PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר להתקין את יחידת המזגן בעליית הגג ולא מחוץ לבית?

R-IK
17-01-17, 09:58
היי.
בודק אפשרות להכניס מנועים עצמאיים של מזגנים סטנדרטים לעליית הגג במקום לתלות אותם על הקיר החיצוני של הבית (מכוער).
פרטים נוספים: יש חלל גדול בעליית הגג. רצפת העליה עשויה בטון יצוק ומעל גג רעפים. יש חלל בגובה של 1.8 מהרצפה על שטח של כ 20מטר.
אשמח לדעתכם המקצועית בנושא.

תודה, אריק.

zivo
17-01-17, 10:08
כן, יש אפשרות, וזה אפילו מומלץ (זה יכול לשפר את היכולת חימום בחורף).
אבל...
מה שחשוב, זה פינוי החום מהגג (בקיץ). צריך לדאוג לזה. או תיכנון פתחים מסיבי או אפילו כל מני אמצעים מכנים שיבטיחו זרימת אוויר טובה בחלל הגג.

ש01
17-01-17, 10:32
יש בארץ ספק (אינני זוכר את שמו) של פתחי אוורור לגג המופעלים ע"י אנרגיה סולרית ונפתחים מעל טמפרטורה מסויימת.
אתה מכניס גופי חימום לעליית הגג - מומלץ גם לאוורר.

בנוסף, ראיתי כבר פעמיים יחידת מדחס שעולה באש. אם המדחס בתוך עליית הגג - הייתי משקיע במתקן כיבוי אוטומתי (גז) למניעת פרידה מוקדמת מהבית...

boaz avrahami
17-01-17, 12:07
לדעתי הטמפרטורה בגג בקיץ יכולה להגיע מאוד גבוה.
מזגן מצד אחד יוסיף עוד חום אם אין לו פינוי ישיר החוצה מצד אחד.
מצד שני אם טמפרטורת האוויר שתזרום על היחידה החיצונית תהיה גבוהה יותר אז צריכת החשמל תגדל.
זה אולי אסטטי אבל לטעמי נחות

aharon_a2
17-01-17, 20:37
קח בחשבון שבחימום היחידה מטפטפת..

kd2
17-01-17, 20:49
לדעתי אתה צריך לבדוק אם יש פתרון מוכח ועובד בוודאות, לפני שאתה עושה זאת.

אני מעריך שאתה מעמיס ככה משמעותית על יחידות העיבוי בקיץ כי אתה כולא אותן, ובנוסף אתה עוד מחמם יותר את חלל הגג, שבתורו מחמם לך יותר את הבית, ומעמיס עוד יותר על היחידות, דבר שגורם להם לחמם יותר את הגג שוב.
בקיצור מעגל קטלני.

R-IK
17-01-17, 22:05
תודה לכל המגיבים. אוותר על הרעיון הזה.
(:

agabay
17-01-17, 22:08
קח בחשבון שזה יעלה את טמפרטורת עליית הג עוד יותר ויקשה על עבודת המזגן. המזגן הוא בעצם מחליף חום, ואתה מנסה לפזר את החום שנוצר מהמדחס לתוך חלל סגור שגם ככה מגיע לטמפרטורה גבוהה בקיץ

zivo
18-01-17, 00:34
קח בחשבון שזה יעלה את טמפרטורת עליית הג עוד יותר ויקשה על עבודת המזגן. המזגן הוא בעצם מחליף חום, ואתה מנסה לפזר את החום שנוצר מהמדחס לתוך חלל סגור שגם ככה מגיע לטמפרטורה גבוהה בקיץ
אתם פשוט טועים!
חלל גג, אף פעם לא אמור להיות סגור, ההנחה היא שהרעפים יחממו את חלל הגג, ולכן גג שנבנה נכון, חייב ליכלול אפשרות לסיכרור האוויר, אחרת האוויר החם שם יגרום לתיקרה להתחממם ולפלוט חום לתוך הבית.
בדיוק בגלל זה קימים מוצרים כאלו -
http://pergulandshop.co.il/items/576196-%D7%95%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%94-%D7%9E%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA
כל מה שאמתי בתחילת השירשור הזה, שאם מתקינים מזגן בגג, הנקודה הזו רגישה יותר וחייבים לוודא שזה מטופל, אבל בין זה לבין הטענה שמסחררים אוויר חם.......

נמרוד
18-01-17, 09:28
ככל שהיחידה החיצונית תהיה בסביבה חמה יותר, המזגן יהיה פחות יעיל. לשים אותה בתוך חלל סגור אולי אסטטי יותר, אני לא יודע, צריך לשאול את אשתי. אבל מכל בחינה אחרת, זה מעשה אידיוטי.

zivo
18-01-17, 10:05
נמרוד,
אתם מדברים מהבטן....
מה זה חלל סגור? בתוך מכולה אטומה????
לכולנו יש את הזיכרון של עליית גג, בגג רעפים.... כן , במבנה ישראלי טיפוסי, זה חם ומסריח (ואת החולדות והעכברים נשים בצד).
אבל יש גג גגות אחרים -
במקום עשרות טונות בטון שמתחממים ופולטים חום (מי ששוקל גג רעפים, שיחשוב על זה....), יש חומרים קלים יותר, ויש חומרי בידוד, ומחזירי קרינה, ומעל הכל יש מערכת איוורור טובה שדואגת לסחרר אוויר בגג (ראה הקישור שצירפתי מוקדם יותר).
ואז...
השיקול של חלל גג, הרבה יותר דומה לשיקול של איפה עוצרים לעשות הפסקה במידבר?
למה אנחנו מצטופפים באיזה נקיק "סגור" ? מתחת לעץ שיטה (שבטוח עוצר זרימת אוויר לעומת לעמוד על פיסגת ההר)?

