PDA

צפייה בגרסה מלאה : חימום מים בגז

shais01
26-01-17, 10:46
שלום לפורום,

עם ארבעה ילדים, גם דוד של 200 ליטר נגמר.
מבקש המלצות ותובנות לגבי מחמם מים על גז.
בית פרטי, אספקת גז בבלונים, כרגע יש שניים של 48 קג, יש גם קמין גז.

תודה,

לביא
26-01-17, 11:44
דרך פזגז. בזמנו שווקו את rinnai. מכשיר יפני. אנחנו כבר כמעט 20 שנים משתמשים. לא מאוד חסכוני. בחורף כל חודשיים שלושה בלון 48 קג בקיץ כל 6 חודשים.
צפה לגידול בחשבונות המים. המקלחות מתארכות...

zagi
26-01-17, 13:43
אין על חימום בגז וכם אני ממליץ על ה-רינאיי .

אם תרצה - ראובן ברדה מתקין ומוכר מכשירים כאלו ( איש נפלא ) 052-8825231

גילוי נאות - הוא מכר קרוב , תגיד לו שאני הפנתי אותך ..

zivo
26-01-17, 13:47
כמה עולה המכשיר?
מה העלות לחימום ליטר מים?
מה העלות לחימום בחשמל?
מה האורך חיים הצפוי של המכשיר?

במדינת ישראל, שרוב השנה דוד שמש מספיק, כל פעם שעשיתי את החשבון, זה לא היה כדאי .

shais01
26-01-17, 14:58
^^^
יתכן ואתה צודק והחימום בחשמל זול יותר.
אשמח לדעת בכמה, אם יש דרך לכמת.

אבל בגז אתה מחמם בדיוק את הכמות שאתה משתמש בה. בחשמל המון פעמים נשאר דוד חשמל חצי מלא במים חמים.

zivo
26-01-17, 16:35
זו נקודה שאנשי הגז מעלים כל הזמן, ואני לא בטוח שהיא משמעותית.
אם כל המשפחה מתקלחת, פעם ביום, בערך באותן שעות (נגיד 6-9), ושאר היום התצרוכת של מים חמים אפסית, אז אולי יש איזה הגיון.
הדוד "החצי מלא" (הוא מלא, הוא רק חצי טמפ' :-) ), יאבד במשך היממה קלוריות שהשקעת בחימום ולא נצרכו בזמן (כמה? לא יודע).

אבל, אם צורכים מים חמים בכל מני שעות לאורך היום, ואם הבידוד של הדוד סביר, מה האובדן? זה משמעותי?
החימום עצמו בחשמל יקר יותר, אבל מתקן חימום בגז עולה אלפי שקלים (תתחיל לחסוך, תראה שלא יכולים להתרחץ ביחד....ואם מישהו פותח מים בכיור, מי שמתרחץ צועק...), ואל זה מתווספת עלות הגז עצמו.

אני לא מכיר עלויות עדכניות.
שבניתי את הבית לפני למעלה מ20 שנה, שמתי קו גז לתוך הגג, ומאז, כל כמה שנים אני בודק, ונשאר עם דוד שמש וחשמל.

דרך אגב, בדיקה מעניינת, היא בכלל לחסוך את הדוד שמש והקולטים, ולקנות רק מחמם גז (נפוץ בארה"ב).

לביא
27-01-17, 05:22
המים נגמרים לך. אין לך כל כך אלטרנטיבה, אלא אם תפזר את המקלחות על פני יותר זמן ותאפשר למים להתחמם מהדוד שברשותך.
כדאי להתקין במקביל לדוד עם קולטי שמש. המכשיר עובד כך, שמוסיף את הדלתא הנדרשת לחימום המים. חיסכון ניכר של גז בקיץ, או בכלל כשיש שמש בשמים.

JustDoB
27-01-17, 08:44
מה העלות של הוספת דוד נוסף למערכת דוד שמש קיימת כמו מצבר שני ? עם הפעלה מקבילה כך שרק בתקופות קשות תחמם שני דודים ?

it was a jeep thing

zerez
27-01-17, 08:57
יש מחממים שמתחברים בטור לברז ואפשר להפעיל אותם רק כשהמים בדוד נגמרים. אין לי נסיון אישי עם כאלה אבל זה נראה מעניין.

