PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכופפת צינורות בשקל- מה אומרים?

yoni_0000
31-01-17, 20:05
טוב, לא כלכלך בשקל, אבל עדיין זול משמעותית מלקנות משהו בארץ, גם אם המשלוח יעלה 1000 שקל.. או שאני מפספס משהו?

https://www.amazon.com/gp/product/B01AU8QAAA/ref=ox_sc_sfl_image_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A1OIIZJKTXNTOC

שווה משהו הדבר הזה? לצורך בניית כלוב התהפכות ואולי עוד כמה שטויות...

יונימוג אדום
31-01-17, 20:47
יש ב: ל.כ. מכופפת מקבילה הכוללת גם כן 6 בקים זהים אבל הבוכנה שלה הרבה יותר עבה , מה שמשפיע על הכח שהיא מפיקה .
לדעתי הייתי הולך על המכופפת של ל.כ. - עלותה סביב 1000 ש"ח .
יש לי את המכופפת הזאת ועשיתי אתה מספר עבודות , בהחלט נותנת את התמורה .

אילן

יונימוג אדום
31-01-17, 21:06
בנוסף למה שכתבתי - למכופפת של ל.כ. יש שתי משאבות הידראוליות , אחת מהירה והשניה ללחץ גבוה .
למכשיר שצירפת בקישור יש משאבה בודדת דבר המקשה על העבודה וגם פוגע ברמת הדיוק .
האמן לי , לכופף קשת יפה ומדויקת לוקח זמן ( התכנון איכן לכופף וכמה ) לא מועט .

אילן

lizard
31-01-17, 22:06
זה לא שווה את המחיר, גם 99 דולר, והמשלוח יעלה לך איזה 2000 שקל לדעתי בגלל המשקל.
כמו שיונימוג כתב, לל.כ יש מכופפת דומה טובה יותר אבל עדיין עם כל הכבוד והאהבה שלי לל.כ, זו מכופפת זבל שיותר מועכת ממכופפת.

yoni_0000
31-01-17, 23:01
בדקתי שוב, מכופפת של ל.כ נכון ללפני חצי שנה עולה באזור ה1400 לפני מע"מ. אם אתם אומרים שזאת של ל.כ טובה יותר אז כנראה שבאמת לא משתלם...
מיכה יש לך פתרון למכופף החובב שרוצה כיפופים איכותיים אבל לא רוצה לקרוע את הכיס?

נ.ב: הכל דיבורים באוויר... בהתייחס לכל הנושאים ששאלתי עליהם בחצי שנה האחרונה וממתוכם ביצעתי 0.
נראה לי שאני צריך לצאת לטייל וזהו..

lizard
01-02-17, 00:20
כן יש פתרון. ללכת למקום שיכופף לך. לא עולה יותר מ50 שח לכיפוף ללא חומר. גם אני, כשבניתי את השלדה של הרוק באגי הלכתי למקום כזה. אז עלה לי 400 שח בערך ל8 כיפופים. את שאר הכיפופים (לא שיש הרבה) עשיתי לבד במכופפת שלי אבל הם לא היו חייבים להיות מדוייקים.

יונימוג אדום
01-02-17, 05:46
עשיתי לא מעט כיפופים עם המכשיר של ל.כ. , לרוב צינור עם דופן עבה .
קיבלתי כיפופים יפים ולא מעוכים , אם עובדים עם דופן דקה יש למלא את הצינור בחול ולסתום את הקצוות על מנת למנוע מעיכה .
כמו שכבר כתבתי יש צורך בהרבה חישובים וכיוונים על מנת להגיע לתוצאה יפה .
בניתי מסגרת בטיחות פריקה לשתי מכונות קידוח שלי , יצא פשוט מושלם , הן מבחינת מקביליות והן מבחינת מידות .

אילן

asafk
01-02-17, 11:11
אילן.
תן כמה טיפים למי שמכופף עם מכונה בסגנון הזה ולא עירגול. איך עושים כיפופים מדויקים? איך עושים מדידות ותכניות?

אסף.

יונימוג אדום
01-02-17, 18:25
האמת , קצת קשה ללמד בהתכתבות אבל אנסה .
לפני הכיפוף הראשון אני מסמן עם גיר את מרכז הקשת , בנוסף אני מסמן סימן נוסף נגיד עוד מטר הלאה .
מניח את הצינור על המכופפת ומפלס את כל המערכת .
לאחר כיפוף ל90 מעלות ( כאשר המכופפת עדיין לוחצת אני מודד זויות ומרפה את הלחץ .
הצינור חוזר אי אלו מעלות לאחור , מודד שנית ונותן עוד שתי לחיצות , מודד פעם נוספת ונותן לחיצות בהתאם לחישוב .
כעת לאחר כיפוף הזוית הראשונה אני מודד את קצה הצינור לאחר כיפוף ומתייחס לסימון הנוסף שסימנתי .
כעת מחשב היטב היכן לבצע את הלחיצה הבאה , ומסמן מרכז .
הגעתי לדיוקים מדהימים , כמעט ללא סטיה , הסטיות שמדדתי הסתכמו במ"מ או שניים .
לשם הנחת הצינור ופילוס בניתי רגליים מתכווננות העשויות מרגלי פיגום בניין .

