PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרזן ביקוע fiskars. שווה את המחיר?

erby
31-01-17, 19:50
שלום לכולם.
שמעתי על המותג הזה בשיחת חברים. גיגלתי קצת. ביוטיוב יש הרבה סרטונים של חברה שמהללים את הגרזן ואת היצרן.
כיום אני מבקע עצים עם גרזן ב100 שקל מל.כ. הוא לא איכותי במיוחד אבל סוחב כבר 4 חורפים אחרי שהגרזן הקודם (תוצרת adler) נגנב מחצר הבית.
בקיצור, יש בו משהו מיוחד ביחס לגרזן רגיל?
במידה ויש בו קונץ, איזה משקל הוא המומלץ?
ואם לא הוא, מה מומלץ? לפחות עד שאסיים את המבקעת...

תודה

idanw
31-01-17, 20:15
אחרי כמה גרזנים זולים, כבר חורף שני שאני עובד עם ה Fiskars X25
http://www.fiskars.eu/products/gardening/axes/splitting-axe-xl-x25-1015643

מדובר בעולם אחר:
1. צורת קצה הידית לא מאפשר לה לברוח מהיד ומאפשר לך להשקיע את כל הכוח בעוצמת המכה.
2. הגרזן מחובר לידית במיקשה אחת ולא משנה כמה פספוסים תחטוף הידית, היא פשוט לא נשברת.
3. הצורה של הלהב גורמת לגרזן לא להיתקע בגזע במקרה של גזע לא מתבקע והלהב נשלף בקלות.

השורה התחתונה - מדובר בגרזן קל במיוחד שלמרות משקלו, מבקע בקלות רבה - טוב בהרבה מגרזני ביקוע כבדים ממנו - מה שמאפשר ביקוע כמויות גדולות מבלי להתעייף - ממליץ בחום.

עידן

tooshey
01-02-17, 07:25
נסה את זה
https://www.youtube.com/watch?v=_BxCmG5sG6A

בברכה,טושי

ש01
01-02-17, 09:51
לא מכיר את הגרזן, מכיר את פיסקרס.
איכות מרצדס ואמינות טויוטה.
הכי טובים שיש!!
יש/היה להם יבואן בשם עומר גרטי מרמת השרון.
שווק לא בחנויות אלה רק דלת לדלת או דואר....

erby
01-02-17, 20:52
טוב.
שכנעתם.
תודה רבה.

amitaikl
01-02-17, 22:21
אני כבר כמעט 10 שנים עם גרזן ביקוע פשוט (השני. הראשון היה עם ידית פיבר ונשבר אחרי 3 או 4 שנים. היום הלהב שלו משמש כטריז לביקוע).
לדעתי מדובר במוצר שהוא OVER PRICED. רוב סרטי הביקוע שאתה רואה ביו-טיוב הם על עצי אורן/אשוח/לבנה. מדובר בעצים חצי-קשים עם סיבים ארוכים וישרים שמתבקעים בקלות. אם זה העץ שאתה שורף, אז הפיסקרס מצוין אבל - OVER PRICED.
אני שורף בעיקר אקליפטוסים (בעיקר אדומים) וזה חתיכת נבלה רצינית. עץ קשה, צפיפות סיבים גבוהה - מצד אחד בוער לאט, נותן הרבה חום. מצד שני סיוט לבקע. לדעתי פיסקרס לא נועד להתמודד עם זה - אם לא מגיעה משקולת מושחזת של 3-4 קילו בתנופה רצינית זה פשוט לא יחדור.

erby
02-02-17, 08:28
זה גם שיקול.
הגרזן הפשוט שלי מתמודד יפה מאוד עם ברושים ואורנים. גרווילאה קצת קשה, שיזף ואקליפטוס קשה מאוד מאוד.

idanw
02-02-17, 10:04
[QUOTE=amitaikl;734785
אני שורף בעיקר אקליפטוסים (בעיקר אדומים) וזה חתיכת נבלה רצינית. עץ קשה, צפיפות סיבים גבוהה - מצד אחד בוער לאט, נותן הרבה חום. מצד שני סיוט לבקע. לדעתי פיסקרס לא נועד להתמודד עם זה - אם לא מגיעה משקולת מושחזת של 3-4 קילו בתנופה רצינית זה פשוט לא יחדור.[/QUOTE]

מבקע גם אקליפטוס עפ הפיסקארס - בקלי קלות - גם אני מאוד הופתעתי.