אחד חשמלי שמצאתי באיביי
http://m.ebay.com/itm/Mini-Instant-Electric-Tankless-Hot-Water-Heater-Kitchen-Bathroom-Sink-Tap-Faucet-/371798313984?hash=item5690e80c00%3Ag%3AF X0AAOSwB09YN58y&_trkparms=pageci%253A74396ad5-e45d-11e6-b9bc-74dbd180ded9%257Cparentrq%253Adeb43dff15 90a786ccd1e801ffa9e8b6%257Ciid%253A7

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

snake-man
27-01-17, 10:07
אצלי יש מחמם מים על גז מהדור הישן.. זה עם הלהבה.
אין כמו חימום גז.. חסכוני ומהיר
ברור שבימי הקיץ הוא לא עובד כי לא צריך.. יש דוד שמש!
מה שיותר יפה.. זה ההמחממי גז החדשים שבהם אתה בוחר את הטמפרטורה שרוצים והוא מחובר בטור אחרי הדוד שמש ככה שאם הטמפרטורה שמתקבלת מהדוד נמוכה מהמבוקש אז המחמם נדלק , אחרת הוא נשאר כבוי.
הרינאי הוא יפני ואחד הטובים שיש בשוק.. פזגז מוכרים אותו ללקוחות שלהם כולל התקנה 3800 ש"ח כולל התקנה.. לפעמים יש מבצעים במחיר.
יש עוד מכשירים ברמה גבוה כמו junkers ו- vaillant
אני בעצמי שוקל להחליף לאחד חדש... בגלל זה אני מעודכן בכל זה.
החיסכון הוא כמובן גם בחורף שמחממים מה שצריך ובקיץ יש את הדוד שמש בחינם!!!
בהצלחה.

jacob72
28-01-17, 15:26
לאחרונה בדקנו את הנושא, כדאיות של חימום דוד חשמל מול גז .
בבנין גבוה לכולם יש דוד-חשמל . אצלנו יש לכ 40% מהדיירים חימום בגז. עשינו ממש סקר והשוואות בין כמות הנפש לעומת עלויות.

מצאנו כי העלות היא זהה לחלוטין. מתק גז יקר,ובנוסף יש לו מסנן שחייבים להחליף פעם בשנה. לעומת זאת דוד חשמל זול , כך מספר שנים "מתאבד" , קרי דורש החלפה,וכאן העלות מתקזזת .

מינוס יחידי הגז ,זה לפעמים ריח גז בבית. היתרון העצום זמינות מים חמים 24/7. בעידן שלנו משפחה עם 3 ילדים ומעלה ,במיוחד עם בנות שמתקלחות שעות, יש יתרון מוהבק לגז . המשפט : "תשאירו לי מים חמים" כבר לא מתאים לעידן שלנו.

לסיכום שאני הגעתי אליו, אחרי שבדקנו 50 משפחות ,חימום בגז זה יתרון בזמינות מים חמים. עלות כספית זהה לחשמל ,מינוס של ריח לפעמים בבית.

שי קרנצלר
28-01-17, 17:15
מישהו מכיר מתקין מומלץ באזור אשדוד?

zagi
28-01-17, 18:10
מישהו מכיר מתקין מומלץ באזור אשדוד?

תראה הודעה קודמת שלי ..

snake-man
29-01-17, 08:44
לאחרונה בדקנו את הנושא, כדאיות של חימום דוד חשמל מול גז .
בבנין גבוה לכולם יש דוד-חשמל . אצלנו יש לכ 40% מהדיירים חימום בגז. עשינו ממש סקר והשוואות בין כמות הנפש לעומת עלויות.

מצאנו כי העלות היא זהה לחלוטין. מתק גז יקר,ובנוסף יש לו מסנן שחייבים להחליף פעם בשנה. לעומת זאת דוד חשמל זול , כך מספר שנים "מתאבד" , קרי דורש החלפה,וכאן העלות מתקזזת .

מינוס יחידי הגז ,זה לפעמים ריח גז בבית. היתרון העצום זמינות מים חמים 24/7. בעידן שלנו משפחה עם 3 ילדים ומעלה ,במיוחד עם בנות שמתקלחות שעות, יש יתרון מוהבק לגז . המשפט : "תשאירו לי מים חמים" כבר לא מתאים לעידן שלנו.

