PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות טכניות להכנת מערכת שבב RFID לאבטחה בכלי רכב

six 4 life
26-01-17, 21:04
היי.
אני רוצה להוסיף מערכת אבטחה לג'יפ ולדו-גלגלי שלי בנוסף לקיימות, וחשבתי על קורא שבבים RFID שיחובר בקו כלשהו לסוויץ'/ הצתה או כל רעיון אחר.
הרעיון מן הסתם קיים ברכבים מודרנים וגם בדו-גלגלי מסויימים, וקיימות מערכות כאלו למכירה, אבל מספר בעיות - בעיה ראשונה היא שמערכת פלאג אנד פליי עם 2 חוטים לחיבור עולה כמעט 300 דולר. קיימות מערכות באיביי ב20-40$ כולל משלוח (איכות מן הסתם לא פקטור אבל זה רק דוגמה לצורך הדיון), כשהחיבור שלהן הוא לא פלאג אנד פליי, ראיתי ברשת אנשים שחיברו למערכות האלו ארדואינו (לא מעוניין), שחיברו נגדים כאלו ואחרים, ריליי ועוד ועוד.
מאחר ולי אין מושג מה מערכת כזו צריכה מבחינת מכלולים וחיבור כדי לגרום לה לעבוד, ומאחר ולא נתקלתי ברשת במדריך של מערכת פשוטה כזאת ללא תוספות של לוחות אלקטרונים וכולי, אני שואל כאן אם למישהו יש מושג לגביי התהליך של צרכי מערכת כזאת מבחינת חלקים?
חשוב מאוד שהמערכת תהיה פיזית מאוד מינימלית בגודל, אחרת כל הרעיון לא רלוונטי.

תודה מראש.

omri_t
26-01-17, 21:31
היו אימובילייזרים כאלו
סונדרטי לגמריי.

שבב על מחזיק המפתחות
קורא קרוב לסוויץ

או שלא הבנתי את כוונתך.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

six 4 life
26-01-17, 21:36
חיובי, סוג של אימובילייזר רק בלי סוללות כי זה שבב ולא שלט כלשהו.
השאלה היא בעיקר על קורא שבבים שיכול להתאים לאפליקציה של קטן פיזית עם אפשרויות חיבור לשימוש בכלי רכב כזה או אחר, וממה שחיפשתי זה לא פשוט לישום או איתור משהו מתאים כמו שזה נראה. המערכת שבאה מראש לשימוש כזה כאמור עולה כמעט 300$ ולא רלוונטית אבל אני בטוח שאני מפספס ולא מכיר מספיק, לכן שואל כאן אם מישהו מכיר את הנושא.

boaz avrahami
26-01-17, 22:02
בלי להבין בזה לעומק, יש לי הרגשה שמערכת שמוציאה שני חוטים בלי איפנון תהיה מערכת שניתן לעקוף אותה בשניות.
זו המטרה?

בשביל שזה לא יקרה אני משער שמחשב ההצתה חייב להיות מקודד לאפנון

six 4 life
26-01-17, 22:13
תראה בגדול זה סוג של סוויץ' נסתר וזו עיקר המטרה לכן עניין תחכום של חיבור למחשב הרכב אם יש פחות רלוונטי, המטרה היא בעיקר יחידה קטנה כמה שיותר, מוסלקת במקום לא צפוי (למשל אם ארצה להניע רכב והאנטנה שקוראת שבבים נמצאת בתוך דיפון הדלת צד נוסע אחורית, או למשל אם ארצה להניע אופנוע והקורא באיזור הזנב או כל רעיון אחר), כשהוא למעשה מגשר מתח כוייל/ סוויץ/ משאבת דלק או כל רעיון אחר שימנע הנעה.
אני לא מחפש משהו מסובך עם קידוד, מאחר וכל עוד היחידה מוסלקת (כולל השתלת החיווט בתוך צמת החשמל של הרכב) לא יהיה שום חשד שהיא נמצאת בכלל וזו המטרה הראשית, לכן אני מחפש משהו מינימלי במימדיו ואם אמצא זה יכול להיות אחלה תוספת.

boaz avrahami
26-01-17, 22:37
הוא צריך לטעמי להיות רק להתנעה אחרת אובדן תיקשורת ולו הרגעי עשוי לגרום לתוצאות מסכנות נהיגה.

בעבר הרהרתי בכל ופסלתי.
לדעתי לא רעיון מוצלח

six 4 life
27-01-17, 00:00
כמובן שהרעיון הוא להנעה בלבד בדיוק כמו אימובילייזר, לא כמפתח אלחוטי במקום סוויץ'.

zerez
27-01-17, 08:29
מכיר את הנושא של rfid.
העסק לא טריוויאלי למימוש ואני לא מכיר שום קורא מוכן שעושה את העבודה.
צריך לקנות רכיב של קורא, לחבר לארדואינו או משהו דומה ולכתוב קוד.
מבחינת אבטחה, יש תגים שקשה לפרוץ ויש כאלה שיותר קל, גנב רכב מזדמן לא יוכל לפרוץ תג כזה ובם לא גנב מתוחכם יותר.
אני בזמנו חשבתי על שימוש בבלוטות של טלפון כמפתח.
זה תמיד איתך וככה לא תוכל לשכוח אותו בבית.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

boaz avrahami
27-01-17, 08:39
למה לפרוץ את האג כשאפשר לגשר מעל המערכת?!

