PDA

צפייה בגרסה מלאה : תהיות בנושא הגבהה לפראדו 150

windler
08-01-17, 23:15
שלום

מדי פעם עולים בפורום תהיות לגבי בחירת יצרן הגגבהות .
קראתי חומר הן באתר והן במקורות חיצוניים .
ההחלטתי להמתין לסיום התקינה , מהסיבות הברורות (באפריל יש לי טסט ולא בא לעבור את מסכת הייסורים ) .

בנתיים יש לי מספיק זמן לקבל החלטה .

הקנדידטים הם : OME , ובלשטיין B6 .

נתחיל מהקל .. ניראה שה INSTALL BASE של אולדמן בארץ לא קטן , חברה אוסטרלית עם ניסיון אדיר ביייחוד בטיוטות .
וניראה גם שהאינדיינים אוהדי המוצרים של אולדמן .

בילשטין לעומת זאת מקריאה בפורום (אולי זה רק הרושם שאני קיבלתי ) אינה אהודה , או פחות מדוברת .

לפתעתי צוות TRD בחר בילשטיין בדגמי ה 4runner .
https://www.youtube.com/watch?v=3W1BJLJcuLM&t=92s

(ראו '1.22 )

בדגמי הטאקמה דווקא נבחרו דווקא FOX .

נכון, סביר להניח שמדובר ב CUSTOM . אבל באותו האופן הם יכלו לבחור ב OLD MAN .

ומכאן התהיות , מה הסיבה שבלשטיין פחות מדוברים\מוצלחים .. האם באמת מדובר במוצר פחות טוב (אגב אני מתיחס ל B6, מאחר וזו המלצתו היחידה של היצרן על פי האתר לפחות ) .

OFF-RoaD
08-01-17, 23:48
התובנות שלי (שאולי רק יסבכו אותך עוד יותר...)
א. זה שמשהו "אהוד ומדובר" בישראל לא אומר שום דבר על טיבו ביחס לאחרים. האם מאזדה 3 היא התמורה הטובה ביותר לכסף? כנראה שלא, ועדיין, אפקט העדר נטה לכיוון שלה בשנים מסוימות, מכל מיני סיבות, וגם - כי ככה זה ישראלים.
ב. זה שקבוצת מירוצים מסוימת בוחרת מוצר, לא אומר שהוא הכי טוב, אלא שהחברה המייצרת שלו "שילמה" הכי הרבה כדי שישתמשו בו.
ג. אני בחרתי ome, מכל מיני סיבות, ועיקרן - רציתי קיט בולמים + קפיצים תואם, מאותו יצרן, שנוסה ותוכנן יחד.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

windler
10-01-17, 15:26
תודה על תגובתך .
ולא , לא הסתבכתי .
בד"כ מאחורי אפקט עדר יש איזה שהוא בסיס .
ראה עד כמה הקרוזרים מוצלחים כניראה לא סתם העדר מצביע בכיס .

ולעניין הבולמים .
הנסיעה בקרוזר עם הבולמים המקוריים רכה מידי לטעמי .
זה מאוד מורגש בירידות עם סיבובים , יש תחושה של אוניה ואיבוד אחיזה בכביש .
OME מציעה 3 קיטים שונים לעומסים שונים .
העומס המתאים לי מבחינת העמסה הוא עד 200K אבל אני חושש מרכות יתר .
אם מומלץ במקרה הנ"ל ללכת על הדרגה השניה 200-400K , ובכך ארוויח "קשיות" מסוימת (בדומה למה שאני מכיר בבלשטיין ) ?

ד ו ר ו ן
10-01-17, 21:23
אם ברכב טיולים עסקינן, אני הייתי הולך על הסט "מדיום", ולא על הסט ה"קל" של 200ק"ג.
מהסיבה הפשוטה, רכב עמוס לטיול עמוס מעבר לאותם 200ק"ג בסיסיים, ואם אתה מתכנן מתישהו גם כננת, מיגונים או סתם מדרגות צד, וכולם יש מחיר במשקל סטאטי שמשפיע במכפלות כאשר הרכב בנסיעת שטח.

כל ק"ג ציוד שתעמיס מורגש בשטח ע"י הרכב פי 3-4.

יכול להיות שהרכב יהיה על הצד המעט קשיח ביום-יום, אבל תברך עליו כשתיסע בשטח עמוס.
להבדיל מהבילשטיין הבסיסיים, אולדמן (כחלק ממותג ARB) מתיימרים להתאים שסתום מתאים לקפיצים השונים, ועם בסיס לקוחות עצום בכל העולם, הם כנראה לא רק מפרסמים הכי חזק אלא באמת מוצלחים.

אמנם ברכב אחר, אבל נסעתי כמה שנים עם סט מלא של אולדמן, ויש רק דברים טובים להגיד.
היום אגב, עם סט משולב של קפיצי אולדמן HD ובולמי בילשטיין 7100 שמשלימים אחד את השני מעולה.

windler
10-01-17, 22:01
הרכב ב 95% מהזמן ישרת את אישתי ולכן הוא יראה רק אספלט .
ב 5% הנותרים , בעיקר בשבתות יבלה בשטח לטיולים משפחתיים , לא מתכנן רמות עבירות קשות ולא לדגל על סלעים .
בקיצור קל בינוני מינוס .
יחד עם זאת אני מאוד אוהב נסיעה מהירה בשטח .. (אני עדיין לא יודע איפה אפשר בארץ לעשות את זה:D ) , אבל זה דווקא מדליק אותי יותר מאשר טיפוס הרים .
וחשוב מכל זה שהוא לא יהיה רך כפי שהוא היום , ולהקטין את אפקט האוניה .

לגבי כננת לא ניראה לי , יחד עם זאת למה להגביל את עצמי .
מדרגות צד יש של ראסטה (מה ? באמת זה משפיע ? )

בקיצור אם הבנתי את השורה התחתונה ההמלצה ללכת על המידיום .

ד ו ר ו ן
10-01-17, 22:31
תחשוב שכל ק"ג סטאטי שאתה מוסיף לרכב נהיה 3-4 בקלות בתאוצות נסיעה ועבודת מתלה.
מדרגות צד שוקלות 40 ק"ג?
הרכב מרגיש בנסיעה משובשת גם 160+ ק"ג.
עוד קילו ועוד קילו..

