PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנסה לארגן קבוצת לימוד מיזוג אוויר בשיטת "חכמת ההמונים" - יש שותפים?

יוסי בר צבי
11-01-17, 15:53
את כל אחזקת הבית אני עושה לבד מזה שנים ושם לב כל הדרך שחסר לי ידע במיזוג אוויר.
למרות חוסר הידע הרכבתי לבד מזגן מיני מרכזי 4.5 כ"ס לפני כחמש שנים ולמרות אזהרות אנשי המקצוע שהוא יעבוד שבוע ויפסיק לקרר, המזגן עובד כבר 5 שנים בלי אף תקלה.

אני מנסה לראות אם יש כאן בפורום חברים שירצו להתנסות בלימוד מיזוג אויר ביתי בשיטת "חכמת ההמונים" (כשההמונים לצורך העניין הם חברי הפורום).
כמובן שאפשר לקחת את הרעיון צעד אחד קדימה ולהתנסות בלימוד מערכות מיזוג אוויר לרכב ואם נתפרע נלמד גם את סודות המקרר הביתי והמסחרי.

אם לא ברור עד עכשיו אני מבהיר היטב שאין עלויות גלויות או נסתרות ליוזמה שלי.

ברמה האישית אני מוכן לתרום הידע המצומצם שיש לי בנושא (אם בהתקנה ואם באיתור תקלות ואם בתיקונים), מוכן להעמיד מזגן עילי תקין 30,000BTU שעומד אצלי בחצר ומחכה שניצור בו תקלות שנצטרך להתמודד איתן, מוכן להעמיד את ביתי (בגני תקווה) להתכנסויות, לרכוש מניפולד (שעוני המדידה) וגז ככל שנצטרך ועוד ועוד.
כמובן שכל תרומתי לנושא (כמו גם תרומת האחרים) הינם חינמיות ואיש לא ישלם עבורם.
אולי אפילו נקנה יחד סט כלים ייעודי שכל אחד יוכל להשתמש בו בעת הצורך.
אולי בדרכנו נוכל אפילו למצוא איש מזגנים שילמד אותנו בהתנדבות או תמורת תשלום .

למי מיועד הפוסט?
לחברים שלהם ידיים ימניות ובסיס ידע צר במיזוג אויר ומרגישים שאין סיבה טובה לשלם לאיש מזגנים מאות שקלים על מילוי גז או החלפת קבל ויש להם עניין ורצון להעמיק ידע בהתקנות ותיקוני מזגנים, כמובן עבור ביתם שלהם ולא כעיסוק בתשלום.

את החלפות המידע נעשה בדרך שנמצא לנכון (פורום חיצוני/ווטסאפ/מיילים/דף פייסבוק ייעודי) וכל תקופה ניפגש לתרגול הידע.

יש שותפים לדרך? פנו כאן, או ב-ה"פ או לנייד שלי 0544733396

יוסי בר צבי

lizard
11-01-17, 17:49
בעוד שמיזוג אוויר לבית פחות מעניין אותי, אם תגיעו למקררים וכדומה, אשמח ללמוד.

יוסי בר צבי
11-01-17, 18:14
בעוד שמיזוג אוויר לבית פחות מעניין אותי, אם תגיעו למקררים וכדומה, אשמח ללמוד.
בכיף מיכה, קודם נראה שזה יקרום עור וגידים ובשר....

drorbo
11-01-17, 23:43
יש לי שעונים וגז (תלוי בסוג המזגן) מה התאריך המיועד?

יוסי בר צבי
12-01-17, 07:20
יש לי שעונים וגז (תלוי בסוג המזגן) מה התאריך המיועד?
נהדר דרור.
מה התאריך המיועד? אני מעריך שברגע שיהיו (אם יהיו) כמה חברים נוכל להתחיל ל"שפוך" ידע ונקבע פגישה ראשונה.
תחילת פברואר אולי?
המניפולד שלך לגזים 22 ו-410 או רק ל-22 ?

drorbo
12-01-17, 08:15
השעונים והצנרת תואמים לכול הגזים יש לי את המחברים של הגזים השונים (כולל לרכב )שמתחברים לרכב