לסיכום שאני הגעתי אליו, אחרי שבדקנו 50 משפחות ,חימום בגז זה יתרון בזמינות מים חמים. עלות כספית זהה לחשמל ,מינוס של ריח לפעמים בבית.
אם יש לך ריח של גז בבית אז יש לך דליפת גז !!!
לא צריך להיות שום ריח של גז!!
לא יודע איך בדקתם והשוותם.. אבל לדעתי לא הגיוני שדוד חשמל שווה בהוצאה לחימום בגז..
אני מתכוון רק לחורף, בקיץ יש דוד שמש.
ואיפה יש פילטר לגז?? אני מאוד אשמח לשמוע.
ברכב יש.. לא בבית.

jacob72
30-01-17, 01:11
אם יש לך ריח של גז בבית אז יש לך דליפת גז !!!
לא צריך להיות שום ריח של גז!!
לא יודע איך בדקתם והשוותם.. אבל לדעתי לא הגיוני שדוד חשמל שווה בהוצאה לחימום בגז..
אני מתכוון רק לחורף, בקיץ יש דוד שמש.
ואיפה יש פילטר לגז?? אני מאוד אשמח לשמוע.
ברכב יש.. לא בבית.
בבניין גבוה מעל 8 קומות,אין דוד שמש !

בנוסף קבלנים עושים מכרזים ,ובסוף מספקים מערכות זולות ,זה מקיש על סוג הדלתות פנים, איכות דוד השמש,ברזים,כיור וכד .
ולכן בבניין גבוה במרכז אתה מחליף דוד כל 4 שנים בממוצע. כמויות החול שיש במערכת המרכזית של המים בבנין היא מטורפת,ולכן יש בלאי גבוה שמתקזז ביחס לגז.

shmil
30-01-17, 08:31
בבניין גבוה מעל 8 קומות,אין דוד שמש !

בנוסף קבלנים עושים מכרזים ,ובסוף מספקים מערכות זולות ,זה מקיש על סוג הדלתות פנים, איכות דוד השמש,ברזים,כיור וכד .
ולכן בבניין גבוה במרכז אתה מחליף דוד כל 4 שנים בממוצע. כמויות החול שיש במערכת המרכזית של המים בבנין היא מטורפת,ולכן יש בלאי גבוה שמתקזז ביחס לגז.
זה משפט מעניין, בפרט שאני מכיר את זה - דוד שמש שאפילו לא מחזיק שנתיים (ואפילו שלושה חודשים), ככה כבר 6 שנים.
יכול להרחיב, ובכלל זה מה ניתן לעשות נגד המחלה?

המשוטט
30-01-17, 09:13
זה משפט מעניין, בפרט שאני מכיר את זה - דוד שמש שאפילו לא מחזיק שנתיים (ואפילו שלושה חודשים), ככה כבר 6 שנים.
יכול להרחיב, ובכלל זה מה ניתן לעשות נגד המחלה?
קצת מוזר....
לפני שבועיים החלפתי דוד לאחר 17 שנה
החיבור פלאנג׳ בדוד עצמו החליד.

מדובר בדוד של כרומגן

במהלך השנים החלפתי לא מעט גופי חימום כי תכולת הסידן אצלנו במים גבוהה.

לאחרונה הותקנה אצלנו במושב מערכת ריכוך מים בבריכת המים המרכזית כך שהצפי להחלפת גופי חימום ירד

מה בדיוק הורג את הדודים שלכם?

boaz avrahami
30-01-17, 10:05
אין מה להשוות דוד של מים בבית פרטי לדוד בבנין דירות.
בבית פרטי זו מערכת חימום פתוחה ובבית דירות לרוב זו סגורה.

הנושא של החוך מסקרן.
לא שמעתי עליו לפני ואני לא מבין למה לא לשים פילטר על הקו חזור מהדודים.

moshe_levy
30-01-17, 10:40
מישהו יכול לומר כמה גז ילך על חימום מים בגז במערכת כמו יונקרס ודומיה בהנחה ואני משתמש במיכלים הכוונה האם אני ארדוף אחרי עצמי בהחלפה של מיכלים או שזה מחזיק יפה אנחנו משפחה בת 5 נפשות הילדים קטנים ככה שאנחנו המבוגרים שולטים במים ובזמן המקלחת.
תודה

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

moutzi
30-01-17, 13:56
בחורף מיכל גדול מחזיק לנו כחודשיים עם 3 ילדים גדולים שלא ממהרים לסגור את הברז...הנוחות שווה אבל אני מאמין שהבעיה היא בעלות המים שעולה. אין לחץ לסגור אבל גם אין בעיות שלא נשארו מים

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-01-17, 19:11
כמויות החול שיש במערכת המרכזית של המים בבנין היא מטורפת.
זה היה בא לידי ביטוי בכל מרכיבי הצנרת, כולל ברזים.
חסכים וראשי מקלחת היו נסתמים בסיטונאות.