זה נכון לרכב עמוס ונכון לרכב שנוסע מהר בדרך משובשת.

windler
11-01-17, 00:51
תודה לא ידעתי את העובדה הזו .
מעניין

windler
12-01-17, 23:46
אוסטרלים משוגעים , אני צופה בכל מיני ערוצים של אוסטרלים מטורפים ביוטויוב .
הם מדהימים , צילומים מטורפים בקיצור חוויה .. ממליץ בחום .
באחד מהם ניתקלתי בזה :
https://www.youtube.com/watch?v=93hTBlo8jmg&index=15&list=PLR6JepWZ7T69lB9Y1r65HEwvgPmEKzguk

ביחוד מעניינת הדקה 8-9 :-)

windler
13-01-17, 09:03
להלן הערוצים,ממליץ בחום , מאוד מעניין
https://www.youtube.com/user/4xforum/featured
https://www.youtube.com/channel/UChz00vupzP_mNPIYD8GSmBw
https://www.youtube.com/channel/UC7yn9vuYzXTWtL0KLu2rU2w
https://www.youtube.com/channel/UCSIJR21259IKDX2r7fbF0dQ
https://www.youtube.com/channel/UCO-85LYfB61OP4SRAgpfncw

ד ו ר ו ן
13-01-17, 10:17
אוסטרלים משוגעים , אני צופה בכל מיני ערוצים של אוסטרלים מטורפים ביוטויוב .
הם מדהימים , צילומים מטורפים בקיצור חוויה .. ממליץ בחום .
באחד מהם ניתקלתי בזה :
https://www.youtube.com/watch?v=93hTBlo8jmg&index=15&list=PLR6JepWZ7T69lB9Y1r65HEwvgPmEKzguk
ביחוד מעניינת הדקה 8-9 :-)
בזהירות, אני חושב שזו דוגמא להתאמה לא טובה של קפיץ לשימוש.
שים לב שהרכב עמוס הרבה מעל למקור בצורה קבועה, כולל הוצאת הגלגל ספייר אחורה למתלה, מה שיוצר מנוף נוסף על המתלה.

זה צועק צורך בקפיץ ובולם -HD.
בלי קשר ליצרן קפיצים זה או אחר.

הרגשתי הבדל ברור בין תפקוד קפיץ אולדמן MD לבין ה-HD, שמתנהג טוב יותר.
כננת+מיגונים+קצת ציוד קבוע שלא יורד מהרכב, והמשקל המקורי עלה ביום-יום ב-200 וקצת ק"ג.
יש לזה מחיר.

כשהלכתי לפני אי-אלו שנים לסדנא לשאול על קפיצים, השאלה הראשונה הייתה כמה הרכב שוקל באמת בשימוש, ומה אופי הנסיעה, ורק אז התחלנו לבחון אופציות.

windler
05-02-17, 20:27
בהנחה שמראש אדרוש בולמים וקפיצים HD מבלי קשר לכמה אני מעמיס זו תהיה טעות ?
מה יהיה ההפסד \ הרווח בהשוואה ל MD ?

ד ו ר ו ן
05-02-17, 21:21
קפיצי HD בלי משקל מתאים= רכב קשה ומהלך מתלה לא מנוצל בגלל שהקפיץ לא עובד.

בשטח הוא יתנדנד הרבה יותר בגלל שהמתלה לא יעבוד כמו שצריך.

מצג שני, תקבל את אותה אי-נוחות אם הקפיץ יהיה חלש מידי למטען..

עם MD לא תטעה לדעתי בהתייחס לרכב שמועמס סביר עם משפחה של 4 וציוד אישי.

windler
06-02-17, 15:27
תודה דורון .
האם כתוצאה מהחלפת הבולמים מהלך המתלה גדל ?
האם ישנם פהרשים במהלך המיתלה בין הבולמים השונים (מיצרנים שונים ) ?

OhadL
09-02-17, 09:07
תודה דורון .
האם כתוצאה מהחלפת הבולמים מהלך המתלה גדל ?
האם ישנם פהרשים במהלך המיתלה בין הבולמים השונים (מיצרנים שונים ) ?
כן וכן.
לכל יצרן מידות מעט שונות של פתיחה וסגירה.

Sent from my HTC One using Tapatalk

joedavni
09-02-17, 11:41
קטונתי מהמומחים שכתבן פה לפני. מנסיוני, בפראדו 120 הקודם שהיה לי היו לי הגבהות של אולדמן ולא נהניתי מהן כלכך. היו כל מיני רעשים של גומיות ובהמשך גם נזילה כלשהי. בפראדו 150 שלי יש לי הגבהות ובולמים של בילשטיין ואני נהנה מהן מאד. הרכישה דרך אספיר לא היתה חוויה נעימה במיוחד והם שלחו אותי להתקין במוסך כלשהו אבל הבולמים וההגבהות ממש טובים.

windler
09-02-17, 14:39
אתמול ביקרתי במפעל של אספיר במגדל העמק .
האמת לא תאמתי ..סתם פשוט עברתי .
נכנסתי לקבלה אף אחד לא התייחס או שאל .
הססתובבתי בחלל כ 15 דקות לא המזכירה ולא יתר העובדים (איני יודע את תפיקדם ) שהסתובבו שם שאלו אם אני צריך עזרה או מה מטרת הגעתי .
די התבעסתי ויצאתי משם .
אני חייב לצין שהמקום ניראה מדהים .. חבל שהתבעסתי מהיחס .

windler
16-02-17, 23:59
התובנות שלי (שאולי רק יסבכו אותך עוד יותר...)
ג. אני בחרתי ome, מכל מיני סיבות, ועיקרן - רציתי קיט בולמים + קפיצים תואם, מאותו יצרן, שנוסה ותוכנן יחד.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

QUOTE=joedavni;735883]קטונתי מהמומחים שכתבן פה לפני. מנסיוני, בפראדו 120 הקודם שהיה לי היו לי הגבהות של אולדמן ולא נהניתי מהן כלכך. היו כל מיני רעשים של גומיות ובהמשך גם נזילה כלשהי. בפראדו 150 שלי יש לי הגבהות ובולמים של בילשטיין ואני נהנה מהן מאד. הרכישה דרך אספיר לא היתה חוויה נעימה במיוחד והם שלחו אותי להתקין במוסך כלשהו אבל הבולמים וההגבהות ממש טובים.[/QUOTE]

אני באמת מסובך לגמרי ..
מבין את ההגיון של בולם + קפיץ תואם ... אבל קריאה בפורומים מציגה תמונה קצת מוזרה , אנשים שמתלוננים שהקפיצים שוקעים להם אחרי זמן קצר (אגב לא רק בארץ) .

אז התקדמתי עם המחשבה ..ואמרתי יאללה פוקס נוריד עוד כמה מרשרשים אבל נקבל איכות וחשוב מכך אמינות ....וגם כאן אנשים מתלוננים על בעיות של נזילות , ורחמנא ליצלן שצריך לעבוד בשביל הבולם שדורש תחזוקה על בסיס קבוע כי הוא בולם ספורט .

EFS כנראה לא נפוץ , אבל האוסטרילים הכבדים כגון רוני דאל , ואנדרו ווייט ועוד כמה מטורפים משתמשים בהם .

כפי שנאמר "מבובלים ? גם אנחנו "

אני בשלבים מתקדמים של יציאה מדעתי :rolleyes:

ד ו ר ו ן
17-02-17, 11:41
כל קפיץ יורד בתקופת ההתיישבות שלו.
השאלה היא האם הוא יורד ברמה שהיצרן מדווח עליה מראש עד להתייצבות?
(והם אומרים את זה, רק לפעמים שוכחים את האותיות הקטנות).

ויותר חשוב, מי שהקפיץ ירד לו יותר מידי, קנה את הקפיץ הנכון למשקל ושימוש?

