PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאיות אמריקניות יחליפו את ה"ריו" המיתולוגי בצה"ל

tamir128
11-01-17, 12:53
משאיות אמריקניות יחליפו את ה"ריו" המיתולוגי בצה"ל
איציק וייס , לפני 36 דקות עסקת ענק להחלפת משאיות הריו הותיקות של צה"ל: משרד הביטחון ירכוש עבור צה"ל 200 משאיות אמריקניות בכ-200 מיליון ש"ח. המשאיות מסוג FMTV של חברת 'אושקוש' האמריקנית יחליפו את משאיות הריו המיתולוגיות שיצורן החל ב-1955.

משרד הביטחון, באמצעות מנהל הרכש (מנה"ר) ומשלחת המשרד בארה"ב ויחד עם אט"ל בצה"ל, ממשיכים בהחלפת משאיות הריו המיתולוגיות, ובימים האחרונים סיכמו עם חברת אושקוש (Oshkosh) האמריקנית על עסקת ענק לרכש 200 משאיות טקטיות מתקדמות עבור צה"ל תמורת כ-200 מיליון ₪ . המדובר בעסקה ראשונה, שלאחריה צפויה מערכת הביטחון לקבל החלטה על הצטיידות במאות משאיות נוספות עד להחלפה מלאה של צי משאיות הריו הוותיקות, שהפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף וההוואי הצה"לי בעשרות השנים האחרונות.

https://www.0404.co.il/post/587605f4a36a44ab568b456a.html

גיא
11-01-17, 13:00
הריו ילכו למכרז ?
:)

המשוטט
11-01-17, 17:07
הריו ילכו למכרז ?
:)
ילך כמו הג׳פס לגריסה[emoji22]

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

lizard
11-01-17, 17:51
בכנות, מה כבר יש לעשות עם ריאו? הדבר היחידי שאפשר להשתמש בו זה בסרנים לאיזו באגי עבירות מפלצת וגם לזה יש כבר פתרונות טובים (אבל לא זולים) יותר.

ד ו ר ו ן
11-01-17, 18:03
מליון שקל למשאית?..

zivo
11-01-17, 18:11
עד שאסף יגמור עם הקומדקר שלו, נבוא עם ריו ונראה לו מה זה עבירות :-)

נמרוד
11-01-17, 18:21
בכנות, מה כבר יש לעשות עם ריאו? הדבר היחידי שאפשר להשתמש בו זה בסרנים לאיזו באגי עבירות מפלצת וגם לזה יש כבר פתרונות טובים (אבל לא זולים) יותר.
אפשר להחליף אותו על שני נונונים.

lizard
11-01-17, 18:29
גם נכון

איל מ
11-01-17, 19:30
חשבתי שזה כבר קרה מזמן עם האושקושים והטאטרות למיניהם...

asafk
11-01-17, 19:38
מי שמגלה עירנות רואה את שתי ה FMTV הראשונות מהסדרה החדשה מסתובבות ברחבי הארץ כבר כמה שבועות.
מי שהיה עירני לפני 20 שנה (איך הזמן טס) ראה את הראשונה - m1086 עם מנוף מסתובבת גם היא... המפתח שלה עד היום אצלי באחת המגירות.
אישית אני מת על המשאית הזו. הרבה יותר התחברתי אליה מאשר לטטרה שזכתה במכרז בסוף, אי אז לפני שני עשורים. הרכש החדש הוא בהחלט צדק הסטורי ויסלחו לי כל מעריצי הטטרה.

אסף.

יוני5
12-01-17, 00:01
200 משאיות יחליפו את כל הריאוסים של הצבא?

asafk
12-01-17, 07:36
לא... בלי להכנס למספרים... כמה אלפי אושקוש 8x8 ועוד אלפי FMTV 6x6 יתחילו להחליף את הקיים. אני מניח שהידיעה מדברת על המנה הראשונה או ו בסגנון. משער לא מתוך זה שאני יודע מה הכמויות או משהו...