אם יש לכם חול בצנרת זה אומר שיש לכם בעיה מקומית, זה לא תופעה של בניינים באשר הם.

asafpeleg
30-01-17, 23:21
צפה לגידול בחשבונות המים. המקלחות מתארכות...

אני פשוט נותן לחיצה על כפתור הכיבוי של המערכת, שתי דקות הם מחוץ למקלחת...[emoji12]

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

snake-man
02-02-17, 07:36
אם יש חול במערכת המים שלכם בבניין זה אומר שהרבה מאוד זמן לא ניקיתם את המאגרי מים שיש בבניין!!
בתחום הזה אני קצת עובד...
מריך לבצע ניקוי מאגרים אחת לשנה.
במערכת סולארית של בניין זאת מערכת סגורה שלא יכול להיות בה חול ..וגם בדר"כ לא שמים לה פילטר כי זה סיחרור של מים חמים מאוד וגם כי זאת מערכת סגורה.
הממוצע (כפי שאני מכיר ומנסיון של חברים) הולך בלון גדול בחודש עד חודש וחצי.
הכל תלוי בצריכה שלכם וכמובן אם המחמם גז יודע לעבוד במקביל לדוד ולהדלק רק אם הטמפרטורה בהזנה נמוכה מהמבוקשת במכשיר.
אם יש לכם בעיות של אבנית אפשר להוסיף מערכת פשוטה שנראת כמו פילטר אחרי השעון מים הדירתי ,שמכיל חומר שניקרא סיליפוס או בלשון מובנת מרכך מים.
עם זה נגמר האבנית בבית!
צריך למלואת את המיכל פעם בחצי שנה -שנה.. לא רציני
ואם יש חול אז יש גם פילטר שמסנן את הכל ..
הדוודים בדר"כ בבניינים הם איכותיים .. מה שחשוב זה התחזוקה השוטפת של כל המערכת והאם וועד הבית מתקמצן ורוצה רק לחסוך במקום לתקן או לבצע תחזוקה מונעת.
בהצלחה.

shmil
02-02-17, 07:55
בינתיים לא קיבלתי הסבר לתופעה:
דירה, בקומה 6-7 בבניין של 14 קומות בנתניה. דוד חשמל לא מחזיק שנתיים (ואפילו פעם שלא החזיק שלושה חודשים), ככה כבר 6 שנים. בהתחלה חשבתי שסתם מבלבלים במוח, אבל לאורך תקופה כל כך ארוכה שני בעלים לדירה וכמה דיירים - זה לא הגיוני.
הדוד חשמל האחרון החזיק 3 חודשים, והוחלף לפני 4 חודשים בחימום גז.
בינתיים, 4 חודשים שקט.

מתגובותיהם של יעקב72 ואיש-הנחש, הה נראה שהם יודעים משהו שאני לא.
האם תוכלו להסביר את התופעה?

AvinoamNa
02-02-17, 09:09
שמיל, מה הכוונה - דוד לא מחזיק ?

MMR
02-02-17, 14:56
תופעה של חול במים היא בדר"כ כתוצאה מצנרת ורטיקלית שאוחסנה טרם התקנה בצורה לא טובה (ניתן לנקז בקומה התחתונה ולנקות) או נפוץ יותר מציפוי זול ומתפורר בדוד- ציפוי צמנטי ולא אמייל.
אין כל קשר לכך שהמערכת הסולארית הינה מרכזית או לא, הדוד אמור להחזיק לפחות 5 שנים ויצרן מכובד גם יתן אחריות בהתאם. מי שקונה דירה מקבלן קקמייקה שלא יתפלא על איכות ורמת המפרט והשירות שהוא מקבל.
למיטב זכרוני מינימום 3 שנות אחריות לדוד וקולטים לפי חוק מכר דירות.

shmil
02-02-17, 15:34
"לא החזיק" - הצריך החלפה.

zagi
02-02-17, 18:14
שמיל , כדי לקבל תשובה תתן תשובה ...

מה זה " לא החזיק " ? .
הלך הגוף חימום ( ניתן להחלפה ) ? , הלך הטרמוסטט ( ניתן להחלפה ) ? , נזילה מהדוד עצמו ? ( באחריות ) ..