OhadL
17-02-17, 22:27
QUOTE=joedavni;735883]קטונתי מהמומחים שכתבן פה לפני. מנסיוני, בפראדו 120 הקודם שהיה לי היו לי הגבהות של אולדמן ולא נהניתי מהן כלכך. היו כל מיני רעשים של גומיות ובהמשך גם נזילה כלשהי. בפראדו 150 שלי יש לי הגבהות ובולמים של בילשטיין ואני נהנה מהן מאד. הרכישה דרך אספיר לא היתה חוויה נעימה במיוחד והם שלחו אותי להתקין במוסך כלשהו אבל הבולמים וההגבהות ממש טובים.

אני באמת מסובך לגמרי ..
מבין את ההגיון של בולם + קפיץ תואם ... אבל קריאה בפורומים מציגה תמונה קצת מוזרה , אנשים שמתלוננים שהקפיצים שוקעים להם אחרי זמן קצר (אגב לא רק בארץ) .

אז התקדמתי עם המחשבה ..ואמרתי יאללה פוקס נוריד עוד כמה מרשרשים אבל נקבל איכות וחשוב מכך אמינות ....וגם כאן אנשים מתלוננים על בעיות של נזילות , ורחמנא ליצלן שצריך לעבוד בשביל הבולם שדורש תחזוקה על בסיס קבוע כי הוא בולם ספורט .

EFS כנראה לא נפוץ , אבל האוסטרילים הכבדים כגון רוני דאל , ואנדרו ווייט ועוד כמה מטורפים משתמשים בהם .

כפי שנאמר "מבובלים ? גם אנחנו "

אני בשלבים מתקדמים של יציאה מדעתי :rolleyes:[/QUOTE]
הפוקס שכנראה ותקנה הם מהסדרה הבסיסית ביותר בקוטר 2" וללא bypass. הם לא כאלו יותר טובים מהמתחרים הפחות ממותגים, במיוחד לאור הפרשי המחיר.
סט ברמה גבוהה של פוקס או קינג ועכשיו גם אולדמן עם דגם bp511 דורשים להכניס את היד עמוק לכיס.
מה שאמרו לגבי תחזוקה נכון, אבנים שפוגעות בבולם מקצרות את חייו, בניגוד לבולם "סגור"

windler
05-03-17, 00:40
עוד כמה מילים - וההחלטה .
הכל התחיל כאן :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101484-%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%A6%D7%98%D7%A8%D7%A3-%D7%9C%D7%A9%D7%91%D7%98-%284-7-303-%29

למי שלא מעוניין לקרוא את כל השרשור להלן השורה התחתונה :
מאוד רציתי גראנד צירוקי ולהצטרף לקבוצת האינדינים .
במשך חודשיים חיפשתי רכב .
הלכתי לראות יותר מ 10 כלים , לא מצאתי אחד ללא אורגן אורות על הדש .
אני בכלל לא רוצה להכנס לחוויה של קניית גיפ בארץ כאשר מכל עבר מקיף אותך סוחר שלא לאמר חבורת ערסים .
החלטתי להגדיל תקציב (בצורה משמעותית כמעט כפול ) במטרה לרכוש כלי נקי ללא תקלות .
ויש מלא כאלו .. רק שכולם 3.7 ללא יכולות שטח .
לבסוף התייאשתי לגמרי , לא סתם ניכתב באתר שגראנדים הם לא לבעלי לב חלש .
החברה שבאתר ניפלאים באמת ... ניסו לסייע , תמכו , הדריכו בקיצור חבורה נדירה .

בסופו של דבר פרצתי את התקציב משמעותית והלכתי על יפני קרבי .

אני אומנם תקופה קצרה איתו אבל מרגיש מאוד שקט .. לא מפחד להניע את הכלי בבוקר שמא תידלק לי איזה נורה .. ובמוסך יספרו לי שזו המחלה של הרכב ואין מה לדאוג.

והלב ..עדיין רוצה להיות אינדיני .
הם מפנקים , מאובזרים , נוחים , ומרגשים יותר מהיפני .
אבל בסוף היום כשקט חשוב לי יותר מכל , היפני הוא כניראה הבחירה הנכונה עבורי.

אני רוצה להודות לכולכם על התמיכה .
אתם ניפלאים !

ומכאן ממשיכים עם השיפורים .
הרכב שרכשתי כבר הגיע מוגן מלא עם כולל מדרגות של ראסטה , וצמיגים 50\50 של קומו .
נותר לי עניין הבולמים והקפיצים .
די מדהים כל הסיפור , קונצנזוס לא קיים כבר אמרנו .

אז מה היה לנו ..
אולדמן
קוני
בילשטיין
EFS
FOX
IronMan

מקריאה כאן בפורום נראה שאולדמן מככב , ומאידח קריאה בפורומים אוסטרלים מציגה התמונה שונה לגמרי .
לגבי האולדן דווקא האוסטרלים לא מתלהבים ממנו ומתלוננים על בעית אמינות , קראתי כל חומר אפשרי , ראיתי עשרות ערוצי יוטיוב , השקעה של מאות רבות של שעות .
מאוד הופתעתי שבפורמים או בערוצי היוטיוב באוסטרליה אולדמן לא כוכב שהרי מוצרי ARB באוסטרליה מאוד נפוצים , אך טבעי שדווקא אודלמן EMU יהיה ברישמת המובלים, מהמחקר שלי לא כך פני הדברים .

דווקא האוסטרלים הכבדים עובדים עם EFS שמשום מה בארץ לא ניקלט .
עוד נחזור לנקודה הזו .

הדרום אפריקאים - חובבי טיוטה מובהקים , דווקא שם מצאתי ביקורות נהדרות על בילשטיין והוא נחשב למוצר האפטר מרקט הנפוץ לקבוצת הטיוטה .

קוני - כנראה מוצר טוב , החומר באיטרנט מאוד דל , כך גם האתר של החברה .
לא עושה חשק גדול .
בארץ אני רואה אותם על רכבי עבודה כבדים , וכנראה זה השוק שלהם , הם לא מוצעים כאופציה לפחות ל 150 אצל המתקינים בארץ. (לפחות אלו שאני שוחחתי איתם )

הי אנד FOX , BP-51 מוצרים נפלאים הנמצאים בסקאלה יקרה יותר , ולצרכים הצנועים שלי כנראה לא נידרשים
.
אגב ה ICON אני לא יודע אם יש יבואן בארץ , אבל האוסטרלים מוכירים את המוצר כאיכותי ואמין ובעל אפשרויות קסטומיזציה אפילו יותר מ FOX.

שירות וייבוא נו מה ניתן להגיד .. נראה שגם הנפלד , וגם אספיר מאוד שבעים , כך שמבחינתי אין נקודות זכות לאף אחד מהם .

מתקינים - דווקא כאן אתם תגלו כי כמעט כולם מאוד שרותיים קשובים באמת שאפו .

חקיקה - אז עכשיו שהתקנה נכנסה לתוקף אפשר להתקדם .. והופ אתה ניתקל בבעיה קטנה (שכנראה תקבל מענה תוך כמה חודשים ) , המתקינים למינהם אינם יודעים מה עושים , ואיזה מתקין יקבל אישור לספק "אישור" .
וכן זה עניין של זמן .. עד שהמתקינים יוכלו להתגבר ולהתמזג עם התקנה .

אבל מה עושה פלוני שרוצה מחר בבוקר להגביה את הרכב ?