עידן

גיל51
03-02-17, 19:32
אולי משהו אצלי לא בסדר אבל אני כבר מעל 10 שנים שורף עצים בחורף ואף פעם לא השתמשתי בגרזן ביקוע. זה נראה לי עבודה קשה מידי. אחרי שאני אוסף בין קוב לקוב וחצי עצים על העגלה (אם אישורים כמובן) אין לי כוח לבקע אותם.
השיטה שלי שעל גזעים בין 6-10 צול אני מכין באורכים קצרים יותר משהו כמו 25-30 סמ.
בגזעים מעל 12 צול אני חותך עם המסור לרוחב לחצאים ולפעמים לרבעים.
אני משתמש בעיקר באקליפטוסים וזה עובד.
אולי אני מפספס משהו אבל עדיף שלא אדע
אסף ד.
04-02-17, 00:06
השוואה בין גרזן פיני לשוודי...
https://youtu.be/lkWeLaFuBIw

מחיר באיביי חדש 385 ש"ח

erby
12-02-19, 16:58
עדכון:
לקח לי קצת זמן אבל בסוף הגעתי לזה...
הגיע אתמול גרזן פיסקרס x27. מאמזון עד הבית 245 שח. שורה תחתונה, אני מרוצה.
מצליח באמת לבקע גם אקליפטוס.

Yaniv.B
07-12-19, 19:28
קראתי את התגובות של כולכם,נהנתי ולמדתי מהן.
היום ניסיתי לראשונה את הרכש החדש פיסקרס x27.
בכוונה לקחתי אקליפטוס אדום (מסכים עם התגובה בשרשור,זה באמת נבלה רצינית ), זה לא שהעץ ראה פיסקרס ,נכנס לפחד והתחיל להתבקע...עדיין צריך כמה מכות טובות.העניין הוא שהגרזן מאוזן ממש טוב,בולם זעזועים מצויין ומבקע יותר מהר,לא בצורה דרמטית,אבל יותר מהר.
כנראה שעם עצים פחות מסולסלים זה עובד טוב יותר.
הגרזן קל יחסית (עד עכשיו עבדתי עם 3 קילו) והאיזון עוזר עם המשקל,התנופה נהדרת והידית באורך הנכון עבורי (אני 1.81 ועובד על גזע ביקוע).
שורה תחתונה,כמובן שמומלץ. הכל תלוי במחיר,אני קניתי באמזון.

מוטי ג.
07-12-19, 20:26
האקליפטוס האדום גרם לי (ועל זה אני מודה לו) לבנות מבקעת הידראולית.
אשמח לראות סרטון של ההצלחה של הגרזן המדובר בביקוע אקליפטוס אדום.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

amitaikl
07-12-19, 20:31
קראתי את התגובות של כולכם,נהנתי ולמדתי מהן.
היום ניסיתי לראשונה את הרכש החדש פיסקרס x27.
בכוונה לקחתי אקליפטוס אדום (מסכים עם התגובה בשרשור,זה באמת נבלה רצינית ), זה לא שהעץ ראה פיסקרס ,נכנס לפחד והתחיל להתבקע...עדיין צריך כמה מכות טובות.העניין הוא שהגרזן מאוזן ממש טוב,בולם זעזועים מצויין ומבקע יותר מהר,לא בצורה דרמטית,אבל יותר מהר.
כנראה שעם עצים פחות מסולסלים זה עובד טוב יותר.
הגרזן קל יחסית (עד עכשיו עבדתי עם 3 קילו) והאיזון עוזר עם המשקל,התנופה נהדרת והידית באורך הנכון עבורי (אני 1.81 ועובד על גזע ביקוע).
שורה תחתונה,כמובן שמומלץ. הכל תלוי במחיר,אני קניתי באמזון.לינק?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

זיף
07-12-19, 22:50
אני כבר חורף שלישי עם פיסקרס X27. מת עליו, גרזן נוח ויעיל בכל קנה מידה. אוכל גם אקליפטוסים בצורה סבירה.
מה שכן, לא עם כל אקליפטוס הוא מתמודד טוב (כתלות ברמת הסיבוך\סלסול של הסיבים). הייתי גם במחשבה על בניית מבקעת אבל אז הגעתי להבנה שזה ייקח את כל הכיף. נגמר בזה שבניתי גרזן בסגנון heavy splitting maul מפטיש 8 ישן שחובר לו ראש של גרזן.

erezgur
08-12-19, 10:34
תמונות... מאד יעזור לראות קצת תמונות...

נשלח מהנייד

זיף
08-12-19, 21:22
תמונות... מאד יעזור לראות קצת תמונות...

נשלח מהנייד

בבקשה. X27 ליד לשם ההשוואה. 126616126617

הגרזן הירוק נבנה מפטיש 8 שקטמתי לו את הראש, וריתכתי ראש של גרזן חיתוך שהתאמתי למידה. את המדרגה מילאתי בריתוך והשחזתי. הידית משני צינורות 4\3 דקים.

-->