למה בעצם החליפו ?

נדב42
02-02-17, 21:26
יש מחממים שמתחברים בטור לברז ואפשר להפעיל אותם רק כשהמים בדוד נגמרים. אין לי נסיון אישי עם כאלה אבל זה נראה מעניין.

אחד חשמלי שמצאתי באיביי
http://m.ebay.com/itm/Mini-Instant-Electric-Tankless-Hot-Water-Heater-Kitchen-Bathroom-Sink-Tap-Faucet-/371798313984?hash=item5690e80c00%3Ag%3AF X0AAOSwB09YN58y&_trkparms=pageci%253A74396ad5-e45d-11e6-b9bc-74dbd180ded9%257Cparentrq%253Adeb43dff15 90a786ccd1e801ffa9e8b6%257Ciid%253A7

אז זהו, שראיתי והזמנתי את המוצר הזה בדיוק כבר לפני שהוא הוזכר פה, ולפני כמה ימים הוא הגיע ...
המחמם פשוט מאוד להתקנה ושימוש, אבל בעיני ממש לא מספק. הוא יכול להיות מחובר קבוע לחשמל (למי שסומך על חיישנים סיניים) והוא מופעל אוטומטית כשיש זרימת מים. ע"פ העלון המצורף טמפ' המקסימום שבה הוא ייכבה אוטומטית היא 55 מעלות (לא בדקתי)

ערכתי 3 מדידות טמפרטורה (שתלוייה בספיקה) כאשר המים בכניסה היו בטמפ' של 14 מעלות:
במצב של הזרימה החלשה ביותר שבה החימום מופעל, הטמפרטורה ביציאה היתה 40 מעלות (אבל זה ממש זרזיף).
במצב של זרם שמספק לראש מקלחת צנוע בזרם סביר, הטמפרטורה ביציאה היתה 34 מעלות.
בזרם ביתי חזק (לא מקסימלי כי זה התיז יותר מדי ...) הטמפרטורה היתה 24 מעלות.

מדידת הטמפרטורה היתה עם מד-חום מדוייק של נוזלים ישירות ביציאת המכשיר בלי שום צינור נוסף שיתרום לאיבוד חום.

עם 2 מכשירים כאלו בטור יש אולי על מה לדבר, ואולי זה אפילו משתלם עדיין כלכלית, אבל צריך לדאוג לאספקת חשמל של 6000W - ברוב הבתים זה אומר לחבר ל- 2 פזות שונות, ובשטח זה בכלל לא מעשי אלא אם כן מעבירים את המים דרך אותו מחמם פעמיים לפחות (כנראה שאוכל להתארגן על קומבינה כזו בצ'רוקי :) )

אם מישהו רוצה להתנסות בעצמו - מוזמן ליצור קשר בפרטי ...

shmil
02-02-17, 22:08
שמיל , כדי לקבל תשובה תתן תשובה ...

מה זה " לא החזיק " ? .
הלך הגוף חימום ( ניתן להחלפה ) ? , הלך הטרמוסטט ( ניתן להחלפה ) ? , נזילה מהדוד עצמו ? ( באחריות ) ..

למה בעצם החליפו ?
מבטיח לבדוק מחר ולכתוב כאן.

asypeer
02-02-17, 23:04
שמיל, אצלי בבניין (לדעתי לא רחוק מהבניין שעליו אתה מדבר) החלפתי ב4 שנים פעמיים גוף חימום בגלל הצטברות אבנית, התקנתי עם ההחלפה האחרונה מסנן עם סיליפוס, בשאיפה שיפחית אבנית, אתה מדבר על החלפה של כל הדוד??

JustDoB
02-02-17, 23:22
מה העלות של הוספת דוד נוסף למערכת דוד שמש קיימת כמו מצבר שני ? עם הפעלה מקבילה כך שרק בתקופות קשות תחמם שני דודים ?

it was a jeep thing
לא הגיוני ? מה דעתכם ?

it was a jeep thing

מוטי ג.
02-02-17, 23:41
לגבי צריכת הגז, לנו יש יונקרס עם הצתה חשמלית, אנחנו 4 מבוגרים ו2 ילדים קטנים,
בחורף בלון גדול מחזיק 3-4 שבועות,
בקיץ, כמעט ואין שימוש בגז.