לאט לאט הרשימה מצטמטמת ,הראשונים שירדו מהרישמה היו דווקא IRONMAN ו EFS .
אני עד עכשיו לא סגור ה EFS לא היו יכולים לשבת על הרכב ולשרת אותי נאמנה , אם הם משרתים את מר דאל הגדול או מר וויט הם היו משרתים אותי נהדר .
השני שירד ברשימה הם דווקא האולדמנים , אז נכון ש ARB היא חברה מובילה , נכון שהקפיצים והבולמים מותאמים , ואפילו למשקלים שונים , אבל לא יכלתי להתנתק מהתחושה ומהאור האדום שנידלק בעקבות המחקר שלי .

קוני - היו אופציה מעניינת אבל זמינות המוצר בארץ ל 150 לא נגישה .

כל אחד מהרביעיה הנ"ל סובל בנקודה זו מבעיית ה"אישור" . (לפחות לנקודת זמן זו )

בשלב הזה אני מניח שאתם כבר מבינים את הכיוון .
הבחירה שלי דווקא בילשטין ..
אני יודע ש B6 היא לא הסדרה הגבוה ביותר אבל מהתכתבות עם היצרן זו היתה ההמלצה החד משמעית ל 150 .
אגב אם הם היו ממליצים על משהו דגם אחר , הייתי שוקל ברצינות להוסיף את ההפרש .
האוסטרלים שזנחנו אותם לרגע , מוכירים את מוצרי בילשטיין כאיכותיים ואמינים .
הדרום אפריקאים - כבר אמרנו מוצר האפטר מרקט הנפוץ .
הקולגות שלי גם הם משתמשים ב B6 והם מרוצים מאוד .
ולבסוף האישור לספק "אישור" שאותו ניתן לקבל בסדנת היבואן (אספיר ) עם ההתקנה .
אני אחזור ואומר כי כל אחד מהמוצרים שרשמתי כניראה לצרכים שלי היה מתאים , וגם כולם הם באותה הסקאלה מבחינת המחיר . (להוציא את ההי אנד )
והכי חשוב מבחנתי , אחרי תקופה של כמה חודשים בהם אני בוחן את הסוגיה אני שלם לחלוטין עם ההחלטה ועם הבחירה , זה השלב הראשון מבחינתי לפחות .
.
אני רוצה להודות לכל המגיבים לשרשורים שלי , וכל אלו שסיעו מאחורי הקלעים אתם פשוט נהדרים .
ולסיכום השוואה מעניינת :
http://www.euro4x4parts.com/images/4wd_action_165_tough_dog.pdf

ד ו ר ו ן
05-03-17, 07:43
תתחדש!

אתה מודע שעשית קצת סלט במחקר?

צריך להפריד בין סט של קפיצים+בולמים ובין בולמים של יצרן אחד וקפיצים של אחר.

ובהתאם. אם יש בעיה כל הסט או מרכיב ממנו. ויותר חשוב, לאיזה רכב?

אני מקבל עיתונות רכב אוסטרלית, EFS לא הדומיננטיים שם, לא פרסומית ולא ברכבי קוראים.
בעצם אין משהו שאני יכול להגיד שהצלחתי לסמן כדומיננטי.

בילשטיין, לא מוכרים קפיצים לרכב שלך, אז של מי הקפיצים?

והקפיץ הוא מרכיב חשוב בשביעות רצון כי רכב שירד מהר יותר יותר בולט מירידה מתונה בביצועי הבולם.

שכלול היכולת של המתקין לאשר תקינה חשוב וכנראה מהותי בעתיד.

אצלי, ברכב שונה, יש קומבינציה של קפיצי אולדמן ובולמי בילשטיין.

windler
05-03-17, 09:00
דורון שם לב שהתעלמתי כמעט לחלוטין בכתיבתי מנושא הקפיצים

אכן קפיצים הם מרכיב חשוב והם חלק מעסקת הגגבהה " ולא ,לא עשיתי סלט במחקר .
קוני - לא מיצרים קפיצים
בילשטיין - לא מייצרים קפיצים.
אירוןמן - סט של קפיצים ובולם
אולדמן - סט קפיצים ובולם
פוקס - לא מייצרים קפיצים
EFS - סט קפיצים בולם

יצרני קפיצים
אייבך
פדרס
ויש עוד כמה , בדיוק כמו שישנם עוד מותגי בולמים בשילוב קפיצים כגון דבינסון , לובלס ועוד .
עכשיו אם תתיחס לקומבינציות אפשריות כאשר את משלב בולם ויצרן שאנם מאותו הבית , אזי האפשרויות רבות מאוד .

ישנה משמעות אני מניח שחברות מייצרות קיט שכולל גם בולם וגם קפיץ וכאן דווקא לא נידרש מאמץ , קרי אם אתה הולך על סט של EFS תקבל גם בולמים וגם קפיצים כנ"ל לגבי אולדמן .
ובכלל אם אתה נהג מרוצים אזי אתה יכול לרכוש סטים שהם אוברקוייל (אם אני זוכר את המונח נכון ) כגון FOX , בילשטיין , ICON .

השאלה היותר מעניינת (מבחינתי לפחות ) היא בהנחה שאתה מעוניין בשילוב של שתי יצרנים האחד לבולם והאחד לקפיץ , כיצד תדע מה לבחור .
והשאלה נעשית מורכבת יותר כאשר את רוצה בולם של יצרן שאינו מייצר קפיצים כגון קוני או בישטיין .

מהמחקר שלי עולה שהאוסטרלים הכבדים משתמשים בסט של EFS דווקא שוכלל גם בולמים וגם קפיצים .

שתי נקודות להבהרה - המחקר התמקד דווקא במשפחת הטיוטות מאחר הרכב שברשותי הוא טויוטה .
יחד עם זאת נחשפתי גם לסטים שהותקנו על רכבים אחרים .

לגבי עיתונות אוסטרלית , תחושתי היא ש ARB היא דווקא החברה שמשקיעה בפירסום ברמה אחת מעל כולם ,שוב זו התחושה שלי בלבד .

הערה כללית כמו כל מחקר הוא מייצג את הנותונים של קבוצת הדגימה .
המחקר שלי הוא לא אבסולוטי , וכל מה שכתבתי נתון לאתגור .

ד ו ר ו ן
05-03-17, 17:44
שים לב שרוב התלונות הן לקפיץ שירד, לא לבולם שנזל או קרס.

ולכן השיקול של בחירת מותג הבולם בלבד, כפי שציינת, מחטיאה קצת את המסקנות של המחקר שוק.

אלא אם התכוונת להחליף בולם בלבד.

windler
05-03-17, 19:34
דורון הסקר שלי עולים הנתונים שציינתי , ונכון הרבה תלונות יש לקצפים ששוקעים בעיקר של מותג אחד .
הסקר עסק בערכת הגבהה מאחר והנתונים הסטטיסיים הם של אנשים עם סט כזה או אחר שוכלל גם בולם וגם קפיץ.
לגבי בולמים נשברים \ ונוזלים גם בכאלו נתקלתי ובסופו של דבר הגעתי מסקנה שהגעתי .
אני יכול להגיד לך בנושא הקפיצים לא מצאתי איזכור לקפיצים ששקעו כאשר מדובר בקפיצי פדרס .
האם זה שלא מצאתי אזכור אומר שזה לא קרה ? לא יודע , אבל אין איזכור .

