכב ולכל אדם, במקרה שלי מדובר ברכב קל במיוחד ולחיצה כמעט סטנדרטית מספקת כדיי לבלום.
לגבי הגודל והמקום, לפני שאתה קופץ למסקנות לא מבוססות אז ככה, בדקתי עם בוסטר סטנדרטי, הרכבתי ניסיתי למקם את הפילטר ו.. כמה מפתיע, לא נכנס.
בדקתי במספר אתרים ובאחד מהם נתקלתי באחד ששיפץ CJ7 וגם אצלו אותה בעיה שנפתרה עם בוסטר קומפקטי.
יותר מכך, לא מעט CJ7 נמכרו ללא בוסטר בעוד שבCJ6 שקדמו כבר היה מותקן בפס הייצור. עכשיו, לא פעם קראתי כאן שכדאי לתת קרדיט למהנדסי קרייזלר/ג'פ, לכן אני מניח שהתועלת באי ההתקנה גדולה מהרווח שבנוחות שהבוסטר מספק.

נמרוד
28-08-03, 10:34
השתדלתי לא לקפוץ למסקנות, כתבתי לא ברור. תבין, זה באמת לא ברור, הסיפור הזה חדש לי ואני חושב שגם לניר וחנן, וראינו הרבה CJ...

קשה לי להאמין שCJ7 אמריקאי בשנת 1984 הגיע בלי בוסטר בלם. חשוב להבין, תגבור בלמים זה לא אביזר מותרות. בלמי דיסק דורשים הרבה יותר כוח בבוכנה מאשר בלמי תוף מכיוון שאין להם תכונה שנקראת הגבר עצמי, שקיימת ואפשר לשלוט עליה בבלמי תוף על ידי הגאומטריה של הסנדלים בתוף התוף. היתרון הגדול של בלמי תוף על דיסק הוא בדיוק זה - נדרש כוח קטן יותר משמעותית כדי להשיג כוח בלימה נתון, ולכן האם התאימו הרבה יותר לעידן שבו הכוח עבר מהרגל של הנהג דרך דרגת הגברה הידראולית אחת בלבד. הבוסטר (אם וואקום ואם הידראולי) נכנס לשימוש בדיוק מסיבה זו, בשביל לאפשר את השימוש בבלמי דיסק. כל התהליך הזה התרחש בשנות ה70, ובסופן רוב המכוניות, כולל ג'יפי CJ, כבר היו מצוידים בבלמי דיסק קדמיים ובבלמים מתוגברים. בגלל זה, ובגלל שאני חובב היסטורית ג'יפ ויודע בערך את סדר ההתקדמות הטכנולוגית של המותג, אני מתקשה להאמין שג'יפ מודל 84 יצא מהמפעל בלי בוסטר.

יכול להיות שיש לך בלמי תוף מקדימה משום מה? האם הCJ7 הוא אמריקאי, או שיוצר בישראל, בחיפה - היו גם כאלו, למרות שלא ידעתי שעד 1984. אם הוא יוצר בישראל, זה עונה על שאלתך לגבי מהנדסי חברת ג'יפ וכו... :)

ובאופן כללי, הטיעון שלך לגבי עדיף להתרגל בלי כדי שבמקרה והבוסטר יכשל לא תהיה מופתע, לא חזק. נכון, מנועים נכבים בעליות וירידות ואז צריך ללחוץ חזק יותר - כולנו חיים במציאות הזאת, וכולנו מודעים לזה ורגילים. באותה מידה אתה גם מעדיף לוותר על הגה כוח, על מנוע שש צילינדר ובעצם על כל שיפור טכנולוגי אחר שעבר על הג'יפ מאז 1942? אם כן, אני מכבד אותך מאד - אתה צריך כזה:
http://www.jeepolog.com/ext_images/mb32.jpg
אחלה ג'יפ דרך אגב, למרות שאין הגה כוח...

coas
28-08-03, 11:05
האמת, הייתי שמח לכזה :shock: .
לעניין, הג'יפ יוצר באוהיו ומצוייד בבלמי דיסק מקדימה, נקנה מעודפי הכח הרב לאומי ומאז שירת נאמנה פדנט חולני במשך 15 שנה, דהיינו יד שנייה. לדבריו, כך נקנה אהוב נפשו ( נפרד ממנו בדמעות), ובנוגע ללהתרגל, ובכן התרגלתי, אני נוהג ביום יום בסיוויק חדשה עם בלמים רכים ואני לא צריך לעבור מטמורפוזה עם המעבר לג'יפ... דיון מיותר, צריך לנהוג כדיי להבין. אני לא מוצא הבדל משמעותי.

