PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ8 - סיכום תקופה

חנן-ג'יפולוג
28-11-05, 11:42
אני מתכוון לתעד כאן נקודות חשובות במהלך התקופה, מעל לשבע שנים, שחייתי עם CJ . אני מאמין שהתיעוד הזה יכול לעזור לאנשים שיחשבו על בעלות על כלי כזה.

הגלריה של הג'יפ:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=201

הג'יפ נקנה באוגוסט 98 ונמכר בנובמבר 2005 .
במהלך התקופה הזו הוא עבר 54000 ק"מ. בשנתיים הראשונות שימש כרכב יומיומי ועשה 48000 ק"מ ובמהלך חמש השנים אח"כ, כרכב לטיולים בלבד, הוא עבר עוד 6000 ק"מ, כאשר הוא הוקפא, במצב תקין, פעמיים במהלך חמש השנים האלו, פעם לשנה ופעם לשמונה חודשים.

הרכב נקנה אצל "חמיס" בחולון, תמורת 22000 ש"ח. הוא היה אז סגור, ממוזג, עם הגה כוח, ספסל רוחבי אחורי, ומאחוריו עוד שני ספסלים אורכיים קצרים, בסה"כ 9 מקומות ישיבה, ברשיון 8 . דיפרנציאליים פתוחים, סטנדרטיים, ובכלל הרכב היה ללא שיפורים.
הרכב עבר בדיקה , על ידי, ובמכון בדיקה ויצא סביר. נזילות פה ושם, חופשים פה ושם. פחחות נקייה יחסית וצבע תקין.

הרכב נקנה ביום רביעי. בשבת כבר טיילתי בחולות פלמחים כשלאחר זמן קצר נשמע בום שעצר את החגיגה. הדיפרנציאל האחורי ננעל, כאילו רותך, נסעתי משם הביתה ולמחרת חזרה אל חמיס להתקנת דטרויט לוקר אחורי. מלכתחילה התכוונתי שהרכב יהיה כפול נעילות, כך שהתקלה הזו לא הפריעה לי יותר מדי, ולא עלתה לי כסף.
לאחר כחצי שנה הצטרפה גם נעילה קדמית , לוקרייט.

לאחר כשנתיים המנוע התחיל לצרוך שמן בצורה מוגזמת וגם יצר לחץ גבוה מאוד בבית הקרנק ובמכסה השסתומים. לחץ שהגיע לרמה כזו שהעיפה את הצינורות ממכסה השסתומים.
שיפצתי מנוע:
http://www.jeepolog.com/j6tech_258overhaul.htm

על הדרך, גם החלפתי את המצמד, כטיפול מונע. סה"כ עלות כ4000 ש"ח.

באותו זמן בערך הסגירה של הג'יפ הוסרה, במקומה נבנה כלוב התהפכות והותקן ברזנט.
מיסבי ציריות אחוריות הוחלפו, עלות של כ500 ש"ח.

צמיגים הוחלפו לאחר שנתיים ו48K ק"מ , כשהתחילו להתייבש. הוחלפו בסט של ברידג'סטון MT . לאחר עוד 4 שנים הוחלף הזוג האחורי, שהתייבש, בגודייר MTR , ולאחר עוד שנה הוחלף הזוג הקדמי, שהתייבש כנ"ל, בזוג BFים MT .

סטרטר שופץ לאחר כארבע שנים, עלות של 470 ש"ח.
מצנן הוחלף לאחר ארבע שנים במצנן של "בשן רדיאטורים" מקיבוץ נחשונים. עלות של 1300 ש"ח.

משאבת בלמים ראשית, ובלמים אחוריים קומפלט - תופים, רפידות, משאבות וכו' , הוחלפו בעלות של כ1700 ש"ח.

רפידות בלם קדמיות הוחלפו פעמיים לאורך כל התקופה, עלות של כ300 ש"ח.
דיסקים קדמיים הוחלפו פעם אחת, כ250 ש"ח, כנ"ל צינורות בלם ותפוחי הגה. תפוח אחד הוחלף בסרן הקדמי.

מעבר למה שנכתב כאן הוחלפו הרבה פריטים קטנים וזולים, שאין טעם להתעכב עליהם כאן.

נזקים, כתוצאה מנהיגה לא נכונה, או הזנחה:

לאחר כשבע שנים הגיר שופץ, לאחר טבילה עמוקה שבה חדרו מים אל הגיר, והשמן לא הוחלף - טעות שלי, שעלתה לי 800 ש"ח בהחלפת הסינכרונים, שני מיסבים, והקונטרה גיר.
כנ"ל גם הוחלפו ארבעה מיסבי גלגלים קדמיים, עקב חדירת מים והזנחה, עלות של כ400 ש"ח .