שוב אין דבר אבסולוטי ואין קונצנזוס לא לגבי בולמים ולא לגבי קפיצים .
אבל בסוף היום צריך לקבל החלטה .

סולי
05-03-17, 19:44
חסר לך נתון של כמה סטים של פדרס, אולדמן וefs בעצם נמכרו... ביחס לתלונות.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

windler
05-03-17, 21:11
גם חסר לי הדוחות הכספיים של החברות , חסר לי נתונים של עליות מחקר ופיתוח ,חסר לי נתונים של תמיכת לקוחות .
חסרים לי דוחות תאונה שניגרמו מבולם או מקפיץ :D

OhadL
05-03-17, 23:20
אני מציע לעזוב את עכברי המקלדת וללכת להתייעץ עם מתקין או שניים שהם לא אספיר ואפילו לנסות לחוות קיט או שניים בטיול קבוצתי לפני שתקבל את ההחלטה.

לידיעתך לאולדמן יש תקן TUV מה שמסדר אותך עם מכון הטסטים.

ה FOX performance שנמכר באספיר הוא לא יותר מבולם מקביל מבית אולדמן או קוני. במחיר שערורייתי.
FOX Factory
או קינג יביאו אותך למעל 20 אלף שח קיט. תלוי בתת דגם. אך חווית נסיעה מעולם אחר.

ד ו ר ו ן
05-03-17, 23:52
אני מציע לעזוב את עכברי המקלדת וללכת להתייעץ עם מתקין או שניים
היתרון של דיון גולשים הוא שהם לא מנסים למכור לך כלום..

להבדיל מכל מתקין שתכנס אליו, ומראש אתה בעמדת לקוח בפוטנציה.

הכוח של אתר כזה הוא בתיעוד של המידע, ואתגור האמירות, ולא להתחבא מאחורי סיסמאות ומחמאות חסרות ביסוס ושליחה למתקין זה או אחר.

להבדיל, "עכבר מקלדת", ייתן אמירה חסרת תוכן, שמפנה למקום אחר שהתוצאה שלו לא תועיל בעתיד לאף אחד, כי היא תתפוגג..

windler
05-03-17, 23:56
אוהד - אז דיברתי עם 6-7 אולי יותר .

כמעט כולם אינם עם עובדים עם בילשטיין .. מסיבות הברורות מאליהם .
יחד עם זאת אף אחד מהם , אבל אף אחד מהם , לא אמר מילה רעה על הבולם של בילשטיין אלא רק על השירות של אספיר . (אגב די עצוב) .

עכשיו בא נחשוב יחד .
נניח אתה מתקין , נניח אתה לא עובד עם בילשטין , אז תציע לי ללכת לבקר באספיר במקום מרכולתך ?:rolleyes:

אז הבנתי את העניין , לכל אחד יש את מכלול האינטרסים . (וזה בסדר גמור )

אחד המתקינים שדווקא כן עובד גם בילשטיין אפילו הציע לי סט שכולל B6 וקפיצי EFS או אולדמן .

עכשיו תגיד לי איפה אני יכול להתנסות בסט עם הצירוף הזה ?
אם היתה לי הסבלנות לחכות עוד חודשיים שלושה יכול להיות שהייתי הולך על האופציה שכוללת בולמי B6 וקפיצי EFS .
זה מאוד קרץ לי אבל מה שלבסוף הכריע הוא האישור לתת "אישור" .

KOOKE
06-03-17, 01:38
וינדלר היקר כדרכך אתה עושה שיעורי בית כהלכה בכל תחום בטרם הרכישה - ולא זה לא נאמר בציניות.

כדי לסבך לך את העניינים אצטט מדבריו של אחד מותיקי הפורום ( ומגדולי הציניקנים כאן) - בולמי ״זלמנסון״ הם הכי טובים !!!!

מותג בולמים עלום שהומצא כבדיחה אבל שיש בה גרעין של אמת.

המותגים הידועים השונים והסופרלטיבים שהם זוכים להם הם קצת overrated ובתכלס לשימוש יום יומי לרבות טיולי משפחות שפויים כל מותג ידוע יעשה את העבודה ויגלה אמינות לא רעה.

מה שחשוב הוא כמו שאמרו קודמיי להתאים את הקפיצים בעיקר וכן את הבולמים למשקל שמועמס דרך קבע על הרכב.

אתה רוצה להשתגע, אתה אוהב נסיעה מהירה בשטח כמו שתיארת, הממון הנדרש לכך מצוי בכיסך אז לך על הטופ (לדעתי) בולמי פוקס מהסידרה הגבוהה עם מיכל חיצוני נוסף ועם אפשרות לכיוונון רמת השיכוח. אבל סט כזה בחלט עולה בהתאם ברמות מחיר של מעל 20,000₪.

שוב לדעתי סט כזה זה הוא אוברקיל עבורך.

אישית סבור שכיום בשוק בארץ efs ודובינסון נותנים את התמורה הטובה ביותר לכסף ברמת מחיר מאד שפויה וסבירה.

windler
08-03-17, 09:28
תודה שלמה .

ועכשיו לפרקטיקה.
אני כרגע באספיר (יש להם מקום מהמם באיזור תעשיה מגדל העמק) .
לקוח מספר 3 לאחר פרסום התקנה .
אז איך זה באמת עובד ?
הסט+ הבולם +דגם הרכב צריכים להיות מאושרים כקיט מלא .
מיזוגים של בולמים וקפיצים של חברות שונות שלא עברו את האישור ככקיט לא יוכלו לקבל את האישור.
לאחר ההתקנה של הסט , יש ללקוח 72 שעות להציג את האישור ומשרד הרישוי .
מאחר והאישור מצריך כיוון פרונט וכיוון אורות אז תלוי בסדנה ההתקנה , אם היא בעלת היכולות הללו אז תחת קורת גג אחת ניסגר הסיפור .
מאחר ולאספיר אין היכולת , יש ללכת לכיוון פרונט + מכוון אורות , להביא את האישורים לאספיר ורק לאחר מכן האישור הסופי למשרד הרישוי ינתן .
אקיצר 72 שעות לסגור את העניין כולל ביקור במשרד הרישוי, מחכה לי יום ארוך.

היתה לי שיחה עם אחד הבעלים , הנוהל לאישור ערכות מותקנות הוא כדלהלן .
לקוח של אספיר עם קיט מלא מאושר , יעבור בדיקה בסכום זעירה .
לקוח שברשותו בולם וקפיץ שלא מאושר כקיט ידרש לפרק את הסט לרכוש קפיצים ולעבור את אותו התהליך האישור הרגיל .
ממש לא מויי כיף לבעלי רכבים עם הגבהות!
התקינה תחייב הרבה רכבים לעבור יישור בעלויות לא מבוטלות 800-1000 עבודה + עלות הקפיצים .

