PDA

צפייה בגרסה מלאה : סאניאנג אקטיון מי מכיר?

ishc
15-01-17, 00:39
השאלה היא לא עבורי אלא עבור חבר.
קצת רקע: החבר חדש בעולם רכבי השטח.
הרכב יהיה אצלו רכב יחיד שמשמש להתנהלות יומיומית + טיולים עד רמת עבירות בינונית +.
כרגע אני מכוון אותו לג׳ימני ידני אבל אשמח לפתוח לו עוד אופציות.
האקטיון אמנם אוט׳ ואמנם דיזל אבל מצד שני רכב שנת 2007-8 ימכר ב-25-35 אש״ח וזה מחיר די מפתה לרכב יחסית צעיר עם סיכוי טוב למצוא אזקפלר שלא ראה שטח.
שאלות:
1. אמינות: יש בעיות מיוחדות? שילוב חשמלי/מכני?
2. שיפורים: במצבו הנוכחי הרכב די גמד, הגבהת 2 אינץ קיימת? יש אפשרות לנעול את הסרן האחורי בקלות יחסית כמו במוסו? מה במידת צמיגים ברכב הזה? יש מיגונים לקניה?
3. והכי חשוב... יש בכלל הילוך כוח?

אני יודע שזה רכב לא נפוץ פה אבל שניה לפני שאתם שוללים, מדובר על בחור בתחילת דרכו בעולם, טיולים לא קשים והשאיפה לטעמי היא שהוא ירכוש רכב חדש ככל האפשר.

לילה טוב

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
15-01-17, 07:49
באקטיון מנוע בנזין 4 צילינדרים בנפח 2.3 ליטר עם 150 כ"ס שמקורו במרצדס 230 הישנות והטובות.
בסה"כ רכב לא מתוחכם מדי. וזה טוב.

ביצי הדיפרנציאלים הן דגם קוריאני של דנה 30 (קדמי) ו-44 (אחורי). משמע, אפשר לנעול אותם. כמו במוסו ובקוראנדו.

אפשר להגיע לרמת עבירות יפה מאוד.

החסרונות: בגאז' קטנטן, ואיך שהרכב נראה. לפחות כשיושבים בתוכו, לא רואים את העיצוב החיצוני שלו.

ishc
15-01-17, 09:47
הייתי בטוח שזה דיזל.
זה שזה בנזין כנראה רק משפר את המועמדות שלו.

asypeer
15-01-17, 11:34
טייל איתי כזה לא מזמן, רכב נמוך ללא אפשרויות הגבהה ממה שהחבר בירר (אין קיט יעודי, אולי התאמה של קיט לדגם אחר באה בחשבון)
בטיול לא מאוד מאתגר הוא גרם לעצמו לנזק מכני בעלות של כשליש ממחיר הרכב.
לדעתי מדובר על אחד הרכבים הפחות יפים שראיתי, ואני עדין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mushu
15-01-17, 18:30
כן, יש הילוך כוח.

לאקטיון בנזין קיימות הגבהות של היצרנים האוסטרליים המוכרים, Pedders, Dobinsons וקינג (ספציפית לגבי קינג גם אמור להיות בארץ למיטב ידעתי, אפשר להרים טלפון לאפק סוכנויות בתל אביב). אצלו גם ניתן להשיג בולמים ארוכים ב 2" אם לא רוצים לקחת בולמים של אחד היצרנים המתמחים.

מיגונים (או לפחות מיגון גחון, Must) ניתן להזמין באספיר ואני משער שגם בעוד מקומות. השילובים הם חשמליים ולדעתי דגם הבנזין מצוייד גם במערכת ESP, מערכת בקרה לירידה במדרון ואני חושב שבציר האחורי קיים LSD (לפחות בטנדרים בדגמי הדיזל יש), שהוא אומנם לא תחליף לנעילה אבל זה משהו.

לא ידועות לי בעיות או מחלות של הדגם. תיבת ההילוכים (של חברת DSI האוסטרלית, BTR לשעבר, 4 הילוכים) אמינה מאוד אך רגישה להזנחה ומצריכה נוזל ספציפי שעד לאחרונה לא ניתן היה להשגה בארץ. היום ניתן להשיג אותו בעלות של בערך 120 ש"ח לליטר ונקרא Castrol TQ-95. כמו כן קיים עדכון תוכנה לגיר של מנוע הבנזין בלבד ומומלץ לעשותו. תיבת ה 6 הילוכים נכנסה ב 2009 ולטעמי היא העדיפה.

חובה לקנות רכב שמור עם היסטוריית טיפולים מסודרת. לרכב הזה כמעט ולא קיימים חלקים תחליפיים ועל פירוקיות בכלל אין מה לדבר. החלפים המקוריים יקרים מאוד אך מקוריאה ניתן להזמין חלקים מקוריים בחצי מחיר (ואף פחות מזה). גם ברכב מטופל ולאחר הקנייה לבטח לא יזיק לבצע רענון והחלפת כל הנוזלים (קירור, בלם, מנוע, גיר, טרנספר, דיפרנציאל) לנוזלים טובים וכאלה שעומדים בתקן ובמפרט שדורש היצרן. מנסיוני גם אצל מוסכי היבואן ממלאים נוזלים שלא מתאימים לרכב ולדרישת היצרן.

יחד עם זאת ועם כל מה שנאמר, אם חברך אינו סולד מדיזל הייתי לוקח דווקא את אחיו הגדול יותר, הקיירון. הוא פשוט טוב יותר בכל פרמטר.

-->