אילן

נמרוד
01-02-17, 19:22
כיפוף צינורות רגילים עולה כמו שמיכה כתב, 50 שקלים לכיפוף. כלוב התהפכות לא דורש יותר מ6 כיפופים. אתה תקבל בדיוק מה שתדרוש בשרטוט ברמת דיוק של מילימטרים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

udical
02-02-17, 11:55
נמרוד, תוכל להמליץ על מקום שמכופף במחירים האלה?
כל מי שדיברתי איתו נתן לי הצעות מחיר הרבה יותר גבוהות.
תודה

נמרוד
02-02-17, 12:39
אני יכול להפנות אותך בחיפה אם זה עוזר.

טיפ חשוב - שרטוט מדויק וברור של מה שאתה רוצה. יש לך כזה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

lizard
02-02-17, 13:45
במרכז יש מקום בבית דגן. שכחתי את השם. עשה לי עבודה טובה עם סקדיואל. יכול לעבוד עם פרופילים סטנדרטיים

יונימוג אדום
02-02-17, 21:43
כל כיפוף בפ"ת , על עלות הכיפופים נוספו 500 ש"ח לכיוון המכונה .
לא מוכן לבצע פחות מ- 800 ש"ח , וכמו כן יחס מגעיל .
עד שאמצא את המכופף האולטימטיבי אני מכופף לבד - לא צריך טובות מאיש .

אילן

asafk
02-02-17, 21:53
גם ב50 שקל לכיפוף (זה מזמן לא ככה) - בערך מהכיפוף ה20 שווה לקנות מכופפת פשוטה. היו בזמנו בל.כ שני דגמים - אחד שמועך צינורות בגלל רדיוס קטן מדי ובאקים לא מדוייקים (היה ירוק אם אני זוכר נכון) ואחריו הביאו יותר טוב שמכופף לא רע (צהוב..? ).

אסף.

פלג_
02-02-17, 23:17
מהניסיון שלי במכופפת הצהובה עושה עבודה סבירה.
זה אומנם היה לפני יותר מעשות מיד אחרי הצבא שבניתי את הבאגי, לשם זה קניתי אותה.
אחרי זה היו עוד כמה פגושים ומדרגות להילקס ומאז היא שוכבת במחסן, אומנם בפעם האחרונה שבדקתי הבוכנה כבר לא בונה לחץ, לא מזמן בדקתי והבנתי שניתן לשלוח אותה לתיקון בעלות סבירה אצל ל.כ.

כמו שאמרו, ממה שאני זוכר יש לעבוד עם צינורות בעלי דופן עבה ככל שניתן.
לדאוג לשמן את הבקים כל הזמן גם כדי לקבל כיפוף "יפה" וגם כדי לחלוץ אותם.
אני זוכר תמיד בעיות עם להישאר באותו מישור שעושים כמה כיפופים על אותו צינור, כמה שהיתי משתדל לפלס ולסמן זה לא היה תמיד מצליח, הפתרון היה חיתוך הצינור וריתוך אחרי סיבוב של כמה מעלות.
כדי לקבל כיפופים זהים הייתי סופר את מספר הלחיצות על הידית מהרגע של המגע בצינור.
ניתן לכופף הרבה מעבר ל 90 מעלות

בתור חובב, אני מעדיף לכופף לבד במקום תוך כדי עבודה, תמיד עולים רעיונות נוספים, תמיד רוצים לתת עוד לחיצה על הכיפוף, עוד צינור וכו' כו'.

בהצלחה

נמרוד
02-02-17, 23:26
קיבלתי לאחרונה הצעת מחיר לכיפוף סקדיול 40 צול ורבע, 100 שקלים לקשת שיש בה שני כיפופים, חומר עלי.

זה עולה ככה בתנאי שהכיפוף הוא כאמור של חומר גלם סטנדרטי לגמרי, בעל דופן עבה, אחרי שאני מדבר עם המבצע ושואל אותו מה רדיוס הכיפוף, ואחרי שאני מספק שרטוט פשוט ובהיר שבו אני כותב מה המידות שאני מצפה לקבל ובאיזו רמת דיוק (לא גבוהה).

אם מבקשים כיפוף של חומר לא סטנדרטי, ברדיוס לא סטנדרטי, המכופף אכן יקח סכום כסף נוסף על סט-אפ לא סטנדרטי. אם המכופף לא מקבל שרטוט ברור הוא יקח תוספת "סיכון" לכך שלא תהיו מרוצים מהתוצאה.

כל כיפוף עסק גדול שעושה עבודה טובה אבל לא אוהב לעבוד עם קטנים ואכן יש הם סכום הזמנה מינימלי.

בחיפה יש עסק קטן ומקצועי בשם שובל כיפופים שאני ממליץ עליו בחום. אבל שוב - עבור עבודות קטנות צריך לדבר מראש, לשלוח שרטוט ברור במייל, להביא את החומר, לבוא לאסוף את התוצאה.

-->