נמרוד
31-08-03, 10:04
בקשר לאבק.. תראה לי סופה שכל הצנרת שלה לא מלאה באבק גלוי..
אצלי אפשר לאכול מהצנרת (ולמות מהרעלת גומי). :lol:
שלא נדבר על זה שאצל כל מי שראיתי עד היום על פחית התאום שעל הקרבורטור יש את הצינורית הקטנה שאמורה להגיע ליוניט "פילטר אויר סתום" שחשופה לאויר העולם. כמובן שאצלי הכל מחובר למקומו הנכון.
טוב האמת שאין מה להתווכח פה. אם הבעייה חוזרת על עצמה אני מחליף פילטר אויר ופלאגים..

ערן, שים לב:

אף אחד לא אמר לך שהבעייה שלך תפטר בהחלפת פילטר אויר או פלאגים! הבעייה המוזרה של לכלוך פלאג בודד כנראה מסובכת יותר! כשגם החלפת פילטר ופלאגים לא תעזור, אל תבוא אלינו בטענות.
אבל מהשרשור הזה עולה תמונה של תחזוקה לקויה מאד - להחזיק פילטר אויר במשך 30K קילומטר זו טעות, לנקות פלאגים כל הזמן זו טעות (טעות מבחינת הכתוב בספרים כמובן, יכול להיות שאתה צודק ואתה אכן ממציא תורת אחזקה חדשה ועליונה) . ומכיוון שבדברים בסיסיים כאלו אתה נוהג בצורה לא נכונה, ולאור ההיסטוריה (כן, כן, אף אחד לא שוכח את הדסקת תושבות המנוע עם סיליקון :lol: )....

אני מהמר שהמנוע שלך מה-זה-גמור, כל מנוע אחר היה מזמן מתפגר ורק בגלל שמדובר בג'יפ, הרכב הכי גיבור בעולם, הוא עדיין נוסע. כנראה שאתה גורם לג'יפ המסכן להרגיש שהוא אכן חי בשנת 1942 , בפטרול במדבר המערבי, בלי חלקי חילוף, עם שמן מקופסאות טונה איטלקיות במנוע כי זה מה יש ועם זה ננצח!

ערן המסוקס
01-09-03, 01:55
נמרוד.. אל לך לעצבנני כי יום יבוא ואזליף לטנק דלקך מן החומר המתקתק בקרוי בשם סוכר. :lol:
לא מאמין שעשיתי 30K על אותו הפילטר אך בכל מיקרה מצבו טוב ולאחר הטיול בסופ"ש בדקתי את הצנרת הפנימית והיא עדיין מבהיקה מנקיון מדהים כאילו עכשיו עברתי עליה עם חומר ניקוי.
עדיין.. ערערתם לי את הבטחון וקניתי פילטר אויר (80 ש"ח :o ) פלאגים וגם פילטר דלק למרות שהקודם עשה פחות מ 1000 ק"מ..
בטיול אגב שוב התחילו בעיות לקראת סוף המסלול ובדרך הביתה הג'יפ נחנק בעליות..
זה מה שמצאתי על פילטר הדלק אגב..

http://imgsrv.pic4u.co.il/53bb952f53ee55a0f84587ab6ef79110020000.a spx

אגב, שוב פלאג מספר 5 היה מלוכלך ושוב ניקיתי אותו..
פלאג אחר שהוצאתי נראה נקי לגמרי ולכן אני עדיין לא רואה סיבה להחליף את הפלאגים התקינים. פלאג מספר 5 הוא לא אותו הפלאג הקודם שהיה שם..