עכשיו אני באמת מבין את מגבלות התקינה לבעלי רכבים עם קיטים מותקנים , אני מאחל לכולם בהצלחה ,

ולחברה החדשים תעשו שעורי בית טוב טוב טוב איפה ומה אתם רוכשים , זה יחסוך לכם כסף וצרות בהמשך.

גיא
08-03-17, 10:24
שאלה ברשותך .. מאחר ועשית שיעורי בית ..

אם הוחלפו ברכב רק קפיצים והבולם המקורי נשאר .. זה לא יכול לעבור ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

windler
08-03-17, 11:43
שאלה מצויינת , אני מניח שלא צריכה להיות בעיה מאחר ולא מדובר בהגהה ולא נידרש אישור פרומלי או רישום ברישיון .

גיא
08-03-17, 11:48
החלפת בולמים לצהובים/אדומים וכו .. לא בעייתית בטסט ?

windler
08-03-17, 12:29
למיטב הבנתי לא .

גיא
08-03-17, 12:38
תודה

windler
08-03-17, 12:54
המויי כיף שלי הגיע !!!:mad:
ועכשיו צריך להחליף 4 צמיגים . (לא היה על כוונת שלי בשלב הזה , אבל יש בליטות בדפנות הצמיג + ארבעתם יבשים .)
מתלבט ..
האם לקנות 50.50 או MD
ובגלל שהמידה לא סטדרתית ניראה לי שהאפשרויות שלי לא מדהימות , 245/70/17
BF , TOYO , KMUHO

מה הייתם ממליצים ?

KOOKE
08-03-17, 14:27
BF דגם AT החדש שלהם צמיג מעולה עם פרופיל אגרסיבי מאד שכמעט מזכיר צמיג שטח מלא אבל עם אחיזה טובה יותר בכביש ועם פחות רעש מאשר צמיג שטח מלא.
החיסרון הגדול שלהם הוא שהם יקרים יחסית.

windler
08-03-17, 14:48
שלמה תודה .
כבר הזמנתי את ה KO2 :D.
ינעלו על הרכב ביום שישי .

KOOKE
08-03-17, 16:12
נו שוין...אז למה שואלת אם יודעת....
:rolleyes:

תתחדש..

windler
08-03-17, 16:33
תכף תבין למה שאלתי .
יצא ככה שקיבלתי החלטה מהר :D.

בכל זאת כמה מילים על הצמיג הקודם , מדובר ב KUMHO AT , בין שנה וחצי \ שנתיים .
לא עבר שטח מאסיבי .
הצמיגים יבשים לגמרי ובנוסף התפתחו בליטות בדפנות (משהו בדומה למה שקורה לבחור מ"היו היה" אחרי מכת נבוט :D) .
אני לא בטוח שתוכלו לראות את זה בתמונה .

ולמה זה חשוב דווקא עכשיו ... 72 שעות לאשר את קיט ההגבהה שכוללים גם כיוון פרונט .
כיוון פרונט כדאי לעשות עם צמיגים תקינים , ובמיקרה שלי בגלל שהצמיגים לא תקינים אין טעם לבצע את כיוון הפרונט אלא לאחר החלפת הצמיגים.

113632

113634

ולעניין הבחירה
מקסיס אין בחתך של הרכב שלי
קופר - ההפרש בינם לבין ה BF הוא 1200 ש"ח לסט .
יקוהומה וגודייר בעלות כמעט מקבילה לBF .
BF עם אחריות ל4 שנים .
יש ליבואן סט א.חרון במדיה שלי , מה שלא אפשר לי להתעמק יותר מידי בסוגיה .
וכניראה זו לא טעות לרכוש BF

windler
08-03-17, 18:08
נסיעה של עוד כמה קילמטרים ואני מרגיש רעידות בהגה.
אתה זה אני בטוח שלא תפספסו

113635

איל מ
09-03-17, 09:31
מהתמונות הקודמות באמת לא ניתן היה לראות יותר מדי. אתה יכול להרגיש כאדם עם מזל.
ברגע שמתחילות בליטות בדופן (גם הכי קטנות שיש) חייבים להחליף את הגלגל. לא מחר, לא בקרוב עכשיו!
הבליטות האלו נובעות מפריצה של אחת השכבות הפנימיות וחדירה של אוויר בין השכבות.
די מהר ה"בועה" הזאת מפרקת את הצמיג מבפנים.
במקרה הטוב (שלך ) נהיית בועה חיצונית יפה כמו שצילמת.
במקרה הרע הצמיג מתפוצץ לך באמצע נסיעה בעיקול, בכביש מהיר, כשבנתיב ממול יש משאית....

ד ו ר ו ן
10-03-17, 11:24
זה:

הסט+ הבולם +דגם הרכב צריכים להיות מאושרים כקיט מלא .
מיזוגים של בולמים וקפיצים של חברות שונות שלא עברו את האישור ככקיט לא יוכלו לקבל את האישור.

סותר לגמרי את זה:

אני מניח שלא צריכה להיות בעיה מאחר ולא מדובר בהגהה ולא נידרש אישור פרומלי או רישום ברישיון .

וגם מעשית, בולם לא מגביה רכב, קפיץ או תושבות יכולים.

למעט בוחנים שיש להם בעיה עם בולמים בצבעים ססגוניים, אין שום מגבלה גם כיום בהחלפת בולם ברכב, וגם אין אזכור לסוגיית הבולמים בפרסום החדש.
לפי ההנחה הראשונית שלך, כל בולם שאינו מקורי, בכל כלי רכב, נדרש לרישום, וזה לא המצב.

windler
10-03-17, 13:28
כנראה של הבהרתי נכון .
לגבי סוגיית החלפת בולם בלבד (ולא משנה צבעו ) התקנה אינה חלה .
ולכן ההערכה שלי שמדובר בהחלפת בולם בלבד לא מהווה בעיה .
שוב מדובר רק בהערכה שלי בלבד ואינה בדוקה למול גורמי הרישוי או הביצוע.

לגבי ההגבהות - קפיץ +בולם + דגם הרכב , השלושה הללו מהווים את ההגדרה של קיט מאושר .

windler
15-03-17, 20:06
חלק אחרון :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103106-%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%94-%D7%A9%D7%9C-50-%D7%9E-%D7%9E-%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7% 94

windler
17-03-17, 09:28
די מפתיע , במהלך השבוע האחרון קיבלתי מאספיר כמה טלפונים בהם הם התעיינו לגבי פידבק לאחר ההתקנה .
את האמת שלא ציפיתי מהם , ועל זה מגיע להם בונוס נוסף.
אז אם אני אסכם את חווית הרכישה וההתקנה למול אספיר בסה"כ אני מאוד מרוצה .
1.שקיפות מהרגע הראשון - מחיר מפורסם באתר לכל דורש.
2.התקנה - ניקבע תאריך , בוצעה ההתקנה באותו היום ללא עיכובים או דחיה .
3.שירות - הבנות בקבלה מאוד שרותיות , אפילו הציעו לסייע לי להגיע לאחד המסעדות באיזור לרכוש אוכל.
4.בטיחות - עיין ערך הצמיגים שלי , כל הכבוד להם .
5.קבלת פידבק לאחר ההתקנה - נו מאפשר עוד להגיד .
6.אישורים ותקינה - ציידו אותי בכל מה שנידרש .