אסף.

snirjeepdreamer
12-01-17, 11:46
לדעתי האושקושים הראשונים נכנסו כחלק מסוללות MLRS שהאמריקאים מכרו לנו. האושקושים היו מניידים עליהם את הרקטות
(ו- לא זה לא מידע מסווג). שם בין היתר גם נבנה ניסיון עם הכלי

המשוטט
12-01-17, 12:30
לדעתי האושקושים הראשונים נכנסו כחלק מסוללות MLRS שהאמריקאים מכרו לנו. האושקושים היו מניידים עליהם את הרקטות
(ו- לא זה לא מידע מסווג). שם בין היתר גם נבנה ניסיון עם הכלי
האושקושים הראשונים הגיעו עם הפטריוט במלחמת המפרץ הראשונה

Pageup
12-01-17, 17:00
של הפטריוט זה משהו קצת שונה. יותר כמו רכב חלל בצורה.
בעיקר סמיטריילרים (ועדיין יש גם משאיות אחרות, כולל ריאו עם מזגן ואוטומטי).
200 זה באמת מספר קטן. בגדוד הוק ממוצע (שיצא מהמערך לפני כמה שנים והיו כמה כאלה)
היו מעל 250 ריאוסים.

המשוטט
12-01-17, 17:03
של הפטריוט זה משהו קצת שונה. יותר כמו רכב חלל בצורה.
בעיקר סמיטריילרים (ועדיין יש גם משאיות אחרות, כולל ריאו עם מזגן ואוטומטי).
200 זה באמת מספר קטן. בגדוד הוק ממוצע (שיצא מהמערך לפני כמה שנים והיו כמה כאלה)
היו מעל 250 ריאוסים.
אכן מה שהגיע עם הפטריוט שונה ממה שנרכש כעת(8x8 לעומת 6x6).

אבל גם בתותחנים יש כלים 8x8

asafk
12-01-17, 17:37
מה שהגיע עם הפטריוט ועם הmlrs ומה שיש בתותחנים והמיכליות בשריון... אותה פלטפורמה HEMTT 8x8 בתצורות שונות. וכאלו יגיעו עוד בקרוב בכמויות גדולות, במקביל לFMTV נשוא הידיעה.

אסף.

ד ו ר ו ן
12-01-17, 18:03
הרבה יותר התחברתי אליה מאשר לטטרה שזכתה במכרז בסוף, אי אז לפני שני עשורים. הרכש החדש הוא בהחלט צדק הסטורי ויסלחו לי כל מעריצי הטטרה.
אסף.
מבנה השילדה והגיר ברכב הזה יותר פשוטים לתפעול/תחזוק?

- - - Updated - - -

של הפטריוט זה משהו קצת שונה. יותר כמו רכב חלל בצורה..
לא רק.
היה גם ראש גורר עצום במבנה סטנדרטי של קבינה מעל שלדה ומנוע קדמי, שעד לפני כמה שנים נראה מידי פעם בכבישי הארץ.

asafk
12-01-17, 20:55
זה לא קשור. זה הראש גורר של הקרון.m939 בעצם ריאו אוטומטי.

וכן, דורון. שלדת סולם, סרנים, קפיצי עלים, מתלים עם מהלך אמיתי לעומת שלדה נמוכה מגובה אמצע הגלגל, מתלים נפרדים ונעילות במקום מהלכי מתלה.
סוג של קינג מול סופה...

אסף.

ד ו ר ו ן
12-01-17, 21:09
זה לא קשור. זה הראש גורר של הקרון.m939 בעצם ריאו אוטומטי. .
אני מתכוון לאושקוש בצבע בז' שהובא לניסויים ונשאר.
חתיכת ממותה.
לזה אתה מתכוון?

שלדת סולם, סרנים, קפיצי עלים, מתלים עם מהלך אמיתי לעומת שלדה נמוכה מגובה אמצע הגלגל, מתלים נפרדים ונעילות במקום מהלכי מתלה.
סוג של קינג מול סופה...
אסף.
וחתיכת קינג זה היה.. המהירות והעבירות שהרכב הזה מסוגל לפתח בשטח, הרבה כלים משופרים יכולים לקנא בה.
מעניים איך החדש יתפקד.

asafk
12-01-17, 21:26
אה... אתה מדבר על ה HET. כן. היה אחד כזה. עם קבינה בגודל של דירת חדר בתל אביב, כמעט 4 מטר מעל הכביש... אבל לא קשור לדיון הזה.

הFMTV מפגינה ניידות מרשימה גם היא. לא כמו הטטרה זה נכון - אבל אין לה מה להתבייש גם לא בניידות. מיותר לציין שבניסויי עבירות גם בדרום וגם ברמהג התוצאות היו חד משמעיות ומביכות לטטרה.
אבל אני חושב שזה טיפה לפני שאני כותב דברים שלא צריכים להכתב בפורום פתוח... אז נחדול כאן מהעלאת זכרונות.

אסף.

-->