ניקיתי את מיכל הדלק כמובן, למרות שהוא עבר ניקוי לפני קצת יותר מחודש לצורך תיקון נזילה .. :?
הפעם שמתי דלק חדש וזרקתי את הישן..

נמרוד
01-09-03, 08:30
ניקיתי את מיכל הדלק כמובן, למרות שהוא עבר ניקוי לפני קצת יותר מחודש לצורך תיקון נזילה .. :?
הפעם שמתי דלק חדש וזרקתי את הישן..

הבעיות התחילו לאחר תיקון/ניקוי מיכל הדלק?

ערן המסוקס
01-09-03, 11:13
הן התחילו בסמוך לתיקון המיכל..
התופעה של לכלוך בפלאגים ובעיקר בפלאג מספר 5 קטנה כל פעם, אך אני עדיין לא מבין למה דווקא פלאג מספר 5 מקבל הכי הרבה לכלוך מכולם..
מאוד מקווה שזה קשור במבנה המנוע והדלק המלוכלך.
פילטר הדלק היה ממש חדש. לפני הכניסה לשטח בטיול שעשיתי בסופ"ש האחרון הכנסתי תוסף לניקוי מערכת הדלק.. אולי הוא עזר ללכלוך הרציני לעלות.

נמרוד
01-09-03, 11:24
אם התופעה התחילה אחרי תיקון המיכל, כמעט בטוח שיש קשר ישיר. תשחזר ותחשוב מה עשית בדיוק, שלב אחרי שלב (במקרה שלך זה יכול להיות באמת הכל :lol: ).

אם יורשה לי, אצטט ממר"ן גראנוויל קינג זצוק"ל בספרו "תנ"ך הג'יפ" (שנכתב באנגלית שכן לא זכה בימי חייו לדרוך על אדמת ארץ הקודש):

?Who worked this bucket last

.The problem in 84.6 percent of cases is with the dingbat who worked our beloved CJ last, the last job
?Did ernie down at the motor pool just slap in some new points for you
?did you put in a new gas filter
.Go right to that point even if it makes YOU the dingbat
.Dont say to self well CANT be the floogit because I just fixed that
. The operative words are just fixed
.Go there
.You can bet an empty M1 rifle shell thats where it is
.Fix it right this time

דברי טעם.

ניר ל
01-09-03, 11:36
ערן, דלק מלוכלך היה סותם לך את הקרבורטור וזה מתאים לכל מני תופעות שתיארת. משקעים דמויי אבן על הפלאגים יכולים להיגרם ממים בדלק, אבל התופעה תהיה בכל הפלאגים ולא בחלקם.
החלפת שמן, פילטר אוויר וכיוצ"ב תמנע נזקים עתידיים אבל לא תפתור לך את הבעיות ואת הנזקים שכבר נגרמו.
משקע על פלאג או פלאגים מסויימים עלול להיגרם כתוצאה מפריצה של אטם הראש וחילחול מים לתא השריפה/ סדק בצילינדר או כל סיבה אחרת שלא עולה על דעתי כרגע אשר גורמת לחדירת מים לצילינדר.
אצלך כנראה לא מדובר בבעיה אחת אלא בצירוף של מספר בעיות.

ערן המסוקס
01-09-03, 12:15
אם הבעייה לא תפתר, אנסה להוסיף למים תוסף נגד נזילות..
מה אתם אומרים?
כי אם יש חדירת מים לצילינדר, נשמע לי כמו סיפור מהתחת להוריד ראש מנוע להחליק ולשים אטם חדש.

