PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספורטאז' או גראנד ויטארה?

orend
18-01-17, 12:19
שלום לכולם
לקראת שינוי סטטוס משפחתי שחייב פרידה מהג'ימני הקטן והקשוח לטובת baby mobile מרווחת ובטיחותית, נשארתי עם תקציב מצומצם לקניית רכב שטח. אני מתלבט בין שתי המלוכסנות הנ"ל [שתיהן בגרסת 5 דלתות]. בעולם אידאלי הייתי הולך מייד לסוזוקי - אבל שני אקזמפלרים בעלי נתונים דומים [עם יתרון קל לקאיה] מציגים הפרש מחירים של כ 10k. הספורטאג' נכנסת בתקציב ועוד משאירה עודף ליישור קו ואולי אפילו מערכת גז בעוד הויטארה מצריכה מתיחת התקציב לאזורים הלא נעימים כרגע.
אז כמאמרו של אדון הכט: "מה אתם.............- הייתם עושים?"

ishc
18-01-17, 13:53
בהנחה ואתה מתכוון לגראנד ויטרה דור ראשון (ארוכה 98-2002) ובהנחה שזה לא רכב לפרוייקט שיפורים הייתי הולך על הספורטאז׳

Sent from my iPhone using Tapatalk

orend
18-01-17, 15:42
אכן מדובר על דור ראשון. שתי הדוגמאות הספצפיות מוגבהות [הקאיה קצת יותר], ממוגנות ונעולות. הסוזוקי עם סרן ברזל

asypeer
18-01-17, 17:21
נעילה לספורטאג׳ זה לא נפוץ או זול - סגור על זה?

orend
18-01-17, 17:42
ידוע, השאלה אם המוכר סגור על זה. אני טרום שלב הבדיקות

ishc
18-01-17, 22:51
הספורטאז׳ היא תמורה טובה יותר לכסף לדעתי ובמחיר של גראנד ויטרה סטנדרטית תוכל לקנות ספורטאז׳ משופרת קלות וחדשה יותר, בנוסף יש את הדגם הארוך שהתא מטען שלו מכובד יותר וברכב טיולים זה די חשוב לדעתי.
הגראנד ויטרה סובלת מהרבה חסרונות שסרן אלומיניום הוא רק אחד מהם. הכל פתיר בעלות כזו או אחרת אבל כמי שהחזיק אחת משופרת קלות זה לא שווה את ההשקעה.
אני בכללי לא יודע מה התקציב שלך אבל אני בטוח שיש אופציות לא רעות באותה סביבה לרכב רק לטיולים חוץ משני אלו.

גיא
19-01-17, 05:34
לא עדיף טראנו ... נגיד ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

הדסופה
19-01-17, 08:17
בעיה אחרי טראנו...אנשים ממשיכים לדאסטר

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

גיא
19-01-17, 08:35
בעיה אחרי טראנו...אנשים ממשיכים לדאסטר

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
אבל זה לוקח שנים .... בנתיים אתה מתבגר ... משתפר ...

orend
19-01-17, 09:06
גם הטראנו עמד על הפרק, אבל החלטתי שאם כבר אני מתעסק עם נבלה מבוגרת - עדיף לוגמת בנזין.
iSHC (יצחק?), אשמח אם תוכל לפרט עוד מנסיונך על חסרונות הויטארה. (חשבתי שסרן האולמניום די סוגר את הרשימה)

ishc
19-01-17, 09:10
כבר כתבתי בעבר לא מעט אבל אם ממש תרצה אפשר להפגש ולשבצ או לדבר בטלפון.
אם זה רכב רק לטיולים ואתה שואל לדעתי הייתי מחפש SUV בנזין יחסית פשוט.

גיא
19-01-17, 09:21
דווקא נבלה מסוג טראנו יחסית עמידה ... :)

regevzuki
19-01-17, 14:54
בתור אחד שהחזיק גרנד ויטארה דגם ישן- 99 , שלי הייתה דיזל, הרכב הרבה יותר חסכוני מספורטאז' גם בדלק וגם בטיפולים. אם אתה רוצה ארוכה אז ה-XL7 היא רכב מצויין, אם תמצא אחת עם טרנספר ברזל אז יהיה לך ראש שקט לתמיד, הרכב עם 165 כ"ס , חזק בטירוף, אוכל דלק כמו פאג'רו מרווח מאוד ואמין מאוד. אם תלך על 1600 בנזין קצרה אז אין לך כמעט בעיות איתם. הספורטאז' רכב מצויין עם הרבה מקום לשיפורים, אבל- זה רכב שנבנה לשוק האמריקאי ואוכל דלק כמו אמריקאי .

asypeer
19-01-17, 15:08
מניסיון של שנתיים אחזקת גרנד ויטרה מהשנתונים הנ״ל (קצרה אמנם, אבל די זהה): מלבד נושא הסרן הקדמי שהינו פתיר מדובר על רכב לא רע בכלל. מסרק הגה מעט רגיש ואין צמיגי שטח מלא במידה המקורית. לדעתי בגרסא הידנית הרכב יותר כיף למרות שהגיר האוטומטי שלו עמיד (וזהה לספורטג׳ אאלט)
יש אחת משופרת בכל טוב ושמורה פה בלוח הרכבים, שווה בדיקה (האדומה של דיוויד) עם נעילה כפולה ויחסי העברה הרכב הזה יעבור הכל בקלות.

יתרון לסוזוקי - נמכר בארה״ב תחת שברולט - אפשר למצוא חלקים בזול באיביי. גם בארץ מחירי החלקים לא נוראים. ב1.6 המנוע של בלאנו.

orend
19-01-17, 17:18
תודה על התשובות. אכן הויטארה האדומה נראית כמו רכב שהייתי שמח להיות הבעלים שלו, אבל המחיר המבוקש הוא כפול מהתקציב לצורך העניין. ויטארה XL7 לא באה בחשבון בגלל צריכת דלק וזוית בטן [חוץ מזה שהיא לא נכנסת בתקציב]

ishc
19-01-17, 17:54
בין גראנד ויטרה 2.0 אוט׳ ל-Xl7 אין הרבה הבדל בצריכת דלק

-->