PDA

צפייה בגרסה מלאה : נהיגה בנעילת דיפרנציאל

גורי גרוסמן
24-01-17, 18:44
בימים הקרובים אני מתקין נעילת דיפרנציאל אחורי בג'ימני 2016. האם זקוקים לתרגול מיוחד קודם יציאה לשטח. אני מנוסה בנהיגת שטח.

יובל48
24-01-17, 18:52
בשטח תהנה,בכביש סע בזהירות,ביחוד בסיבובים,יכול להיות שתחוה
דברים קצת שונים ממה שאתה רגיל,אבל אין מקום לדאגה.

yoni_0000
24-01-17, 19:11
בכביש- אם אוטומטית אז מה שיובל אמר. אם נשלטת אז אין שום הבדל עד שנעלת.
בשטח- ככלל, הסיכוי לשבר מכאני גדול יותר כשנהעילה משולבת, אז בעדינות עם הגז.
בנוסף הנעילה יכולה "לקחת" אותך למחוזות לא נעימים שבלעדיה לא היית נכנס אליהם- שיפועי צד, הנפות גלגל פוטוגניות, "זריקות זנב" וכו'.
הנ"ל רלוונטי פי כמה בג'ימני, שידוע לשמצה בתור רכב שמתהפך בקלות.

גורי גרוסמן
24-01-17, 22:41
ראשית תודה על התגובות. היות שטרם התקנתי את הנעילה (נשלטת) האם עדיף לוותר עליה בשל חשש לנזקים בשטח?

איל מ
24-01-17, 22:54
הכל תלוי במה אתה רוצה לעשות עם האוטו. אם כבר קנית לא רואה סיבה לא להרכיב. אתה מחליט האם לנעול או לא. רק תגדיל את גבולות העבירות שלך לאט לאט כדי שתצבור נסיון.
יש כאן אנשים שמוכנים למכור כליה בשביל נעילה נשלטת.

yoni_0000
25-01-17, 04:42
ראשית תודה על התגובות. היות שטרם התקנתי את הנעילה (נשלטת) האם עדיף לוותר עליה בשל חשש לנזקים בשטח?

בפירוש לא.
נעילה זה השיפור הכי יעיל שאפשר לשים לרכב סטנדרטי. צריך לשנות פאזה בנהיגה- פחות תנופה, להימנע עד כמה שאפשר משיפועי צד, להכיר טוב יותר את הרכב ומגבלותיו, ואת המגבלות שלך כנהג.
אם אתה לא בטוח, בדיוק בשביל זה יש את ההשתלמויות נהיגה בשטח כמו שהמליצו לך בעבר.. מה גם שאתה עם רכב חדש, אז אתה יכול למצוא השתלמות במחיר מסובסד מהיבואן. זו לא בושה, ותמיד לומדים משהו חדש.

גורי גרוסמן
25-01-17, 11:18
תודה יוני

נמרוד
26-01-17, 09:07
גורי היקר, סע טייל ותהנה, בלי נעילה או אם. לכל החששות שלך יש תרופת פלא אחת - מצא חבר ג'יפאי או שניים וטייל בחבורה.

גורי גרוסמן
26-01-17, 09:52
נמרוד יקירי ראשית תודה. לצערי משאלתי בנושא נהיגה עם דיפרנציאל נעול הובן שהג'ימני חדש וכן גם אני בנהיגת שטח. ובכן הג'ימני הזה אינו הראשון וכן רכבי שטח קודמים. תמיד אני מטייל עם חברים לעולם לא לבד, אני טירון רק בנושא אחד שעליו שאלתי נהיגת שטח עם דיפרנציאל נעול.

asafk
27-01-17, 12:01
תתקין וסע לשלום. כשצריך - תנעל. וזהו.

אסף.

גורי גרוסמן
27-01-17, 15:29
אסף תודה-אעשה כדברך. שבת שלום

ערן CJ
27-01-17, 16:19
גורי. קח את הנעילה כסוג של מיגון.
במקומות שרכב עם דיפ פתוח רק מעט מצליב הנהג עובר את הנקודה עם "קצת תנופה". כאשר יש לך נעילה אתה עובר את אותם מקומות באיטיות וב"קלאסה".
זכות שתנופה היא מהירות, מהירות בשטח יכול להביא נזקים, נזקים זה כסף - כסף שנעילה היתה חוסכת לך...
במכשולים משמעותיים הנעילה מעלה את יכולות העבירות של הרכב באחוזים ניכרים.

תרכיב ותהנה.
ערן CJ

גורי גרוסמן
27-01-17, 17:29
ערן כל הכבוד להסבר-מעודד לטיולים הבאים...

-->