ניר ל
01-09-03, 12:44
תוסף למניעת נזילות זה חרא שלא צריך לשמש בתור תיקון קבוע. זה לא יפתור לך את הבעייה - מקסימום יטייח אותה לזמן קצר.
אני לא יודע מה מצבו הכללי של המנוע שלך, לכן קשה לי להתייחס.
אם המצב הוא כפי שאני מתאר, פתיחת מנוע ושיפוץ ראש זה המעט שאתה יכול לעשות. שוב, אין לי אינדיקציות ברורות, כדאי שתבדוק אם אכן זאת אחת הבעיות לפני שתפתח מנוע.

coas
01-09-03, 13:26
ערן, הפילטר הזה לא נראה לי כפילטר תואם לנדרש בג'יפ, מילא, אתה מתאר בעיה שיכולה לנבוע ממספר מקורות. במקום לעבוד בשיטת ניסוי וטעיה נסה לצמצם את המקורות בכך שכל שאר הגורמים יהיו בודאות תקינים, דהיינו פלאגים, פילטרים, דלק ומיכל דלק. עלות כל אלה היא כאיין וכאפס לעומת שיפוץ מנוע, מה שיקרה בוודאות ובקרוב במצב הפלאגים פילטר הנוכחי.

ערן המסוקס
01-09-03, 15:46
כואס.. זה פילטר נוסף שמתחבר לפני משאבת הדלק.. לפני הקרבורטור יושב הפילטר המקורי עם יציאת העודפים, שעשוי ממתכת.
את פילטר האויר החלפתי אם לזה אתה מתכוון..
אגב, אני חושב שמצאתי את הבעייה!
אתמול כשהרכבתי את המצוף בחזרה הוספתי אטם גומי שהיה חסר שם.. היום לאחר נסיעה קצרה ראיתי נזילה חזקה מאיזור המצוף.. אז נפל האסימון.. קצה צינור העודפים היה קרוע ודלק זרם חפשי מעל איזור המצוף, חיצונית.. עד עכשיו לא ידעתי שיש לי את הבעייה הזאת משום שמכסה המצוף לא היה אטום ולכן הדלק שספג הרבה חול ואבק חילחל חזרה לתוך המיכל עם כל הלכלוך.
אגב את ההערות שלכם לגבי התחזוקה הלקוייה שלי וניפלאות התחזוקה המושלמת שלכם וכמה גרוע הג'יפ שלי נוסע ולשכם טוב יותר כולכם מוזמנים לשמור לעצמכם. אף אחד פה לא מכיר אותי אישית או לפחות לא ראה אותי בשנים האחרונות ולא את ג'יפי ואיך הוא מתפקד בשטח.

ניר ל
01-09-03, 16:06
ערן כתב

אגב את ההערות שלכם לגבי התחזוקה הלקוייה שלי וניפלאות התחזוקה המושלמת שלכם וכמה גרוע הג'יפ שלי נוסע ולשכם טוב יותר כולכם מוזמנים לשמור לעצמכם. אף אחד פה לא מכיר אותי אישית או לפחות לא ראה אותי בשנים האחרונות ולא את ג'יפי ואיך הוא מתפקד בשטח.

לא הצלחתי להבין למי בדיוק אתה מכוון ולמה,
אל תשכח שאת תיאורי הזוועה אנחנו מקבלים ישירות ממך, דרך ההודעות והתגובות שלך. אני לפחות אכן לא ראיתי אותך או את הג'יפ שלך, אז אני בטח לא יכול להתווכח עם מה שאתה מתאר. ושוב- אם זה לא ברור, מהתאורים שלך עצמך עולה תמונה די מזוויעה של ג'יפ שמוסך יכול לעשות לו רק טוב.

[/b]

ערן המסוקס
01-09-03, 16:27
תאורי זוועה? את זה אפשר לאמר על כל ג'יפ אחר שראיתי עד היום שצנרת האויר שלא לא אטומה בעליל ונשמי הקרבורטור פתוחים לאויר העולם. אנשים שנוסעים עם מיכל דלק מלוכלך ורקוב ומגדילים את דיזות הסרק בשביל להמנע מניקוי המאייד. על אנשים ששמים מיץ למניעת נזילות במי הקרור (אצלי אין), ואני בטוח יכול למצוא עוד הרבה מאוד דברים. שלא נדבר על אנשים שבכלל לא מודעים לבעיות שיש להם בג'יפ, או אנשים שפשוט לא נוסעים ברכב כמעט!
הג'יפ שלי נוסע קילומטראז' לא מבוטל על כבישים, אני מודע למצב הפלאגים שבמקרה הגרוע יוביל לצריכת דלק גבוהה (שאני עוקב אחריה תמיד) או בעיות התנעה (שאין לי).
יש לי אגן שמן מוגדל (נכנס 2 גלון שמן) ואני מחליף אותו, את פילטר השמן ופילטרי הדלק כל 5K. פילטר אויר בדרך כלל כל טיפול שני או שלישי.
יש לי עוד המון חלקים חדשים. כל השמנים חדשים, מחזירי שמן כולם חדשים, רדיאטור מוגדל חדש, מי רדיאטור יקרים טובים... דיי אין טעם להמשיך. אני יכול בודאות לאמר שזה רכב מטופל מאוד, וחברים שמכירים אותי יודעים כמה אני מטפל ומשקיע ברכב. מה גם שאני נוהג עליו בעדינות רבה, למרות שאני עושה איתו הרבה טיולים קשים, וכמעט כל סופ"ש.