וחלק החשוב הוא השיפור בנסיעה .
אז טרם יצא לי לצאת לשטח אני אעדכן בהמשך.
הנסיעה בכביש , הרכב פחות מתנדנד והוא מרגיש מאוד יציב .
לגבי הקשיחות\רכות של הקיט ברכב , אני לפחות בכביש לא מרגיש שהרכב קשיח , מבחינתי אפשר היה יותר .
יש מי שכתב שרק הישבן מחליט מה טוב ומה לא , וכמה שהוא צודק .
כשהלכתי לבצע כיוון אורות באחד הסדנאות באיזור העמק , בעל המוסך קיבל טלפון מבחור שהתעניין בקיט .
מה שהוא אמר לבחור "שבילשטיין רכים " והוא ממליץ על פוקס שהם יותר קשיחים .
בזמן שהוא אמר את זה די התפלאתי שכן קראתי באתר דווקא שאנשים טוענים שסט בילשטין ופדרס דווקא קשיחים לעומת OME .
אז אם זה באמת ככה , כניראה שבשביל הישבן שלי OME היה רך מדי .

ד ו ר ו ן
17-03-17, 10:37
מה שהוא אמר לבחור "שבילשטיין רכים " והוא ממליץ על פוקס שהם יותר קשיחים .
בזמן שהוא אמר את זה די התפלאתי שכן קראתי באתר דווקא שאנשים טוענים שסט בילשטין ופדרס דווקא קשיחים לעומת OME .
אז אם זה באמת ככה , כניראה שבשביל הישבן שלי OME היה רך מדי .

רק ממחיש לך את הבעייה של בורות בנושא ואמירות חסרות ביסוס.

ליצרנים הרציניים יש כמה דרגות קושי הן לבולמים והן לקפיצים.
הרציניים יותר מאפשרים כוונון של הבולם.

לאולדמן יש ערכות HD שבלי 400קג על הרכב הן בקושי עובדות.

windler
17-03-17, 11:12
לא יודע אם בורות , אבל בטוח שסובייקטיביות .
וחשוב לדעת שמה שמתאים לאחד , לא בטוח שיתאים לשני .
מבחן הישבן הוא המחליט .

גם בתחום הזה זריקת הרפש מאנשים שידם קלה על המקלדת , ומביעים נחרצות כגון "B6 זה חרא של בולם " ועד ל :

הבעיה היא שבילשטיין לא מייצרים בולמים לנסיעה בשטח, אלא לנסיעה ספורטיבית בכביש. תציץ באתר שלהם.
גילוי נאות: אני עובד ב"גתוס", שמן הסתם לא משווקת מוצרים שמיובאים ע"י אספיר.

קינג אכן מוצלחים ויותר קשיחים מ"אולד-מן" לדוגמא, אבל אני מסכים עם קודמיי שציינו שיותר חשוב אופי הבולם והשידוך שלו לקפיץ הנכון.
קפיץ פרוגרסיבי הוא אמנם חלק מהפתרון, אבל בהחלט לא ייתן לך מענה מלא.

למה ההתעקשות להישאר עם הבולמים הנוכחיים?
ובאותו נושא - מה התקציב שאתה מקצה לעניין?

עובד בסדנה שיפורים מהגדולות בארץ ללא מושג ניכר .

אני מכיר את זה מתחום אחר (תחביב אחר ) , למזלי אני לא מתרגש מעכברי מקלדת , אני פשוט יודע שהם שם .
ולכן אני מתעמק קורא ,לומד , משכיל ובסוף מחליט.

ה B6 ניתנים לכיוון , אגב גם לתיקון (לפחות ממה שנאמר לי באספיר ) , לא יודע עד כמה זה מחזיק במבחן המציאות .
אני אצבור נסיון , ואהיה חכם יותר .

ד ו ר ו ן
17-03-17, 11:31
אין ספק שהשקעת בשיעורי בית.

נסעתי עם אולדמן, קוני, טאפדוג, ועכשיו עם בילשטיין.

לכל אחד אופי קצת שונה.
כולם טובים, וזה נחתך , בהעדפה והתאמה נכונה לשימוש, של בולם נתון עם קפיץ נתון.

asafk
19-03-17, 23:27
סדרת B6 ניתנת אכן לכיוונון - שיסתום מחדש למשעשה, וגם לשיפוץ מלא. בגדול כל בולמי מונוטיוב שלא סגורים בריתוך ניתנים לשיפוץ ולכיוונון - אבל לרוב אין בזה טעם. במקרה של בולמים יקרים יחסית כמובן שעלות השיפוץ (סביב 400 שקל אם אני זוכר נכון) משתלמת אחת לכמה שנים במקום להחליף בולמים, ולזכותם של אספיר הם היו הראשונים בארץ שהציעו א השירות הזה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1742-jeepolog-archive) לבולמים שהם לא בולמי מירוצים.

לגבי קשה / רך - זה לא סובייקטיבי, זה מספרים, ערכים ידועים. אם פותחים קטלוגים של היצרנים הרציניים אפשר למצוא בין השורות שבולמים כאלו או אחרים מיועדים לעומס או למצב ריק ומכאן אפשר להבין מה קשיח יותר ומה פחות.
לגבי קפיצים זה אפילו יותר פשוט - היצרנים הרציניים כולם מפרסמים את קבוע הקפיץ. זה עד כדי כך פשוט.
אגב, אחד ממקורות המידע הטובים ביותר שיש הוא הקטלוג של אולדמן - שם תוכל למצוא נתוני בולמים וקפיצים מקוריים ומשופרים כמעט לכל רכבי השטח כולל מידות וקבועי קפיץ.

אסף.

windler
20-03-17, 00:00
במהלך סוף השבוע יצאתי לטיול שטח בגליל עליון .

נסיעה על אספלט - לפני הקיט , הלנד קרוזר הוא דובון מתנדנד , אחרי הקיט הרכב מתנהג נהדר יציב קשיח , לא פחות טוב ממה שקוויתי שיצא .
ירידה לשטח ונסיעה מהירה - ככל שדוושת הגז נלחצת הבולמים ניכנסים עבודה ולא מורגש corrugation (איך אומרים בעיברית ? ).
נסיעה בשטח סלעי - אכן תחושה של קשיחות , אבל לא ברמה שפירקה לי את ה דש או השינים.
אני יכול להגיד שאני מאוד שבע רצון הן מהקיט והן והצמיגים .

צמיגים
האומנם הפאנצרמאכר שלי החליט שהלחץ בצמיגים צריך להיות 34 (במקום 29\30 ) דבר שייצר מצב שגרם לי לתהות בכלל על התרומה של הקיט .
אחרי דיון קצר עם כרישי האתר לחץ האוויר ירד ל 30 בדיוק בזמן לפני יציאתי לטיול .
התוצאה היתה נהדרת .
מזה למדתי שלחץ צמיגים נכון בעל ההשפעה עצומה על חווית הנהיגה והוא גורם מפתח יותר חשוב כנראה מכל שידרוג , ושהפאנצרמאכר לא תמיד צודק :D.

windler
20-03-17, 00:42
לגבי קשה / רך - זה לא סובייקטיבי, זה מספרים, ערכים ידועים. אם פותחים קטלוגים של היצרנים הרציניים אפשר למצוא בין השורות שבולמים כאלו או אחרים מיועדים לעומס או למצב ריק ומכאן אפשר להבין מה קשיח יותר ומה פחות.
לגבי קפיצים זה אפילו יותר פשוט - היצרנים הרציניים כולם מפרסמים את קבוע הקפיץ. זה עד כדי כך פשוט.
אגב, אחד ממקורות המידע הטובים ביותר שיש הוא הקטלוג של אולדמן - שם תוכל למצוא נתוני בולמים וקפיצים מקוריים ומשופרים כמעט לכל רכבי השטח כולל מידות וקבועי קפיץ.

