PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ גיר ג'ימני

elad.brown
14-01-17, 20:30
שבוע טוב!
הג'ימני שלי לא סוחב. איבחון של ד"ר מורי העלה שצריך לשפץ את הגיר.
הגיר לכאורה עובד טוב. מעביר הילוכים כשורה, אך לא מעביר כנראה מספיק כח.
השאלה שלי היא כמה הג'ימני שלי סוחב גרוע לעומת כאלו עם גיר תקין..
בעליות מתונות יחסית הוא מגיע ל-40 קמ"ש ומשם זוחל ומתקשה עד ל60 קמ"ש שעליו נשאר ולא עולה..
בעליות רציניות יותר נוסע הרכב על איזור ה- 50 קמ"ש.
שנת 2006 אוט'.
על איזה מהירויות מדובר פחות או יותר בג'ימני תקין?
תודה.

asypeer
15-01-17, 12:12
כמה ק״מ יש לרכב? אני לא חושב שהמדדים שלך מספיקים שלך כדי להשוות כי ג׳ימני מוגבה עם מידת צמיגים לא סטנדרטית ומנוע עייף לא יסחוב כמו ג׳ימני חדש עם צמיגי כביש, וזה בסדר.
לדעתי מישהו ששיפץ גיר של ג׳ימני בעצמו (ארז סנטו לדוגמא) יוכל לתת לך חוות דעת מקצועית.
איך הרכב בכביש ישר? בעליות ג׳ימני מעולם לא הצטיין..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tzvika-Pick
16-01-17, 09:29
שבוע טוב!
הג'ימני שלי לא סוחב. איבחון של ד"ר מורי העלה שצריך לשפץ את הגיר.
הגיר לכאורה עובד טוב. מעביר הילוכים כשורה, אך לא מעביר כנראה מספיק כח.
השאלה שלי היא כמה הג'ימני שלי סוחב גרוע לעומת כאלו עם גיר תקין..
בעליות מתונות יחסית הוא מגיע ל-40 קמ"ש ומשם זוחל ומתקשה עד ל60 קמ"ש שעליו נשאר ולא עולה..
שנת 2006 אוט'.
על איזה מהירויות מדובר פחות או יותר בג'ימני תקין?
תודה.
קטונתי מלהיות דוקטור לסוזוקי אבל...
ג'ימני זה רכב עם מנוע בנזין קטן וחלש שנוסע לאט. במיוחד בעליות.
לא יודע מה זה עלייה מתונה או לא מתונה אבל ג'ימני נוסע לאט. גם אצלי בג'ימני לא פעם ולא פעמיים מצאתי את עצמי נוסע על 40 קמ"ש בעליות. במיוחד כשהרכב עמוס, ככה זה.
אני לא ממש מבין מה הקשר לגיר. לפי מה שאתה מתאר הגיר "מחליק" אבל גם בפעולה תקינה של גיר אוטומטי בג'ימני הוא "מחליק", בעצם גיר אוטומטי מיושן כמו שיש בג'ימני מיועד להחליק רוב הזמן, כל עוד ממיר המומנט לא ננעל. וממיר המומנט לא יינעל ב-40 קמ"ש עם רגל כבדה על הגז.

בקיצור, לא יודע מה בדיוק הדיאגנוזה שקיבלת מהד"ר אבל ממליץ לך לקבל חוות דעת שנייה ממומחה גירים. השם ארז סנטו נכתב לא מעט גם פה וגם בפייסבוק בהקשר הזה, שווה בדיקה.

אהה, כן, ותעזור לרכב שלך לנסוע בעליות. זה נכון שהרכב אוטומטי אבל אל תקשה עליו. לפני עלייה חדה מאיטים ל-70-80 קמ"ש, לוחצים על כפתור ה-OD OFF שבידית ההילוכים ו"תוקעים" את הגיר בהילוך שלישי. בשלב הזה אתה אמור להיות על בערך 3000 סל"ד. תן גז כדי לשמור על בערך הסל"ד הזה שקרוב לשיא המומנט של המנוע ותראה איך אתה עולה את העלייה קצת יותר מהר.

asypeer
16-01-17, 09:30
תיקון קטן לצ.פיק - ב2006 אין כפתור OD. צריך להוריד את הידית להילוך 3.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
16-01-17, 14:00
לא יודע מה אתם רוצים מהג'ימני.

לא, הוא לא ארנבת רמזורים ולא אלוף הביצועים והתאוצות ובטח לא מלך העקיפות, בלשון המעטה.... אבל כשלוחצים הוא נוסע ועם גיר ידני אפילו נוסע לא רע. אל תתביישו להוריד הילוכים ולעלות לסל"ד יותר גבוה - פשוט כי המנוע הזה לא אוהב סל"ד נמוך. את התוצרת שלו הוא נותן בסל"ד גבוה ואין לו שום בעיה להסתובב לאורך זמן ב-4,000 סל"ד ויותר. הרעש נותן לכם הרושם שאתם "קורעים אותו"? זה רק כי אין בו יותר מדי בידוד רעשים.....

120 קמ"ש בכביש 6 הם ממש לא בעיה. בעליה מסדום לערד או מצומת הערבה לדימונה הוא לא פיגר אחרי אף רכב אחר מסביב, שמר על קצב התנועה וגם יותר מזה.

המספרים שמתאר פות"ש מצביעים בפירוש על בעיה.

לביא
16-01-17, 15:49
גיר שלא "מעביר" כוח לא אמור להחליק? צריכים לראות ולשמוע את זה בסיבובי המנוע להבנתי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
16-01-17, 16:10
תן לי להבין.
האוטו עבר אבחון אצל אדם שנחשב על ידך (ועל ידי לא מעט אנשים בפורום) למומחה ואתה מצפה לתשובות מושכלות מאנשים שלא ראו את האוטו?
ולא, ארבעים קמ"ש זאת לא מהירות סבירה בעליה (בכביש נורמלי).

ד ו ר ו ן
16-01-17, 16:21
וואללה, איפה אתה נוסע?

אני רוצה לבוא עם הגמל להרגיש איך זה לעקוף רכב בעלייה.

-->