PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית חלקים בחו"ל

ארזז
29-11-05, 18:27
מכיוון ששמעתי על הרבה בעלי ג'יפים שמייביאים חלקים מחו"ל לרכביהם מצאתי לנכון לשאול בפורום זה על קניית חלפים בחו"ל.
ברשות משפחתי רכב מסוג קרייזלר וויג'ר 95 מהעיצוב הישן בעל הנאת 4X4
עקב העובדה שהרכב שווק בישראל רק שנתיים נמכרו מספר זעום של יחדיות בשוק ועל כן קיים קושי עצום להשיג חלקים מפירוק.
ברכב שלנו הפנס הראשי הקדמי שמאלי עשה את שלו ודורש החלפה (טסט הוא לא יעבור) אך מכיוון שמחיריהם של חלקים מקוריים חדשים הם אינם בגדר המציאות (1365 שח לפני מעמ לפנס מקורי או 750 ש"ח לפנס לא מקורי )נשקלת האפשרות לרכוש את המוצר דרך אתרי המכירות בארה"ב כמו EBAY או AMAZON הבעיה היא ש:
א. אין משלוחים לארץ מאתרים אלה ולכן צריך להשתמש בעזרתן של חברות שמשמשות כתחנת ביניים בארה"ב (כמו MUSTOP) ומשם שולחות את זה אלינו ולכן הדבר דורש תוספת תשלום וגורם נוסף שמקבל את פרטי כרטיס האשראי
ב. איך אני יודע בוודאות האם אותו רכיב חלופי מתאים בדיוק לרכב שלי מכיוון שהרכב שלי מיועד לשוק האירופאי והוא יוצר באוסטריה ובעל הנעת 4X4 לכן קיים החשש שיש שוני בין הדגמים והחלק לא יתאים(מחיר פנס חדש חלופי עומד בערך על 20$ בארה"ב)
ולכן שאלותי אליכם הם אלה:
1. האם למישהו יש ניסיון עם החברות האלו שמשמשות כתחנת ביניים בארה"ב ביני לבין המוכר ?
2. האם יכולים לאסור עליי בארץ את השימוש ברכיב הזה מכיוון שאינו נמכר בארץ או שאין לו תקינה בארץ...?(כלומר האם יכולים לפסול את השימוש בו בטסט הקרב)
3. כמה זמן לוקח לזה להגיע בערך מיום הקניה עד שהו אצלי ביד
4. מה לגבי רכיבים חליפיים אחרים כמו ציריה? האם ברכיבים מכנייים אלה יכול להיות שינוי מהותי במוצר שיכול לגרוע מבטיחות הרכב או לסכן את נוסעיו?
5. האם המכס בארץ על מוצרים כאלה כה גבוה עד שהרכישה יכולה להיות לא כדאית?

מקווה שתוכלו לעזור לי
ארז

Saar
29-11-05, 20:28
יש ספקים ב EBAY ששולחים לארץ.
מהירות המשלוח היא פונקציה של מחיר...
אני שילמתי 60$ עבור משלוח של 3 ימים לארץ (מאייד מזגן), יכולתי לחכות שבועיים ולשלם 40$.

אם יש חלק ספציפי שאתה צריך, נסה לשלוח מייל ל:
[email protected]

בחור נחמד בשם Jeff מנהל חנות (25 שנה) ושולח לארץ.
(אתה יכול לספר לו שאני נתתי לך את המייל :) )

סער.

חימושניק
30-11-05, 22:01
אפשר לייבא כל חלק מארה"ב ארצה בשיטות שונות ומשונות.

דווקא פנסים לא הייתי מייבא משם, משום שהתקן לפנסי רכב בארה"ב מגדיר את אלומת האור שהפנסים מייצרים כסימטרית (שני הפנסים מאירים באותה צורה).
לעומת זאת הפנסים שמורכבים ברכבך מותאמים לתקן האירופאי הדורש אלומה א-סימטרית (אלומות הפנסים שונות זו מזו, על מנת למנוע סינוור של הנהגים הנוסעים במסלול הנגדי), ולכן פנסים אמריקאים אולי יתאימו פיזית לרכב, אבל לא יתאימו מבחינה חוקית ולא יעברו טסט.

החוק בישראל, מיותר לציין, מאפשר יבוא סדיר של רכב רק אם הוא עומד בצורה מלאה בתקינה האירופאית - וזה כולל את נושא מערכת התאורה. היות ורכבך יובא באופן סדיר ע"י יבואן קרייזלר בישראל (מכשירי תנועה) הדרישה קיימת גם לגביו.

המסקנה: פנסים עדיף לקנות מאירופה (אבל לא מאנגליה - שם הכל הפוך - גם אלומות הפנסים) או לוודא את התאמת הפנסים לתקן האירופאי בעת הזמנה מארה"ב.

-->