אגב, קיבלתי רושם, כנראה שגוי, שפילטר האויר יכול להחזיק מעמד זמן רב.. מעתה גם את הפילטר אחליף כל טיפול או מקסימום טיפול שני.

ערן המסוקס
04-09-03, 22:42
אני חוזר בי מהחלפה תחופה יותר של פילטר האויר..
תאכלו את הכובע, או שתגידו לי עכשיו שסמוראי זה רכב חדיש עם פילטר אויר מהפכני ועצום בגודלו

http://planet.nana.co.il/ophirbb/?id4x4=54/

כפי שאתם רואים, פילטר מקורי ורגיל בסמוראי מחליפים כל 40K!! וכפי שכולכם יודעים אצלי הפילטר הוא דגם צבאי גדול בהרבה + קדם מסנן.

כמו כן, בררתי עם חבר שעבד במוסך של טויוטה. מוסך זה מאוד קפדני ועדיין את פילטר האויר הם מנקים ורק מחליפים אותו כל 20K או יותר לפי זכרונו של חברי.

coas
07-09-03, 17:23
נמרוד

לעניין הבוסטר, נמצא הלינק העוסק בכך:

http://www.monsterslayer.com/jeep/HydroBoost.htm

נמרוד
07-09-03, 23:26
אני חוזר בי מהחלפה תחופה יותר של פילטר האויר..
תאכלו את הכובע, או שתגידו לי עכשיו שסמוראי זה רכב חדיש עם פילטר אויר מהפכני ועצום בגודלו

http://planet.nana.co.il/ophirbb/?id4x4=54/

כפי שאתם רואים, פילטר מקורי ורגיל בסמוראי מחליפים כל 40K!! וכפי שכולכם יודעים אצלי הפילטר הוא דגם צבאי גדול בהרבה + קדם מסנן.

כמו כן, בררתי עם חבר שעבד במוסך של טויוטה. מוסך זה מאוד קפדני ועדיין את פילטר האויר הם מנקים ורק מחליפים אותו כל 20K או יותר לפי זכרונו של חברי.

אז מה, בצילטונז' לCJ כתוב להחליף כל 5000 מייל. נכון, זה לא אותו פילטר, אבל זה בטח יותר רלוונטי מאיזו טבלת טיפולים של סמוראי!
עכשיו ברצינות ערן - קיבלת עצות בפורום, רוצה תאמץ אותם, לא רוצה לא צריך. אל תהפוך קמצנות לאידיאולוגיה (זו גם עצה שאתה לא חייב לאמץ).

ערן המסוקס
11-09-03, 13:41
לאחר נסיעות מספר, נחשו מה? נכון מאוד, בקפיירים. כל זאת עם פילטרים חדשים משהו משהו.. דווקא בטיול שטח שעשיתי עוד לא היו י שום תופעות אבל התחילו שוב לאחר עוד נסיעות..
ככל הניראה, ולפי התייעצות שלי עם המוסכניק שלי, אלה הם מים שחודרים לצילינדר..
בסרק יש מידי פעם איזה באקפייר, ולפעמים זה נעלם. אין איבוד מים משמעותי כלשהו..
מה אתם אומרים שכדאי לי לעשות? האם כדאי בשביל זה לפתוח ראש מנוע (ובהזדמנות להחליף גומיות שסתומים ואולי ג מרימים מרעישים) או שאפשר להמשיך לנסוע כך עוד זמן רב? יש לקחת בחשבון שזה הולך להיות שוב רכב לנסיעה יומיומית אז אני הולך לעשות הרבה מאוד קילומטרים על הרכב הזה.