אסף.

אסף , נתונים טכניים לא אומרים דבר וחצי דבר במיקרה הספיצפי שלי .
ואחרי משפט כזה נחרץ אני אנמק .
טיעון מספר 1 - הנימוק העיקרי הוא שאם אתה יודע לקרא נתונים טכניים , כניראה שעוד כמה יודעים .
אמה מה כמו שאומרים , מאחר מדובר בנתונים יבשים ברי השוואה מספרית שכל אחד יכול לבצע ,אזי שבסבירות גבוהה כולם היו רוכשים את אותו הדגם (זה עם העליונות האמפירית ) , ובהמשך לקו הזה תמונת המצב לאשורה הינה שקונצנזוס לא קיים .
טיעון מספר 2 - הצרכים של כל אחד שונים , סוג הרכב , משקל העמסה קבועה , גודל צמיד , סוג הצמיג , והצרכים שאיתם הרכב צריך להתמודד .
טיעון מספר 3 - כמו בכל תחום , אנשים מפתחים סטיגמות , אפק העדר , ופראדיגמות .
טיעון מספר 4 - בכל בחירה ישנם מספר מרכיבים שכוללים את טיעון 1-3 כמובן , ובתוספת סוביקטיביות , אחד אוהב את הרכב קשיח , אחר רך.
טיעון מספר 5 - נניח ש BP51 , או סט קינג או ICON הם הטובים ביותר על פי הנתונים היבשים , האם באמת באמת הפרש ההוצאה הכספית יספק את הערך המוסף ?

ו ON TOP OF IT היכולת שלך כלקוח לבצע בדיקה מקדימה (פיזית מותקנת על הרכב ) טרם הבחירה .

צרכן מושכל .. משכלל את כל הגורמים ומבצע בחירה , ולאחר צבירת ניסיון וקילומטראז יוכל לבחון האם הבחירה נמצאה נכונה .

KOOKE
20-03-17, 00:43
אייל, המילה שחיפשת היא הדורים. מכאן הביטוי ״ליישר ההדורים״.

לתשומת לבך לטובת הנוחות ושלמות המיכלולים שלך ושל הרכב ממליץ להוריד הלחץ בצמיגים כשיורדים לשטח.

כלל האצבע שלי- שטח קל עד בינוני מוריד ל 20-25 psi.

עבירות קשה (מדרגות סלע מעלות עם דרדרת וכו׳) או חול טובעני ובוץ מוריד לחץ ל 10-15 psi.

תופתע עד כמה הנוחות והעבירות (האחיזה של הצמיגים או הציפה בשטח טובעני) ישתפרו אם תוריד לחץ אויר בשטח.

windler
20-03-17, 00:46
אייל, המילה שחיפשת היא הדורים. מכאן הביטוי ״ליישר ההדורים״.

לתשומת לבך לטובת הנוחות ושלמות המיכלולים שלך ושל הרכב ממליץ להוריד הלחץ בצמיגים כשיורדים לשטח.

כלל האצבע שלי- שטח קל עד בינוני מוריד ל 20-25 psi.

עבירות קשה (מדרגות סלע מעלות עם דרדרת וכו׳) או חול טובעני ובוץ מוריד לחץ ל 10-15 psi.

תופתע עד כמה הנוחות והעבירות (האחיזה של הצמיגים או הציפה בשטח טובעני) ישתפרו אם תוריד לחץ אויר בשטח.

ימומש לאלתר .תודה איש יקר !

asafk
20-03-17, 06:26
אסף , נתונים טכניים לא אומרים דבר וחצי דבר במיקרה הספיצפי שלי .
ואחרי משפט כזה נחרץ אני אנמק .
טיעון מספר 1 - הנימוק העיקרי הוא שאם אתה יודע לקרא נתונים טכניים , כניראה שעוד כמה יודעים .
אמה מה כמו שאומרים , מאחר מדובר בנתונים יבשים ברי השוואה מספרית שכל אחד יכול לבצע ,אזי שבסבירות גבוהה כולם היו רוכשים את אותו הדגם (זה עם העליונות האמפירית ) , ובהמשך לקו הזה תמונת המצב לאשורה הינה שקונצנזוס לא קיים .
טיעון מספר 2 - הצרכים של כל אחד שונים , סוג הרכב , משקל העמסה קבועה , גודל צמיד , סוג הצמיג , והצרכים שאיתם הרכב צריך להתמודד .
טיעון מספר 3 - כמו בכל תחום , אנשים מפתחים סטיגמות , אפק העדר , ופראדיגמות .
טיעון מספר 4 - בכל בחירה ישנם מספר מרכיבים שכוללים את טיעון 1-3 כמובן , ובתוספת סוביקטיביות , אחד אוהב את הרכב קשיח , אחר רך.
טיעון מספר 5 - נניח ש BP51 , או סט קינג או ICON הם הטובים ביותר על פי הנתונים היבשים , האם באמת באמת הפרש ההוצאה הכספית יספק את הערך המוסף ?

ו ON TOP OF IT היכולת שלך כלקוח לבצע בדיקה מקדימה (פיזית מותקנת על הרכב ) טרם הבחירה .

צרכן מושכל .. משכלל את כל הגורמים ומבצע בחירה , ולאחר צבירת ניסיון וקילומטראז יוכל לבחון האם הבחירה נמצאה נכונה .

אתה לוקח משהו שכתבתי לגבי נתונים מספריים ועושה מזה משהו אחר לגמרי. הנתונים המספריים אומרים מה רך ומה קשה. לא מה טוב יותר או מתאים יותר. ולא כתבתי שהמספרים אומרים מה הכי טוב. או שאימפריית יש בכלל עליונות.
זה מידע קיים שחייב להיות בבסיס ההמלצה של בעל מקצוע. כמידע ולא כמסקנה.
לכן אני מאוד מתחבר למה שכתבת על אותו מכונאי שנותן ייעוץ טלפוני. אין הכרח שמה שמתאים לאחד מתאים לאחר. ובעדינות נאמר שהרבה פעמים בעל עסק ממליץ על מה שעליו הוא מקבל תנאי תשלום נוחים יותר ולא על מה שנוח יותר ללקוח בישבן.
ובאותה נשימה דווקא יש תמימות דעים שהמקורי של סדרת לנדקרוזר לא מתאים.

בכל מקרה עזוב שטויות. תתחדש. קנית מוצר מעולה.

אסף.

windler
20-03-17, 13:14
תודה אסף !
(מצטער שפרשתי את תגובתך לא כפי שהתכוונת )

-->