במהלך השנה הראשונה, שבה היתה רק נעילה אחורית, תוקן/הוחלף גל ההינע האחורי כחמש-שבע פעמים, עקב השתוללות. לאחר התקנת הנעילה הקדמית ואימוץ סגנון של זחילה עדינה במכשולים הנזק הזה לא חזר על עצמו.
פעמיים נשבר צלב בציריה קדמית, עקב השתוללות, באחת מהפעמים הוא הרס את הציריה תוך כדי השבירה. נזק של 50 ש"ח ו250 ש"ח, בהתאמה.

צריכת דלק, על הכביש, בנסיעה רגועה, בינעירונית, 8 ק"מ לליטר, נבדק כמה פעמים. בשטח, כבר הגעתי למצב של שני ק"מ לליטר. צריכה משולבת בטיול רחוק כולל כביש ושטח, כ5.5 -6 ק"מ לליטר.

פעמיים הג'יפ עלה על גרר:
1. בשבת עברתי על כל מערכת ההצתה, להגן עליה מרטיבות, העברתי את מודול ההצתה אל תוך הקבינה, עברתי מצ'וק אוטומטי לידני, ועברתי על כל מערכת ההצתה עם תרסיס דוחה לחות. ביום ראשון הג'יפ נתקע בדרך לעבודה. כל מאמצי לא הועילו, ולבושתי, כשהג'יפ הגיע על גרר לחשמלאי, החשמלאי עשה את הדבר הכי מובן מאליו, הוריד את מכסה המפלג, ניגב אותו משאריות הספריי דוחה הלחות, שהוא זה שיצר את הבעייה, ושלח אותי לדרכי ללא תשלום. לא עלה בדעתי לפתוח את מכסה המפלג כי הרי טיפלתי בו יום קודם. :oops:
2. בסוף טיול של יומיים, נפתח תפר בחיבור של הצינור התחתון של המצנן (החדש) . במקום להתחיל לטפל בזה, ולבעס על הדרך את המשפחה שלי ושל אחי שטיילו איתנו, העדפתי לתת לגרר לקחת את הג'יפ הביתה. הגרר הגיע תוך 20 דקות לקחת את הג'יפ (ותודה ל"שגריר" על השירות הנפלא) , ואנחנו חזרנו במונית. כמה נוח :wink:

הרכב נמכר ב14500 ש"ח, כשהוא מאובזר בשתי נעילות דיפרנציאל, צמיגי AT כמעט חדשים, מדרגות צד, יוקים מחוזקים לגל ההינע, גשר גיר מחוזק ועוד דברים קטנים. ללא הכננת, פתוח ולא ממוזג. טסט לשנה.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11448

UNIX
28-11-05, 16:58
מרתק , רק מדכא מחיר המכירה .
ההזרקה הוסרה אני מבין?

חנן-ג'יפולוג
28-11-05, 17:11
ההזרקה הוסרה, כמו גם צמיגי הבוץ החדשים ,מיכל המים והכננת.

מדכא? לא אותי. בדיוק להיפך. הג'יפ נמכר במחיר שציפיתי לו. הייתי יכול להשקיע עוד קצת בצבע ובקוסמטיקה, לחכות כמה חודשים או יותר עד שיגיע המכור לעניין שיהיה מוכן לשלם 20K ש"ח ומעלה על סיקס משופר, אבל זה בדיוק מה שלא רציתי.
רציתי למכור את הרכב מהר ולסיים את ההחלפה, גם בתמורה למחיר נמוך יותר. לכן כיוונתי מראש למחירים שבהם נמכרים ג'יפים סטנדרטיים, לא משופרים, בידיעה שבגלל המצב המכני הנדיר של הג'יפ , ובתוספת של שתי הנעילות, הוא יימכר מהר. באמת כך היה. הג'יפ נמכר ארבע שעות לאחר שלוח פוקוס יצא לאור עם הפרסום של הג'יפ. הבחור שקנה את הג'יפ דווקא היה בעלים של סיקסים בעברו, אבל נושא השיפורים היה רחוק ממנו מאוד, ועד שהוא קיבל את הרכב לידיו הוא עוד לא ידע מה זה נעילת דיפרנציאל אוטומטית. מה שהוא התרשם ממנו מאוד היה המצב המכני הכללי של הג'יפ.
מישהו שהוא סוחר טוב יותר ממני, או יותר לחוץ ממני על מחיר המכירה, היה כנראה מקבל יותר על הג'יפ.

-->