סוזי המשתוללת
13-09-03, 18:30
ערן
זה ייקח לך קצת זמן אבל בסוף תראה שצדקתי באחד מהשניים
או שכמו שכבר אמר ניר ל הולך לך ראש מנוע וכמה שתזהה זאת מוקדם כך ייטב
יכול להיות שישנה אכילת שמן לא מסיבית (כרגע) בבוכנה מס 5
והכי נראה לי (מנסיון על cj צבאי)בעייה בדיסטריבוטור/ רוטור
נ.ב
אין לי מושג מה זאת השטות לגבי הסמוראי אבל זה עשוי להיות נכון בתנאי שהוא מעולם לא יורד לשוליים מעבר לזה הייתי מחליף פילטר מקורי כל 10 k וכבר ביציאה מזיק (לדוגמא )עוצר פותח ומנקה ולו רק כדי להרויח עוד קצת חיסכון בדלק ובכל מיקרה אח"כ מחליף (50 ש"ח דחילק)
פילטר סתום מתפקד כמו צ'וק

ערן המסוקס
13-09-03, 19:34
לא כדאי להגזים עם ניקוי הפילטר אחרי זיק.. נו באמת.. בשטח אתה רק עלול לגרום נזק ע"י אבק שעלול להכנס כשאתה פותח את הפילטר..
בכל מיקרה אני מאוד מקרוב לוקח את הטרנטה למוסך ונראה מה הוא אומר..
הלוואי וזה הדיסטריבוטור ושראש המנוע טוב..

jeep
20-09-03, 09:26
לדעתי ומנסיוני החום הזה בא מהתוספים
היתה לי תופעה כזאת מיד אחרי ששמתי תוסף דלק
תנסה ללא תוסף

עדי

ערן המסוקס
20-09-03, 09:59
הרכב חזר מהמוסך. הוא לא מצא בעייה בראש מנוע וטוען שעל הפלאגים יש אבנית, ויותר מזה, המים מגיעים מדלק מזוהם שתדלקתי בתחנה. אני נוהג לתדלק בתחנה קבועה, אז אני אחליף אותה ונראה מה קורה..

kondason
20-09-03, 13:40
ערן תחליף את הנוזל קירור לנוזל בצבע אדום ואז תהיה בטוח למקור הבעיה.
לגבי מים במיכל יש תוספי דלק שסופחים מים

עידן

ערן המסוקס
20-09-03, 14:41
ערן תחליף את הנוזל קירור לנוזל בצבע אדום ואז תהיה בטוח למקור הבעיה.

במה זה יעזור? :roll:

kondason
20-09-03, 19:16
כך תוכל לדהות בודאות האם מדובר בנוזל קרור או ממקור אחר

כו שאומרים אוהדי הפועל

"אדום עולה"

ערן המסוקס
20-09-03, 21:44
אני לא משתמש במים לקירור, אלא בחומר דיי יקר ומוכן לשימוש. צבעו ירוק זוהר. המשקעים על הפלאגים הם אבנית וכשאני חושב על זה, אבנית לא יכולה לבוא ממי הקרור כי הם בטוח נקיים מאבנית. כל מערכת הקרור שלי נקייה בצורה מטרידה.

בכל מקרה, נעשתה בדיקת לחץ לראש המנוע ואין לי בריחות לחץ כלשהן.

הוחלפו הפלאגים בחדשים. הישנים היו מלאים באבנית לטענת המכונאי.

שוב יש לי משקעים במיכל הדלק ובפילטר הדלק. גם ראיתי משקע של בועת מים בפילטר הדלק.. אולי אלה שאריות מניקוי המיכל האחרון.. מחר אני אבדוק מה מצב הדלק בפילטר לאחר הטיול היום.

בינתיים הכל עובד יפה ללא בעיות.

-->