PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש שמאי או מהנדס בניין לחוות דעת

zerez
08-01-17, 08:33
השכן שלי החליט שיש נזילת מים מהדירה שלי אליו ומאיים לתבוע נזקים.
אני מחפש בעל מקצוע שיוכל לתת חוות דעת שתהיה מקובלת על בית המשפט לגבי מקור הנזילה.
יש המלצות?
אזור המרכז

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

shmil
08-01-17, 09:28
למה אתה בטוח שזה לא ממך?
האם ערבת גם את חברת הביטוח שלך?
האם יש לך בכלל ביטוח נזקי צנרת?
אם אין לך ולכל מי שקורא את השרשור הזה, אני יותר מממליץ לעשות ביטוח כזה, בפרט למי שגר בבית דירות.

בעקרון, בית משפט יקבל הכי טוב חוות דעת שתצביע בוודאות על מקור הנזילה.....
ממי? תלוי במה שיהיה כתוב בה. יכול להיות מהנדס, אבל יכול להיות גם אינסטלטור. תלוי בהשכלה, בנסיון ובציוד הבדיקה.

לכן אני מחזיר אותך לשאלות שלי למעלה....

zerez
08-01-17, 10:41
אני בטוח שזה לא אצלי כי אני יודע מאיפה הנזילה, השכן מעדיף לצעוק במקום לפתור את הבעיה.
יש לי ביטוח נזקי צנרת.

shmil
08-01-17, 12:54
אם עוד לא היתה תביעה, הכי טוב שתוציא לו מכתב רשום שמפנה אותו לעבוד ולוודא שמקור הנזילה הוא לא מה שאתה אומר, עם העתק לחברת הביטוח שלך.
אם כבר הוגשה תביעה, הייתי מדווח קודם כל לחברת הביטוח, יכול להיות שהם ירצו להוביל את ההגנה, ואז גם הם ידאגו למומחה.

אם בכל זאת - אינסטלטור ותיק ומנוסה עם ציוד לאיתור נזילות (מצלמות תרמיות וכד') שכבר נתן חוות דעת לבית משפט יכול להיות בסדר גמור, רק שצריך לדעת איך לכתוב חוות דעת לבית משפט, זו אינה כתיבה רגילה, לכן ממליץ שזה יהיה מישהו שיש לו נסיון בכתיבה כזו.
אין לי שם ספציפי.

רון נחמן
08-01-17, 15:14
אני בטוח שזה לא אצלי כי אני יודע מאיפה הנזילה, השכן מעדיף לצעוק במקום לפתור את הבעיה.
יש לי ביטוח נזקי צנרת.

הכי נכון יהיה להביא מאתר שיבצע בדיקה בהסכמת השכן. שיבדוק כל מה שרלוונטי ויוציא מסמך מסודר.
אם השכן לא משתף פעולה, אתה יכול להביא מאתר מטעמך בלבד, אבל תמיד עדיף בהסכמה.
לחילופין אתה יכול לעדכן את חברת הביטוח, שתשלח שרברב והוא יוציא אישור שאצלך הכל תקין.
את הצעקות כל אלו לא בהכרח יפתרו, אבל התחת שלך יהיה מכוסה אם זה יגיע לבית משפט.

גילוי נאות - אני מהנדס במשרד שמבצע בדיוק חוות דעת כאלה. לעניות דעתי בשלב בו אתה נמצא, יותר רלוונטי לשלול את אחריותך מאשר להביא מהנדס.
כמובן שאתה מוזמן ליצור קשר בכל שאלה. שולח לך פרטי התקשרות בה"פ.

zerez
09-01-17, 09:14
תודה לכולם על התגובות, החכמתי.
בלי לפרט יותר מידי כנראה שהעסק מסתדר וצחוק הכורל הוא שהנזק הגדול הוא מצינור שלו.
בלי שום קשר אני אשלח לו מכתב ואכתב את חברת הביטוח (תודה שמיל) ואם אני אראה שהדברים לא נסגרים אני אצור קשר עם רון (תודה רון על ההודעה הפרטית) כדי לכסות את התחת שלי.

-->