איציק - 4X6ZH
12-01-17, 08:42
גז ממלאים לפי משקל או כמות ידוע מראש לפי נתוני יצרן המערכת
השימוש בשעונים לצורך מלוי הגז אינו נכון .
הלחץ קשור קשר ישיר לטפרטורה ולכמות הגז במערכת
מערכות הקירור / מיזוג אויר החדשות כמות הגז היא כמה מאות גרמים
וזה כמעט בלתי אפשרי לדייק במהלך מלוי הוספה .
חייב להיות משקל נייד שעליו מניחים את הבלון .
או מד זרם שמודד את זרם מנוע המדחס .

איציק

אמיר ב.א
12-01-17, 10:38
לא בטוח שאוכל להגיע לפגישות , אבל לתרום ידע שהצטבר אני יכול,
בעיקר מתיקון עצמי של מערכת מזגן מיני מרכזי שהתקלקלה אצלינו (בקר + מפוח)

אמיר.

יוסי בר צבי
12-01-17, 16:37
גז ממלאים לפי משקל או כמות ידוע מראש לפי נתוני יצרן המערכת
השימוש בשעונים לצורך מלוי הגז אינו נכון .
הלחץ קשור קשר ישיר לטפרטורה ולכמות הגז במערכת
מערכות הקירור / מיזוג אויר החדשות כמות הגז היא כמה מאות גרמים
וזה כמעט בלתי אפשרי לדייק במהלך מלוי הוספה .
חייב להיות משקל נייד שעליו מניחים את הבלון .
או מד זרם שמודד את זרם מנוע המדחס .

איציק
אתה צודק איציק ברמת "פתרון בי"ס". . הפתרון הזה מחייב הוצאת כל הגז שנמצא במערכת, ביצוע ואקום והוספת גז לפי משקל בהתאם להוראת היצרן.
במציאות, בפרקטיקה היומיומית, מחבר טכנאי מזגנים את צינור המניפולד למעבה, ומוסיף גז עד שהשעון מראה לחץ גז של 60-65 PSI (בגז 22) או 110-140 PSI בגז 410.

יוסי בר צבי
12-01-17, 16:48
לא בטוח שאוכל להגיע לפגישות , אבל לתרום ידע שהצטבר אני יכול,
בעיקר מתיקון עצמי של מערכת מזגן מיני מרכזי שהתקלקלה אצלינו (בקר + מפוח)

אמיר.
נפתה אותך להגיע אמיר (תסביר לי איך :)?) ולבינתיים נעזר בצורה מקוונת בידע שצברת.

AvinoamNa
12-01-17, 17:17
אתה צודק איציק ברמת "פתרון בי"ס". . הפתרון הזה מחייב הוצאת כל הגז שנמצא במערכת, ביצוע ואקום והוספת גז לפי משקל בהתאם להוראת היצרן.
במציאות, בפרקטיקה היומיומית, מחבר טכנאי מזגנים את צינור המניפולד למעבה, ומוסיף גז עד שהשעון מראה לחץ גז של 60-65 PSI (בגז 22) או 110-140 PSI בגז 410.

בפרקטיקה של טכנאים שאו שיש להם חוש נבואי או שרמת המקצועיות לא גבוהה.
מה גם שכשאתה מתחרה בשוק שבו טכנאים עושים בדיוק מה שתיארת, לך תסביר ללקוח שלא דחפת לו 300 גרם גז כי היה חסר,
אלא חיפשת ואיתרת דליפה על ידי מכשור מקצועי ויקר, ניקזת את כל המערכת, ביצעת וואקום, בדקת וחיכית לראות שאין איבוד תת לחץ , דחפת גז עם משקל יעודי,
ולך תשרוד בשוק... כשאתה דוחף פי 3 גז, מבלה אצל הלקוח פי 4 זמן, משתמש במכשור פי כמה יותר יקר.
אח״כ כשהולך מדחס, ממשיכים ללכת לטכנאי הזול.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יוסי בר צבי
13-01-17, 13:45
בפרקטיקה של טכנאים שאו שיש להם חוש נבואי או שרמת המקצועיות לא גבוהה.
מה גם שכשאתה מתחרה בשוק שבו טכנאים עושים בדיוק מה שתיארת, לך תסביר ללקוח שלא דחפת לו 300 גרם גז כי היה חסר,
אלא חיפשת ואיתרת דליפה על ידי מכשור מקצועי ויקר, ניקזת את כל המערכת, ביצעת וואקום, בדקת וחיכית לראות שאין איבוד תת לחץ , דחפת גז עם משקל יעודי,
ולך תשרוד בשוק... כשאתה דוחף פי 3 גז, מבלה אצל הלקוח פי 4 זמן, משתמש במכשור פי כמה יותר יקר.
אח״כ כשהולך מדחס, ממשיכים ללכת לטכנאי הזול.

