PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק דש-בורד בהיילקס 2001

גיא ניר
05-02-17, 17:08
שבוע טוב חברות!

למישהי מכן יש דגשים או ניסיון לגבי פירוק הדש-בורד?

הכנתי עוגיות(נוריות! ינעל המאיית האוטומטי) להחלפה, יש עוד משהו שכדאי שיהיה בהישג יד? (קמח, ביצים?)

המטרה- החלפת רדיאטור חימום סורר בתאום סיאמי..

שאו ברכה

shmulikbg
05-02-17, 20:58
בעיקר לסמן היטב כל דבר....מומלץ גם לצלם.

ד ו ר ו ן
05-02-17, 21:05
בעיקר לסמן היטב כל דבר....מומלץ גם לצלם.
++
בנוסף, להכין קופסאות פלסטיק עם מכסה, לאחסנה מכלולים יחד, ולמספר בהתאם לשלב.

כלומר, כל הברגים של השלב הראשון יחד, ומספר 1 על הקופסא.
כל הפלסטיקה של השלב הבא יחד וכו׳.

מכסה כי יש נטייה לקופסאות להתהפך..

ככה לא תערבב חלקים, ותוכל למצוא בקלות את סדר החלקים בהרכבה.

גיא ניר
05-02-17, 21:14
עצה מעולה!
תודה

- - - Updated - - -

גם עצה טובה!

אבל..
פירקתם?
מסירטון ב youtube זה נראה כמו עבודה עם המון סבלנות!

ד ו ר ו ן
05-02-17, 21:50
לפחות ב-97, רדיאטור פנימי לא הצריך פירוק של כלל הדשבורד, אלא את המגירה הימנית, ועוד קצת פלסטיקה.

כן, זו עבודה עדינה, לא לפגוע בפלסטיקה= אם משהו לא יוצא בקלות, די בוודאות שלא שחררת את כל הקליפסים או הברגים.
אני אצטט את המזגניסט שחידש אצלי את המערכת לפני כשנה והרדיאטור הפנימי לא השתחרר לו:
"זה יפני, אם זה לא יוצא בקלות, אני מפספס משהו"..

אמר, וחיפש ומצא את הקפילס הנוסף מאחור שלא שוחרר.

את הלו"ש להחלפת נורות פרקתי יותר מפעם אחת, כדי להתקין לדים לשעונים- מומלץ ביותר.

גיא ניר
07-02-17, 19:52
שלום לכם..

הנני לסכם את מבצע "פירוק דשבורד":

סיבת הפירוק:

חימום תא הנוסעים אינו עובד. כתוצאה מכך כמעט נשרו לי האצבעות והאף מרוב קור בבקרים, מה גם שיש להפעיל תכופות את המזגן לשם הפשרת האדים- דבר שמוריד את הטמפ' בעוד כמה מעלות..

משחק מקדים- ניסיון לפתוח סתימה ברדיאטור חימום בעזרת חומר ייעודי.

לא עבד.

שלב 2- בדיקת עלות העבודה אצל חשמלאי- בסביבות 2500 כולל רדיאטור ועבודה(1500 לפני מעמ!)

ירד מהפרק.

החלטה:

רכישת רדיאטור חימום וביצוע הפעולה לבד.

במסגרת חיפוש סירטוני פירוק דשבורד, נחשפתי לכמה סירטונים שעסקו בניקוי הרדיאטור, והחלטתי ללכת על זה.

אם יתנקה- הרווחתי.

בעיקרון מדובר בניתוק צינורות הגומי שמזרימים את המים לרדיאטור, חיבור צינורות זמניים במקומם, ושטיפת הרדיאטור נגד הכיוון, בתוספת לניקוי בלחץ אוויר.

חייב לציין שמה שיצא משם דומה מאוד לנזיד עדשים!..

השלב הבא(או תוך כדי)-

פירוק הדש וטיפול בבעיות מגע בידית המפוח.

שלב זה הוכתר בהצלחה.

בסוף אותו יום הדש היה כבר מורכב בחזרה כשהמפוח פועל באופן תקין אך עדיין אין חימום.

ואז החבר הנדיב שמחוץ לסדנתו אני מבצע את האופרציות אומר לי : "בדקת אם הכבלים מחוברים?"..

שאלה שהידהדה בראשי כל הדרך הביתה..

בקיצור, אחרי טיפול אוהב בכל מיני דברים מוזנחים שגרו להם במשך שנים מאחורי הדשבורד, וגילוי שאכן כבל הבוקר חם/קר היה מנותק(!!!), אני יכול לדווח על הצלחת המבצע!

שום רדיאטור לא הוחלף, שום צינור מים/גז לא נותר, בקיצור- הבעיה היתה כבל שאינו מחובר כלל לתיבת רדיאטור החימום!

הרווחתי כ"כ הרבה מהאופרציה הזו, אבל אני הכי מרוצה מכך שהפחד מ"לקפוץ למים" ולטפל לבד גם בדברים שאמורים להיות מורכבים מאוד- התפוגג.

תודה לכל המייעצים והתומכים!

גלעד .ג.
08-02-17, 06:11
בשביל זה קיים גיפולוג , שמח שהצלחת...

תמשיך לשתף.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

גיא ניר
08-02-17, 06:41
אעשה זאת

👍

-->