בחיפוש מהיר, מצאתי את המאמר הזה -
http://www.eliharel.co.il/index.php/articles-list/item/40-article-32#.WH8fEtJ97RY

שים לב, לפי התקן, כל האוויר בגג צריך להיות מוחלף כל 15 דקות. בכמויות אוויר האלו, החום של המזגן שולי (ולכל היותר צריך לוודא שאין בעיה מקומית באזור של המזגן), והבדלי הטמפ' מהסביבה הפתוחה לא גדולים.
אבל המזגן לא מקבל קרינה ישירה (שמש), ולא חשוף לגשם, וגם יותר אסתטי (ובכלל לא הייתי מציע לך לזלזל במה שאשתך תגיד...).

כל הדיון הזה תאורטי לחלוטין, כי אין לנו מושג איך נראית הכלה (הגג שממנו התחיל הדיון), ועם הגג בנוי לא נכון, כלום לא יעזור וזו באמת תהיה שגיאה.
כל מה שאני מנסה להגיד \ לעורר, אל תפסלו את הרעיון על הסף, עם הגג בנוי נכון זה רעיון בהחלט ישים.

נמרוד
18-01-17, 10:18
לכולנו יש את הזיכרון של עליית גג, בגג רעפים.... כן , במבנה ישראלי טיפוסי, זה חם ומסריח (ואת החולדות והעכברים נשים בצד).

אתה צודק. כל עליות הגג שנתקלתי בהן בארץ ישראל, אכן סגורות, חמות ומסריחות.

אם המקרה של פות"ש שונה, והגג שלו הוא סוכת-גפנים נעימה, מאווררת ואולי אפילו ממוזגת, זה רעיון מצוין :rolleyes:

AvinoamNa
18-01-17, 12:04
אצלי בבית גג רעפים, עם בידוד משובח מתחת,
עם שלוש וונטות מכניות (ומרעישות) , ולעלות לשם בקיץ פשוט זוועה.
למותר לציין שהקומה מתחת מקבלת חום מעליית גג.
כפי שכבר ציינו, במיקום מעבים בעליית גג בחורף תהיה בעיה כי צריך לנקז את המעבים ובקיץ המעבים יתקשו לעבוד.
אם המפגע האסטטי כל כך משמעותי עבורכם , תשקלו מערכת מולטי שתפחית את מספר המעבים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
18-01-17, 12:40
זיו

אם אין זרימת אוויר מאולץ בגג רעפים אז יהיה שם חם. כמה חם? לא יודע וזה לא ממש חשוב אבל כנראה שיותר מאשר בחוץ בצל
במקביל אתה מדבר על להכניס לשם יצרן חום משמעותי.
נשמע רע אלא אם כן אתה דואג לו לאגזוז פינוי לאוויר החם ובנוסף שאיפת אוויר טרי בטמפרטורת הסביבה (שלא יהיה קצר אוויר).

בנוסף לכל אלו, אתה גם לא רוצה לחמם בקיץ את עליית הגג כי זה יפריע לקירור הבית ויוסיף עלויות אנרגיה.

zivo
18-01-17, 15:42
בועז,
מצטער לא מסכים.
זכרתי משהו מהתקופה שבניתי את הבית שלי, אז השקעתי 2 דקות ושלחתי גם קישור לפתרון שמאלץ סיחרור אוויר ללא מנוע, וגם קישור למאמר של מהנדס מומחה, שמסביר כמה מהעקרונות .
בגדול,
לא יודע מה זה "מאולץ", אבל אני אזכיר לך שדוד שמש וקולטים, יוצרים זרימת מים ללא משאבה, והמאמר ששלחתי מציע כמה פתרונות ליצירת זרימת אוויר.
ברגע שהאוויר בגג מתחיל להתחמם, נוצר מפל טמפ' , והחוכמה לנצל אותו ליצור זרימת אוויר (בדיוק כמו קולטי שמש וסיחרור מים).

לגבי האמירה שזה יחמם את הגג , "ואגזזו".
הנה לך מחשבה מקורית , אם תדאג לאגזוז (שיוציא את האוויר החם החוצה), קיבלת סיחרור של אוויר בתוך הגג החם, בחינם:-)
בקיצור , המזגן יוריד את הטמפ' בגג (ולא יעלה) .

R-IK
20-01-17, 22:46
נמרוד, אמנם סוכת גפנים אין לי אבל לא הייתי מתנגד לאחת.

ולענייננו, מצב לינק לתמונה של עליית הגג.
https://www.dropbox.com/s/nemvojr5qq97pb4/File%2020-01-2017%2C%2021%2032%2005.jpeg?dl=0

אחרי שדברתי עם 2 יועצי מזגנים וקבלתי תשובה נחרצת שלא כדאי לעשות זאת, zivo העלה לי רעיון אחר; לפתוח פתח בקיר שבתמונה, להתקין גריל ובסמוך אליו למקם את היחידות. כמו שעושים במסתורי כביסה.

אבדוק את הנושא ואעדכן.

תודה לכולם, אריק.

snake-man
27-01-17, 10:25
קודם כל..אם יש בעיית חימום שהגג מחמם את הבית..
ראיתי פיתרון מאוד יעיל של הקצפת פוליאוריטן על הגג מבפנים ובכך מוריד את הטמפרטורה פלאים ..
יבואו הספקנים שיגידו שזה לא תקני ועלול להתלקח..
יש לזה תקן ואחריות...
בהצלחה.

-->