שמע אבינועם ידידי.
לכל קבוצת התמחות בעולם יש את הצרות שלה, את המאבקים שלה, את התחרות בו היא נמצאת ביחס לאחרים. לא לכולם הכל הולך חלק.
איכשהו עושה הרושם שההתמרמרות שאתה מביע בפוסט מקורו בפוזיציה שאתה נמצא בה.
אם אני טועה אתה בהחלט אותנטי.
שבת נפלאה.

AvinoamNa
13-01-17, 14:24
כבר כמה שנים שאני לא עוסק בתחום, כך שה״מרמור״ כביכול לא נוגע לכיס ולפוזיציה שלי.

אני חושב שהיזמה פה היא מבורכת, גם כי זה יאפשר לחברים לאבחן ולפתור תקלות פשוטות וגם כי גם כשמדובר בתקלות מורכבות יותר שדורשות בעל מקצוע - הידע והניסיון שהחברים יצברו לא יאפשרו לחאפר למרוח אותם.

הפוסט הקודם שלי נכתב משתי סיבות, הראשונה והעיקרית - שלא כדאי ליישם פרקטיקות של טכנאים כי מקורם בחסכנות ולא במקצועיות, והשניה- כדי לענות על הסיבה מדוע תיקון יסודי ומקצועי עולה כמו שהוא עולה.

בהזדמנות זו, אני עמוס ולא אוכל להגיע למפגשים, אבל אשמח לחלוק מנסיון העבר שלי באם יעלו פה שאלות בתחום.

יוסי בר צבי
14-01-17, 17:10
שלום שוב.
נוכח מיעוט ההיענות בדף הפורום הנוכחי (רק דרור הביע רצון להצטרף), פירסמתי את הפוסט בקבוצת פייסבוק שם בה אני חבר ומתוכה הצטרפו ליוזמה מאז אתמול בערב 10 חברים.
אני מניח שבסופו של יום יהיו בקבוצה כ-20 חברים.
פלטפורמת הלימוד והקשר תהיה דף פייסבוק ייעודי שאליו יצטרפו כולם.
אני מקווה שלך דרור יש דף פייסבוק ותוכל להצטרף לקבוצה בבוא היום (אפתח אותה ביומיים הקרובים).
סיכמנו לבינתיים שדף הקבוצה החדשה בפייסבוק יפתח תוך יומיים. המפגש הראשון יהיה באחת מימי שישי של חודש מרץ (3 למרץ או 17 למרץ) ועד אז נציף ידע ומאמרים בנושאים שנתרגל במפגש הראשון - הפשלה (פלרים), פירוק מזגן מותקן לצורך התקנה במקום אחר, התקנת מזגן עילי, בדיקת גז במערכת והוספת גז.
דרור - אהיה איתך בקשר בפרטי עם הקמת דף הקבוצה בפייס.
שבוע טוב,
יוסי

יוסי בר צבי
14-01-17, 19:28
אפשר לסגור מבחינתי את הפוסט.

נפתח לקבוצה החדשה דף פייסבוק שעונה לשם - נפלאות המיזוג ותוך דקות נוספו אליו 12 חברים שלהם עניין להצטרף לקבוצת הלימוד.
מי שיש לו עניין להצטרף - מוזמן.

הנה הקישור לדף הקבוצה בפייס -

https://www.facebook.com/groups/735130239978375/

שבוע טוב לכולם, יוסי

-->