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

zerez
27-01-17, 09:01
אתה יכול להגיד אותו דבר על כל מערכת הגנה.
המטרה של רוב מערכות ההגנה היא לעקב את הפורץ למספיק זמן שהא יחליט לוותר, אין מערכת שפורץ מיומן לא יפרוץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

boaz avrahami
27-01-17, 09:04
נכון, כל מערכת המותקנת בלי הקשחה.
כתבתי זאת קודם - זו מערכת נגד גניבה של ילדים. משהו כמו קודנית או אימוביליזר בהתקנה מקומית בלי כספת.
באופנוע זה ממש בדיחה וחבל אפילו לפצוע את הצמה המקורית בשביל זה

asypeer
27-01-17, 09:29
תקן אותי אם אני טועה, אבל רוב הגניבות של אופנועים הן ע״י העמסה לטנדר ללא הנעה ככה שפתרון כזה לא ייתן לך מענה. כפי שאמרו לפני - אתה יכול גם לשים סורק ביומטרי אבל אם בסופו של דבר גישור של שני חוטים עוקף אותו - מה הטעם?
אני קיבלתי לפני כמה ימים מכשיר איתור מעט יותר מתקדם מהזבל הסיני המצוי, עדיין בוחן אותו.אם תרצה לינק - בפרטי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elad Shamir
27-01-17, 10:38
בשונה מהדעה הרווחת בשירשור אני חושב שכל מפסק (פיזי, אלחוטי, צ'יפ...) יהיה יעיל ואפילו יותר ממערכת הזעקה מהמקובלות והמשוכללות כי הגנבים למדו להתמודד עם כל המקובל ובמיוחד עם ההתקנות של היבואנים שם יש דף הסבר להתקנה שמזמן הגיע לידי הגנבים.
אני אישית מכיר שני רכבים שלא הצליחו ליגנוב בגלל "ברז" חשמל שבאחד מהמיקרים הידית של הברז הייתה במקום!
ומקרה נוסף של התקנה של מפסק אלחוטי פשוט שמוסלק ולא הצליחו להיתגבר עליו (הפסק פשוט, התקנה פשוטה....) נכון שלא בעייה לגשר אבל צריך לדעת/להבין שזה שם
בקיצור - אני בעד

Sent from my Power using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
27-01-17, 11:15
מה שאלעד אמר.
לא אפרט יותר מדי כי אני "מתוך הפוזיציה" הממסדית. בגדול, ככל שהמערכת "רצינית" יותר, ממוסדת יותר, כך היעילות שלה יורדת.

כל אמצעי עצמאי עדיף.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

six 4 life
27-01-17, 14:01
נכון, כל מערכת המותקנת בלי הקשחה.
כתבתי זאת קודם - זו מערכת נגד גניבה של ילדים. משהו כמו קודנית או אימוביליזר בהתקנה מקומית בלי כספת.
באופנוע זה ממש בדיחה וחבל אפילו לפצוע את הצמה המקורית בשביל זה
אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע שיש מערכת על האופנוע/ הרכב/ הג'יפ. הגנב לא יודע, האופנוע פשוט לא מניע. הוא גם לא ידע, כי המערכת תהיה מוסלקת בצורה כזאת שתצטרך לפרק חצי אופנוע כדי בכלל לנחש שיש שם משהו נוסף שמפריע להנעה שלך. אם תגיע אליה, כן כנראה שתוכל לעקוף אותה דיי מהר, אבל אני מבטיח לך שלא תגיע בלי לפרק חצי אופנוע ולפתוח חצי מהצמה, וזה לגנב מזדמן לא ריאלי ולא רלוונטי.

חשבתי על עניין הצ'יפ והRFID לא בשביל הפלצנות של איזשהו שבב שבלעדיו הכלי לא מניע, אלא כי אני חושב שזה אפילו יותר יעיל מכפתור סודי שעלולים למצוא בטעות. האנטנה שקוראת את השבב יכולה להיות מוחבאת בכ"כ הרבה מקומות, והיא כזו שגם אם יתקלו בה בטעות לא יחשבו לרגע שהיא קשורה לקורא כרטיסים כזה או אחר.

כמו שאלעד וחנן כתבו, זה הרעיון, והמטרה היא לעשות משהו שלגנב הממוצע לא יהיה מושג שקיים על הכלי ויעכב הנעה. כך או כך יהיה/ יש עוד סוויץ' סודי (או יותר) בכלים שלי, אבל אם אני יכול לסגור מערכת כזו שתהיה קטנה פיזית בנוסף להגנות הקיימות, זה מעניין אותי.

במהלך החיפושים נתקלתי בכמה וכמה דוגמאות שנראה שיכולות להתאים למשימה (גוגל אוהב את עלי אקספרס) -

https://www.aliexpress.com/store/product/brand-new-factory-price-relay-ignition-cut-off-type-RFID-Transponder-immobilizer-12v-led-security-lights/608464_580541852.html

https://www.aliexpress.com/store/product/free-shipping-high-quality-12Voltage-ignition-cut-off-relay-one-way-car-security-car-alarm-siren/403807_1097571357.html

https://www.aliexpress.com/item/CE-FCC-E24-Certified-High-Quality-SPY-RFID-Motorcycle-Alarm-System-with-Engine-Cut-Off-immobilizer/32772392783.html?spm=2114.40010508.4.2.A hSGzg

https://www.aliexpress.com/item/RFID-motorcycle-alarm-system-is-with-2pcs-transponder-tags-release-engine-immobilizer-after-ignition-or-remote/1836282135.html?spm=2114.40010508.4.18.A hSGzg

נראה שרובן זה אותו מוצר בוורסיות שונות ומוכרים שונים, והאחרונה הכי מינימליסטית וזולה.

-->