היה לנו לפני המכשיר הזה, מכשיר ללא חשמל כלל, יש נר דלוק תמיד, במכשיר הזה הייתה צריכה מעט גבוהה יותר, כי הנר דלק תמיד.
חסרון- תמיד יש אש קטנה, לפעמים צריך ללכת להדליק כי הנר כבה, לאחר החלפת מיכל גז צריך להדליק את הנר.

יתרון- יש מים חמים גם כשיש הפסקת חשמל, אבל לא קריטי.

יתרון עצום לכל השיטה של הגז, תמיד יש מים חמים, בכל שעה שצריך לשטוף תינוק עם חיתול מלא( אני מנסה להיות עדין) יש מים חמים.

מעניין אותי האם יש פה מישהו שמחזיק את הדוד החשמלי פעיל כל הזמן כך שיש תמיד מים חמים?
האם זה יותר חסכוני? נגיד עם טרמוססטט מכוון ל 40 מעלות?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

snake-man
03-02-17, 00:34
4 חודשים לדוד???
קנית חדש או יד 2??
אין חיה כזאת... ואם כן קרה אז יש אחריות...
דוד שצריך החלפה זה דוד שנוזל או כמו במערכת סולרית המחליף חום הפנימי שלו נוזל בתוך הדוד.. וזה צריך להיות במסגרת האחריות.

shmil
03-02-17, 14:13
אכן, אסף, לא רחוק. בזלמן שזר.

בדקתי, חזרתי:
ב-5-6 שנים האחרונות היו המון פעמים שהדוד קיצר והקפיץ, ובכל פעם הוחלף גוף חימום.
פעם אחת הוחלף גם דוד קומפלט, אין לי מושג אם בטון או אמאייל.
לפני חצי שנה, בעקבות רצף של שלוש פעמים שגוף חימום חדש התקלקל וקיצר, ובכל פעם כשפתחו היו כמויות מטורפות של אבנית, הוחלף לבסוף לפני כמה חודשים לגז.
למיטב ידיעתי היה מסנן לפני הדוד, שהורכב לפני שנתיים שלוש לאור הבעיות. לא יודע מה היה סוג המסנן ואם סיליפוס או לא, אבל הורכב כשאינסטלטור טען שזה יפתור הבעיה (ולא פתר).

asypeer
03-02-17, 14:16
מה לגבי שאר המכשירים בבית ? (מכונת כביסה/קומקום/מדיח)
לפי מה שאתה מתאר כולם אמורים לסבול ביחד..

MMR
03-02-17, 17:58
אכן, אסף, לא רחוק. בזלמן שזר.

בדקתי, חזרתי:
ב-5-6 שנים האחרונות היו המון פעמים שהדוד קיצר והקפיץ, ובכל פעם הוחלף גוף חימום.
פעם אחת הוחלף גם דוד קומפלט, אין לי מושג אם בטון או אמאייל.
לפני חצי שנה, בעקבות רצף של שלוש פעמים שגוף חימום חדש התקלקל וקיצר, ובכל פעם כשפתחו היו כמויות מטורפות של אבנית, הוחלף לבסוף לפני כמה חודשים לגז.
למיטב ידיעתי היה מסנן לפני הדוד, שהורכב לפני שנתיים שלוש לאור הבעיות. לא יודע מה היה סוג המסנן ואם סיליפוס או לא, אבל הורכב כשאינסטלטור טען שזה יפתור הבעיה (ולא פתר).

פלנג׳ עם מאיץ מגביר מאוד את כמות האבנית, שנדבקת לגוף החימום. השכבה הנ"ל מפחיתה את יכולת גוף החימום להעביר חום למים ומקצרת את חייו. כך שרצוי מאוד להתקין מסנן סיליפוס. זה יתרום גם לאורך החיים של מחמם בגז (שעולה "קצת" יותר מגוף חימום של דוד חשמלי).
לחילופין ניתן אחת לשנה לבצע טיפול יזום, לרוקן את הדוד ולנקות \ להחליף את הפלאנג׳ וגוף החימום שעלותם 70-80 ₪.
אתה בטוח שמקור הקצר הינו בגוף החימום ? נשמע משך זמן קצר באופן חריג מאוד להחלפה.

shmil
03-02-17, 18:31
הדירה מושכרת, והשיחה שלי היא עם הבעלים האחרון. לכן קשה לי לתת תשובות למשהו שלא לי ולא לבעלים אין ידע....

-->